Şimdi Ara

Notasız, Kağıtsız Piano Çalmak ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Bende 49 tuş midi klavye var. Elektronik müzikle uğraşıyorum. Ama bazı parçaların pianoda çalınması beni çok etkiledi ve kendi kendime çalmaya çalışıyorum.

şu an çok çalmak istediğim 2 parça şunlar;

1-yann tiersen - comptine d'un autre été

2-Hanz Zimmer - Time (İnception Movie Sound)

1. parçayı internetten izleyerak sol ele gelecek kısma çalıştım ve yapabildim. Sonra sağl elle yapılan asıl nota işlerine çalıştım o da oldu. Ama gel gelelim 2 eli ayna anda yapmaya çalışırsam olmuyor.

Ben de buraya konu açarak size sormaya karar verdim. Sizce ne yapmam gerekiyor?

• Önce basit parçalarla iki el deneyip, sonra zor parçaları gerekirse yüzlerce kez denemek gerekiyor. Başka çözümü var mı bilmiyorum, 61 tuş Casio org kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-94E0EF87A -- 15 Aralık 2021; 11:8:7 >
  • Piyano çalmak klavye ve midi klavyeye göre biraz daha zordur. Klavyede sabit tek tuş akorlar vardır,basarsın o akorlar arkada çalarken sen sadece sağ elini kullanarak eşlik edersin. Ama piyanoda çift el hakimiyeti gerekiyor. Bunun için de biraz metod çalışması lazım. Beynin çift eli de yönetecek şekilde enstrümana adapte olması lazım.

• Cevaplarınız için çok teşekkürler. tek elle çalarken öteki eli devreye soktuğumda anında işlem duruyor.

Sonra düşündüm. Mesela aynı anda hem mouse hem klavye kullanabiliyoruz. piano da çalınabilir ama dediğiniz gibi belki 100 belki 100lerce kez denemek gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.