Şimdi Ara

Nokia, 2012 yılı 1. çeyrek finansal raporunu paylaştı: Durumlar iyi görünmüyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
7.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bir nokiacıyım onu belirteyim, ama eğri oturup doğru konuşalım. Bugün gidip bir telefon alsam önceliğim ya androidli bir samsung ya da wp'lu düşük model bir nokia olur. Asla symbian önceliğim olmaz. 3410 ve 6630 gibi 2 tane taş gibi telefon kullandım, arkadaşımın c5-03'ü kadar donmamıştır ikisi. Dokunmatik ekranı çok kötü. Bence Nokia'nın 700 tl ye kadar olan telefonları alınacak telefonlar değil. 700 tl üstü olanlar ise yine alınmaz. Aslına bakılırsa 1000 tl üzeri telefon hangi marka olursa olsun alınmamalı. Nokia için çeşitli seçenekler vardı, gitti wp'u seçti. Keşke android seçseydi ama bence wp'un da önü açık. wp'lu nokiaların gelmesiyle düşük model bir nokiaalmayı planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesenlenesensiz

Öncelikle bir nokiacıyım onu belirteyim, ama eğri oturup doğru konuşalım. Bugün gidip bir telefon alsam önceliğim ya androidli bir samsung ya da wp'lu düşük model bir nokia olur. Asla symbian önceliğim olmaz. 3410 ve 6630 gibi 2 tane taş gibi telefon kullandım, arkadaşımın c5-03'ü kadar donmamıştır ikisi. Dokunmatik ekranı çok kötü. Bence Nokia'nın 700 tl ye kadar olan telefonları alınacak telefonlar değil. 700 tl üstü olanlar ise yine alınmaz. Aslına bakılırsa 1000 tl üzeri telefon hangi marka olursa olsun alınmamalı. Nokia için çeşitli seçenekler vardı, gitti wp'u seçti. Keşke android seçseydi ama bence wp'un da önü açık. wp'lu nokiaların gelmesiyle düşük model bir nokiaalmayı planlıyorum.

kardeş c5-03 ün işletim sistemiyle yeni nokia belle bir değil. arada dağlar kadar fark var. belle çok farklı birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

quote:

Orijinalden alıntı: nesenlenesensiz

Öncelikle bir nokiacıyım onu belirteyim, ama eğri oturup doğru konuşalım. Bugün gidip bir telefon alsam önceliğim ya androidli bir samsung ya da wp'lu düşük model bir nokia olur. Asla symbian önceliğim olmaz. 3410 ve 6630 gibi 2 tane taş gibi telefon kullandım, arkadaşımın c5-03'ü kadar donmamıştır ikisi. Dokunmatik ekranı çok kötü. Bence Nokia'nın 700 tl ye kadar olan telefonları alınacak telefonlar değil. 700 tl üstü olanlar ise yine alınmaz. Aslına bakılırsa 1000 tl üzeri telefon hangi marka olursa olsun alınmamalı. Nokia için çeşitli seçenekler vardı, gitti wp'u seçti. Keşke android seçseydi ama bence wp'un da önü açık. wp'lu nokiaların gelmesiyle düşük model bir nokiaalmayı planlıyorum.

kardeş c5-03 ün işletim sistemiyle yeni nokia belle bir değil. arada dağlar kadar fark var. belle çok farklı birşey

Evet bu konuda çok mesaj okudum. Tek sorun işletim sistemi de değil. Uygulama çeşitliliği, kişiselleştirme, donanım, hız. Şimdi gidip 750 tl'lik galaxy dururken neden gidip n8 alayım ki diye düşünüyorum. Nokia o donanıma göre çok pahalıya satıyor telefonlarını. Ama bu durumun wp ile değişeceğine inanıyorum.

• Niye bunlar değişikliğe gitmiyor anlamak elde değil. Sen değiştirmezsen millet değişene gider.
  • Kişiselleştirme konusunda Symbian gayet başarılıdır. Mesela menu içinde yeni bir klasör açıp uygulamaları o klasör içine taşıyabilirsın. Ama yanlış hatırlamiyorsam Android'de böyle bir şey yok. Hepsi menu içinde.
  • takmışsınız symbian'a, bende e72 kullanıyorum çok da memnunum bi kere bile donduğu yok.
    Androidli telefonlar gibi şarjı da yarım günde bitmiyor.
    Nokia'nın hatası bence, megoo'yu kullanmayarak WP kullanması. Dokunmatik telefonların aynı inçteki rakip telefonlardan ufak olması, bazı özellikleri dayatması otofokussuz kamera gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

takmışsınız symbian'a, bende e72 kullanıyorum çok da memnunum bi kere bile donduğu yok.
    Nokia'nın hatası bence, megoo'yu kullanmayarak WP kullanması. Dokunmatik telefonların aynı inçteki rakip telefonlardan ufak olması, bazı özellikleri dayatması otofokussuz kamera gibi.

Şaka yapıyorsun herhalde ya da belli ki android kötüleyip nokia övmek için para almışsın kesin android ile sybian karşılaştıran bence en yakın köprüden kendini atmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trakyalı ŞIREK

bu olumsuz yorum yapanların hepsinin bir nokiası oldu zamanında bu düşmanlık niye anlam veremiyorum arkadaşlar zamanın en kral telefonu diyen sizler değilmisiniz 5110 3210 3310 vs sahibi olanların belli bir havası vardı şimdiki iphone kullananlar gibi adamlar çağa ayak uyduramıyorsa suçları yok demekki alt yapıları yetersizki geliştiremiyorlar kendilerini beğenmesseniz almassınız olur biter nokiada bir ders çıkartır ve kendini yenilemeye mecbur olur ama karalamanız çok yanlış iyi yada kötü piyasada adamlar

Neyin alt yapısı yetersiz arkadaşım.Nokia bu piyasadan milyarlarca dolar para kaldırdı ve hiçbirini yatırımda kullanmadı bu bizim suçumuzmu?Adam gibi tasarım,adam gibi özgün bir sistem,adam gibi donanım koyarlarsa telefona talep görürler.Ne yapalım yani çağa ayak uydursalarmış.O kadar para kazandılar bunları yatırımda kullansalarmış.Nokia yakında sadece yaşlı kesime hitap eticek.Dokunmatik olmayan symbian s40 lı tuşlu ince tam bir orta-üst kesim telefonu.Ben yakınımdakilere ya da gençlere nokia aldırmamaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krinorex -- 22 Nisan 2012; 12:24:55 >

• en dandik telefonu bile cok pahalı nokianın ddvir android devri
    nokia tas devrinde.
    tamam cok faydasını gorduk ama dandik bir teli 150 tl oha
  • Nokia kamera işini iyi yapıyor. Anlamıyorum rakamlar yüksek ama yinede zarar var. Demek giderleri çok fazla. Herkesin yaptığı hesap bunlar çinde 100 dolara maal oluyor. Ticaret yapmamış adam mantığı..
  • Microsoft'un yazılım ekibinden Nuno Silva, kısa süre önce mevcut tüm Windown Phone 7 yüklü telefonların Windows Phone 8'e terfi edebileceğini açıklamış; kullanıcıları sevindirmişti. Ancak Silva, yaptığı son açıklamayla bir itirafta bulundu ve böyle bir şeyin olmayacağını dile getirdi.

İşte Silva'nın konuyla ilgili sözleri: "Ben Windows Phone 7'li telefonların yeni sürümle uyumlu olacağını düşünürek bir hata yaptım."

Windows Phone 7 şu an için tek çekirdek işlemcileri ve WVGA ekranları destekliyor. Ancak bir iddiaya göre Microsoft, çift çekirdek yonga ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlar üzerinde çalışıyor ve yeni sürüm Windows bu getirilerle birlikte gelecek.
  • şaşırmadım , belliydi böyle olacagı
  • Nokia ayakta kalmak istiyorsa, gerekirse Symbian'dan bile vazgeçmeli.
  • En kötü Android kullanır ya sorun yok. Burda vık vık edenler Android cihaz çıkardığı an Nokia'cı olurlar yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız Nokia'nın Symbian'dan vazgeçmesi yenilgiyi kabullenmek gibi bir şey olacak. Bence kendi işletim sisteminden vazgeçmeyip Symbian'ı şu an bulunduğu yerden çok daha ötesine taşıması ve donanım konusunda biraz daha çalışma yapması Nokia'yı eskiden sahip olduğu konuma geri getirebilir. Ama bu hemen olacak bir şey değil tabii ki, uzun vadede konuşuyorum. Bunları yapmaya vakit kalmadan iflasın eşiğine gelebilirler. Ancak ve ancak, eğer Nokia bu anlattıklarımı yapacak gücü kendinde görmüyorsa en mantıklısı Symbian'dan vazgeçmektir artık.
  • 1999 dan beri telefon kullanıyorum.

1999'dan beri Nokia'dan başka birşey kullanmadım.

2010 yılında topaz rengi(açık kahve) E72 aldım.

iPhone almak için satıyorum arkadaşlar, çizik yok, hiç yere bile düşmedi sürekli kılıfında taşıdım

Durum o derece yani.
  • nokia iyidir ya donanım olarak fln geri kalsada en kötü ihtimal kullanılır yinede .
  • quote:

Orijinalden alıntı: RC3

quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

takmışsınız symbian'a, bende e72 kullanıyorum çok da memnunum bi kere bile donduğu yok.

Şaka yapıyorsun herhalde ya da belli ki android kötüleyip nokia övmek için para almışsın kesin android ile sybian karşılaştıran bence en yakın köprüden kendini atmalı

itiraf ediyorum 1000 l para aldım :D
    kardeşim ben telefonu ne oyuncak ne de 24 saat yanımda olacak yoldaş olarak görürüm.

• Nokia android piyasasına girmediği sürece işi zor, trendi yakalaması lazım. Düşük sistem özelliklerine sahip symbian telefonları kimse almak istemiyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kehant

Microsoft'un yazılım ekibinden Nuno Silva, kısa süre önce mevcut tüm Windown Phone 7 yüklü telefonların Windows Phone 8'e terfi edebileceğini açıklamış; kullanıcıları sevindirmişti. Ancak Silva, yaptığı son açıklamayla bir itirafta bulundu ve böyle bir şeyin olmayacağını dile getirdi.

İşte Silva'nın konuyla ilgili sözleri: "Ben Windows Phone 7'li telefonların yeni sürümle uyumlu olacağını düşünürek bir hata yaptım."

Windows Phone 7 şu an için tek çekirdek işlemcileri ve WVGA ekranları destekliyor. Ancak bir iddiaya göre Microsoft, çift çekirdek yonga ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlar üzerinde çalışıyor ve yeni sürüm Windows bu getirilerle birlikte gelecek.

İşte bir sorun da bu. Bu kadar derdi yetmezmiş gibi bir de WP Nokia özelliklerini sınırlıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.