Şimdi Ara

♦ NOKIA Lumia 930 Kullananlar Kulübü - ANA KONU ♦ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
23
Favori
108.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya'dan falan bi tanıdık ayarlayabilirsem ordan getirtmeyi düşünüyorum, 700-800 TL fark ediyo hemen hemen.
  • Şu ana kadar kaç kez şarj-deşarj yaptın peki? bide yüzde kaç olunca şarja taktın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

Oh, bunu öğrendiğim iyi oldu valla.

Almanya'dan falan bi tanıdık ayarlayabilirsem ordan getirtmeyi düşünüyorum, 700-800 TL fark ediyo hemen hemen.

Farkeder tabi. Ben yurtdışına çıktığımda bavulu doldurmuştum elektronikler ile.

Burada öpüyorlar yanaklardan. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: evgireli

Şu ana kadar kaç kez şarj-deşarj yaptın peki? bide yüzde kaç olunca şarja taktın?

5 veya 6 defa tamamen pilinin bitmesini bekledim sonra şarja taktım. Pil rahat 2 gün gidiyor fix. Cepte net kullanmıyorum hiç zorda kalırsam bir ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orchid

quote:

Şu ana kadar kaç kez şarj-deşarj yaptın peki? bide yüzde kaç olunca şarja taktın?

5 veya 6 defa tamamen pilinin bitmesini bekledim sonra şarja taktım. Pil rahat 2 gün gidiyor fix. Cepte net kullanmıyorum hiç zorda kalırsam bir ihtimal.

Net kullanmıyorsanız 2gün az bile birde onu full senkronize 3g daimi açık ve konum açıkken denemek gerek. 2gün az netsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran parlaklığı full gibi birşey otomatikte olsa. İş başı yaptığım için aralıksız 3 saat konuşur oldum günde.

2 gün benim için yeterli. Bu tarz telefonlardan daha uzun şarj süresi beklemiyorum, beklentimde yoktu en başından beri.
  • daha önce de dediğim gibi, cihaz kullanım şekillerimiz hemen hemen aynı. ama sen benden farklı olarak gün içinde en az 3 saat konuşur olmuşsun. demek ki bende de hayli hayli 2 gün dayanacak. işte bu güzel bişey

peki şu ana kadar ısınma durumuyla ilgili bi problem oldu mu?
  • Isınma sorununu video çekimi yaparken farkettim. 5S'de de aynı durum vardı. Telefon ile video çekmiyorum ayrı makine var o işimi görüyor.

Dediğim gibi herkesin sorun sayabileceği şeyler bana göre sorun teşkil etmiyor. Kullanım alanları farklı insanların. Cep telefonundan resim ve video çekme huyum pek yok. Yanımda foto makinesi yoksa cep işimi görür o ayrı.

Arama, arada Whatsapp, telefona attığım 4-5 dakikalık videoları izlersem izliyorum. Daha telden web tarayıcısına bile girmedim. :)
  • kimileri metal çerçevenin el yakacak kadar ısındığını söylemiş. belki de mübalağa ediyolardır. malum pireyi deve yapmakta üstümüze yoktur ha oyun oynarsan tabiki ısınacak, oyun oynarken benim dizüstü bile ısınıyo hemde soba gibi oluyo

herneyse, 930 için kafamda soru işaretleri kalmadı sayılır. geriye ucuz yollu bi 930 bulmak kalıyo

ama yine de cihazla ilgili ara ara bilgi kırıntıları vermeye devam edersen çok faydalı bi iş yapmış olursun

• Telde oyunda oynasam az oynuyorum vaktim yok zaten ufak ekran pek sarmıyor. Daha çok büyük ekranda oyun oynarım.

Isınma sorunu yaşamıyorum illa ısınan birşey duymak istiyorsan cayır cayır terliyorum lanet olsun bu sıcaklara. :D

Yazarım tabiki aklıma geldikçe neden olmasın.
  • 1 hafta oldu alali, cok memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende beyazını kullanıyorum 4 gundur.
    1-Xperia z den daha fazla ısınıyor. Biraz can sıkıcı.
    2-Tasarımı özellikle bombeli camı çok hoş.
    3-Şarj olayı xperia z den çok daha iyi. Net konuşamayacağım ama hanımın lg g3 ünden bile daha iyi sanırım.
    4-Otomatik çekimlerde android in amiral gemi modellerinden pek bir fark göremedim. Manuel i daha denemedim.
    5-Pek uygulamalarla işim olmaz ama bana bile marketi yetersiz geldi. Uygulama hastaları ne yapar bilemiyorum.
    6-Arka kapakta tıkırtılar mevcut çok hoşuma gitmedi. Çok fazla olmasada rahatsız ediyor.
    7-Güneş altında yine net konuşamayacağım ama Xperia z daha iyiydi sanırım. Herşey fulde olarak konuşuyorum. Öyle ahım şahım bir görünürlüğü yok.
    8-İnternet hızı gayet iyi.
    9-Klavyesi xperia z kadar iyi değil. Ö ve ü harfleri yok.
    10-Şuan bu yazıyı yazarken telefonun sıcaklığından dolayı terledim. Xperia z.galaxy s3.lg g3. Aralarında en çabuk ve sıcaklığı rahatsız eden telefon bu.
    11-Telefonun kalite hissiyatı çok iyi. Kalınlığı rahatsız etmiyor. Xperia z serisiyle rahatlıkla yarışır.

Şuan aklıma gelenler bunlar.

• Dün yaklaşık 3 saat ara vermeden telefonda konuşmuşum. Küçük bi sıcaklık bile yoktu maaşallah :D Bu ısınma olayının telefondan telefona değiştiğini farkettim.

• 930 ne zaman tekno marketlerde satılmaya baslanır. bilgisi olan varmı
  • Bimeks te satılıyor

• Jadame J kullanıcısına yanıt
    Arka kapak bazı resimlerde gördüğüm kadarıyla biraz kalitesiz/yumuşak hissi veriyo ? Henüz bi mağazada elime almadığım için bilemiyorum. Siz memnun musunuz acaba ?

Şarj olayı iyi demişsiniz, ortalama olarak ne kadar gidiyo ve bu süre zarfında neler yaptınız acaba ? (3G, Wi fi açık mıydı)
  • hocam şu uygulamayı senin cihaza yükleyip bi deneyebilir misin sana zahmet:http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/timeme-tile/ef6099f2-41dd-4bad-9fa1-8f4143386194

gerçekten glance screen gibi mi çalışıyo bi görmek isteriz açıkçası. çünkü 930'u alırsam yüklemek istediğim ilk uygulama bu olacak.
  • Bana bataryayı biraz sömürür gibi geldi ama denemek lazım tabi. Sonuçta ekran açık olacağı için siyah kısımlarda şarjı yiyecek
  • quote:

hocam şu uygulamayı senin cihaza yükleyip bi deneyebilir misin sana zahmet:http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/timeme-tile/ef6099f2-41dd-4bad-9fa1-8f4143386194

gerçekten glance screen gibi mi çalışıyo bi görmek isteriz açıkçası. çünkü 930'u alırsam yüklemek istediğim ilk uygulama bu olacak.

Ne işe yarıyor bu uygulama tam olarak ?

• Glance Screen olmayan cihazlarda, glance screen gibi çalışan bi uygulama olduğu anlatılıyo.

Basteryus'un dediği gibi şarjı belki biraz sömürebilir, ben sadece gerçekten glance screen'in yerini tutacak mı onu merak ediyorum. eğer glance screen gibiyse sorun yok. baktın şarjı sömürüyo, kaldır gitsin
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.