Şimdi Ara

Nokian Line 205/55/r16 lastik tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu lastiği almaya karar verdim. Conti contack 5 biraz pahalı - good year egp de çok yumuşak geldi, bende yumuşak lastik arıyorum fakat egp nin yanakları felan olsa aşırı yumuşak dayanıksız duruyor. Araç seat leon sert biraz Ankara' da yaşıyorum farklı tavsiyelerinizi bekliyorum . Fazla kullanan kişi yok galiba ama eğer kullanan arkadaşlar varsa iyi veya kötü yorumlarıyla yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden ilgilenip yorum yazan arkadaşlara teşekkürler. ( ebat: 205/55/r16 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLAYER66 -- 25 Haziran 2015; 22:20:25 >

• ben 185-60r15 XL(yanaklar hafif güçlendirilmiş) kullanıyorum 8bin km oldu. line serisinde MM göstergesi var. 8mm göstergesi önlerde silindi arkalar hala duruyor. önler; çok patiye kalmam, sert fren yapmam, 8bin km'nin çoğunda sert ve agresif kullanmamdan oldu diye düşünüyorum.

ben özellikle ıslaktaki yol tutuşundan çok memnunum. yakıt ekonomisi de fena değil. gy efgp alacaktım ama yanakların çok ince olması sebebiyle almadım. 1çukurda gy efgp direkt pert olur o kadar ince lastikler. nokianlar ile kazada tampon ucunu kıracak taşın üstünden geçtim, jant ile lastik arasına çamur taş girdi, jantta derin yaralar var ama lastikte gram sorun olmadı. konforu gy efgp kadar iyi değil ama kafam rahat, lastik balon yapar mı, yarılır mı soru işaretleri olmuyor kafamda. Ben memnunum.
  • Nokian lastikerle kaza yaptım hafif nemlı yolda,tabı suc direkt lastıın degıl ama sogudum ben.yokohama aldım memnunum.yumusak lastıkte ıyıdır araştir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her iki aracımda da nokian line takılı vaziyette.Yol tutuşu konusunda sıkıntı yaşamadım.Konfor,yakıt,ses konusunda oldukça memnunum.

Kışlık olarak Wrg2 ve A3 modellerini kullanıyorum.
  • İki set Nokian eskitmiş biri olarak pek tavsiye etmem. Yol tutuşu süper ama lastik koparak, parçalanarak eskiyor ve 30.000 km de kullanılmaz hale geliyor. Lastik ömrü önemsiz diyorsanız alabilirsiniz Nokian.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

ben 185-60r15 XL(yanaklar hafif güçlendirilmiş) kullanıyorum 8bin km oldu. line serisinde MM göstergesi var. 8mm göstergesi önlerde silindi arkalar hala duruyor. önler; çok patiye kalmam, sert fren yapmam, 8bin km'nin çoğunda sert ve agresif kullanmamdan oldu diye düşünüyorum.

ben özellikle ıslaktaki yol tutuşundan çok memnunum. yakıt ekonomisi de fena değil. gy efgp alacaktım ama yanakların çok ince olması sebebiyle almadım. 1çukurda gy efgp direkt pert olur o kadar ince lastikler. nokianlar ile kazada tampon ucunu kıracak taşın üstünden geçtim, jant ile lastik arasına çamur taş girdi, jantta derin yaralar var ama lastikte gram sorun olmadı. konforu gy efgp kadar iyi değil ama kafam rahat, lastik balon yapar mı, yarılır mı soru işaretleri olmuyor kafamda. Ben memnunum.

Bende sizin gibi düşünüyorum egp konfor açısından daha iyi ama dayanıklılık konusunda pek sağlam durmuyor. Nokian görmediğim için yakından bir sey diyemiyorum. Hafta sonu bakacağım. Yorumunuz icin teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Her iki aracımda da nokian line takılı vaziyette.Yol tutuşu konusunda sıkıntı yaşamadım.Konfor,yakıt,ses konusunda oldukça memnunum.

Kışlık olarak Wrg2 ve A3 modellerini kullanıyorum.

Dayanıklılık olarak nasıl acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

İki set Nokian eskitmiş biri olarak pek tavsiye etmem. Yol tutuşu süper ama lastik koparak, parçalanarak eskiyor ve 30.000 km de kullanılmaz hale geliyor. Lastik ömrü önemsiz diyorsanız alabilirsiniz Nokian.

Nokian line serisimiydi acaba ? Goodyear egp yi dayanıklılık açısından tercih etmiyorum zaten eğer dunlop da aynı sıkıntı varsa egp daha mantıklı o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLAYER66 -- 25 Haziran 2015; 22:23:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urfali Apti

Nokian lastikerle kaza yaptım hafif nemlı yolda,tabı suc direkt lastıın degıl ama sogudum ben.yokohama aldım memnunum.yumusak lastıkte ıyıdır araştir

Siz hangi serisini kullanıyorsunuz ?

• Banada ayni ebat lazim tavsiyesi olan ucuz yollu ama dayanikli zaten 80 ustu cikmam hiza max 130 140 arasi tane

• Excellence'ler bitmek üzere. Benimde aklımda GY EGP ile CPC5 vardı. EGP için yumuşak balon yapma ihtimali yüksek, çabuk bitiyor gibi yorumlar okumuştum. Conti'nin bir parça daha iyi olduğu söyleniyor ama sanırım o da yumuşak sınıfında. Ankara'da çukurlar bol ve derin olduğu için kafamı çok kurcalıyor bu mevzu. Hem iyi yol tutsun hem çok ses yapmasın hem balon yapmasın vs vs hepsi bir arada olmuyor
  • Nokianinn uretime bitmemismiydi satildi microsaifta

• quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

Arkadaşlar bu lastiği almaya karar verdim. Conti contack 5 biraz pahalı - good year egp de çok yumuşak geldi, bende yumuşak lastik arıyorum fakat egp nin yanakları felan olsa aşırı yumuşak dayanıksız duruyor. Araç seat leon sert biraz Ankara' da yaşıyorum farklı tavsiyelerinizi bekliyorum . Fazla kullanan kişi yok galiba ama eğer kullanan arkadaşlar varsa iyi veya kötü yorumlarıyla yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden ilgilenip yorum yazan arkadaşlara teşekkürler. ( ebat: 205/55/r16 )

Ankara'da 20 bin km'dir EGP kullanıyorum, konfor, yakıt tüketimi ve yol tutuşunun yanında sağlamlık açısından da bir eksisini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Excellence'ler bitmek üzere. Benimde aklımda GY EGP ile CPC5 vardı. EGP için yumuşak balon yapma ihtimali yüksek, çabuk bitiyor gibi yorumlar okumuştum. Conti'nin bir parça daha iyi olduğu söyleniyor ama sanırım o da yumuşak sınıfında. Ankara'da çukurlar bol ve derin olduğu için kafamı çok kurcalıyor bu mevzu. Hem iyi yol tutsun hem çok ses yapmasın hem balon yapmasın vs vs hepsi bir arada olmuyor

Hocam EGP çok uymuşak yakından gördüm CPC5 görmedim yakından fakat fiyat farkıda 4 lastik de 150 tl kadar var. Ankara da yaşıyorum bende araç leon sert biraz birde sert lastikle o çukurlar iyice çekilmez oluyor :) o yüzden yumuşak ama biraz da dayanıklı lastik arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stolgatr

Nokianinn uretime bitmemismiydi satildi microsaifta

hepsiburadada 160 tl hocam.
  • Aliri olmazsa bir tane

• PLAYER66 P kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de Civic'te görün. Çoğu çukur içerde hele arka taraf doluyken bir de ses çıkıyor ki süspansiyonları orda mı bıraktık acaba diye düşünüyorsunuz Bende süspansiyondaki eksiği kapatacak çok sert olmayan bir lastik istiyorum aslında Hocam ama Ankara'nın yollarına güven olmuyor. Geçen sene Clio varken bir çukura düştüm altındaki 60 yanak fabrika çıkış lastiği olan Dunlop Sport SP01'ler balon yapmıştı ondan korkuyorum biraz açıkçası daha yeni bi lastiğin balon yapıp kullanılamaz hale gelmesi de koyar insana Falken önerilmişti Civic FD6 konusunda bir de Hankook Ventus önerilmişti onlara sizde bakın isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

İki set Nokian eskitmiş biri olarak pek tavsiye etmem. Yol tutuşu süper ama lastik koparak, parçalanarak eskiyor ve 30.000 km de kullanılmaz hale geliyor. Lastik ömrü önemsiz diyorsanız alabilirsiniz Nokian.

Nokian line serisimiydi acaba ? Goodyear egp yi dayanıklılık açısından tercih etmiyorum zaten eğer dunlop da aynı sıkıntı varsa egp daha mantıklı o zaman.

Nokian H serisiydi Line serisini yeni çıkarmışlar farklılıklar olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Hocam bir de Civic'te görün. Çoğu çukur içerde hele arka taraf doluyken bir de ses çıkıyor ki süspansiyonları orda mı bıraktık acaba diye düşünüyorsunuz Bende süspansiyondaki eksiği kapatacak çok sert olmayan bir lastik istiyorum aslında Hocam ama Ankara'nın yollarına güven olmuyor. Geçen sene Clio varken bir çukura düştüm altındaki 60 yanak fabrika çıkış lastiği olan Dunlop Sport SP01'ler balon yapmıştı ondan korkuyorum biraz açıkçası daha yeni bi lastiğin balon yapıp kullanılamaz hale gelmesi de koyar insana Falken önerilmişti Civic FD6 konusunda bir de Hankook Ventus önerilmişti onlara sizde bakın isterseniz

Valla memnun olan da var kadere deyip sececez br tane artık:)

• Egp aldım konfor olarak eskiye gore etkilendi arac. Onceki lastik cok kotu durumdaydı bunuda goz onunde bulunduruyorum elbette ama gercekten konfor olarak arac etkileniyor fren de daha iyi geldi. Zaten korktugum nokta dayanıklılık konusuydu onuda bekleyip görecez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.