Şimdi Ara

Nokia - arama yapamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
20.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nokia 8210'um var. Arama yapmak isediğimde önce her zamanki gibi "aranıyor..." yazıyor, sonra da üç kısa bip sesi gelip arama duruyor. Yani kimseyi arayamıyorum, Turkcell'in kontör servislerini (8090,8091) arayabiliyor.

Bu arada karşı taraf ta beni arayabiliyor.

Sorun ne olabilir acaba?

Hattım Turkcell, kontörlü hat.

• Büyük ihtimalle arama engelleme servisin bir şekilde dervreye sokulmuş. Ayarlardan, arama engellemeye gir bi araştır. Çözemezsen buradayım
  • Hocam baktım, engelleme aktif değil diyor, zaten engelleme şifresi de farklı oluyor galiba, onu bilmiyorum.

Ne olabilir ki acaba bu durum, arama yapamıyorum, kaldım böyle
  • kontor yüklememişsindir hattın aramaya kapatılmıştır. kontor servisinden kontrol ettin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 15 Ağustos 2007; 20:29:18 >
  • Evet, kontör dün yüklemiştim...
  • #330*0000# arama engelleme iptal. bunu dener misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 15 Ağustos 2007; 20:47:37 >
  • Dediğini yaptım Hocam, engelleme iptal edildi yazdı, ama durum aynı.

Turkcell hazırkart müşteri hizmetlerini aradım ama menüleri değişmiş galiba, operatöre bağlanma imkanı yok, her seçenekte makineyle muhatapsın. Nasıl iş anlamadım.
  • hatta beklersen bağlarlar operatöre eninde sonunda ama kim bilir ne zaman! Arama engelleme yapmak için şifre gerekiyormuş. böyle şifreli bir iş yaptın mı hiç? hatırlıyor musun?

Şurayı da incele istersen:http://www.geocities.com/serkangenc2000/gsm.htm

Böyle bir bilgi var:

Çağrı engelleme:*kısıtlama tipi*şifre#

kısıtlama tipleri -> 33:tüm aramaları,331 uluslararası aramaları,332 yurtdışındayken Türkiye hariç aramaları, 35 tüm aranmaları,351 yurtdışındayken aranmaları engeller.

Çağrı engellemeyi kaldırma:#kısıtlama tipi*şifre#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 15 Ağustos 2007; 20:51:19 >
  • Yok, öyle bir şey de yapmadım. Zaten engelleme menüsünde baktığımda engelleme olmadığını söylüyor, herhalde başka bir şey var ama ne... Allah Allah...
  • Dostum sim kartında problem var büyük ihtimal. Başka sim kart takıp dener misin?
  • Evet, benim de aklıma o geldi. Şu an yalnız olduğum için deneyemiyorum ama, belki kartın oturduğu yerde bir temassızlık oldu. Gerçi Turkcell servislerini arayabiliyorum, mesaj yolluyorum, şebeke de alıyorum ama bir bakarız artık yarın.
  • Ok geçmiş olsun
  • Sağolun arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Network KILLER

hatta beklersen bağlarlar operatöre eninde sonunda ama kim bilir ne zaman! Arama engelleme yapmak için şifre gerekiyormuş. böyle şifreli bir iş yaptın mı hiç? hatırlıyor musun?

Şurayı da incele istersen:http://www.geocities.com/serkangenc2000/gsm.htm

Böyle bir bilgi var:

Çağrı engelleme:*kısıtlama tipi*şifre#

kısıtlama tipleri -> 33:tüm aramaları,331 uluslararası aramaları,332 yurtdışındayken Türkiye hariç aramaları, 35 tüm aranmaları,351 yurtdışındayken aranmaları engeller.

Çağrı engellemeyi kaldırma:#kısıtlama tipi*şifre#

bu siteyi yapalı 10 yıl olmuştu hey gidi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.