Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.001
Cevap
12
Favori
871.380
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Nokia >> ^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3579 Mesaj
      23 Aralık 2009 11:55:53
      bende n82 mi sattım sony ericson alacağım inşallah
      |
      |

Xiomi Redmi Note 4
    • Teğmen
      196 Mesaj
      23 Aralık 2009 13:16:56
      Arkadaşlar ben güncellemeyi phoenixten yapma taraftarıyım. Ancak güncelleme dosyasını 4 tane yabancı siteden buldum, onlarda ücretli site. Bundan ötürü şimdilik Nokia Software Updater ile güncelleme yapacağım. Fakat Nokia Software Updater güncellemeyi telefon üzerine kurmadan önce bilgisayara yükleyip telefona kuruyor. Öğrenmek istediğim şey şudur; telefona bu güncellemeyi kurmadan önce bilgisayarda günceleme dosyasını hangi klasöre yüklediğini bilen varmı?
      |
      |

Asarım, keserim, asabiyim :)
    • Yarbay
      3579 Mesaj
      23 Aralık 2009 14:15:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Bendeki sorun hem telefonla hem yetkili teknik servislerle ilgili... Başka bir konuda da yazdığım halde, en çok ilgi gören bu başlıkta da sizinle paylaşmak istedim.

Teknosa'dan aldığım cihazım 20 ay sonunda µSD kartları okumaz oldu. Zaten telefonla birlikte gelen 2 GB kart çoktan bozulmuştu ve onu da telefonla birlikte gönderdim. Garanti kapsamında teslim ederken arıza kaydında kasada ufak tefek çizikler var diye not da yazıldı. Cebimde taşıdığım için sol üst köşede en çok 1x1 mm bir aşınma söz konusuydu. Camda da doğal olarak dikkatli bakıldığında görülebilen çizikler vardı. 15 gün sonra makina geldi. İçindeki sanırım kart okuyucusunu değiştirmişler, arıza raporuna da mekanik parça değiştirildi diye yazmışlar. Kart okuyucuda mekanik ne varsa? Kartlarım okumaya başladı, ancaak;

Kasanın hali içler acısı. 1- Ekranın yanındaki nikelajda 3x6 mm eksilme olmuş, kasanın içi görünüyor, 2- tuş takımındaki nikelajda biraz daha küçük bir kayıp, 3- üstteki ışık sensörünün önündeki filtreyi takmamışlar, kasanın içi görünüyor ve en sonuncusu ve en acısı 4- Kasayı açtıktan sonra oturtamamışlar. Kırmızı iptal tuşunun yanındaki kısım resmen ayrık, tırnak geçmemiş veya araya bir şey sıkışmış. Yaklaşık 1 mm açıklık var ve oradan içeriye böcek bile girer. Elimle baktım, öyle kolayca oturarak gibi durmuyor. Oturmadığı için kasanın kendisinde ve pil kapağında teslim ettiğim durumla kıyas kabul etmeyecek esnemeler var. Bunlar az sonra gıcırdamaya da başlar.

Aynen Teknosa görevlisine bir tutanak tutturdum ve tekrar GENPA teknik servisine iade ettim.

Bakalım kasa mı değişecek, yoksa öyleydi deyip işi pişkinliğe mi vuracaklar? Teknosa yetkilisi, Nokia telefonların %90 servisini GENPA'nın verdiğini ve ilk defa böyle "haşat" bir ürün tamiriyle karşılaştıklarını söyledi. Ben de, eğer sorarlarsa, kasa değişimi durumunda siyah tercih etmelerini söyledim. Bakalım, Aralık ayı başından beri N82 yerine LG KG195 gibi 3. lig telefonu kullanıyorum maalesef.

.oO°Oo.

bu yaşadığın durum nokia shop ve teknik servisleri için bilinen ve olağan bir durum şikayet sitelerine gir bak nokianın servis rezaletrini göreceksiniz.ama sık sık üstünde durunuz.
      |
      |

Xiomi Redmi Note 4

• Teğmen
      148 Mesaj
      23 Aralık 2009 14:56:03
      Slm arkadaşlar. V35 güncellemesiyle V31'de olan takılmaların çoğu düzeltilmiş. Örneğin; arama yapıldığında hat meşgul olduğunda telefon bir müddet donardı ve bazen bir kaç program açıkken programlar arası geçişte de donmalar oluyordu ancak v35'de şimdilik öyle bir sorun olmadı, cihaz gps'e daha hızlı bağlandı, sanki telefonun açılış hızı ve ses netliği de biraz artmış gibi.
      |
      |

• Uzman Mobil
      32057 Mesaj
      23 Aralık 2009 15:36:19
      arama kapama sonrası takılma düzeltimişse güzel
      |
      |

beneath this mask there is more than flesh. beneath this mask there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. - V

• Emekli Yönetici
      1530 Mesaj
      23 Aralık 2009 15:59:31
      v35 te müzik çalar sesi biraz daha artmış gibi..
      |
      |

iPhone 6 Silver 64GB + iPod Touch 32GB 5G + Sennheiser CX200 Street II & Spotify Premium || Logitech X-540
      C# Dev. & Computer Enthusiast & Microsoft Azure Lover || MSDN Retail Subscriber || Dexter Fan || Microsoft TechNet Wiki Turkish Avengers Team Member
      Microsoft Translation Wiki Moderator & Translator Of The Month || http://www.speedtest.net/result/3355139308.png
    • Yarbay
      8818 Mesaj
      23 Aralık 2009 16:34:22
      Biri hayrına şu çeviri hataları giderilmişmi bir söylesin.
      |
      |

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi); Yuki Gusto 50cc Cub
      Masaüstü (7700K ve GTX1080); LG 29UM65-P; Samsung Note FE; iPad Pro 10.5; Samsung TabProS; Nintendo New 3DS XL; Brother MFC-1911W;
      Steam ID: Kesbi
    • Yarbay
      3264 Mesaj
      23 Aralık 2009 18:53:17
      ya yeni yazılımı kurarken ekrana testmod diye bir yazı geldi ve telefon orda kaldı nokia software updater cihaz kurtarma moduna girdi böyle bişeyle karşılaşan var mı ?
      |
      |

• Binbaşı
      1837 Mesaj
      23 Aralık 2009 19:53:35
      quote:

Orijinalden alıntı: H.M.

Slm arkadaşlar. V35 güncellemesiyle V31'de olan takılmaların çoğu düzeltilmiş. Örneğin; arama yapıldığında hat meşgul olduğunda telefon bir müddet donardı ve bazen bir kaç program açıkken programlar arası geçişte de donmalar oluyordu ancak v35'de şimdilik öyle bir sorun olmadı, cihaz gps'e daha hızlı bağlandı, sanki telefonun açılış hızı ve ses netliği de biraz artmış gibi.

bana da öyle geldi
      |
      |

Don't stop till you get enough...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Aralık 2009 20:17:08
      v35'e geçen arkadaşlardan en az birihttp://forum.donanimhaber.com/m_36131207/tm.htm adresinde anlattığım yöntemle bize uygulama listelerini sunarsa v35'te neler yeni neler eksik bakabileceğiz,

yardımcı olmak isteyen?
      |
      |

• Onbaşı
      32 Mesaj
      23 Aralık 2009 20:20:20
      Selam arkadaşlar, n82 telefonumu v31 den v35 e update ederken ekranda bağlantı koptu dedi ve telefon kapandı. Sonra tekrar taktım açtım vs. olmadı tabi.
      Tel. açılmıyor hiçbişekilde. Ne yapmam gerekiyor. benim düzeltebileceğim bişeymi programla falan yoksa direkt servisemi yollamalıyım.
      Teşekkürler...
      |
      |

• Yarbay
      3264 Mesaj
      23 Aralık 2009 20:31:35
      arkadaşlar v35 e güncellerken en son aşamada testmod yazan bir ekran beliriyor ve o ekrandan sonra bilgisayarla olan bağlantı kopuyor. Bir saate yakın beklememe rağmen hiç bir işlem yapmadı telefon ve bataryasını söktüm taktım şimdi çalışıyor ama ne kadar sağlıklı bilmem
      |
      |

• Yarbay
      15181 Mesaj
      23 Aralık 2009 20:36:30
      Arkadaşım ne yaptın sen o uyarıyı vermesi normal güncelleme dosyası telefona yüklenirken bağlantı kesildi uyarısı verir o sırada cihazın kesinlikle kablosunu çıkarmaman gerekirdi hata yapmışsın yada batarya dolu muydu batarya o sırada bittiyse hard format at hemen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      15529 Mesaj
      23 Aralık 2009 21:14:03
      quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

N82 efendinin şarjı bitti ve "Nokia Energia Profiler" uygulamasını kurtardım.
      Programa girince 1/2 oluyor ve yarıya gelince donuyor ve programı kapatamıyorsunuz.
      Sanırım programda yazılımsal bir hata var.
      Tekrar başka bir siteden "Nokia Energia Profiler"i yükleyeceğim.

Herhangi bir gelişme var mı?

Ayrıca programın son sürümünühttp://bit.ly/nokiaep veyahttp://store.ovi.com/content/17374 adresinden edinebilirsiniz

Gecebekçisi, link için teşekkür ederim. Siteye üye olup, programı indirdim.
      O günden sonra tekrar test etme imkânı bulamamıştım. Şarj da normale girdi gibi, 2 gün gitmeye başladı.
      Ama yine de ben bataryanın durumunu merak ediyorum. Şarj biter bitmez uygulamaya başlayacağım.
      Gelişmeleri tekrar burada bildiririm.

quote:

Program kurar gibi kurulum dosyasını çalıştırıp sonra Menü>Araçlar>Ayarlar>Genel>Kişiselleştirme>Temalar>Genel yolunu takip edip yüklediğiniz temayı seçmeniz gerekli.

Teşekkür ederim ilginiz için.
      Bu zamana kadar hiç tema değiştirmemiştim, NOKIA'nın orjinal temalarını kullanıyordum ve sıkmıştı.
      Arasıra değişiklik iyidir.

Bu arada yine sizin yardımlarınızla bu yeni sürümü denemek istiyorum.
      Telefonum 6 aylık olmasına rağmen benim sürüm biraz geri kalmış sanırım ?
      V 10.0.046
      24-10-07
      RM-313

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 24 Aralık 2009; 21:26:38 >
      |
      |

23 Aralık 2009 21:26:28
      quote:

Bu arada yine sizin yardımlarınızla bu yeni sürümü denemek istiyorum.
      Telefonum 6 aylık olmasına rağmen benim sürüm biraz geri kalmış sanırım?

Sizdeki sürüm cihazın ilk ve en sorunlu sürümü, en azından v20'ye terfi etmelisiniz. Yeni sürümü denemek istiyorsanız deneyin* ama öncelikle Y diskine installserver atıp cihazı hacklemenizi öneririm.

* Güncelleme esnasında herhangi bir şey yanlış giderse yardımcı olabilecek kadar kesin teknik bilgiye sahip değilim, baştan söyleyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 23 Aralık 2009; 21:28:26 >
      |
      |

• Yarbay
      15529 Mesaj
      23 Aralık 2009 21:31:57
      quote:

Sizdeki sürüm cihazın ilk ve en sorunlu sürümü, en azından v20'ye terfi etmelisiniz. Yeni sürümü denemek istiyorsanız deneyin* ama öncelikle Y diskine installserver atıp cihazı hacklemenizi öneririm.

* Güncelleme esnasında herhangi bir şey yanlış giderse yardımcı olabilecek kadar kesin teknik bilgiye sahip değilim, baştan söyleyeyim

Sorumluluğu ben kabul ediyorum. Bazı şeyler iyileşecek ve daha güzelleşecekse riske girerim.

Sizin daha önce yazmış olduğunuz veya uygulamalı olarak bu konuyu anlattığınız eski mesajlarınız varsa faydalanmak isterim.
      Son sürümlerden olursa daha makbule geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 24 Aralık 2009; 21:33:33 >
      |
      |

• Binbaşı
      1923 Mesaj
      23 Aralık 2009 21:40:25
      hocam güncelleme yapıyorum bağlantı kesildi diyor cihaz kurtarma diye bişey geliyor.tekrar bağlıyorum tekrar aynı şey oluyor. nedenki acaba bu???
      iptal ettim şimdi güncellemeyi söktüm teli. tekrarmı denesem acaba???
      ...
      |
      |

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
      a
      23 Aralık 2009 21:52:18
      quote:

Sorumluluğu ben kabul ediyorum. Bazı şeyler iyileşecek ve daha güzelleşecekse riske girerim.

Sizin daha önce yazmış olduğunuz veya uygulamalı olarak bu konuyu anlattığınız eski mesajlarınız varsa faydalanmak isterim.
      Son sürümlerden olursa daha makbule geçer.

Açıkcası benim bu konuda herhangi bir anlatımım yok fakat Reis-i Eagles'ın burada bir hack anlatımı var. Anlatımda söylenilenleri uyguladıktan sonra

1. BiNPDA SecMan kurun, programı açıp Seçenek>Turn Platform Sec. OFF yolu ile platform güvenliğini devre dışı bırakın.
      2. Y diski içerisinde önce sys, sonra da sys klasörü içerisinde bin klasörlerini oluşturun
      3. Y:\sys\bin içerisine Symbian OS 9.2 / S60v3-FP1 için olan installserver.exe dosyanızı atın

Artık cihazınız bugüne dek çıkan tüm yazılımlar için hackli hale gelecek, sertifika sorunları yüzünden yükleyemeyeceğiniz program kalmayacak. Bunları yaptıktan sonra Nokia Software Updater ile güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada diğer başlıkta alicans35 arkadaşımızın sağladığı listeye göre:

v35'te v31'e kıyasla:
      - Ovi Store eklenmiş
      - Çevrimiçi paylaşım (ve bir kaç uygulama daha) Z den C ye alınmış

v35'te v20'ye kıyasla:
      - Ovi Store eklenmiş
      - MyNokia uygulaması eklenmiş
      - Çevrimiçi paylaşım, QuickOffice (ve bir kaç uygulama daha) Z den C ye alınmış

Maalesef uygulamaların sürümlerini bu şekilde göremediğimiz için, neler güncelleştirilmiş neler aynı kalmış konusunda söyleyebileceğim birşey yok.

Ovi Store uygulamasının dün yayınlanan 1.5.508 sürümü ile İndirme/Download uygulaması Ovi Store uygulamasına dönüşüyordu, acaba v35 içindeki sürüm kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 23 Aralık 2009; 21:54:56 >
      |
      |

• Yarbay
      15529 Mesaj
      23 Aralık 2009 21:58:22
      Uygulamaları şimdi deniyorum.

Bakalım nasıl bir sonuç alacağız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 24 Aralık 2009; 22:21:15 >
      |
      |

• Binbaşı
      1923 Mesaj
      23 Aralık 2009 22:12:32
      gecebekçisi hacu güncellemeyi başardım.telefonum hacklimi hala şuan???
      ek bişeler yapamam gerekiyormu???
      ...
      |
      |

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
      a
    HızlıCevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
türksohbet.net
SEO
chat.gen.tr
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.