Şimdi Ara

Noctua Kullananlar Kulübü (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
7
Favori
16.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlginiz için teşekkür ederim sabah ilk işim fanın yönünü değiştirmek olucak,açıkçası işin maddi boyutu pek umrumda değil artık sessizlik benim için takıntı halinde ne yapıp edip bu işi çözmem gerekiyor çünkü günlük olarak pc başında minumum 4 5 saatim geçiyor..
  • Rica ederim, sonucu buraya yazarsınız, kolay gelsin.
  • İyi sabahlar.
  • ya ben sabertooth kullanıyorum ripjaws ramlerim var fanlarda sıkıntı yok temas ediyor ama kastırma falan yok.ayrıca satma gibi bir niyetim var bu fanı full kutulu garantili garantisi ne kadar kaldı bilmiyorum bakar yazarım bi ara isteyene satıcam...
  • Fanın yönünü değiştirtikten sonra 2 3 derecelik düşüş oldu,aşağıda ki fotoğraf da ki değerler sadece oyun oynarken aldığım değerler masaüstü değerleri daha düşük

Noctua Kullananlar Kulübü
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuatKenan

Fanın yönünü değiştirtikten sonra 2 3 derecelik düşüş oldu,aşağıda ki fotoğraf da ki değerler sadece oyun oynarken aldığım değerler masaüstü değerleri daha düşük

eskiden kullandıgım şeyi kullanıyosun ama yanlış bağlamışsın.resimdeki gibi yaparsan daha iyi olması gerek(bende öyle oldu)

• quote:

Orijinalden alıntı: giyotin_1982

quote:

Fanın yönünü değiştirtikten sonra 2 3 derecelik düşüş oldu,aşağıda ki fotoğraf da ki değerler sadece oyun oynarken aldığım değerler masaüstü değerleri daha düşük

eskiden kullandıgım şeyi kullanıyosun ama yanlış bağlamışsın.resimdeki gibi yaparsan daha iyi olması gerek(bende öyle oldu)

Yanlış bağlamışşın dediniz ama sonuç olarak fabrika çıkışı iki türlü montaja da olanak sağlıyor,bilmediğim için sadece fikir yürütmeye çalışıyorum.Aman aman derece farkı olur mu diğer montajın ? Peki siz oyunlarda maksimum kaç derece sıcaklık gördünüz yüksek ayarlarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 2 Ekim 2013; 18:37:17 >

• quote:

quote:

quote:

Yanlış bağlamışşın dediniz ama sonuç olarak fabrika çıkışı iki türlü montaja da olanak sağlıyor,bilmediğim için sadece fikir yürütmeye çalışıyorum.Aman aman derece farkı olur mu diğer montajın ? Peki siz oyunlarda maksimum kaç derece sıcaklık gördünüz yüksek ayarlarda?

hatırlamıyorum 2sene önce kullanmıştım.antalyaya taşındıgım için yetmedi ve D14 aldım.ama ben 2türlüde bağlantı yapmıştım en sağlıklı olanı resmini attıgım şekildi.

• Peki şöyle birşey sorayım o zaman size,soğutma işinden anlamıyorum malesef,fanlar hangi yöne doğru takılmalı onu dahi bilmiyorum soğutma konusunda fazla bilgili değilim ve işlemci fanını düşük rpm de kullanmak istiyorum 1700 rpm rahatsız edici bir ses çıkarıyor,bu sistemime ek olarak ultra sessiz ısı değerleri düşük fan yada fanlar ne eklemeliyim?Çok çok uçuk olmadığı sürece bütçe de sıkıntı yok,misal iki tane fan taktım kasaya o zaman 1300 rpm de kullansam işlemci fanını oyunlarda 10-15 derece arası düşüş alabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuatKenan -- 2 Ekim 2013; 18:52:39 >
  • quote:

Peki şöyle birşey sorayım o zaman size,soğutma işinden anlamıyorum malesef,fanlar hangi yöne doğru takılmalı onu dahi bilmiyorum soğutma konusunda fazla bilgili değilim ve işlemci fanını düşük rpm de kullanmak istiyorum 1700 rpm rahatsız edici bir ses çıkarıyor,bu sistemime ek olarak ultra sessiz ısı değerleri düşük fan yada fanlar ne eklemeliyim?Çok çok uçuk olmadığı sürece bütçe de sıkıntı yok,misal iki tane fan taktım kasaya o zaman 1300 rpm de kullansam işlemci fanını oyunlarda 10-15 derece arası düşüş alabilirmiyim?

fanlar sağdan sola dogru üflemeli yani kasa dışına.noctuadan daha iyi fan üreten firma yok şuan.o yüzden fanları çok pahalı.ama siz orta seviye bi ürün almışsınız.oda sıcaklıgı 25dereceyi geçmedigi ve işlemci %100 yükte olmadıgı sürece o ürün size yeter.ama daha performanslı bişey istiyosan D14 alman lazım.fan kontrol konusunda anakartının programı falan var sa ondan kontrol edersin yoksada fan kontrol cihazı alman lazım.boşta en düşüğe alırsın oyunda falan arttırırsın devrini.

• quote:

quote:

Peki şöyle birşey sorayım o zaman size,soğutma işinden anlamıyorum malesef,fanlar hangi yöne doğru takılmalı onu dahi bilmiyorum soğutma konusunda fazla bilgili değilim ve işlemci fanını düşük rpm de kullanmak istiyorum 1700 rpm rahatsız edici bir ses çıkarıyor,bu sistemime ek olarak ultra sessiz ısı değerleri düşük fan yada fanlar ne eklemeliyim?Çok çok uçuk olmadığı sürece bütçe de sıkıntı yok,misal iki tane fan taktım kasaya o zaman 1300 rpm de kullansam işlemci fanını oyunlarda 10-15 derece arası düşüş alabilirmiyim?

fanlar sağdan sola dogru üflemeli yani kasa dışına.noctuadan daha iyi fan üreten firma yok şuan.o yüzden fanları çok pahalı.ama siz orta seviye bi ürün almışsınız.oda sıcaklıgı 25dereceyi geçmedigi ve işlemci %100 yükte olmadıgı sürece o ürün size yeter.ama daha performanslı bişey istiyosan D14 alman lazım.fan kontrol konusunda anakartının programı falan var sa ondan kontrol edersin yoksada fan kontrol cihazı alman lazım.boşta en düşüğe alırsın oyunda falan arttırırsın devrini.

Yüksek profil ram kullandığım için bunu almak zorunda kaldım malesef,bende noctua nın daha büyük bir işlemci fanını istiyodum ama yeterli alanım yoktu,noctua kasa fanları ortalama 55-70 tl arası iki tane alırsam ortalama 130 lra gibi bir rakam tutuyor çok pahalı değil bence,gigabyte easy tune ile cpu fanına müdahele edemiyorum fan hızı seçeneği yok program da ama diğer iki kasa fanına müdahele edebiliyorum,fan kontrolcü yerine maksimum 1000 rpm iki kasa fanı alsam daha mantıklı olmaz mı çünkü düşük rpm ses yapmicağı için fan kontrolcüye ihtiyacım kalmaz ?

• quote:

quote:

quote:

Yüksek profil ram kullandığım için bunu almak zorunda kaldım malesef,bende noctua nın daha büyük bir işlemci fanını istiyodum ama yeterli alanım yoktu,noctua kasa fanları ortalama 55-70 tl arası iki tane alırsam ortalama 130 lra gibi bir rakam tutuyor çok pahalı değil bence,gigabyte easy tune ile cpu fanına müdahele edemiyorum fan hızı seçeneği yok program da ama diğer iki kasa fanına müdahele edebiliyorum,fan kontrolcü yerine maksimum 1000 rpm iki kasa fanı alsam daha mantıklı olmaz mı çünkü düşük rpm ses yapmicağı için fan kontrolcüye ihtiyacım kalmaz ?

başta dediğim gibi aldıgın ürün orta seviye bi ürün dünyanın en iyi fanınıda alsan nafile.sogutucu blok çok küçük.zaten onun üretim amacı stok fan yerine olması gibi bişey bana göre.yüksek profil diyosunda resimdeki ramlar gayet kısa ramlar.bende gskill ripjaws var onlar tam oluyodu mesela D14 e.

• Sessizlik konusunda çok hassas biriyim,şuan yapabiliceğim en mantıklı şey nedir sizce?Kasayı açıp fotoğrafını çekicem ramlerin birazdan paylaşırım..
  • quote:

Sessizlik konusunda çok hassas biriyim,şuan yapabiliceğim en mantıklı şey nedir sizce?Kasayı açıp fotoğrafını çekicem ramlerin birazdan paylaşırım..

o ürünle sessizlik konusunda bişey yapamazsın.yapacagın ne iyi şey paraya kıyıp D14 alıp ve fan kontrolcü alıp kullanmak olur.
  • quote:

quote:

Sessizlik konusunda çok hassas biriyim,şuan yapabiliceğim en mantıklı şey nedir sizce?Kasayı açıp fotoğrafını çekicem ramlerin birazdan paylaşırım..

o ürünle sessizlik konusunda bişey yapamazsın.yapacagın ne iyi şey paraya kıyıp D14 alıp ve fan kontrolcü alıp kullanmak olur.

Soğutucunun havalandırma şeklini değiştirdim ama ramlere çok yakın 1 cm den daha az bir mesafede,küçük olan ürün böyleyse D14 nasıl sığar ki ?

Noctua Kullananlar Kulübü Noctua Kullananlar Kulübü Noctua Kullananlar Kulübü

• quote:

quote:

quote:

Soğutucunun havalandırma şeklini değiştirdim ama ramlere çok yakın 1 cm den daha az bir mesafede,küçük olan ürün böyleyse D14 nasıl sığar ki ?

Noctua Kullananlar Kulübü Noctua Kullananlar Kulübü Noctua Kullananlar Kulübü

yine yanlış takmışsın.fanlar egzos fana üflicek şekilde takılmalıydı.bide kullandıgın ürün ufak oldugu için ramlere deyiyodur. D14 daha büyük.
    bağlantyı bu şekilde olmalı.

bendeki ramlar bunlar :

sendekiler böyle değilse D14dede sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 2 Ekim 2013; 23:49:10 >

• Benim ramler daha büyük gibi duruyo?Hangisini yanlış takmışım ?
  • quote:

Benim ramler daha büyük gibi duruyo?Hangisini yanlış takmışım ?

attığım resimlere bakın.yada hiç uğraşmayın anlayan biri yapsın.
  • quote:

quote:

Benim ramler daha büyük gibi duruyo?Hangisini yanlış takmışım ?

attığım resimlere bakın.yada hiç uğraşmayın anlayan biri yapsın.

Öğrenmenin yaşı yok,size zahmet veriyorsam kusuruma bakmayın.Ramlerin orda ki fanı da siz aynı şekilde takmışsınız noctua yazısı iç kısıma geliyo
  • giyotin_1982 nickli arkadaş ramler den sıkıntı olmaz dedin de noctua nın sitesinde kullandığım ramlerin uygun olmadığını yazıyor..

http://noctua.at/main.php?show=compatibility_ram_gen&products_id=34&lng=en#DDR3_G,Skill
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.