Şimdi Ara

Nokia 5800'da Çağrılara Ekrandaki Seçenekleri Kullanarak Yanıt Verememek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz iki ay içerisinde Nokia 5800 XpressMusic telefonum üretim hatasından kaynaklı bir ekran sorunu sebebiyle KVK Yetkili Teknik Servisi’ndeydi. Telefonumu iki gün evvel aldım, ancak o günün akşamında biri beni aradığında çok sinir bozucu yazılımsal bir sorunla karşılaştım. Telefonu elime aldığım fark ettiğim ilk şey, cihazda kurulu olan firmware‘ın farklı oluşuydu. Bunun en basit örneği, önceden yüklü olmayan QuickOffice telefonda kuruluydu. İkinci sorun ise, cep telefonuma gelen çağrılara yanıt verebilmem için ekranı kullanamıyor olmam. Gelen çağrılara yanıt verebilmek ya da meşgule verebilmek için telefon üzerinde bulunan tuşlara basmabilmenin yanında ekranda yer alan seçeneklere de “dokunarak” aynı işlemi yapabilmek mümkündü ve bu da doğal olanıydı. Ancak bir şekilde, telefonu servisten aldığımdan bu yana işler bu şekilde yürümüyor.

Zaten iki aydır telefonum serviste olduğundan, tekrar servise gidip telefonu kafalarına atmak çok istiyorum, ancak bayram ve yılbaşı gibi unsurları da göz önünde bulundurunca, firmware’dan kaynaklandığını düşündüğüm bu yazılımsal sorunu kısa süre içerisinde kendi imkânlarımla düzeltebilmek istiyorum. Gel gelelim ki henüz kesin bir çözüm yolu bulabilmiş değilim. Bu sebeple daha önce buna benzer bir hikayeyi duymuş ya da okumuş olanlardan da ufak bir yardım bekliyorum…

Olayın ne olduğuna dair anlaşılabilmesi için de kısa bir video çektim, onları da buradan izleyebilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=6EZyE77KxD4

Şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım konu başlığını yanlış bölümde açmamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egetun -- 13 Kasım 2010; 12:25:53 >

• Telefonunuza son sürümü yükleyip bir hard ormat atmanız büyük ihtimalle sorunu çözecektir.Ayrıntılı bilgi SSS üst konumda yer almakta.İmzamın ilk satırından ulaşabilirsiniz.
  • sorun yazılım kaynaklımi yoksa ekrandami sorun var . Yazılım sa çözümü cwf
  • Telefonunuzun yazılımı son sürüm zaten. Bir hard format atın düzelebilir.
  • Videoyu şimdi izledim.O ekranla uğraşmak yerine direk yeşil tuşa basarak cevaplama yapabilirdiniz.

Ama o ekranı kullanmka istiyorsanız eğer illa, son sürümü tekrar yükleyin ve hard format atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: visivo
    sorun yazılım kaynaklımi yoksa ekrandami sorun var . Yazılım sa çözümü cwf

Telefonu kullanırken başka hiç bir yerde ekran sıkıntısı çekmiyorum, tek sorunu video'da da grüldüğü gibi gelen çağrıları yanıtlarken yaşıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY
    Videoyu şimdi izledim.O ekranla uğraşmak yerine direk yeşil tuşa basarak cevaplama yapabilirdiniz.

Şu an için zaten yeşil tuşu kullanarak yanıtlıyorum, ama uzun zamandır sadece ekranı kullanıyordum ve bence bu iyiydi.

Sonuçta bir sıkıntı var, araya bir bayram tatili girmemiş olsaydı telefonu tekrardan teknik servise verirdim. Hard format gibi işlemler yüzünden telefon garanti kapsamına çıkar mı peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egetun -- 13 Kasım 2010; 12:55:31 >

• Yok canım garantiden felan çıkmaz. Hard format zaten her yazılım güncellemesinden sonra yapılması gereken bir işlem. Bu işlemi verilerinizi yedekledikten sonra yeşil,kırmızı,kamera.açma kapama düğmesine aynı anda basıp nokia açılış simgesi gelene kadar bekleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Telefon açıldığında ülke seçimi ekranı gelirse işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir.
  • hard format atmak sorunu çözüyor. aynı durum benimde basıma gelmişti hard format atınca düzelti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egetun

quote:

Orijinalden alıntı: visivo
    sorun yazılım kaynaklımi yoksa ekrandami sorun var . Yazılım sa çözümü cwf

Telefonu kullanırken başka hiç bir yerde ekran sıkıntısı çekmiyorum, tek sorunu video'da da grüldüğü gibi gelen çağrıları yanıtlarken yaşıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY
    Videoyu şimdi izledim.O ekranla uğraşmak yerine direk yeşil tuşa basarak cevaplama yapabilirdiniz.

Şu an için zaten yeşil tuşu kullanarak yanıtlıyorum, ama uzun zamandır sadece ekranı kullanıyordum ve bence bu iyiydi.

Sonuçta bir sıkıntı var, araya bir bayram tatili girmemiş olsaydı telefonu tekrardan teknik servise verirdim. Hard format gibi işlemler yüzünden telefon garanti kapsamına çıkar mı peki?

Hard format neden garanti dışına çıkartsın yahu.Adı üstünde telefonu formatlıyorsun.Zaten bu belli aralıklarla yapılması gereken birşey.Telefonun her türlü yararına oluyor.

• Merhaba arkadaşlar.

Telefona yeni firmware yüleyerek bu sorunu çözebildim, teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.