Şimdi Ara

Notebook Masaüstü Yapmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Elimde bir adet Notebook Anakart var. Ben buna bir güç kaynagı nasıl bağlayabilirim ? Ve Güç kaynagı degeri kaç olmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyz000 -- 24 Ağustos 2014; 18:17:07 >

• xyz000 kullanıcısına yanıt
    Notebook un bataryasına bak orada kaç volt kaç amper olduğu yazıyordur
    güç kaynağı derken bunu tam olarak anlamadım?
  • serkan210878 kullanıcısına yanıt
    Elektronik Bilgim sıfır. Batarya üzerinde 4700mAh deger var. GÜç kaynagı derken notebook adaptör ile değil masa üstü güç kaynagı bağlamak istiyorum.
    bence bu dediğin biraz zor gibi
    masa üstü bilgisayarların power suply elektrik dağıtım şekli çok farklı
  • standart laptop adaptörünü pilsiz olarak direk laptopa bağladığımızda çalışıyor fakat bu 220 şebekesinden değil haliyle adaptör olduğu için . Bu bence de SERKAN arkadaşımın dedğii gibi biraz zor. Daha sağlam elektronik bilgisi olan arkadaşlar vardır illaki biraz bekle bakalım birşeyler yazan olabilir.
  • http://www.youtube.com/watch?v=EJmN45OyC7w

Bu videoda tam olarak PSU bağlanmış ancak baglantı hakkında detay yok. Adaptörle kullanabilirim ancak plaxma kesim bir pc kasası tasarlıyorum. PSU kullanabilirsem mükemmeş olur.
    Elektronik bilgin yoksa nasıl yapacaksın?
    Her ne ise notebok'un şarj adaptörüne bak kaç volt ise o kadar DC akımı vereceksin hatta güç kaynağı standart 12 volt civarı elektrik verir, notebooklar ise marka ve modeline göre 9 volt ile 22 volt arasında değişik akımlarda çalışanları var, psu yerine direk kendi adaptörünü kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 24 Ağustos 2014; 18:51:15 >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Elektronik bilgim olmadıgı için yardım istiyorum. Dediğim gibi adaptör kullanmam problem değil. Ancak 550W bi PSU ile kullanmak istiyorum. Eğer bir sonuç alamazsam adaptör ile kullanmaya devam edecegim
    Yani tarifle olmaz demek istedim biraz bilgin olacak, örneğin anakarta psudan güç verirken hangi uca + hangisine - vereceksin onu bulman lazım, yanlış bağlarsan anakart ne olur (bende bilmiyorum) laptop 12 voltun üstünde bir güç ile çalışıyor ise güç kaynağı kullanamazsın. Adaptörü kullanırsan bu problem ortadan kalkar.
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    ANlıyorum hocam. Benimki basit bir soruydu. Anlayabilecegim seviyede olacagını sanmıştım.
  • Notebook anakartların genellikle 19V 4.74 veya 19V 3.42 falandır model yazarsan yardımcı olurum
  • AussieSharp kullanıcısına yanıt
    Asus k55. Bataryada 4700mAh, 50Wh
    Bu modele uygun şarj aleti 19V 3.42A.

Bir bilgisayarcıya gidin değeri söyleyin ona uygun adaptör yaklaşık 35-50TL arasında olması gerekiyor.
    Güç kaynağı sıkıntı yaratabilir o yüzden tercih etmeyin derim.
  • oha dayı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.