Şimdi Ara

♦ NOKIA Lumia 930 Kullananlar Kulübü - ANA KONU ♦ (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.803
Cevap
23
Favori
108.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pybs147

Herkese merhaba ben de bu telefonu almayi dusunuyorum da birisi bana bu telefonunun olumlu ve olumsuz yonlerini yazabilir mi mesela isinma problemi var mi

Arkadaşın yukarda yazdıklarına katılıyorum..Benim en şikayetçi olduğum konu pil ve ısınma sorunu..Özellikle ağır oyunlarda ateş topuna dönüyor..Pil de su gibi akıyor bu esnada ısının da etkisiyle..Önceki sayfalarda bir arkadaş ısınma sorunu yüzünden 2-3 hafta sonra telefonu satmak zorunda kalmıştı..Eğer çok sorun edecekseniz başka telefonlara yönelin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler isinma benim icin önemli de biraz

Lumia 1020 Pb yi önerirmisiniz nasildir

• hoparlorun alt tarafına doğru baskı yapıldıgında ufakta olsa kasada ses çıkması normal mi? milimetrik olarak oynuyor arka kapak

• quote:

Orijinalden alıntı: einlied

hoparlorun alt tarafına doğru baskı yapıldıgında ufakta olsa kasada ses çıkması normal mi? milimetrik olarak oynuyor arka kapak

Bahsettiğiniz sorun bende yok..Rahatsız edici derecede değilse kafaya takmayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: pybs147

Tesekkurler isinma benim icin önemli de biraz

Lumia 1020 Pb yi önerirmisiniz nasildir

1020 kamerası efsane bir cihaz..Telefonu tam olarak nasıl kullanacağınızla alakalı aslında biraz..Sosyal medya vs temel ihtiyaçları karşılayacak bir cihaz..Ama işlemci tarafı biraz geri kalmış..Bildiğim kadarıyla s4 çift çekirdek işlemci ve adreno 225 var üstünde..İleri dönük bir cihaz değil bence..Kamera odaklı bir cihaz olmasına rağmen işlemci yüzden bazı kamera özelliklerini de alamayacak..Ama siz yine de kullanıcılarına bir sorun..En doğru bilgiyi onlar verir..Bunlar benim görüşlerim..

• Tahoe_930 kullanıcısına yanıt
    rahatsız etmiyor ancak elle bastırınca oluşuyor .

• Arkadaşlar 3 ay önce kadar birşey farkettim telefonda..Telefonun internet tuşuna(en sağdaki tuş)basılı tutunca telefonun sesi gidiyor..Hiçbir şekilde telefon ses vermiyor..Müzik dahi çalmıyor..Müzik yürüyor ama ses gelmiyor..Sanki hoparlör iptal..Kapatıp açmadan da düzelmiyor..Sizden ricam deneyip sizde de böyle bir durum oluşup oluşmuyor mu yazmanız..Eğer bana özgü ise pc den yazılım atmayı düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahoe_930

Arkadaşlar 3 ay önce kadar birşey farkettim telefonda..Telefonun internet tuşuna(en sağdaki tuş)basılı tutunca telefonun sesi gidiyor..Hiçbir şekilde telefon ses vermiyor..Müzik dahi çalmıyor..Müzik yürüyor ama ses gelmiyor..Sanki hoparlör iptal..Kapatıp açmadan da düzelmiyor..Sizden ricam deneyip sizde de böyle bir durum oluşup oluşmuyor mu yazmanız..Eğer bana özgü ise pc den yazılım atmayı düşünüyorum..

Üstad şimdiki aklın olsa yine l930 mu alırdın yoksa L735 veya L830 mu alırdın ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum ben de olmadı. Uzun süre basılı tuttum ses hala var.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcoyundelisi

quote:

Orijinalden alıntı: Tahoe_930

Arkadaşlar 3 ay önce kadar birşey farkettim telefonda..Telefonun internet tuşuna(en sağdaki tuş)basılı tutunca telefonun sesi gidiyor..Hiçbir şekilde telefon ses vermiyor..Müzik dahi çalmıyor..Müzik yürüyor ama ses gelmiyor..Sanki hoparlör iptal..Kapatıp açmadan da düzelmiyor..Sizden ricam deneyip sizde de böyle bir durum oluşup oluşmuyor mu yazmanız..Eğer bana özgü ise pc den yazılım atmayı düşünüyorum..

Üstad şimdiki aklın olsa yine l930 mu alırdın yoksa L735 veya L830 mu alırdın ?

Valla hocam şöyle söyleyeyim daha önce hiçbir telefona bu kadar para vermemiştim..Bu istisna oldu bidaha da vermem zaten..Ama şimdiki aklımla da 930 alırdım..Bahsettiğin telefonlar daha alt sınıf ileriye dönük değiller..Ben 930 alırken uzun bir süre ihtiyacımı karşılasın diye düşünerek aldım..Ve sırf Nokia olmasına güvenerek o kadar para verdim..Microsoft yazsaydı üzerinde açıkçası güvenip de bu telefon bunu hak eder diyemezdim..Telefonda ufak tefek sorunlar var tabii onları yok sayamam..Ama en büyük hayal kırıklığını bana Microsoft yaşattı..Yani önceden de biliyordum çok yeterli olmadığını ama bu kadarını beklemiyordum..Telefon her anlamda çok kaliteli..Malzemesi kamerası ekranı vs hepsi 10 numara..Tasarım ödülü aldı..En hızlı telefon seçildi..En iyi kamera seçildi..100km ile giden arabadan düştü otoyola sadece kasası çizildi hala canavar gibi çalışıyor diye haberi çıktı..Ama gel gör ki içindeki yazılım bu telefona hiç yakışmıyor..Önceki sayfalarda bir arkadaş 920 ile arasında bir fark yok demişti..Aslında haklı olduğu bir taraf vardı..Bu platform 1520 ve 930 için yetersiz..Çünkü yapabilecekerin sınırlı zaten..Bunla yaptığını o da yapıyor..Mağzadaki oyunlar belli..Uygulamalar belli..Yani demem o ki Microsoft haricinde bir pişmanlık yaşatmadı bana bu telefon..Dün 8 ayı doldu daha bir kere teklediğini görmedim..Isınıyor falan ama zorlandığını hissettirmiyor takır takır çalışmaya devam ediyor..Bugüne kadar yarı yolda bırakmadı..Her işimi görüyor ama iyi bir optimizasyon şart..

• telefonu aldıgımın 11. ayı. hala ilk günkü gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky-nd -- 16 Haziran 2015; 18:53:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkkc

Dostum ben de olmadı. Uzun süre basılı tuttum ses hala var.

Anladım hocam..Teşekkür ederim cevap için..Demek ki genel bir hata değil..En iyisi pc den yazılım atmak..Tekrar sağolun..

Peki mağazada 830 ile karşılaştırdınız mı , bende 920 kullanıyorum artık yenilik yapmayı düşünüyorum. Bir yanda android telefonlar var diğer yanda aşina olduğumuz wp var. Wp10 ile yarışta geri kalmayacak gibi görünüyor.

L830 ile 930 arasında gidip geliyorum.

830 un şarjı uzun gidiyor
    Ekranı ips olduğu için daha doğal renk veriyor.
    Göz atma ekranı var.

Ama 930 unda işlemcisi 3 kat daha güçlü ve 2gb ram var
    Ekran olarak daha canlı renkler ve 1080p ekran avantajı var.
    Tasarım olarak 930 daha asil duruyor vss.

Çok kararsız kaldım. Birde şu bildirim ışığı olayı netleşmediği için emin olamıyorum. Alacağım telefonda Bildirim ışığı yada gözatma ekranından birisi kesinlikle olmalı. Wp10 ile aktif olacak dediler ama hala bir gelişme yok. 930 da Bildirim ledi varmı yokmu orasıda kesin değil sadece dedikodular var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BE73ABCD2 -- 16 Haziran 2015; 18:57:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcoyundelisi

Peki mağazada 830 ile karşılaştırdınız mı , bende 920 kullanıyorum artık yenilik yapmayı düşünüyorum. Bir yanda android telefonlar var diğer yanda aşina olduğumuz wp var. Wp10 ile yarışta geri kalmayacak gibi görünüyor.

L830 ile 930 arasında gidip geliyorum.

830 un şarjı uzun gidiyor
    Ekranı ips olduğu için daha doğal renk veriyor.
    Göz atma ekranı var.

Ama 930 unda işlemcisi 3 kat daha güçlü ve 2gb ram var
    Ekran olarak daha canlı renkler ve 1080p ekran avantajı var.
    Tasarım olarak 930 daha asil duruyor vss.

Çok kararsız kaldım. Birde şu bildirim ışığı olayı netleşmediği için emin olamıyorum. Alacağım telefonda Bildirim ışığı yada gözatma ekranından birisi kesinlikle olmalı. Wp10 ile aktif olacak dediler ama hala bir gelişme yok. 930 da Bildirim ledi varmı yokmu orasıda kesin değil sadece dedikodular var.

Hocam ben telefonu aldığımda daha 830 yoktu..Zaten 930 bulabilmek için de 1 ay peşinden koştum..Hiçbir yerde yoktu..Dolayısıyla 830 u elime alıp bakmış değilim..Biraz daha ince olduğunu biliyorum..830 da güzel kaliteli bir cihaz ama işte ileriye dönük olma durumu var..830 da sd400 işlemci var diye biliyorum..Giriş seviyesi ile orta seviye arası bir işlemci..Şimdi w10 çıkacak yeni özellikler gelecek..Ama hangi telefon bundan ne kadar faydalanacak belli değil..Kamera efsanesi 1020 bile işlemcisi gerekçe gösterilerek bütün kamera yeniliklerinden faydalanamayacak..İleride 830 da benzer bir durum yaşayabilir..Donanımı gerekçe gösterilerek güncellemeleri kısıtlı alabilir..Almışken üst seviye bir cihaz almanızı tavsiye ederim..İlla 930 demiyorum yeni çıkacak telefonları da bekleyebilirsiniz..Led olayına gelirsek ben de okudum o haberleri ama bir görsel vs bulamadım..735 de sökülerek led gösterilmiş ama 930 da hala bir kanıt yok..Ben de merakla bekliyorum..

eğer telefona 2000tl vermeyi göze alıyorsa, 940xl'i beklesin. kasım da satışa çıkar, üzerinde olur windows 10 mobile rtm sürümü. para var, huzur var durumu olur arkadaş için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows10

eğer telefona 2000tl vermeyi göze alıyorsa, 940xl'i beklesin. kasım da satışa çıkar, üzerinde olur windows 10 mobile rtm sürümü. para var, huzur var durumu olur arkadaş için.

Aynen katılıyorum..Bekleme durumu olursa yeni cihaz daha iyi olur..

• SA Ağustos'tan beri L930 kullanıyorum. Bugüne kadar kullandığım en iyi telefonlardan biri. 389 uygulama+oyun var. Gram kasma yok. Tek dezavantajı kamera diyaframı ƒ2.4 . Bu biraz daha yüksek olsa ƒ2.0 gibi falan gerçekten süper olurdu. Şimdi yeni amiral geminin tanıtılmasını bekliyorum. Telefon Dolby Digital Surround 5.1 ses kaydı yapıyor. Bu ses kaydı ile kısa film çekip yarışmaya katıldık. 10 numara telefon.
  • win10 kurdum şimdi sorunu yok gayet guzel çalışıyor sistem wm10 guzel guzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • l930 için uyumlu ekran koruyucu nereden temin edebiliriz? ekranın çizilmesinden korkuyorum.

• Nilkin in çok güzel kutusu ile ekrana tam uyan jelatini var ebaydan felan alabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.