Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nolacak bu P4 2.4C' lerin hali???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
27
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    319 Mesaj
    Kardeşime topladığım bir sistem için kutu kapağı açık ama içteki plastik kutu açılmamış bi P4 2.4C aldım.Aldığım firmadaki satıcıya kutusu açılmamış olan yok mu dedim,o da abi seri numarasını almak için açıyoruz dedi.Neyse sistemi kurduk,bi de ne görelim işlemci Vcore'u 1.580.P4'lerde bu kadar yüksek vcore olur mu ya?Yoksa overclocka uygun olan ve olmayan serileri mi var bunlarında.Bi de P4lerin kutusunun üstünde zaten seri noları var.Yoksa ****bilgisayar numara mı çekmiş bize.Fikri olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.Teşekkürler

|
    |
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    Bir yanlışın var, 1,525 veya 1,550'de çalışması lazım.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    evet numara çekmiş
    |
    |
  • Yarbay
    2720 Mesaj
    1.58v de 3600mhz görenler var :)
    anakart numara yapmış :)
    |
    |
  • Yarbay
    6336 Mesaj
    bilgisayarcı kım hemen hesabvını verelim
    |
    |
  • Yarbay
    4424 Mesaj
    Default voltajı 1.525 tir 2.4c nin.
    |
    |
  • Teğmen
    170 Mesaj
    git geri ver esseogluesek herkez kutlu veriyo sen niye beni kazikliyosun diye
    |
    |
  • Binbaşı
    1232 Mesaj
    eğer asus gibi bir anakart kullanıyorsanız fazla voltaj vermesi normal mesela bunu tam tersine abitlerde az voltaj verir siz biostan girip ayarı default a çekin bakalım o zaman ne olacak...
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4453 Mesaj
    Eğer boardınız Asus ise buy olay çok normal...Asus boardlar defaultta 1,525V olan işlemciye 1,584V 1,5V olan işlemciye de 1,56V veriyor...

Ama eğer boardınız Abit ise bir anormallik var demektir...

Diğer marka boardlar da da gene bu denli voltaj farkı olmaz...
    |
    |
  • Binbaşı
    1232 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by java</i>
    <br />Eğer boardınız Asus ise buy olay çok normal...Asus boardlar defaultta 1,525V olan işlemciye 1,584V 1,5V olan işlemciye de 1,56V veriyor...

Ama eğer boardınız Abit ise bir anormallik var demektir...

Diğer marka boardlar da da gene bu denli voltaj farkı olmaz...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ee kullanan biliyo dimi albayım [:P]
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4453 Mesaj
    Evet...

Kullanmadığımız işlemci board kalmadı ki...
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4453 Mesaj
    Bu arada aklıma geldi de; eğer boardınız Asus ise bir 3D uygulama açıkken bakın voltaja bir de...Yani bir oyuna girip tab yapıp alta atın ve Asus probe den bakın voltaj kaç görünüyor...
    |
    |
  • Yarbay
    4424 Mesaj
    Yani demek istiyoki asuslarda işlemci yük altındayken biostan verilen voltta çalışıyor.[bandt]
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4453 Mesaj
    Aynen öyle... Asus idle durumda işlemciye yüksek voltaj verirken load da default voltaj verir... Ya da voltaj değiştirildiğinde gene idle da yüksek load da ayarlanan voltajı verir...
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    Hem eğlenelim hem de java abiden öğrenelim...
    |
    |
  • Yarbay
    11244 Mesaj
    niye idle da daha yuksek,loadda default voltaj veriyor anlamadım.
    mantık olarak islemci yukteyken daha fazla guc ihtiyacı duymaz mı????
    |
    |
  • Yarbay
    4424 Mesaj
    Her markanın kendine özgü farklılıkları var asus sanırım stabilite açısından böyle düşünmüş.
    |
    |
  • Çavuş
    53 Mesaj
    bir sey sormak istiyorum 2400c islemciyi oc ile 3200 yapıyorsunuz gercek 3200 gibimi oluyor nasil oluyor acıklarmısınız ben oc den anlamıyorum 2400c ve msı 865 anakart almayı dusunuyorum ben oc yapabilirmiyim corecell diye bir program varmıs o programlan kolay oluyormus islemci ve anakartı alırsam yapabilirmiyim oc.....
    |
    |
  • Yarbay
    4424 Mesaj
    Yaparsında bu tür forumları biraz takip etmen lazım.
    Oc eskiden anakartın üzerindeki jumperlar sayesinde yapılıyodu şimdi ise bios ekranından.
    Birde her 2400c 3200mhz de çalışır diye bir güvence yok tabiki.
    |
    |
  • Teğmen
    237 Mesaj
    yalnız bende msı core voltaj diye bir programı var onunla o/c yapıyorum.3.2 ghz yazıyor xp den bakıyorum hala değişmemiş.amd sistem kullanırken görüyordum yok sa benim makina o/c olmuyormu yada bu program boş beleş mi?
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.