Şimdi Ara

Nokia 5800 XpressMusic video inceleme (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
3
Favori
174.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Güzelde bir inceleme olmuş teşkkrler *
  • herşeyi süper kusursuz.
  • arkadaşlar bu telefonla netten video izlenebiliyor mu?(facebook,youtube,izlesene,mynet gibi)
  • Oncelikle inceleme icin tesekkurlerimi sunuyorum ama bu telefon nokianin ilk dokunmatik ekranli telefonu degil. Bu konuda yanlis bilgilendirme var. İlk nokia dokunmatik telefonu Nokia 7710

Nokia 5800 XpressMusic video inceleme

Bu 5800 nokianin 2. dokunmatik ekranli telefonu ;)
  • Oncelikle inceleme icin tesekkurlerimi sunuyorum ama bu telefon nokianin ilk dokunmatik ekranli telefonu degil. Bu konuda yanlis bilgilendirme var. İlk nokia dokunmatik telefonu Nokia 7710

Nokia 5800 XpressMusic video inceleme

Bu 5800 nokianin 2. dokunmatik ekranli telefonu ;)
  • merhaba... telefon alacağım ve 3 telefon arasında çok kararsız kaldım :S e66 e71 ve 5800.. açıkçası estetik olarak en beğendiğim e66 ama müzik dinlemek istediğim içinse 5800. bir de şarjı dayanmıyor diye okudum e66 yı? ne kadar doğru acaba ? bnm için oyunun bi önemi yok ayrıca. çok msj yazan biri olduğum için de dokunmatik de rahat edemem hızlı yazamam diye düşünüyorum acaba öyle midir ?

sorularıma cvp verirseniz çok sevinirim. şimdiden teşk.ler... =)
  • bende yeni aldım telefonu çoook süper ayrıca şarjı da normal 2 günden çok dayanıyo eğer telefonla sürekli oynarsanız sırf bunun değil tüm telefonların şarjı erken biter
  • bende almak istiyorum da , para yok işte
  • selam selam selam nokia 5800 ilk cıktıgı zaman gayet guzel gayet bu tur özelıklere sahip olan bu telefon fiyatı yuksekti ama ndense alıcıların kullandıgı gunlerden ıtıbaren sorunlar hatalar cıkmaya başladı ve amerıcada mayıs ayı 2009 yılında geri toplatıldı ve tekrar guncelleme cıkartarak piyasaya suruldu...telefon guzel gayet hoş bi telefon hemde bu tur özelıklere sahip olan bı telefonu 450 tl almamak biraz delilik olur ama yinede az cok hataları var.benım anladıgım bişey var neden n97 pıyasa degeri 1000 1200 tl arasında neden 5800 fiyatı ılk cıktıgında 950 tl iken birden piyasa degeri 450 tl duştu halen anlamış deilim nokiada işini biliyor yane 5800 da kilonlamalar cıktı hatalar cıktı sorunlar cıktı..ama olsun umarım adam gibi vi update cıkartıp telefonu akılı bi hale getirirler..ve bu gelicek olan surumden sonrada başka surumun cıkıcagını sanmıyorum cunku başka surum cıkartıp nokianın dıger markalarında duşuş olucaktır yane bunada eminim benn v60 cıkıcak dıyıp duruyolar halbu ki nokia her ay 3 ayda bir telefonlara yeni özelık yeni iyleştirme yaparken 5800 mart ayında v50 geldigi halde bazı duydugum haberlere göre eylül ayının başında veya sonunda v60 yada başka versıyon cıkıcak dıyolar...kafa karıştırıcı haberl yuzunden yarın bi nokia şirletiyle goruşucem umarım guzel bi haberle dönerim size..tşklr.hoşcakalın..!!

• çift tıklama olayı değiştirilebiliyor mu acaba? bunu merak ettim.
    her şey bitti bi bu mu kaldı demeyin, insanoğlu doymuyor :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

merhaba... telefon alacağım ve 3 telefon arasında çok kararsız kaldım :S e66 e71 ve 5800.. açıkçası estetik olarak en beğendiğim e66 ama müzik dinlemek istediğim içinse 5800. bir de şarjı dayanmıyor diye okudum e66 yı? ne kadar doğru acaba ? bnm için oyunun bi önemi yok ayrıca. çok msj yazan biri olduğum için de dokunmatik de rahat edemem hızlı yazamam diye düşünüyorum acaba öyle midir ?

sorularıma cvp verirseniz çok sevinirim. şimdiden teşk.ler... =)

2 hat kullanıyorum e71 ve 5800 . e71'in yeri bende çok ayrı benim ofisim o diyebilirim. Nokia Messaging Uygulaması, kullanışlı qwerty Klavyesi , Hızlı işlemcisi alma sebebimdi.
    5800'a gelince 2. hat olarak dandik bi telefon kullanıyorumdum fakat hediye geldi , hediyeyi geri çevirmiyoruz öyle gördük büyüklerimizden .) velhassıl onuda kullanıyorum 1 kaç aydır Kaliteli Müzik keyfi ve yüksek çözünürlükteki filim ve dizileri rahatça izlememe olanak sağlaması dışında bir işime yaradığını söyleyemem seçenek senin.

• şimdilerde çoluk çocuğun elinde dolaşıyo bu telefon. güsel ama artık zorlasalarda almaam .
  • arkadaşlar nokia 5800 v51.0.006 guncellemesi yurtdışında yayınlanmıştır en gec haftaya filan yayınlanır turkiyede hoşcakalın grşz..beklentileirmiz olmadı yine bazı özelikler geldi bilginize Latest software release for Nokia 5800 XpressMusic is 51.0.006 1.)Improved Mail for Exchange 2.)Improved video calls 3.)Improved browser 4.) Performance improvements gelen özelikler şunlar hoşcakalın:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    arkadaşlar nokia 5800 v51.0.006 guncellemesi yurtdışında yayınlanmıştır en gec haftaya filan yayınlanır turkiyede hoşcakalın grşz..beklentileirmiz olmadı yine bazı özelikler geldi bilginize Latest software release for Nokia 5800 XpressMusic is 51.0.006 1.)Improved Mail for Exchange 2.)Improved video calls 3.)Improved browser 4.) Performance improvements gelen özelikler şunlar hoşcakalın:)

Günaydın mi desek
  • Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır kullanıyorum izlenimlerim:

Not: Telefonun versiyonu v51 en son versiyon yani...

1) Şarjı normal kullanımda 4 gün gidiyor müzik dinlersem ve internete girersem 2-2,5 gün gidiyor. (müzik günde 1,5 - saat dinliyorum işten eve gelirken yolda açıyorum ve netede eposta, haber siteleri ve sosyal paylaşım siteleri için giriyorum) yani normal bi kullanımda en az 2 gün gidiyor bende 2,5 hatta 3 ü buluyor bazen...

2) ekran kalitesi iyi video özelliği de fena değil ama fotoğraf çekimi her zaman iyi değil ışığa göre değişiyor düzgün ışıkta idare edecek bi kalitede çekiyor ama ışık kötüyse berbat bi kalitede çekiyor 6600 ile hemen hemen aynı diyebilirim...

3) ben kontrol ederek aldım telefonun kasasında problem yok ya da dokunmatiğinde bazı bölgelerde çıt sesi gelmiyor dokunma hassasiyetide gayet iyi bu bazı menülerdeki çift tıklama değiştirilemiyor malesef ...

4) internette video izleme olayı kötü daha doğrusu izleyememe desek daha doğru olur çünkü bi çok videoyu netten izleyemiyosunuz ilk başlarda skyfire diye bi programla yapılıyodu ama desteğini çekti aertık bi yolu yok yani en azından şimdilik ... bunun nedeni telefonun flash 9 desteğinin olmaması 3,5 kullanıyor...

5) çıkan kulaklığa gelince eski versiyondakiler siyahtı sesi iyi vermiyodu ama kumandalıydı bu kulaklıklar yani şarkıyı atlatıp sesi ayarlayabiliyoduk şimdiki kulaklıklar ise bendekide öyle beyaz sesi iyi ama kumanda yok şarkı ve ses için telefonu kullanmak zorundayız o da - olmuş...

6) gps çok güzel ama kendi uydusuyla hiç işe yaramıyor (bazı bölgelerde çok iyi ama genelde kötü) fakat 3g ile yapınca çok iyi seviyede çalışıyor çoğu gps laetinden daha iyi hiç kuşkusuz ama kontör gidiyor bu şekilde kullanınca :)

sonuç olarak telefona acil ihtiyacınız varsa alınacak telefon ama acil değilse bekleyin daha iyi özelliklere sahip daha iyi telefonlar çıkıcak 2 seneye kalmaz şu an dokunmatik yeni çıktı aynı yazılımı basıp değişik kasalardaki telefonları millete yutturuyorlar daha pahalıya herkes sazan gibi atlıyor mesela yeni çıkan nokia x6 nın 5800 hiç farkı yoktur kapasitif ekran diye bişe uydurdular 1000 tl verip alıyo millet araştırıp öyle alın yorutube den bakın x6 ve 5800 kullanımına menüler filan herşey aynı kullanım performansı bile aynı ... dikkatli onul kazık yemeyin ...

• Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır kullanıyorum izlenimlerim:

Not: Telefonun versiyonu v51 en son versiyon yani...

1) Şarjı normal kullanımda 4 gün gidiyor müzik dinlersem ve internete girersem 2-2,5 gün gidiyor. (müzik günde 1,5 - saat dinliyorum işten eve gelirken yolda açıyorum ve netede eposta, haber siteleri ve sosyal paylaşım siteleri için giriyorum) yani normal bi kullanımda en az 2 gün gidiyor bende 2,5 hatta 3 ü buluyor bazen...

2) ekran kalitesi iyi video özelliği de fena değil ama fotoğraf çekimi her zaman iyi değil ışığa göre değişiyor düzgün ışıkta idare edecek bi kalitede çekiyor ama ışık kötüyse berbat bi kalitede çekiyor 6600 ile hemen hemen aynı diyebilirim...

3) ben kontrol ederek aldım telefonun kasasında problem yok ya da dokunmatiğinde bazı bölgelerde çıt sesi gelmiyor dokunma hassasiyetide gayet iyi bu bazı menülerdeki çift tıklama değiştirilemiyor malesef ...

4) internette video izleme olayı kötü daha doğrusu izleyememe desek daha doğru olur çünkü bi çok videoyu netten izleyemiyosunuz ilk başlarda skyfire diye bi programla yapılıyodu ama desteğini çekti aertık bi yolu yok yani en azından şimdilik ... bunun nedeni telefonun flash 9 desteğinin olmaması 3,5 kullanıyor...

5) çıkan kulaklığa gelince eski versiyondakiler siyahtı sesi iyi vermiyodu ama kumandalıydı bu kulaklıklar yani şarkıyı atlatıp sesi ayarlayabiliyoduk şimdiki kulaklıklar ise bendekide öyle beyaz sesi iyi ama kumanda yok şarkı ve ses için telefonu kullanmak zorundayız o da - olmuş...

6) gps çok güzel ama kendi uydusuyla hiç işe yaramıyor (bazı bölgelerde çok iyi ama genelde kötü) fakat 3g ile yapınca çok iyi seviyede çalışıyor çoğu gps laetinden daha iyi hiç kuşkusuz ama kontör gidiyor bu şekilde kullanınca :)

sonuç olarak telefona acil ihtiyacınız varsa alınacak telefon ama acil değilse bekleyin daha iyi özelliklere sahip daha iyi telefonlar çıkıcak 2 seneye kalmaz şu an dokunmatik yeni çıktı aynı yazılımı basıp değişik kasalardaki telefonları millete yutturuyorlar daha pahalıya herkes sazan gibi atlıyor mesela yeni çıkan nokia x6 nın 5800 hiç farkı yoktur kapasitif ekran diye bişe uydurdular 1000 tl verip alıyo millet araştırıp öyle alın yorutube den bakın x6 ve 5800 kullanımına menüler filan herşey aynı kullanım performansı bile aynı ... dikkatli onul kazık yemeyin ...

• telefonu alıcam ama ne kdr ses çıkartıyor.Yorumlara göre gzl telefon her sitete bol bol övüyolar..
  • bence güzel telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: RappeR07

hayatta almam. çoluk çocuğun eline doluşmuş. biraz kullandım. gece çekimi berbat ötesi. verdiği kulaklıklar dandik 2 güne dağılmış. dokumatik ekranı hiç iyi değil dokumatik değil basmatik. tırnak uzatmak gerekiyor. F/P oranı berbat çok pahalı ve dandik bir telefon. Samsung STAR WIFI' ı denedim çok memnun kaldım onu alıcam. Yine de alan arkadaşlara hayırlı olsun

iyi sallamışsın..

" F/P oranı berbat çok pahalı " burda çok objektif davranmışsın zaten.ona söyleyecek bir şey yok..

• Cok güzel bir video cok güzel bir telefon
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.