Şimdi Ara

Nokia Lumia 925'in OLED ekranına ait detaylar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: goenitz117

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

quote:

quote:

Hangi panelin daha iyi olduguna insan gözü karar verecek Nokia blogu deil

Karar verdim. Nokia.

Gördün de mi karar verdin dur bir çıksın telefon ondan sonra karsilastirirsin

Sende daha cihaz cikmadan camur atma pozisyonuna gecmissin. Sana inat karar verdim.

Tam tersi ben cihaza çamur atmam bu şekildeki reklam kokan blog haberlerine kızıyorum kendi telefonunu övmeyen bir firma yok hepsi benim ekranım en iyisi der ve de mantıklı da gelebilecek bazı sebepler sayar. Aslında saydıkları sebepler yalanda değildir gercekte değildir

nokianın şu saydığım 5 tane teknolojisiyle kimse başa çıkamaz;

1-kalite
    2-hoparlör
    3-ekran teknolojisi
    4-kamera teknolojisi
    5-maps uygulamaları

bende görmeden diyorum nokia iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: CakirAkinSen

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi panelin daha iyi olduguna insan gözü karar verecek Nokia blogu deil

Karar verdim. Nokia.

Gördün de mi karar verdin dur bir çıksın telefon ondan sonra karsilastirirsin

Sende daha cihaz cikmadan camur atma pozisyonuna gecmissin. Sana inat karar verdim.

Tam tersi ben cihaza çamur atmam bu şekildeki reklam kokan blog haberlerine kızıyorum kendi telefonunu övmeyen bir firma yok hepsi benim ekranım en iyisi der ve de mantıklı da gelebilecek bazı sebepler sayar. Aslında saydıkları sebepler yalanda değildir gercekte değildir

nokianın şu saydığım 5 tane teknolojisiyle kimse başa çıkamaz;

1-kalite
    2-hoparlör
    3-ekran teknolojisi
    4-kamera teknolojisi
    5-maps uygulamaları

bende görmeden diyorum nokia iyidir

Nokia bayisimisiniz görmeden iyidir diyorsunuz . Samsung haberine baksan en iyi ekran s4 un ekranıdir Apple haberine baksan ip5 ekranı en iyisidir bu da Nokia haberi adamlar yere göğe sigdiramamislar bizim ekran digerlerinden iyidir diyorlar kötü diyen firma mı var???Ben telefonu görmeden iyidir diyemem ne zaman ki aynı sınıf diğer marka samsung Apple htc yi ve de Nokia yi yanyana koyarım o zaman şu daha iyidir derim . Nokia en iyiyse bu o zaman belli olur şimdi deil . Saydıklarından da sadece kamerada Nokia iyi o da az ışıklı ortamlarda çok ufak tefek farklarla iyidir yani kamera konusunda Nokia ya guvenilebilir bukamera farkını da daha önceki lumia dan yola çıkarak yazdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nokia toparlanmaya başladı.
    WP yavaş yavaş yayılmaya başlıyor. Ve bu yenilikleriyle iyi yerlere gelecek Nokia
  • çok iyi bi telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Nokia'nın önünü alamayacaklar sadece bunu diyorum Samsun Htc vb firmalara birşey demiyorum hepsinin yeri ayrı ama Nokia çok farklı.İskandinav firmalarını iyi izleyin derim.

İslandinav firmalari mi? Ericsson gibimi. Adi bile kalmadi, tamamen Japon oldu. Ayrica bilmem farkettiniz mi haberin yarisindan fazlasi bir Kore firmasinin LG'nin teknolojik basarisi ustune.

Örnekler verebilirim ama anlamadığınız bi nokta demişsinizki heberin yarısı Lg firmasının başarısının üstüne.Anlamadığınız şey ise şudur Samsung , Lg ve Sony firmaları teknoloji firmalarıdır yani bunun için argeleri var ve birşeyler geliştirmeye çalışıyorlar başarıyorlar ama adamlar sadece telefon için uğraşmayor bu arge işinde mesela Sony televizyonları için geliştirdiği Bravia teknolojisini telefonlarına uyguluyor.Mesela Samsung Led tv üretimindedeki başarısını Led Ekranı küçülterek telefonuna koydu ve başarılı oldu ama kendi üretim tesislerinde kendi argeleriyle yaptılar bunları.
    Ama Nokia aldı onlardan ekran teknolojisini dedi ben bunu nasıl daha iyi hale getirebilirim dedi PureMotion HD+ display ekranı yarattı neydi bu ekranın özelliği piksel hızlandırma ve testlerde görüldüki en iyi ekran Nokia çıktı.
    Sonra ne yaptı dediki bi sorun var bu ekran teknolojilerinde nedir bu sorun kullanıcılar güneş ışığı veya gün ışığı altında ekranı görmekte zorlanıyorlar.Ne yaptı Nokia bu soruna çözüm olarak ClearBlack olayını geliştirdi ve bu çok basit bir film katıyla aşılabilen bir sorunmuş öğrenmiş olduk...
    Sonra ne yaptı kerkesin kameralı telefon yaptığı bir ortamda kameranın üzerine gitti geliştirme amaçlı neler yapılabileceğini anltmama gerek yok ihtiyacı olan gitsin 808 920 kameralarına hatta diğer telefonlarla eşdeğer diyebileceğimiz 820 yede baksınlar.
    En çok itiraz edilen keşke denilen nedir Nokia için yazılım tabiki.Herkes aynı teraneyi söyleyip duruyor.Bakın görün ahanda buraya yazıyorum şu çok sevdiğiniz Android varya kapalı hale gelcek aynı IOS gibi aynı BB10 gibi aynı WP8 gibi.Az kaldı Motorola ile ortaklıklarından iyi bir meyve çıkartacak Google amcamız ve diycekki Samsung çekil hele şöyle bi kenara bak görürsünüz.Neden ortalıkta Tizen Firefox falan var hala zannediyorsunuz sebebi bu işte.
    Nokia bu işten çok karlı çıkacak ama önce sürünecek herkese ve özellikle yaşı 23-25 olan bizlere akıllı telefon nedir öğreten Nokia merak etmeyin Wp8 ile daha iyisi nasıl olur onuda öğretecek...

Mesajinizin sonunda samsunga cekil diyen google ı gördüm. Hic sanmiyorum oyle seyler olacagini samsungun google icin ne kadar degerli oldugunu herkes biliyor android onunla yukseldi desek yeridir.
    Samsung galaxy s4 e nexus cihaz olmadigi halde o ozelligi veren google, samsunga cekil kenara derse kendi kuyusunu kazmis olur. Nokia iyi telefon yapiyor ancak uzun zaman var wp8 in oturmasina.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

quote:

quote:

Nokia'nın önünü alamayacaklar sadece bunu diyorum Samsun Htc vb firmalara birşey demiyorum hepsinin yeri ayrı ama Nokia çok farklı.İskandinav firmalarını iyi izleyin derim.

İslandinav firmalari mi? Ericsson gibimi. Adi bile kalmadi, tamamen Japon oldu. Ayrica bilmem farkettiniz mi haberin yarisindan fazlasi bir Kore firmasinin LG'nin teknolojik basarisi ustune.

Örnekler verebilirim ama anlamadığınız bi nokta demişsinizki heberin yarısı Lg firmasının başarısının üstüne.Anlamadığınız şey ise şudur Samsung , Lg ve Sony firmaları teknoloji firmalarıdır yani bunun için argeleri var ve birşeyler geliştirmeye çalışıyorlar başarıyorlar ama adamlar sadece telefon için uğraşmayor bu arge işinde mesela Sony televizyonları için geliştirdiği Bravia teknolojisini telefonlarına uyguluyor.Mesela Samsung Led tv üretimindedeki başarısını Led Ekranı küçülterek telefonuna koydu ve başarılı oldu ama kendi üretim tesislerinde kendi argeleriyle yaptılar bunları.
    Ama Nokia aldı onlardan ekran teknolojisini dedi ben bunu nasıl daha iyi hale getirebilirim dedi PureMotion HD+ display ekranı yarattı neydi bu ekranın özelliği piksel hızlandırma ve testlerde görüldüki en iyi ekran Nokia çıktı.
    Sonra ne yaptı dediki bi sorun var bu ekran teknolojilerinde nedir bu sorun kullanıcılar güneş ışığı veya gün ışığı altında ekranı görmekte zorlanıyorlar.Ne yaptı Nokia bu soruna çözüm olarak ClearBlack olayını geliştirdi ve bu çok basit bir film katıyla aşılabilen bir sorunmuş öğrenmiş olduk...
    Sonra ne yaptı kerkesin kameralı telefon yaptığı bir ortamda kameranın üzerine gitti geliştirme amaçlı neler yapılabileceğini anltmama gerek yok ihtiyacı olan gitsin 808 920 kameralarına hatta diğer telefonlarla eşdeğer diyebileceğimiz 820 yede baksınlar.
    En çok itiraz edilen keşke denilen nedir Nokia için yazılım tabiki.Herkes aynı teraneyi söyleyip duruyor.Bakın görün ahanda buraya yazıyorum şu çok sevdiğiniz Android varya kapalı hale gelcek aynı IOS gibi aynı BB10 gibi aynı WP8 gibi.Az kaldı Motorola ile ortaklıklarından iyi bir meyve çıkartacak Google amcamız ve diycekki Samsung çekil hele şöyle bi kenara bak görürsünüz.Neden ortalıkta Tizen Firefox falan var hala zannediyorsunuz sebebi bu işte.
    Nokia bu işten çok karlı çıkacak ama önce sürünecek herkese ve özellikle yaşı 23-25 olan bizlere akıllı telefon nedir öğreten Nokia merak etmeyin Wp8 ile daha iyisi nasıl olur onuda öğretecek...

Mesajinizin sonunda samsunga cekil diyen google ı gördüm. Hic sanmiyorum oyle seyler olacagini samsungun google icin ne kadar degerli oldugunu herkes biliyor android onunla yukseldi desek yeridir.
    Samsung galaxy s4 e nexus cihaz olmadigi halde o ozelligi veren google, samsunga cekil kenara derse kendi kuyusunu kazmis olur. Nokia iyi telefon yapiyor ancak uzun zaman var wp8 in oturmasina.

Bunun örnekleri var var hani çekil diyen değilde bir zamanların müthiş firmalarının neredeyse silindiklerini varlar ama isimlerini daha az duymaya başladığımız firmalar en büyük örneği IBM daha sonra Ericcson olurmu olur tamamen bi köşeye atmasada ihtiyacım yok sana diycektir çünkü madem gittin bu kadar yatırım yaptın Motoroloya bunun meyvelerini almalısın.Kaldıki Amerikanın yeni politikasıyla örtüşüyor bu dediğim neydi bu dışardaki üretilen Amerikan markalarının artık içerde üretim yapması buna istinaden verilen teşvikler Google bunu kaçırmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zenme

oh my god. Bu Xiaomi Mi2S akıllı telefon çok çirkin ve çok pahalı görünüyor. ama dünyanın en popüler telefon. tüm arkadaşlarıma bir tane var.
    neden bu kadar popüler? bunun hakkında ne düşünüyorsun? ben istiyorum bir deneyin bir satın: http://rmz.co/fNhu

sen ne diyon
  • quote:

quote:

quote:

nokia iyi telefon yapiyor. cok ciddi arge yatirimlarida var. ama asla bir ekran ureticisi degil. kotu bir paneli yazilim optimizasyonu ve yansitici panelle iyi bir ekran yapamazsiniz. bu haberdeki ekran tamemen lg nin teknolojik calismasidir. oled ekranda 450nit kayde deger bir basari. bunu nokianin mis gibi gosterirseniz, applein california da retina ekran uretigini sanan ifanlardan farkiniz kalmaz. keza retina ekranda lg urunu. nokia iyi bir telefon ureticisi ama sadece telefon ureticisi. isi tuketici elektronigi. bu yuzden akilli telefonlar bilgisayara donustugunde degisen piyasa dinamiklerine ayak uyduramayip ustu uste buyuk strateji hatalari yapip lider oldugu piyasada dibe vurdu. bu yuzden microsoftun kucagina dustu. kucagina dustu diyorum cunku tum gelecegini kendini ispatlamamis yeni baslayan bir platforma baglamak ancak kucaga oturmakla mumkun olur.

• Kullandığım Nokia 603 telefon zamanında 1000 nit parlaklığa sahip diye piyasaya sürüldü. 1000 nitin üzerinde bir değere sahip telefon var mı acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozisik
    quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC Nokianın önünü alamayacaklar sadece bunu diyorum Samsun Htc vb firmalara birşey demiyorum hepsinin yeri ayrı ama Nokia çok farklı.İskandinav firmalarını iyi izleyin derim.
    İslandinav firmalari mi? Ericsson gibimi. Adi bile kalmadi, tamamen Japon oldu. Ayrica bilmem farkettiniz mi haberin yarisindan fazlasi bir Kore firmasinin LGnin teknolojik basarisi ustune.
    Örnekler verebilirim ama anlamadığınız bi nokta demişsinizki heberin yarısı Lg firmasının başarısının üstüne.Anlamadığınız şey ise şudur Samsung , Lg ve Sony firmaları teknoloji firmalarıdır yani bunun için argeleri var ve birşeyler geliştirmeye çalışıyorlar başarıyorlar ama adamlar sadece telefon için uğraşmayor bu arge işinde mesela Sony televizyonları için geliştirdiği Bravia teknolojisini telefonlarına uyguluyor.Mesela Samsung Led tv üretimindedeki başarısını Led Ekranı küçülterek telefonuna koydu ve başarılı oldu ama kendi üretim tesislerinde kendi argeleriyle yaptılar bunları. Ama Nokia aldı onlardan ekran teknolojisini dedi ben bunu nasıl daha iyi hale getirebilirim dedi PureMotion HD+ display ekranı yarattı neydi bu ekranın özelliği piksel hızlandırma ve testlerde görüldüki en iyi ekran Nokia çıktı. Sonra ne yaptı dediki bi sorun var bu ekran teknolojilerinde nedir bu sorun kullanıcılar güneş ışığı veya gün ışığı altında ekranı görmekte zorlanıyorlar.Ne yaptı Nokia bu soruna çözüm olarak ClearBlack olayını geliştirdi ve bu çok basit bir film katıyla aşılabilen bir sorunmuş öğrenmiş olduk... Sonra ne yaptı kerkesin kameralı telefon yaptığı bir ortamda kameranın üzerine gitti geliştirme amaçlı neler yapılabileceğini anltmama gerek yok ihtiyacı olan gitsin 808 920 kameralarına hatta diğer telefonlarla eşdeğer diyebileceğimiz 820 yede baksınlar. En çok itiraz edilen keşke denilen nedir Nokia için yazılım tabiki.Herkes aynı teraneyi söyleyip duruyor.Bakın görün ahanda buraya yazıyorum şu çok sevdiğiniz Android varya kapalı hale gelcek aynı IOS gibi aynı BB10 gibi aynı WP8 gibi.Az kaldı Motorola ile ortaklıklarından iyi bir meyve çıkartacak Google amcamız ve diycekki Samsung çekil hele şöyle bi kenara bak görürsünüz.Neden ortalıkta Tizen Firefox falan var hala zannediyorsunuz sebebi bu işte. Nokia bu işten çok karlı çıkacak ama önce sürünecek herkese ve özellikle yaşı 23-25 olan bizlere akıllı telefon nedir öğreten Nokia merak etmeyin Wp8 ile daha iyisi nasıl olur onuda öğretecek...
    Mesajinizin sonunda samsunga cekil diyen google ı gördüm. Hic sanmiyorum oyle seyler olacagini samsungun google icin ne kadar degerli oldugunu herkes biliyor android onunla yukseldi desek yeridir. Samsung galaxy s4 e nexus cihaz olmadigi halde o ozelligi veren google, samsunga cekil kenara derse kendi kuyusunu kazmis olur. Nokia iyi telefon yapiyor ancak uzun zaman var wp8 in oturmasina.
    Bunun örnekleri var var hani çekil diyen değilde bir zamanların müthiş firmalarının neredeyse silindiklerini varlar ama isimlerini daha az duymaya başladığımız firmalar en büyük örneği IBM daha sonra Ericcson olurmu olur tamamen bi köşeye atmasada ihtiyacım yok sana diycektir çünkü madem gittin bu kadar yatırım yaptın Motoroloya bunun meyvelerini almalısın.Kaldıki Amerikanın yeni politikasıyla örtüşüyor bu dediğim neydi bu dışardaki üretilen Amerikan markalarının artık içerde üretim yapması buna istinaden verilen teşvikler Google bunu kaçırmaz.

Uzun vadede kesinlikle Samsung'dan çekilmesini istemez fakat Android'in kapalı sistem olacağını bende düşünüyorum. Nexus arayüzüyle piyasaya sürülen s4'te bence bunun habercisi yavaş yavaş alıştıracaklar zamanla HTC One'a da aynı şeyleri yaparlar arayüzlerini geliştirip en sonunda da kapalı sisteme geçebilirler gayette mantıklı olur açıkçası. En azından güncelleme işi Google'ın elinde olur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.