Şimdi Ara

Note 4 takası, fikrinizi rica ederim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun aslında note 4 değil,sorun şu bunun bilmemne ithalatı yok birebir kore malı yok bilmemne malı dolup taşacak,koreler falan zaten öldürüyor telefonu,note 3 mesela öyle geziyorum sahibindeni adam birebir demiş,yada orj demiş arıyorum işte abi koreden geldi falan fistan diyorlar,adam buda android oda android diyor ne farkı varki ? yani satan adamın kafa bu haklı kendince onda da android var bunda da arayüzü bile benzer e aynı markete giriyor,kalemi oyu buyu farklı belki kamerası işlemcisi bellek vs. e ama sonuçta aynı android ben sırf bu yüzden android cihaz almaya çekiniyorum,ha alırsam da nexus serisi alıyorum ki adam gibi desteği alsın,nexus 5 lere android l geldi kimbilir samsung nezaman verecek ? hadi verdi 64 bit işlemcisi olan cihaza sırf snapdragon 805 ile aynı olsun diye kalkıp kendi samsung üretimlisi olan cihaz içinde 32 bit android l verecek falan deniliyor,haksızlık bu sen 64 bit işlemci koy 32 bit android l ver olmaz,böyle saçma sapan şeyler var,geçen iphone 5s sattım,ki buna ne teklifler geldi,z2 ler z3 ler yok note 3 ler + 400+500 lira para verenler falan ya adam geldi notebook takası teklif etti,diyorki abi sanalpazardan aç şukadara hemen alayım,ne teklifler ya aynı sürede s4 koyuyorum,adam geliyor abi bende t50 var üste 200 vereyim takas edelim diyor,t50 nedir yahu iphone takasına girsem iphone 5 için kimse yanaşmıyordu s4 de,ya 2. elde bile ayrımcılık var,ben bu haliyle full kutulu s4 ü satamadım,teklif gelmedi yani mecbur işyerinde isteyen elemana 2 taksit ile verdim ne yapayım,birdaha android telefona mesela sırf bu yüzden bulaşmam,ben nakit alıyorum deniyorum 3-5 ay kullanıyorum e sıkılıp satıyorum,yada üst modeli alacağım ne yapacağım ? atayım mı s4 ü çöpe ? sen mesela koy şuan 6 plus 64 ü satılık satarsın 1 haftada,aynı şekilde note 4 koyun zor,ilk pm şu oluyor adam gidiyor paralel ithalatı link atıyor sana diyor ki şukadar olur mu ? iphone böyle dertler yok,alıcı kitlesi hep farklı düşün ben 5s çok rahat satabildim 1 küsür senelik cihaz değil mi ? sen iphone 6 plus sakın satmayı düşünme bile bekle kullan istediğini yap değeri az düşüyor zaten,note 4 değeri 6 ay içinde zaten iyice düşecek,gidersin ip6 plus satıp 2 tane bile zorlayıp 2. elde alır geçersin,şuan sakın takas işine gireyim deme,ha iphone değeri de düşüyor altın değil neticede ama e bukadarda değil işte,düşse bile hala bakıyorum iphone 4 ler satılıyor insaf değil mi ?,o yüzden bulaşayım deme,herkes zaten 1-2 sene içinde satıyor cihazını ben satmayan görmedim,evladiyelik alırım takılırım diyenler elbet satıyor,işte yok sen bunu satmak için mi alıyorsun diyenlerde satıyor,bunu 2. elde aktif takılan alım satım yapan birisi olarak diyorum,merak eden baksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 19 Kasım 2014; 13:33:25 >

• Ben de Kullanım olarak karşılaştırayım.

Ilk Çıktığı gün iPhone 6 plus aldım. Plusı kullanırken merak edip yine ilk Çıktığı gün Note 4 aldım ikinci telefon olarak. Kullanım ve akıcılık konusunda Note 4 plus ın gerisinde. 3gb ram ve güçlü bir işlemcisi olmasına rağmen plus daha akıcı Çalışıyor. Note 4 ün ekranı muhteşem. Plustan daha iyi ekrana sahip. Kasa kalitesi olarak Note 3 e oranla ilerleme var ama yandaki metal kısım 5s gibi keskin ve zamanla boya atması yaşanması kaçınılmaz yanları çok nazik çizilme konusunda. Pil olarak plus biraz daha iyi. Note 4 Ün Kamerası çok güzel ancak gece çekimlerinde plus o daha başarılı buldum. Plus ta çözünürlükten kaybediyor. Çözünürlük dışında genel olarak Note 4 ten daha başarılı buldum kamerayı. Kalem olayı Note 4 te en büyük tercih sebebi Olmalı. Eğer kalemi hakkıyla kullanacaksan Note 4 derim. Onun dışında plus benim deneyimlerime göre standart bir kullanıcı için daha verimli. Note 4 ümde olan küçük bir hatadan dolayı sıfırıyla değişim yapıldı. Sıfır cihazı da hiç kullanmadan sattım. Plus o da satıp iPhone 6 aldım mutlu mesut geçiniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Python

Sorun aslında note 4 değil,sorun şu bunun bilmemne ithalatı yok birebir kore malı yok bilmemne malı dolup taşacak,koreler falan zaten öldürüyor telefonu,note 3 mesela öyle geziyorum sahibindeni adam birebir demiş,yada orj demiş arıyorum işte abi koreden geldi falan fistan diyorlar,adam buda android oda android diyor ne farkı varki ? yani satan adamın kafa bu haklı kendince onda da android var bunda da arayüzü bile benzer e aynı markete giriyor,kalemi oyu buyu farklı belki kamerası işlemcisi bellek vs. e ama sonuçta aynı android ben sırf bu yüzden android cihaz almaya çekiniyorum,ha alırsam da nexus serisi alıyorum ki adam gibi desteği alsın,nexus 5 lere android l geldi kimbilir samsung nezaman verecek ? hadi verdi 64 bit işlemcisi olan cihaza sırf snapdragon 805 ile aynı olsun diye kalkıp kendi samsung üretimlisi olan cihaz içinde 32 bit android l verecek falan deniliyor,haksızlık bu sen 64 bit işlemci koy 32 bit android l ver olmaz,böyle saçma sapan şeyler var,geçen iphone 5s sattım,ki buna ne teklifler geldi,z2 ler z3 ler yok note 3 ler + 400+500 lira para verenler falan ya adam geldi notebook takası teklif etti,diyorki abi sanalpazardan aç şukadara hemen alayım,ne teklifler ya aynı sürede s4 koyuyorum,adam geliyor abi bende t50 var üste 200 vereyim takas edelim diyor,t50 nedir yahu iphone takasına girsem iphone 5 için kimse yanaşmıyordu s4 de,ya 2. elde bile ayrımcılık var,ben bu haliyle full kutulu s4 ü satamadım,teklif gelmedi yani mecbur işyerinde isteyen elemana 2 taksit ile verdim ne yapayım,birdaha android telefona mesela sırf bu yüzden bulaşmam,ben nakit alıyorum deniyorum 3-5 ay kullanıyorum e sıkılıp satıyorum,yada üst modeli alacağım ne yapacağım ? atayım mı s4 ü çöpe ? sen mesela koy şuan 6 plus 64 ü satılık satarsın 1 haftada,aynı şekilde note 4 koyun zor,ilk pm şu oluyor adam gidiyor paralel ithalatı link atıyor sana diyor ki şukadar olur mu ? iphone böyle dertler yok,alıcı kitlesi hep farklı düşün ben 5s çok rahat satabildim 1 küsür senelik cihaz değil mi ? sen iphone 6 plus sakın satmayı düşünme bile bekle kullan istediğini yap değeri az düşüyor zaten,note 4 değeri 6 ay içinde zaten iyice düşecek,gidersin ip6 plus satıp 2 tane bile zorlayıp 2. elde alır geçersin,şuan sakın takas işine gireyim deme,ha iphone değeri de düşüyor altın değil neticede ama e bukadarda değil işte,düşse bile hala bakıyorum iphone 4 ler satılıyor insaf değil mi ?,o yüzden bulaşayım deme,herkes zaten 1-2 sene içinde satıyor cihazını ben satmayan görmedim,evladiyelik alırım takılırım diyenler elbet satıyor,işte yok sen bunu satmak için mi alıyorsun diyenlerde satıyor,bunu 2. elde aktif takılan alım satım yapan birisi olarak diyorum,merak eden baksın.

Yorumlar için teşekkür ederim, doğru söylüyorsunuz beklemekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efe

Ben de Kullanım olarak karşılaştırayım.

Ilk Çıktığı gün iPhone 6 plus aldım. Plusı kullanırken merak edip yine ilk Çıktığı gün Note 4 aldım ikinci telefon olarak. Kullanım ve akıcılık konusunda Note 4 plus ın gerisinde. 3gb ram ve güçlü bir işlemcisi olmasına rağmen plus daha akıcı Çalışıyor. Note 4 ün ekranı muhteşem. Plustan daha iyi ekrana sahip. Kasa kalitesi olarak Note 3 e oranla ilerleme var ama yandaki metal kısım 5s gibi keskin ve zamanla boya atması yaşanması kaçınılmaz yanları çok nazik çizilme konusunda. Pil olarak plus biraz daha iyi. Note 4 Ün Kamerası çok güzel ancak gece çekimlerinde plus o daha başarılı buldum. Plus ta çözünürlükten kaybediyor. Çözünürlük dışında genel olarak Note 4 ten daha başarılı buldum kamerayı. Kalem olayı Note 4 te en büyük tercih sebebi Olmalı. Eğer kalemi hakkıyla kullanacaksan Note 4 derim. Onun dışında plus benim deneyimlerime göre standart bir kullanıcı için daha verimli. Note 4 ümde olan küçük bir hatadan dolayı sıfırıyla değişim yapıldı. Sıfır cihazı da hiç kullanmadan sattım. Plus o da satıp iPhone 6 aldım mutlu mesut geçiniyorum

Plus'tan 6'ya neden geçtiniz hocam

• İki telefonda sınıfının liderleri. Gelecekte Note 4 piyasada daha fazla değer kaybedecek eğer alırım ilerde satarım derseniz iPhone'a göre daha zararlı olursunuz. Ama beni ilgilendirmez iyi bir telefon kullanmak istiyorum diyorsanız tercih sizindir. İki telefonda gerçekten sınıfının en iyileri. Burda karar vermeniz gereken nokta Android mi yoksa iOS mu kullanmak istediğiniz. İki telefonuda kıyaslayın menülerinde dolaşın internete girin kasasına bakın hangisini beğenirseniz onu seçin. Basit bir kullanım arıyorsanız, telefonum uzun ömürlü (en az 4 sene güncelleme garantisi) olsun istiyorsanız iPhone'unuzu vermeyin. Daha komplike daha özgür bir telefon arıyorsanız Note 4 güzel seçim olabilir.

quote:

Ben de Kullanım olarak karşılaştırayım.

Hocam çok güzel yazmışsınız. Tamamen objektif ve fanboyluktan uzak, keşke böyle yorumları daha fazla görsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 19 Kasım 2014; 15:04:39 >

• Hocam mis gibi cihazınız var kullanın işte. Ileride olur da aklınıza takılır bir deneyim deyip almak isterseniz zaten elinizdeki plus ı satar 0 bir note 4 alırsınız üstelik geriye para da artar.

• deagle100 kullanıcısına yanıt
    Boyut fazla geldi hocam. Bir de plusta optimizasyon sorunları mevcut o Yüzden geçtim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Boyut fazla geldi hocam. Bir de plusta optimizasyon sorunları mevcut o Yüzden geçtim

Ben de aynen böyle düşünüyorum ama plusta pil süresini Özler miyim acaba diyorum. Siz memnun musunuz, tavsiye eder misiniz?
    Aklımın bir köşesinde z3 ve Note 4 de var

Pil süresi 5s ile plus arasında. Yoğun kullanımda rahatlıka 1 gün boyunca yetiyor. Ortalama 8-9 saat Kullanım süresi alıyorum. Bu süre plusta 10-12 saatti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinizdeki cihazı satın,sıfır note 4 alın bence.
  • quote:

Pil süresi 5s ile plus arasında. Yoğun kullanımda rahatlıka 1 gün boyunca yetiyor. Ortalama 8-9 saat Kullanım süresi alıyorum. Bu süre plusta 10-12 saatti

Sizce z3 nasıl hocam?
    Bir de ben plus ile 9-10 saat alıyorum. Hiçbir zaman 10-12 saat olmadı. Yoğun kullanmıyorsunuz herhalde.

• Takasla bence

Z3 kullanmadığım için birşey diyemem. Ağırlıklı olarak internet odaklı kullanıyorum. Gerekmedikçe 3G yi açmıyorum ve parlaklığı orta ayarda kullanıyorum.
     Note 4 takası, fikrinizi rica ederim.

• Derdiniz bükülmeyse note4 dr bükülüyor hocam

• Efe E kullanıcısına yanıt
    Bu Kullanım süresi android de bildiğimiz ekranın açık kalma süresi mi

• deejaycluber kullanıcısına yanıt
    Üstüne 2000 lira verirse değiş.

• Hayır. iOS ta ekran kapalıyken dinlediğiniz müzik,telefon görüşmesi internet radyo gibi arkaplanda çalışan bazı uygulamalar Kullanım süresini etkiler. Benim mesajımdaki ekran görüntüsünde sadece ana ve kilitli Ekranın bataryayı kullanma oranı ekran kapalıyken Kullanım süresini etkilemiş. Yani toplam Kullanım süresinin %11 ini bulup yine toplam kullanım süresinden çıkarırsanız yaklaşık ekran açık kalma süresini bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe -- 19 Kasım 2014; 18:35:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baroncan1

Derdiniz bükülmeyse note4 dr bükülüyor hocam

Derdim bükülme değil kolay kolay büküleceğinide sanmam memnunum genel anlamda ama bu tarz bir cihaz phablet olması itibari ile biraz daha farklı olmalıydı, neyse esas dersim bu değil biraz merak diyebilirim ama zararda etmek istemem o Açıdan arada kaldım.

• Şu anda 2650 ye de müşterisi var açıkcası satsam akşamımı diye karıştı birazcık düşüncelerim. Stoklara geldikten sonra bu Paraları eder mi diye de düşünüyorum

• deejaycluber kullanıcısına yanıt
    Ben olsam Üstüne 1000 TL verse yine almam, çünkü daha 2 ay önce Samsung'tan geldim yani Samsungzedeyim. Sebepler ise açtığım bir konuda mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.