Şimdi Ara

Nokia: Android'li telefon üreticileri, ısınmak için pantolonuna işeyen Finli çocuklara benziyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
12.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Nokia: Android'li telefon üreticileri, ısınmak için pantolonuna işeyen Finli çocuklara benziyor"

Akıllı telefon pazarındaki kan kaybının faturasını Olli-Pekka Kallasvuo'ya kesen ve Microsoft'tan Stephen Elop'u yeni tepe yöneticisi (CEO) olarak atayan Nokia, bu sefer de başkan yardımcısı Anssi Vanjoki açıklamalarıyla gündemde.

Yeni tepe yöneticisinin ilan edilmesinden sonra, 6 ay içerisinde görevini bırakacağını açıklayan Anssi Vanjoki, Financial Times'a verdiği röportajında rakipleri için sert ifadeler kullandı. Uzun süredir merakla beklenen N8 modelini, son rötuşlar için birkaç hafta ileriye öteleyen Nokia'da, kıdemli başkan yardımcısı, Android platformunu hedef aldı.

Android platformunun kısa vadeli bir çözüm olduğunu belirten ve gelen çok sayıda üretici nedeniyle zamanla farklılık yaratmanın zor olacağını belirten Vanjoki, uzun vadede Android'in uygulanabilir bir çözüm olmadığını söyledi. Android'i, şirketlerin gelirlerini arttırma reçetesi olarak niteleyen Vanjoki, rakip üreticilere yüklendi.

Anssi Vanjoki röportajında, Android tabanlı telefon üreticilerini, kış soğuklarında ısınmak için pantolonuna işeyen Finli çocuklara benzetti. Hatırlanacağı üzere Nokia, kendi kontrollerinde olmayan bir platforma sıcak bakamayacaklarını, geleceğin MeeGo platformunda olduğunu ve ilk modeli yıl sona ermeden lanse edileceğini açıklamıştı.

• Android'den korktukları belli. saçmalamış bu CEO
  • Salaklan bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o nasıl bir tabirdir ya
  • İyi saçmalamış
  • okuduğum en saçma açıklama,bunu okuyan neresiyle gülsün acaba tabi elinizde symbian vardı tekelcilik yapıyordunuz farklı işletim sistemleri çıkınca bu sona erdi sürekli kan kaybediyorsunuz ama bu kadarda olmaz yani
  • nokıa yaşıyormu ya hala...
  • ağır konuşmuş. ama bi kısımda hak veriyorum. "Nokia, kendi kontrollerinde olmayan bir platforma sıcak bakamayacaklarını,"

bende herşey kendi elimde olsun isterim.apple bu sayede tek götürüyor.
  • nokia nın niye süründüğü belli oluyor...

yıllarca zirvede yalnız olmaktan kibirden gözleri kör olmuş. gerçekleri göremiyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

ağır konuşmuş. ama bi kısımda hak veriyorum. "Nokia, kendi kontrollerinde olmayan bir platforma sıcak bakamayacaklarını,"

çok doğru. ama sıcak bakmasada bu kadar potansyeli olan bir platformda olmaları gerekir.
  • quote:

ağır konuşmuş. ama bi kısımda hak veriyorum. "Nokia, kendi kontrollerinde olmayan bir platforma sıcak bakamayacaklarını,"

Haklı olup olmamasınla ilgilenmiyorum.

Har ay 10 tane telefon modeli çıkaracağına,

3-4 tane adam akıllı, her keseye hitap eden iPhone gibi kült tasarımlı telefon geliştirsin,

donanımını da adam gibi yapsın.

yüklesin android'i.

ve bu cihazlara özel yazılımlar geliştirsin, adroid'e güzel bir kullanıcı arabirimi yapsın.

olsun bitsin.

bazıları iPhone'daki çıkarılamayan batarya ve sabit hafızaya yakınıyor.

ama bende iphne'nun en çok sevilme sebeplerinden biriside budur.

neden mi? telefon açılmayınca parçalar aşınmıyor. telefonun içi diğerleri gibi toz kaplamıyor.

bataryadan veya hafıza kartından anlamak zorunda değilsiniz. "aa hafıza kartımı unuttum" deme şansınız yok.

vs vs. bir çok tecrübesiz kullanıcıyı bir çok dertten kurtarıyor bu sayede.

işte böyle cihazlar yapılmalı ki, pazar payını yakalayabilsin.

symbian ölmüş gitmiş zaten. yeniden kodlanmalı kesinlikle. yeni bir mimari ile yani.

6 sene önce aldığım 3230 ile n95 neredeyse aynı menülere sahip. böyle de olmamalı...

• Kendisi ne yapıyo rüzgara doğru isiyor
  • Kendileri söylüyor zaten 3 ay sonra meegoya geçiyoruz diye. Symbian bu kadar güzeldi de niye terkediyorsunuz? Orta seviyede yine symbian devam edecek zaten. Androidi geçici bir çözüm, heves olarak gören bir zihniyet nasıl bir sistem geliştirebilirki. Daha karşılarındakini kavrayamamışlarki. Adamlar hala bizim yaptığımız en iyisi mantığında devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: W140

quote:

Haklı olup olmamasınla ilgilenmiyorum.

Har ay 10 tane telefon modeli çıkaracağına,

3-4 tane adam akıllı, her keseye hitap eden iPhone gibi kült tasarımlı telefon geliştirsin,

donanımını da adam gibi yapsın.

yüklesin android'i.

ve bu cihazlara özel yazılımlar geliştirsin, adroid'e güzel bir kullanıcı arabirimi yapsın.

olsun bitsin.

bazıları iPhone'daki çıkarılamayan batarya ve sabit hafızaya yakınıyor.

ama bende iphne'nun en çok sevilme sebeplerinden biriside budur.

neden mi? telefon açılmayınca parçalar aşınmıyor. telefonun içi diğerleri gibi toz kaplamıyor.

bataryadan veya hafıza kartından anlamak zorunda değilsiniz. "aa hafıza kartımı unuttum" deme şansınız yok.

vs vs. bir çok tecrübesiz kullanıcıyı bir çok dertten kurtarıyor bu sayede.

işte böyle cihazlar yapılmalı ki, pazar payını yakalayabilsin.

symbian ölmüş gitmiş zaten. yeniden kodlanmalı kesinlikle. yeni bir mimari ile yani.

6 sene önce aldığım 3230 ile n95 neredeyse aynı menülere sahip. böyle de olmamalı...

iphone çok iyi bir telefon evet ama uzun mesafe bi yola çıktınız yedek batarya elbetteki yanımda taşımalıyım bataryayı çıkarıp yedeği takamayacaksam dışardeyken nasıl şarj edeceğim? HD2'de kapağı açıp kapamakla aşındığı falan yok ayrıca bir tane bile toz giremedi. Toz problemi dandik cihazlara özgü birşey. Sabit hafızası aslında güzel ama hafıza kartıda desteklemesi şart hızlı kopyalayıp aktarma yapmak için bire bir hafıza kartı. iphone'un en çok sevilme sebebi akıcı ve stabil çalışması bunu hepimiz biliyoruz. Yoksa bi Allah'ın kulu sabit batarya var diye almaz bence.

• Adamın bahsettiği, Android platformunu kısa süreli çözüm olarak görmesi. At gözlüğü takmış çevresini görmüyor.
  • Konu batarya değil. Ayrıca bakınız nokia N8 bataryası.
  • Nokia'nın smartphone pazarında niye nal topladığı belli: bunun gibi embesilleri yönetici yaparsa olacağı bu.
  • yazık lan bu kadar mı düştünüz
  • bir fransız atasözüyle cevap vereceğim, bu gerizekalı zihniyete o da imzamda zaten..
  • bu ceo deyip para kazanıyorya yazık nokai ne hale yönetiliyormuş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.