Şimdi Ara

Nolacak bu P4 2.4C' lerin hali???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşime topladığım bir sistem için kutu kapağı açık ama içteki plastik kutu açılmamış bi P4 2.4C aldım.Aldığım firmadaki satıcıya kutusu açılmamış olan yok mu dedim,o da abi seri numarasını almak için açıyoruz dedi.Neyse sistemi kurduk,bi de ne görelim işlemci Vcore'u 1.580.P4'lerde bu kadar yüksek vcore olur mu ya?Yoksa overclocka uygun olan ve olmayan serileri mi var bunlarında.Bi de P4lerin kutusunun üstünde zaten seri noları var.Yoksa ****bilgisayar numara mı çekmiş bize.Fikri olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.Teşekkürler

• Bir yanlışın var, 1,525 veya 1,550'de çalışması lazım.
  • evet numara çekmiş
  • 1.58v de 3600mhz görenler var :)
    anakart numara yapmış :)
  • bilgisayarcı kım hemen hesabvını verelim
  • Default voltajı 1.525 tir 2.4c nin.
  • git geri ver esseogluesek herkez kutlu veriyo sen niye beni kazikliyosun diye
  • eğer asus gibi bir anakart kullanıyorsanız fazla voltaj vermesi normal mesela bunu tam tersine abitlerde az voltaj verir siz biostan girip ayarı default a çekin bakalım o zaman ne olacak...
  • Eğer boardınız Asus ise buy olay çok normal...Asus boardlar defaultta 1,525V olan işlemciye 1,584V 1,5V olan işlemciye de 1,56V veriyor...

Ama eğer boardınız Abit ise bir anormallik var demektir...

Diğer marka boardlar da da gene bu denli voltaj farkı olmaz...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by java</i>
    <br />Eğer boardınız Asus ise buy olay çok normal...Asus boardlar defaultta 1,525V olan işlemciye 1,584V 1,5V olan işlemciye de 1,56V veriyor...

Ama eğer boardınız Abit ise bir anormallik var demektir...

Diğer marka boardlar da da gene bu denli voltaj farkı olmaz...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ee kullanan biliyo dimi albayım [:P]
  • Evet...

Kullanmadığımız işlemci board kalmadı ki...
  • Bu arada aklıma geldi de; eğer boardınız Asus ise bir 3D uygulama açıkken bakın voltaja bir de...Yani bir oyuna girip tab yapıp alta atın ve Asus probe den bakın voltaj kaç görünüyor...
  • Yani demek istiyoki asuslarda işlemci yük altındayken biostan verilen voltta çalışıyor.[bandt]
  • Aynen öyle... Asus idle durumda işlemciye yüksek voltaj verirken load da default voltaj verir... Ya da voltaj değiştirildiğinde gene idle da yüksek load da ayarlanan voltajı verir...
  • Hem eğlenelim hem de java abiden öğrenelim...
  • niye idle da daha yuksek,loadda default voltaj veriyor anlamadım.
    mantık olarak islemci yukteyken daha fazla guc ihtiyacı duymaz mı????
  • Her markanın kendine özgü farklılıkları var asus sanırım stabilite açısından böyle düşünmüş.
  • bir sey sormak istiyorum 2400c islemciyi oc ile 3200 yapıyorsunuz gercek 3200 gibimi oluyor nasil oluyor acıklarmısınız ben oc den anlamıyorum 2400c ve msı 865 anakart almayı dusunuyorum ben oc yapabilirmiyim corecell diye bir program varmıs o programlan kolay oluyormus islemci ve anakartı alırsam yapabilirmiyim oc.....
  • Yaparsında bu tür forumları biraz takip etmen lazım.
    Oc eskiden anakartın üzerindeki jumperlar sayesinde yapılıyodu şimdi ise bios ekranından.
    Birde her 2400c 3200mhz de çalışır diye bir güvence yok tabiki.
  • yalnız bende msı core voltaj diye bir programı var onunla o/c yapıyorum.3.2 ghz yazıyor xp den bakıyorum hala değişmemiş.amd sistem kullanırken görüyordum yok sa benim makina o/c olmuyormu yada bu program boş beleş mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.