Şimdi Ara

Nokia 6'nın uluslararası versiyonu ve özel üretim Arte Black varyantı tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia 6'nın uluslararası versiyonu ve özel üretim Arte Black varyantı tanıtıldı

HMD Global ve Nokia'nın MWC 2017 basın konferansı, Nokia 6'nın dünya genelinde satışa sunulacağının onaylanması ile açıldı. Çin'de 23 saniye içinde satılan akıllı telefon, 2017 yılının ikinci çeyreğinden itibaren dünya çapında satışa sunulacak.

HMD'ye göre, Çinde 1.3 milyondan fazla kişi Nokia 6'yı satın almak için ön kayıt yaptırdı. Ne yazık ki, Finlandiyalı şirket yüksek talebi karşılayamadı, bu nedenle dünya genelindeki bir talebin üstesinden nasıl geleceği merak konusu.

Nokia 6, dört farklı renge sahip olacak: Mat Siyah, Gümüş, Temperli Mavi ve Bakır. Telefon 229€ fiyat etiketi taşıyacak ancak operatörlerden daha ucuza sahip olunabilir. Lansmandaki en büyük sürpriz ise Nokia 6'nın piano black yani parlak siyah renk seçeneğine sahip güçlendirilmiş bir varyantının duyurulması oldu. Nokia 6 Arte Black Limited Edition olarak lanse edilen model 299€ karşılığında satın alınabilecek ancak daha iyi donanım içerecek.

Ayrıca Bkz.HMD Global modern Nokia 3310'u resmen tanıttı
    Örneğin normal Nokia 6 akıllı telefon 3GB RAM ve 32GB dahili bellek sunuyor ancak özel modeli 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Bununla birlikte, her iki versiyon da microSD kart yuvası var. Böylece cihaz bellekleri 256GB'a kadar genişletilebiliyor.

Bunun yanı sıra, Çin varyantında yeni bir donanım değişikliği yok. Küresel Nokia 6'nın Android 7.0 Nougat işletim sistemi ve Google Assistant ile birlikte geleceğini belirtmek gerekir. HMD, ayrıca tüm akıllı telefonlarının saf Android deneyimi sunacağını söyledi. Bu da Nokia'ya ait herhangi bir kullanıcı arabirimine (UI) sahip olmayacakları anlamına geliyor.

HMD'nin Nokia 6'yı ne zaman raflarda göreceğimizi ve akıllı telefonu öncelikli olarak hangi pazarlarda satışa sunulacağını açıklamasını bekliyoruz.

Nokia 6 ve Nokia 6 Arte Black Limited Edition teknik özellikleri:

• 1,920x1,080 piksel çözünürlük ve Gorilla Cam'lı 5,5 inç ekran

• 16 megapiksel arka kamera

• 8 megapiksel ön kamera

• Qualcomm Snapdragon 430 işlemci

• 3GB RAM, 32GB dahili bellek (Nokia 6)

• 4GB RAM, 64GB dahili bellek (Nokia 6 Arte Black Limited Edition)

• MicroSD kart yuvası (256GB'a kadar)

• Alüminyum kasa

• Android 7.1.1 Nougat

• 3,000mAh pil

• Parmak izi sensörü

• NFC

• Türkiye'ye gelir inşallah.

• O islemci olmamış

• Her ne kadar ekran-kasa fetişistlerini tatmin etmese de tasarımını çok güzel bulduğum telefon. Umarım ülkemizde görebiliriz. Giriş seviyesi için üretilmiş olmasına rağmen premium havası taşıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu telefon sırf nokia markasını taşıdığı için bu fiyattan Çin ve dünya ya sokulması xiomi oppo meizu, lenovo gibi firmalara hakaret. sahip olduğu donanımla nokia nın hala eski stil devam edeceğini gösteriyor umarım yanılıyorumdur. az makyaj çok para devri nokia için çok geç eğer orta ve alt segmente oynayacaksa rakiplerini hafife almasın daha önce yaptığı gibi. kısa nostalji çabuk söner.

• Fin'liler Türk kökenli olduklarını tekrar gösterecekler sanırım... Herkes Nokia 8 beklerken gele hele 5 ve 3 geldi... Orjinal arayüz yerine saf Android vermeleri de cabası... İyi başlamadı...

• Snapdragon 430 ve full HD sıkıntı yaratacaktır. Keşke Nokia 6 modelinde snapdragon 650 serisi bir işlemci kullanılsaydı. Ben bu sebeple Nokia 5 i görmek istiyorum.

• Nokia biteli cok oldu bosuna ugrasiyorlar

• Tasarım gerçekten güzel ve işlemcisi yeterli ancak birde Snapdragon 653 kullanan versiyonu olsaydı güzel olurdu. Saf Android deneyimi ise başlı başına bir artı zaten.

• "Bu saatten sonra Nokia mı alınırmış yahu?" lobisi iş başında!
    .
    Ancak, haksız da sayılmazlar.
    Lumia macerasında MS truva atı Stephen Elop ile yaşanan acı tecrübeyle Google camiasından başka bir akıl hocası(!) mı bulundu acaba?

• O kadar para istiyorsun nokia. Bari işlemci olarak 652 felan koy. 430 nedir yaw? Ayrıca saf android alacak olsam gider gm5 plus alırım. İnsanlar saf android arayüzüne hasta değil ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia'nın ilk modellerine balıklama atlamamak lazım. Android dünyasında yeniler. Hele biraz işletim sistemini kurcalayıp neler yapabileceklerinin farkına varsınlar...
  • Nokia'nın isim haklarını alması ve kullanması bu cihazların Çinli üreticiden olduğu ve Huawei Oppo Xiaomi gibi markaların yanında kendini ispatlaması gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Bu fiyatta bu donanımın satışı normal değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

"Bu saatten sonra Nokia mı alınırmış yahu?" lobisi iş başında!
    .
    Ancak, haksız da sayılmazlar.
    Lumia macerasında MS truva atı Stephen Elop ile yaşanan acı tecrübeyle Google camiasından başka bir akıl hocası(!) mı bulundu acaba?

O o. ç Megoo'yu da yedi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Nokia'nın isim haklarını alması ve kullanması bu cihazların Çinli üreticiden olduğu ve Huawei Oppo Xiaomi gibi markaların yanında kendini ispatlaması gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Bu fiyatta bu donanımın satışı normal değil bence.

Senin bu yazdığını okuduktan sonra teknoloji haberlerini uzun süredir okumayan, takip etmeyen biri olarak ufak bir araştırma yaptım.

Doğru olan şey üreticinin Çinli olması.
    Ama Apple'ın da üreticisi Çinli.
    Daha güzel bir ayrıntı, üreticileri aynı. Nokia'yı Foxconn üretiyor, Apple'ı da.

Doğru olan bir başka şey bir firma Nokia'nın isim haklarını aldı, HMD Global.
    Evet orijinal Nokia üretmiyor bu telefonları.
    Ama HMD Global Çinli bir şirket değil. HMD Global Finlandiyalı bir şirket.
    HMD Global'in kurucusu ve başkanı HTC'nin kurucularından.
    HMD Global'in CEO'su orijinal Nokia telefon ekibinden.
    HMD Global'in ekibi de orijinal Nokia ekibinden genellikle.

Yani Microsoft'un batırdığı Nokia telefon bölümünün eski çalışanları HMD Global adında bir şirket kurmuşlar ve Nokia'nın isim haklarını satın almışlar.

Yani gelen Nokia bildiğimiz Nokia görünen o ki, sadece Macaristan'da falan değil de Çin'de üretiliyor, bu da maliyeti düşürür. Çünkü üretici firma Foxconn ki bu işin en iyisi.

Not: Yazdıklarımda hatalar olabilir, çok detaylı araştırmadım. Ama görünen o ki Nokia markası Çin firması tarafından isim hakları alınmış sıradan bir Çin markasına dönüşmüş değil. Bildiğimiz Avrupa markası.

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız şirket Çinli bir şirket değilmiş yanlış hatırlıyormuşum. Çinli üretici olmasıyla bir problemim yok hemfikiriz Çin malı algısının yanlış olduğunu savunanlardanım. Şirket kendisini ispat etmeliydi özet olarak Çin menşeili olmasa da ama HMD Global'in hakkımızda bölümünü detaylı inceleyerek bilgilenmiş oldum teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğer tasarım buysa berbat olmamış.Dandroid hiç olmamış.
  • Türkiye'de 1000 TL'ye satılırsa alabilirim ama bu fiyat ile giriş yapması zor gibi. Muhtelemen 1200 TL gibi bir fiyatı olacak.
  • Nedir bu Nokia manyaklığı yahu arkadaş...

SONY diye bir efsane varken.

*_*_*_* SONY *_*_*_*

• Bunu bilmemde az önce Nokia 9 u gördüm eğer gerçekse efsane bi tasarıma sahip olacak. Geçen gün telefonumun ekranı kırıldı eskimiştide uzun zamandır kullanmadan dolayı ikinci el bi Note 5 aldım ama Nokia 9 u görünce acelemi ettim acaba dedim kendi kendime :S Umarım hemen çıkmaz eğer o şekilde çıkacaksa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.