Şimdi Ara

Nokian wr d4 kış lastiği (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
10
Favori
30.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıpranma konusunu Nokian bayisindeyken sormuştum. Yetkili buyrun gelin benimle dedi ve depodaki 1 takım wr d4 lastiği gösterdi. Lastik iç ve dış kenarlardan (ortadan, yani yere asıl bastığı yerden değil) çok ciddi erimişti. Bu takımı Haziran ortasında(!) Passattan söktük dedi. Bulunduğumuz bölgede Haziran ortası demek en az 30-35C sıcaklık demek. Lastiklerin halini görünce sanki cayır cayır yanan virajlı asfaltta slalom yapılmış düşüncesi uyandırıyordu :)

Uzun lafın kısası, wr d4 yumuşak hamurlu ve 10 numara kış lastiğidir. Hava 7C'nin altına inmeye başladığında taktırtıp, 7C'nin üzerine çıkmaya başladığı zaman da gidip söktürteceksiniz, olay bu kadar basit. Bölgeden bölgeye değişir tabi ama çok kabaca Kasım başı-Mart sonu arası gibi kullanmakta fayda var diyebiliriz.
  • Hepsiburadadan 4 tane aldım 1040 liraya geldi. 100 lira chippara verdi ona da gaz aldım 940a denk geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun keyifli sürüşler.

• Okuduğum yorumlar neticesinde ve yaşadığım il nedeniyle (van) bu lastiğe karar verdim. Lakin 1700-1800 gibi bir fiyatı var. İnternet siteleri kampanya yaparmı beklemelimiyim yoksa fiyatlar üç aşağı beş yukarı değiimezmi.

Lastik ölçüsü 225 45 17

• Zam daha yeni geldi 15 gün falan oldu. Kredi kartı kampanyası ile Hepsiburada sitesinden puan kazanabilirsiniz. İş bankasına 3 tane farklı kredi kartı ile 150 TL puan kazanılabilir. Şu anki kampanyada.

• Dün n11 kampanyasi ile aldım 11.11 indirimiyle adeti 203 liraya düşmüştü artı kupon kullandım adeti 190 lı bişeylere geldi. Gelsin deneyeceğim.

İndirim hala var alacak varsa baksın.
  • Kışlıkları takacağım lakin havalar hala soğumadı.

• Arkadaşlar Pazar günü N11 den 225/45 R18 Nokian A4 runflat aldım. Henüz kargoya verilmedi. İstanbul için yeterli gelir mi? Aracım runflat lastik kullandığından ve D4'ün runflati olmadığından A4 almak durumunda kaldım.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    F30 3 serisi aracımda kullanıyorum, kar yağışı altında Kartalkaya'ya bile gittim, sorunsuzca İstanbul'da kullanabilirsiniz.
  • Geçen kış ebat bulamadığım için alamamış ve kullanmamıştım...

Nihayet geçen hafta wr d4 taktırabildim ve ilk kez aşırı yağmurda kullandım. Ve ıslak zemin performansına hayran kaldım...

Bir önce kullandığım kış lastikleri karda güzel performans veriyordu ama ıslak zemin eh işte idi.

Ancak nokian cidden bir başka imiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

Geçen kış ebat bulamadığım için alamamış ve kullanmamıştım...

Nihayet geçen hafta wr d4 taktırabildim ve ilk kez aşırı yağmurda kullandım. Ve ıslak zemin performansına hayran kaldım...

Bir önce kullandığım kış lastikleri karda güzel performans veriyordu ama ıslak zemin eh işte idi.

Ancak nokian cidden bir başka imiş...

Adac ta lastigin en kotu performansi islak zemin olarak gosteriliyor.

• O zaman kış iyice geldiğinde memnuniyetim iyice artacak gibi duruyor...

Dediğiniz gibi en kötü performansı ıslak zemin ise bu bile bana son derece keyif verici geldi...

• Nokian wr d4'lerle 3. sezona girdim şu an için çok memnunum yepyeni duruyorlar,
  • D4 nokian lastiklerin fiyatı çok yükseltilmiş, michelini, continnetalı, bridgestoneyi geçmiş bu durumda alınmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanıcı videolarını izlerken en keyif aldığım lastik. nedense en güvendiğimdir. bu yıl muhtemelen önlere 2 d4 alacağım.
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Nereden baktınız, fiyat yazar mısınız?

• Soru bana değil ama ben bir cevap vereyim...

185/60/15 ölçü d4 ü 1 hafta önce 220 TL ye aldım.

2016 üretim tarihli lastiklere daha uygun fiyat veririm dedi ancak ben 2017 de ısrarcı oldum.. 2017 tarihli aldım...

Üst sınıf lastikler ile fiyat kıyaslaması nı bilmem ama sava ya 190 TL istedikleri için bana fiyatı uygun gibi geldi...

Bu fiyatları net üstünden almadım doğrudan bayiden aldım...

• 225/55/17 D4'ü
    2017 Ocak'ta aracı yeni aldığım için alır almaz taktırdım. Nisan 2017'de söktürdüm. Yaklaşık 6 bin km kullandım.

Bunun 3-4 bini uzun yolda yapıldı. Şehiriçinde de aşırı agresif sürüşüm vardı. Kar, kuru asfalt farketmeden aynı şekilde kullandım.

Çıkartırken çekiş lastiklerinde baktım ki 6mmlik yazı silinmiş. Arkalarda ise 8 yazısı duruyor.

11/11/2017 muayene verisine göre 5.6mm diş derinliği varmış aşınan lastiklerde.

Bu sene de aşırı sakin kullanıyorum. Şehiriçi tüketimim 12 litreden 8.5 litre civarına düştü. Bakalım lastiklere nasıl etki edecek. Ayrıca bu sene Tüm kış kullanacağım ve neredeyse 10.000km yol yapacağım.
    Aşınma durumunu merak ediyorum.
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Çekiş tarafına tekrar kısa diş olanı mı takacaksınız?

4 mm'ye kadar güvenlidir deniyor genelde kış lastikleri için. Ben de merak ettim sakin kullanım ne kadar fark edecek, güncelleme yapmayı unutmayın
  • nacker kullanıcısına yanıt
    yok hocam bu sefer arkaya taktırdım. 20 gün oldu taktıralı. Dişleri iyi olanlar önde :) Bu sene dişleri dengelersem 2 sene daha gider. Yoksa 2 yeni lastik almak durumunda kalırım bir sene sonra.

Lastiğin üzerinde kar tanesi sembolü var. Kaç mm'de silinecek bilmiyorum ama tecrübelerime dayanarak Nokian WR D4 ve Goodyear Ultragrip 9 üst düzey ve süper lastikler. UG9'un iki senedir ülkemize gelmemesi maalesef kötü bir durum. UG9'u iki sene kullandım. Performans olarak D4 kadar iyi. Dayanıklılık olarak D4'ten daha iyi bir lastik. Passat ve Fluence araçlarımda kullanmıştım 195/65/15 ebat olanını.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.