Şimdi Ara

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^ (867. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.481
Cevap
14
Favori
895.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Garmin italya haritasını nerden bulabilirim arkadaşlar? N82 için?
  • arkadaşlar ltf bırı solesın n82 sıfır nerede bulacagım abartı fıyat olmamak şartı ile
  • quote:

Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Tşkler

quote:

buraya bak:
    http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=331257
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

partikül falan mı gelmişti acaba piksellerin önüne

Ekranın önündeki kapağı açıp kontrol etmiştim ama birşey yoktu, zaten şimdi mazide kaldı. Cuma günü itibarıyle orjinal siyah kasaya terfi ettim ve teknik servisteki eleman cihazı sökerken ekranı kırdığı için yenisini taktı. Şu anda cihazın bir tek elektronik aksamı kalmadı yenilenmedik ve üstelik bir de invisibleSHIELD sipariş ettim; artık bu cihaz en az 2 sene daha götürür

Ekleme: Siyah N82'de siyah "Touch Zen by tehkseven" teması mükemmel oldu! Bir de ekran OLED olsaydı da şu siyahlar tam siyah olsaydı bu cihazı mutlaka birine ederinden bile fazlaya satardım bu haliyle

hocam nekadara mal oldu???
    ayrıca ekran garanti kapsamında değilmi???
    ben düşürmedim telefonu ama ekran perte çıktı. nasıl olacak benim iş???
    ...

• Hocam çok tşk ederim ama burda sadece batı kıyısı var.. bir de çok hacimli..hafıza kartımda yer olsa tüm avrupayı atacam ama 2 gblik kartım var.. başka tavsiyeniz varmı..

quote:

quote:

quote:

buraya bak:

• Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldır N82 kullanıyorum fakat V35 e geçtikten sonra cihaz bazen kendiliğinden Bluetooth' u açıyor. Farkedersem tekrar kapatmak zorunda kalıyorum. Bu veya buna benzer bir problem ile karşılaşan var mı?
  • Bendekinde mesela, servise verdikten sonra artık foto ve video çekmek sorun oldu. Eskiden saatlik videolar ve flaşlı 50 foto çekebilirken, artık 3-5 foto çekince pil boş diyor ve kapanıyor. Sizde böyle bir durum var mı?

Testten sonra pil kapasitesini paylaşırım.

Pilin serviste değişmiş olabileceğini nasıl anlar ve ispatlarız acaba?

quote:

944 mAH çıktı değer.. iyimidir 1.5 yıllık bir cihaz için?

quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

pulpa:

Bildiğiniz üzere cihazın içindeki BP-6MT pil 1050 mAh güç sağlayabilmeli. "Nokia Energy Profiler" ile hesaplanan değer 1050 mAh'in ciddi miktarda altındaysa pilin değişme vakti gelmiş demektir. Fakat hesaplanan değer 1050 mAh'a eşit veya yakın miktardaysa, hem cihazını hem de "Nokia Energy Profiler" ile oluşturduğun kaydı incelemen gerekecek.

Herhangi bir sonuca ulaşamazsan pil değiştirmekten çok cihazı kapsamlı testlere tabi tutulması için yetkili bir servise vermeniz gerekir.

Bu arada ben kendim için 20 aylık pilde 600-700 mAh gibi değerler hesaplıyorum, değişme vaktinin geldiği ortada. Sizin de değiştirmeniz gerekirse birlikte alırız pilleri

• @ Mesudum : Bunun tek yolu pilin üstündeki hologramın da üzerinde yazan numarayı bilmen gerekliyordu.Yada diğer tarafta yazan numarayı
  • quote:

Hocam çok tşk ederim ama burda sadece batı kıyısı var.. bir de çok hacimli..hafıza kartımda yer olsa tüm avrupayı atacam ama 2 gblik kartım var.. başka tavsiyeniz varmı..

quote:

quote:

quote:

buraya bak:

Hiç 2GB'lık karta avrupa sığar mı dostum? Türkiye haritasını bile attığında ~90MB yer kaplıyor kartta, tüm avrupayı atmak istiyorsan en az 8GB kart kullanman gerekiyor ki 8GB bile yetmeyebilir.

Benim cihazımda da v35 yüklü ama BT kendiliğinden açılıp kapanmıyor en iyisi cihazı bir formatlayıp tekrar kontrol etmeniz

• Yok hocam ben de çyle dedim zaten.. 2 gb olmasa avrupayı atarım diye.. o yüzden sadece italya arıyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Hocam çok tşk ederim ama burda sadece batı kıyısı var.. bir de çok hacimli..hafıza kartımda yer olsa tüm avrupayı atacam ama 2 gblik kartım var.. başka tavsiyeniz varmı..

quote:

quote:

quote:

buraya bak:

Hiç 2GB'lık karta avrupa sığar mı dostum? Türkiye haritasını bile attığında ~90MB yer kaplıyor kartta, tüm avrupayı atmak istiyorsan en az 8GB kart kullanman gerekiyor ki 8GB bile yetmeyebilir.

Benim cihazımda da v35 yüklü ama BT kendiliğinden açılıp kapanmıyor en iyisi cihazı bir formatlayıp tekrar kontrol etmeniz

• quote:

kaddix

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldır N82 kullanıyorum fakat V35 e geçtikten sonra cihaz bazen kendiliğinden Bluetooth' u açıyor. Farkedersem tekrar kapatmak zorunda kalıyorum. Bu veya buna benzer bir problem ile karşılaşan var mı?

Bende de v35 yüklü ama bende başka sorunlar oldu(mesajlara girdiğimde kilitlenme, resetleme gibi)

Bende Noika Updater la tekrar yükledim v35 i bakalım düzelecekmi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

kaddix

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldır N82 kullanıyorum fakat V35 e geçtikten sonra cihaz bazen kendiliğinden Bluetooth' u açıyor. Farkedersem tekrar kapatmak zorunda kalıyorum. Bu veya buna benzer bir problem ile karşılaşan var mı?

Bende de v35 yüklü ama bende başka sorunlar oldu(mesajlara girdiğimde kilitlenme, resetleme gibi)

Bende Noika Updater la tekrar yükledim v35 i bakalım düzelecekmi...

teşekkürler arkadaşlar. yedeğimi alıp format atmayı deneyeceğim öyleyse. Bakalım çözülecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: énigma

@ Mesudum : Bunun tek yolu pilin üstündeki hologramın da üzerinde yazan numarayı bilmen gerekliyordu.Yada diğer tarafta yazan numarayı

...ve testi bitirdim: 498 mAh!

Yuh!

Pil bitmiş.

HB bunu 45 liraya satıyor. GG içinde 15-20 lira fiyatlar görüyorum. Dükkanlarında bile 35 civarında. Güvenilir mi acaba?

Bir de detaylı testlerden bahsedilmişti, ne yapılabilir ki? Arka planda çalışan uygulama veya takılı kalmış bir tuş olsaydı bile pilin kapasitesinin yüksek çıkıp yine de sarfiyatın ve akım değerlerinin de yüksek kalması sonucu erken bitmiş olması gerekmez miydi?

Özellikle testin son kısımlarında pil voltajının başlangıçtaki 4,1 Voltun çok altına, 3,6 Voltlara indiğini gördüm. Sonrasında da kendisi kapandı zaten. Artık bir gün bile gitmiyor.

Şarjlı pillerin kısa süreli yüksek akım darbelerine maruz bırakılarak ömürlerinin uzatıldığını eski tip Ni-Cd pillerden biliyoruz. Bunlar da aynı yöntemi uygulayan var mı?

.oO°Oo.

• Hocam ne kadardır kullanıyosun pili.. ben 1.5 yıldır kullanıyorum 940 mah çıktı.. dikkatli bir kullanıcı da değilim pil konusunda.. Hızlıalda 30 lira civarındaydı galiba bir ara, göz at istersen..

Garmin italya haritası bulabilen var mı bu arada arkadaşlar hala

quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

quote:

Orijinalden alıntı: énigma

@ Mesudum : Bunun tek yolu pilin üstündeki hologramın da üzerinde yazan numarayı bilmen gerekliyordu.Yada diğer tarafta yazan numarayı

...ve testi bitirdim: 498 mAh!

Yuh!

Pil bitmiş.

HB bunu 45 liraya satıyor. GG içinde 15-20 lira fiyatlar görüyorum. Dükkanlarında bile 35 civarında. Güvenilir mi acaba?

Bir de detaylı testlerden bahsedilmişti, ne yapılabilir ki? Arka planda çalışan uygulama veya takılı kalmış bir tuş olsaydı bile pilin kapasitesinin yüksek çıkıp yine de sarfiyatın ve akım değerlerinin de yüksek kalması sonucu erken bitmiş olması gerekmez miydi?

Özellikle testin son kısımlarında pil voltajının başlangıçtaki 4,1 Voltun çok altına, 3,6 Voltlara indiğini gördüm. Sonrasında da kendisi kapandı zaten. Artık bir gün bile gitmiyor.

Şarjlı pillerin kısa süreli yüksek akım darbelerine maruz bırakılarak ömürlerinin uzatıldığını eski tip Ni-Cd pillerden biliyoruz. Bunlar da aynı yöntemi uygulayan var mı?

.oO°Oo.

• Şubat 2008'de almıştım.

Bu yıl başında kart okuyucusu bozulunca Teknosa'ya vermiştim. Servis olarak Genpa'ya göndermişlerdi. 3 hafta sonra geldiğinde kart okuyucu çalışıyordu ama kasayı çizmişler, nikelajları kırmışlardı. İade ettim. Bir 3 hafta daha bekledim. Bu defa sanırım KVK servisine gitmiş ve kasa değişmişti. Ama ondan sonra da video çekemez oldum. Öyle ki, video, kamera, ekran vs güç çeken herhangi bir uygulama (Video, foto, Mobil TV, GPS...) dakikalar içerisinde cihazı kapattırır oldu.

Pil ile bir sorunum yokken birden göçmesi ilginç değil mi?

Bir de servise verirken, adaptör, kulaklık, data kablosu vs her aksesuarını getirmemi istiyorlar. Gel de güven :(

Bir şey değil, artık iyice psikopat olacağım. Her şeyin de kaydını tutamam ya! Telefonu servise veririrm, kasa göçer, pil biter... Arabayı yıkamacıya veririrm, çıtası düşer, isim nikelajı paslanır... Pantolonu terziye veririm, başka yerden sökük çıkar... Beyaz eşyama servis çağırırım, bir daha o cihazdan hayır gelmez...

Bakalım, Ercisson A1018'den beri ilk defa pil alacağım gibi.

.oO°Oo.

• @GeceBekcisi

ben zagg invisible shield alacaktım ama bulamadım.Türkiye distiribütörü ilede görüştüm ellerinde yokmuş.sen hangi markayı ne kadar ve nerden aldın acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absinthe. -- 25 Mart 2010; 16:56:21 >
  • Arkadaşlar N82 de animasyonlu tema uygulanabilir mi? Ben zedge' den animasyonlu tema indirdim kurdum, standart tema gibi hareketsiz oldu.
  • Bataryamı ebay dan aldım, 6$ gibi bir rakam verdim kargo dahil..Orjinal diyor ama bilmiyorum..Kutusunda, hologramlı bişey geldi..Fena gitmiyor ama sizler gibi test etmedim..Az kullanımla 3 günü buluyor..GPS, wlan gibi kullanımda 1 günde bitiyor..ama ilk aldığımda da öyleydi zaten..GPS deli batarya bitiriyor..
  • S60v3 S60v5 Premium Blue ve Premium Red by IND190

S60v3 preFP1, FP1, FP2, Eseries ve S60v5:
    http://www.reis-ieagles.com/s60v3-temalar/s60v3-v5-premium-blue-ve-premium-red-by-ind190-t1495.html

Düz siyahını daha önce vermiştim:
    http://www.reis-ieagles.com/s60v5-temalar/s60v3-v5-premium-black-by-ind190-t1420.html

• telefonumun ekranındaki problem nedeniyle dün garantiye verdim telefonu. inş telefon pert olmadan geri alabilirim.
    ayrıca adamlara siyah kapak nekadar diye sordum başlarından savdılar beni. üşendiler resmen arayıp fiyat sormaya...
  • 
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.