Şimdi Ara

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ## (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.246
Cevap
0
Favori
235.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inceleme için vatana gitme, telefonların bataryasını takmıyorlar, sadece dış görünüşünü inceleyebiliyorsun. Darty, elektroworld ve bimekste menüyüde inceleyebiliyorsun ancak buralara henüz gelmemiş 5530.
  • ben bu gün maltepedeydm bir turkcelle mağazasına girdim iletişim baya büyük adama sordum nokia 5530 ne zaman gelir die 5530 geldi dedi cok oldu geleli dedi fiyatını sordum 600 tl dedi peşin. elime aldım telefonu gercekten beklediğimden küçük bir telefon çıktı ve güzel bir telefon kanısındaym. birde birşey soracağım abim almanyaya gidicek iş dolayısıyla ben bu telefonu almanyadan altırtmak istiorm acaba türkiyedeki fiyatından daha az bir fiyata satılyor olabilir mi almanyada ? cünkü abim geçen sene amerikaya da gitmisti ordan dönüste bana Ipod getirdi ne kadar fiyata getrdiğin sorduğumda yarı fiyatına almıstım dedi bana. benim de aklıma bu geldi yurt dısında elektronik ürünler daha mı ucuz oluyor.
  • Salı günü güngören Meydan Reale Gittim telefon orda vardı hatta üst katındaki media markdada vardı herneyse telefonu inceledim 5800 a göre biradaha ince ve kibar fayatı yanlıs hatırlamıyorsam 599 gibi biseydi adam 300 tl üzeri telefonları tüm kartlara 12 ay taksit pesin fiyatına yaptıklarını söyledi ama genede almadım biradaha inceleyeyim alanların yorumunu okuyayım dedim ama alırsamda ki büyük ihtimal alacağım telefonun şarz durumu nasıl müzik dinlerken değil konusurken ben en çok onu merak ediyorum telefonla çok isim oluyor benim için 3G bi anlam ifade etmiyor wifi olması yeterli sizce almalımıyom yokksa beklemelimiyiz bir anda fiyatı 400 e düsermi bunun ? alan arkadaslara hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.
  • kullanan arkadaşlara sormak isterim,şarzı ne kadar gidiyor,eğer iki günde normal bir kullanımla bitiyorsa başka alternatifler bakacağım.
    ama 3 gün ve üzerinde gidiyorsa muhakkak alacağım...
    çok şık telefon çoook,ah birde şarzı uzun gitse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 16 Eylül 2009; 23:01:45 >
  • arkadaslar hafıza kartının ıcıne dosya yonetıcısınden yaratılan yeni klasorun , galeriden gırılınce neden gozukmedıgını ve busorunun nasıl asılacağını bilen birileri varmı?
    Teşekkürler

Buarada şarj ile ilgili bilgi bekleyen arkadaslara ilk şarj surem bittiğinde kullanım şeklimle beraber kac gun dayandıgını yazacağım suan yarım gun oldu ve azalma yonunde bır oynama yok(barlar full)
  • quote:

Orijinalden alıntı: honestwriter

arkadaslar hafıza kartının ıcıne dosya yonetıcısınden yaratılan yeni klasorun , galeriden gırılınce neden gozukmedıgını ve busorunun nasıl asılacağını bilen birileri varmı?
    Teşekkürler

Buarada şarj ile ilgili bilgi bekleyen arkadaslara ilk şarj surem bittiğinde kullanım şeklimle beraber kac gun dayandıgını yazacağım suan yarım gun oldu ve azalma yonunde bır oynama yok(barlar full)

Yazılımsal bi hata var galiba. Şarjı tüm gün boyu full gösteriyor ancak bir ara bakıyorsunuz birden 1-2 bar azalmış. Umarım çıkacak firmware'larla bu hata giderilir.
  • Bugün Eskişehirden kuzenim alıyor yarın da elimde olur. Yalnız birşey sorucam ekran falan çok kolay mı çiziliyor kılıf kullanan arkadaşlar nasıl birşey kullandığını söyleyebilir mi bi de hbde şöyle birşey val ilginç.

http://www.hepsiburada.com/zagg-invisible-shield-nokia-5530-gorunmez-cizilmez-kilif-/productDetails.aspx?categoryid=16102&productid=telkilifin5530

Hoş gibi ama daha önceden bilen kullanan deneyimli arkadaşlar varsa görüşlerini alalım.

• Zagg bence çok pahalı. Ben bunu kullanıyorum. N serisinin kılıfı sanırım ancak nokia shop larda 5 tl ye alınabiliyor. Ekranı çok kolay çizlimiyor ancak arka kapak çabuk çiziliyor. Kılıf kullanmakta yarar var. Kılıf tamamen kadife. Ayrıca ceptede rahatsız etmiyor. Telefon tam sığıyor.

Not: Foto 5530 ile çekilmiştir

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FirstClass -- 18 Eylül 2009; 19:00:48 >

• Eyvallah hocam. Bi de şu telefonu sigortalama işini sorucam faydası olur mu sizce.
  • telefonu bugün kocaeli realde inceledim biraz ( tabi fiziksel olarak tel kapalıydı) inanılmaz güzel duruyor gayet ufak çok şirin çok kaliteli gıcırdama fln hiç yapmıyor çok güzel duruyor çok hoşuma gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIDD

Eyvallah hocam. Bi de şu telefonu sigortalama işini sorucam faydası olur mu sizce.

Valla tabiki faydası olur ancak şikayetvar.com ve diğer siteler bu sigorta şirketlerine şikayet yağdırıyor. Yani genelde para tuzağı bu sigorta olayı. Ben yaptırmadım ve dikkatli kullanınca telefona bir şey olacağını sanmıyorum. Yere düşürüldüğünde bile bir şey olabileceğini pek düşünmüyorum çünkü telefonun çevresi tamamen çelik. Olabilecek tek şey arka kapağın kırılması yada ekranın çizilmesi olacaktır. İkiside kolaylıkla değişebilir. Bir kılıf alıp taşırsanız bir sorun olmaz. Her ne kadar sigorta cazip görünsede araştırırsanız kimsenin bu şirketlerden geri bildirim alamadığını görürsünüz.

• Zagg ürünleri bence oldukça güzel. Ama daha ucuza işinizi görebilecek ürünler var. Belki o kadar kaliteli değil ama anahtar vb. cisimlerin çizmesine karşı etkili. (GG de bulabilirsiniz 5-15 lira arası)

Telefon sigorta olayında çok fazla problem çıkmasının en büyük nedeni adı sigorta olsa da firmaların kanuni açıdan sigorta şirketi olmamasından ve bundan doğan yükümlülüklere tabi olmamaları. (Yani şu kadar sürede tazmin zorunluluğu vb.). Ben 2 ayda yeni telefonu aldım garantexden. (Biraz uğraşınca halloluyor ama zaman kaybı ve cansıkıntısına değmez) Ama benden 2 ay önce basvurup hala alamamıs üstüne 1-1.5 ay daha bekleyenler vardı. Tabi şu da var 50-100 lira vereyim ben sonuçta onca para veriyoruz tazmin ederlerse ederler yoksa da sansımı denerim derseniz yaptırın.
  • Ya sorun şu ki ben telefonu eskişehirden kuzenime aldırıyodum alacağı sırada eniştem aradı böyle böyle sigorta yaptırayım mı dedi 40 lira aceleye geldi yaptır bari dedim sonra da düşündüm çok da gerek yok die ama geç oldu işte. Neyse yanlış oldu anladım ama bişeyler söyleyin teselli edin bari de çok üzülmeyeyim. Bi de highvoltage hocam gördüğün güzel 5530 kılıfları varsa fikrini alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIDD

Ya sorun şu ki ben telefonu eskişehirden kuzenime aldırıyodum alacağı sırada eniştem aradı böyle böyle sigorta yaptırayım mı dedi 40 lira aceleye geldi yaptır bari dedim sonra da düşündüm çok da gerek yok die ama geç oldu işte. Neyse yanlış oldu anladım ama bişeyler söyleyin teselli edin bari de çok üzülmeyeyim. Bi de highvoltage hocam gördüğün güzel 5530 kılıfları varsa fikrini alabilirim.

Şimdiden telefonun hayırlı olsun Telefonun eline geçtiğinde ufak bir değerlendirme de senden bekliyorum :). Ben de haftaya bu telefonu alacağım büyük ihtimalle. Kısacası ne kadar çok kullanıcı görüşü, o kadar net ürün analizi diye düşünüyorum.

İnceleme için de FirstClass'a ayrıca teşekkürler...

• quote:

--------------------------------------------------------------------------------

kullanan arkadaşlara sormak isterim,şarzı ne kadar gidiyor,eğer iki günde normal bir kullanımla bitiyorsa başka alternatifler bakacağım.

Telefonu aldıgımdan buyana 1 kez sarj ettim ondada tam bitmesini beklemeden 3 diş kala aksam koydum sabah işe giderken aldım.
    Bugun 3.gun 3 diş kaldı tel 24 saat acıktır,internetten 5-6 tane oyun ındırdım, toplamda 10-15 dakıka ındırdıgım oyunlara baktım,tabı yenı olmanın getırısı bıraz orasını burasını kurcaladım(kesifturu).bu sure zarfında toplamda 42 dakika gorusme ,3-5 foto ve 5 - 6 tanede mesaj
    Bence ilk sarj ıcın hıcfena değil.
    Merakeden arkadaslara bır fıkır vermıstır umarım.

iyi gunler

• quote:

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

kullanan arkadaşlara sormak isterim,şarzı ne kadar gidiyor,eğer iki günde normal bir kullanımla bitiyorsa başka alternatifler bakacağım.

Telefonu aldıgımdan buyana 1 kez sarj ettim ondada tam bitmesini beklemeden 3 diş kala aksam koydum sabah işe giderken aldım.
    Bugun 3.gun 3 diş kaldı tel 24 saat acıktır,internetten 5-6 tane oyun ındırdım, toplamda 10-15 dakıka ındırdıgım oyunlara baktım,tabı yenı olmanın getırısı bıraz orasını burasını kurcaladım(kesifturu).bu sure zarfında toplamda 42 dakika gorusme ,3-5 foto ve 5 - 6 tanede mesaj

iyi gunler

Parlaklık fullse gayet iyi gitmiş. Benimki bu kadar gitmemişti ilk şarjda

• quote:

quote:

quote:

iyi gunler

Parlaklık fullse gayet iyi gitmiş. Benimki bu kadar gitmemişti ilk şarjda

parlıklık %80
    gecelerı kapalı olursa rahat 3 gun gıder dıye dusunuyorum.
    gercı daha hıc mp3 olayına gırmedım,arsıvım bıtmek uzere.biter bitmez yeni bir klasor altında makınaya yukleyıp muzık olayına gırecegım.

• Ben de kavuştum sonunda 5530uma ilk izlenimlerimi söylemem gerekirse tasarım düşündüğümden de süper. Bunun yanında dokunmatik performansını da gayet beğendim. Şöyle ki almadan önce kullanımda zorluk çeker miyim diye düşünüyordum ama son derece kolay. Şu anki tek eksisi sanırım telefonu salladığımızda tuş kilidi ve açma kapama tuşundan gelen ses. Tabi ki küçük bir ayrıntı bu. Ama kulaklıkla müzik dinlediğimde ses çok acayip geliyo kulaklık üzerindeki tuşa basılı tuttuğumda ses düzeliyo. Sanılım kulaklığım arızalı çıktı. Şu anda gözlemlediğim çok küçük birkaç sorun bunlar. Kulaklık ile ilgili olansa sadece bana ait sanırım. Kulaklıkta benzer bir sorun yaşayan var mı veya nasıl halledilebilceği konusunda bir bilgisi olan?
  • Kulaklığı tam takamamışsın sanırım. Birde equalizer ayarlarına bak. Bozuksa hemen değiştirirler . Kulaklığı bilgisayara taktığınızda ses tam gelmiyor tuşa basılı tutmanız gerekiyor. Sanırım sizdede böyle bir sorun var. Birazcık daha bastırırsanız olacaktır sanırım.
  • Arkadaşlar,

Nokia 5530'un İzmir'de Beyaz ve Siyah renkleri ikisi birden şu mağazada var diyen var mı acaba?..

Vatan'dan alacaktım ancak kalmamış sanıyorum İzmir şubesinde. Bir sözlüme bir kendime bi çift 5530 almayı planlıyorum bayram ertesi ancak beyaz renginden özellikle bulmam gerekli..

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.