Şimdi Ara

nobo ısıtıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
59.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar asagıdaki linkteki ısıtıcı tipi hakkında tecrübesi veya bilgisi olan varsa yorum yazabilir mi? erzurum gibi soguk bir yerde alsak ısınma şansımız var mı?
    http://www.kalede.com/Products/Kaledekor-katalogu/PID-nobo-c2f-12--1250-w--supurgelik-tipi-isiticilar-~211230074.aspx

• Arkadaşlar Allah izin verirse 10 güne bebiş bekliyoruz sorunum ısınmak.Muğla dalaman da yaşıyorum ve klima ile değilde nobo tarzı bir ısıtıcı ile ısınmayı düşünüyorum.Fakat kullanmış bir arkadaşa şu kadar alanda şu nobo kullanırsan şu kadar bir tüketim yapar dememeş yok mu kullanan...Acil....

Ürünün katolog bilgileri çok inandırıcı gelmiyor...Sorunum birazda bundan...
  • Nobo vs. ürünler her oramda ısıtır,önemli olan bina izalasyonu ve elektrik parası.Sonuçta bu ürünler Norveç,İsveç gibi ülkelerde kullanılıyor.Fakat şuna da aldanmayın forumda bazı tüketim bilgileri veriliyor biraz abartılmış olarak o kadarda düşük tüketimi yok.Siz gerçek değere bakın yani sizin yazdığınızda ki ürün 1250 Watt.Hesabınızı buradan yapın derim.Ayrıca bu ürünlerde en büyük kapasiteyi alın derim arada çok fiyat farkı yok,2000 watlık,sonuçta termostatlı bir ürün ve ayrıca yüzey ısıyı artarsa modülasyona girerek tüketimi düşüyor.Sizin raları soğuklugunuda işe katarsak bence 2000 Watlık ürün alın derim.

http://www.kalede.com/Products/Kaledekor-katalogu/PID-nobo-t4n-20--2000-w-kompakt--panel-isiticilar-~2112300711.aspx

Bu ürünü tavsiye ederim 20 m2 ye kadar ideal kullanırsınız.

• Arkadaşlar Allah izin verirse 10 güne bebiş bekliyoruz sorunum ısınmak.Muğla dalaman da yaşıyorum ve klima ile değilde nobo tarzı bir ısıtıcı ile ısınmayı düşünüyorum.Fakat kullanmış bir arkadaşa şu kadar alanda şu nobo kullanırsan şu kadar bir tüketim yapar dememeş yok mu kullanan...Acil....

• quote:

Orijinalden alıntı: serifali

Arkadaşlar Allah izin verirse 10 güne bebiş bekliyoruz sorunum ısınmak.Muğla dalaman da yaşıyorum ve klima ile değilde nobo tarzı bir ısıtıcı ile ısınmayı düşünüyorum.Fakat kullanmış bir arkadaşa şu kadar alanda şu nobo kullanırsan şu kadar bir tüketim yapar dememeş yok mu kullanan...Acil....

Oturdugunuz bina veya dairede yalıtım varmı?Yoksa bu ürünle ısınamazsınız.Yalıtım varsa ısınabilirsiniz fakat örnek olarak klimadan çok fazla elektrik tüketir.Aralıksız 2000w lık ürünü kullanırsanız ayda size minimum 70-80 tl elektrik yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: serifali

Arkadaşlar Allah izin verirse 10 güne bebiş bekliyoruz sorunum ısınmak.Muğla dalaman da yaşıyorum ve klima ile değilde nobo tarzı bir ısıtıcı ile ısınmayı düşünüyorum.Fakat kullanmış bir arkadaşa şu kadar alanda şu nobo kullanırsan şu kadar bir tüketim yapar dememeş yok mu kullanan...Acil....

Oturdugunuz bina veya dairede yalıtım varmı?Yoksa bu ürünle ısınamazsınız.Yalıtım varsa ısınabilirsiniz fakat örnek olarak klimadan çok fazla elektrik tüketir.Aralıksız 2000w lık ürünü kullanırsanız ayda size minimum 70-80 tl elektrik yakar.

Sayın koko yalıtım diyorlar hep ama yalıtımın ölçüsü nedir?

Kullanacağım oda 15 m2 ara kat ara oda sadece 8 m2 lik bir duvarı dışarı bakıyor ondada en kalınından pvc çift cam var.Lütfen yardım..

• selamlar,
    benim kışın ara sıra kullandığım bir bağ evim var; prefabrik bir yapı; dıştan içe doğru siding-betopan-polistren köpük-osb- alçı pan ; tavanda da alçıpan ve isocam var. şanlıurfada oturuyorum, yani kışın normalde en düşük sıcaklık (bizim bağa gittiğimiz saatlerde) 2-3 derece gibi olur. yaklaşık 85 metrekare kapalı alanda nobo tarzı bir ısıtma düşünüyorum. bilgisi olanlardan fikir almak isterim. en çok merak ettiğim konu acaba yaktıktan sonra ne kadar zamanda ısıtır ve effektif bir ısıtma yapar mı?

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: od1907

selamlar,
    benim kışın ara sıra kullandığım bir bağ evim var; prefabrik bir yapı; dıştan içe doğru siding-betopan-polistren köpük-osb- alçı pan ; tavanda da alçıpan ve isocam var. şanlıurfada oturuyorum, yani kışın normalde en düşük sıcaklık (bizim bağa gittiğimiz saatlerde) 2-3 derece gibi olur. yaklaşık 85 metrekare kapalı alanda nobo tarzı bir ısıtma düşünüyorum. bilgisi olanlardan fikir almak isterim. en çok merak ettiğim konu acaba yaktıktan sonra ne kadar zamanda ısıtır ve effektif bir ısıtma yapar mı?

saygılarımla

Yeriniz yalıtım anladıgım kadarıyla ve evet bu şartlarda ısıtır.Yalnız bu tip ısıtıcılar aralıksız çalışırsa efektif verim alınır.Isınması biraz zaman alır.85 m2 alan içinde 4-5 adet gerekir.Bu durumda elektrik tüketiminiz çok yükselir.Elektrik tüketimi sorun degil derseniz sizin için uygun olabilir.

• varmı arkadaşlar bu ısıtı ısıtıcıyı kullanan deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz
  • Merhaba,

ısıtma konusunda bir çok alternatifi denemiş ve sonunda nobo ısıtıcıda karar kılmış birisi olarak tercübelerimi paylaşmak isterim. Ben de bu tip elektrikli panel ısıtıcılar konusunda çok araştırma yaptım ancak ülkemizde çok yaygın kullanılmadığı için tamamen kara bir kara kutu bu konu. Umarım tecrübelerim araştırma yapanlara katkıda bulunur.

Öncelikle ısınma tecrübelerimi paylaşayım.

Yaklaşık 8 seneden beri Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'da kombi-doğalgaz ısınmasına alışmış birisi olarak Antalya'da kışın bir ısınma problemi yaşamak ve çaresini bulamamak baya zoruma gitmişti doğrusu. Evet Antalya yazın süper güzel tatile geliyoruz baharlar sıcak ama kışın özellikle geceleri aynı İstanbul gibi soğuk oluyor. Yani 5-6 derece. Bu sıcaklıkta malum birşeyler le ısınmak lazım.

Antalya'nın kullandığı genel çözüm klima.

Klima sadece bulunduğu odayı ısıtıyor, havayı kurutuyor, bir sürü gürültüsü var. bunu denedim ve memnun kalmadım .Üstelik her oda farklı sıcaklıkta olduğundan mutlaka hasta oluyorsunuz birgün.

Daha sonra mazotlu kat kaloriferi olan bir eve taşındım. Isınıyor musunuz, evet. Fiyatı... astronomik... üstelik gecenin bir yarısı mazot biter yandınız sabaha kadar.

Sonra elektrikli ısıtıcılara karar kıldım ve yağlı radyatör aldım. Yağlı radyatör çok geç ısıtıyor. Odanın istenen sıcaklığa gelmesi 3-4 saati buluyor. Yani sabah kalktınız açtınız nafile... sürekli açık bırakmanız lazım ki konfor olsun.

En son elektrikli panel ısıtıcı dedikleri nobo, vigo, aeg, beha tarzı ısıtıcıların dahil olduğu gruba geçtim. Norveç malı olması, daha hassas termometreye sahip olması, tasarımın daha güzel olması ve duvara çok kolay monte edilmesi gibi özelliklerinden dolayı nobo yu tercih ettim.

Şu an yatak odasın 1500 Watt, oturma odasında 2000 W olmak üzere 2 adet kullanıyorum.

Bu ısıtıcılar açıldığı ilk andan itibaren ısı veriyor, yani hemen 1-2 dakka sonra yanına oturup ısınabilirsiniz. Yüzeyleri çok büyük. 2000 W olanın genişliği 130 cm, yüksekliği 40 cm. yani odanıza konulan radyatörden daha büyük, kaç dilim olursa olsun.

Evim ara kat ve yalıtımı iyi sayılır. Camlar çift cam ve duvarlar dışarıdan yalıtmalı. Gece ısıtıcıyı kapattıktan sonra sabaha kadar ısı kaybı 2-3 dereceyi geçmiyor.

Bu ısıtıcı 25 m2 odayı (2000 watt), 1 saate 1-2 derece ısıtıyor. Yani kombiye yakın bir performansı var.

Maliyetine gelirsek. Tüm elektrikli ısıtıcılar aynı parayı yakar. 2000 w ısıtıcı 1 saat çalışırsa 2000 W enerji harcar. markası ne olursa olsun. Ancak kimisi enerjiyi daha akıllı kullanıyor. Nobo 20 C ye ayarlandığında izolasyonu iyi bir odada 1 saate 27 dakika çalışıyor. Üzerindeki termostat dakikada bir dereceyi ölçüp çalışıyor.

Bu hesaplardan çok anlamıyorum ama 1 saatte her halde 1 KW enerji oluyor. O da sanırım şu anki tarifeye göre 42 kuruş yapıyor.
    Sabah 2 saat, akşam 6 saat çalıştırsanız 8 saaten günde 3,36 TL yapıyor. Yani ayda 100 TL harcayacak 2000 W lık alet. Tabi bu ideal koşullarda ve 20 C ye ayarlıysa. Her 1 derece artış için %6 daha fazla enerji gerektiğini düşünürseniz 22 derece için yaklaşık 110 TL. bir rakam yakacak tek bir alet.

Bu nobolarla her 1 m2 alan için 100 W enerji gerekli yani toplamda ısıtmak istediğiniz mekan 60 m2 ise 6000 W lık panele ihtiyacınız var. Günde 8 saat çalıştırmayla ayda yaklaşık 330 TL ekstra elektrik faturası yaratacaktır. (Bu ay yeni kullanmaya başladım, fatura gelince teori ile pratik arasındaki farkı göreceğim).

Yalıtım iyiyse %20 azaltın, kötüyse %20 artırın, banyo gibi nemli ve havalandırılan yerler için %40 arttırın gibi bir hesap sıkalası var nobonun. Yani 20 m2 yalıtımlı yer 1800 Watt, yalıtımsız 2400 Watt, 5 m2 banyo için 750 Watt gerekli gibi bir hesabı var.

Sonuçta nobo ile ısınmak klima ile ısınmaktan daha pahalı. Aynı evi klimalarla 250 TL ye ısıtmak mümkün. Ama nobonun konforu tartışılmaz.

Sonuçta, evinizin yalıtımı iyiyse, yani dışarıda mantolama, camlar çift cam, ev güneye doğuya bakıyor vs. , noboyu tavsiye ederim. Ancak bu koşullar yoksa ya da günde 8 saaten daha fazla bir kulanım ön görüyorsanız elektrik faturanız 500 yü rahat görür diye düşünüyorum.

Nobo evde çocuk, evcil hayvan, astım hastası varsa diğerlerine göre daha iyi bir çözüm.

Fiyatı ise diğerlerine göre pahalı. 500-2000 Watt seçenekleri 400- 550 TL arası. Ama 10 yıl garantisi var. En iyi yağlı radyatör delongi bile 350 TL. Konforuna bakarsak noboyu tercih ederim. Antalya'da bir tek Metro da satıldığını gördüm. Son 2000 ve 1500 Wat lığı ben aldım. Ancak sipariş edilirse 2-3 güne geliyormuş. 1000, 750 ve 500 Watlık seçenekler halen metroda mevcut.

1 ay sonra sonuçları paylaşmaya devam edeceğim. Sorusu olanlara forum üzerinden cevap verebilirim.

Herkese sıcak ve keyifli kışlar dilerim.

• hermestr2010 H kullanıcısına yanıt
    nobo slim süpürgelik tipi ısıtıcımı kullandığınız eğer öyleyse pencerenin altınamı monte ettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 7 Aralık 2014; 4:05:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hermestr2010

Merhaba,

ısıtma konusunda bir çok alternatifi denemiş ve sonunda nobo ısıtıcıda karar kılmış birisi olarak tercübelerimi paylaşmak isterim. Ben de bu tip elektrikli panel ısıtıcılar konusunda çok araştırma yaptım ancak ülkemizde çok yaygın kullanılmadığı için tamamen kara bir kara kutu bu konu. Umarım tecrübelerim araştırma yapanlara katkıda bulunur.

Öncelikle ısınma tecrübelerimi paylaşayım.

Yaklaşık 8 seneden beri Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'da kombi-doğalgaz ısınmasına alışmış birisi olarak Antalya'da kışın bir ısınma problemi yaşamak ve çaresini bulamamak baya zoruma gitmişti doğrusu. Evet Antalya yazın süper güzel tatile geliyoruz baharlar sıcak ama kışın özellikle geceleri aynı İstanbul gibi soğuk oluyor. Yani 5-6 derece. Bu sıcaklıkta malum birşeyler le ısınmak lazım.

Antalya'nın kullandığı genel çözüm klima.

Klima sadece bulunduğu odayı ısıtıyor, havayı kurutuyor, bir sürü gürültüsü var. bunu denedim ve memnun kalmadım .Üstelik her oda farklı sıcaklıkta olduğundan mutlaka hasta oluyorsunuz birgün.

Daha sonra mazotlu kat kaloriferi olan bir eve taşındım. Isınıyor musunuz, evet. Fiyatı... astronomik... üstelik gecenin bir yarısı mazot biter yandınız sabaha kadar.

Sonra elektrikli ısıtıcılara karar kıldım ve yağlı radyatör aldım. Yağlı radyatör çok geç ısıtıyor. Odanın istenen sıcaklığa gelmesi 3-4 saati buluyor. Yani sabah kalktınız açtınız nafile... sürekli açık bırakmanız lazım ki konfor olsun.

En son elektrikli panel ısıtıcı dedikleri nobo, vigo, aeg, beha tarzı ısıtıcıların dahil olduğu gruba geçtim. Norveç malı olması, daha hassas termometreye sahip olması, tasarımın daha güzel olması ve duvara çok kolay monte edilmesi gibi özelliklerinden dolayı nobo yu tercih ettim.

Şu an yatak odasın 1500 Watt, oturma odasında 2000 W olmak üzere 2 adet kullanıyorum.

Bu ısıtıcılar açıldığı ilk andan itibaren ısı veriyor, yani hemen 1-2 dakka sonra yanına oturup ısınabilirsiniz. Yüzeyleri çok büyük. 2000 W olanın genişliği 130 cm, yüksekliği 40 cm. yani odanıza konulan radyatörden daha büyük, kaç dilim olursa olsun.

Evim ara kat ve yalıtımı iyi sayılır. Camlar çift cam ve duvarlar dışarıdan yalıtmalı. Gece ısıtıcıyı kapattıktan sonra sabaha kadar ısı kaybı 2-3 dereceyi geçmiyor.

Bu ısıtıcı 25 m2 odayı (2000 watt), 1 saate 1-2 derece ısıtıyor. Yani kombiye yakın bir performansı var.

Maliyetine gelirsek. Tüm elektrikli ısıtıcılar aynı parayı yakar. 2000 w ısıtıcı 1 saat çalışırsa 2000 W enerji harcar. markası ne olursa olsun. Ancak kimisi enerjiyi daha akıllı kullanıyor. Nobo 20 C ye ayarlandığında izolasyonu iyi bir odada 1 saate 27 dakika çalışıyor. Üzerindeki termostat dakikada bir dereceyi ölçüp çalışıyor.

Bu hesaplardan çok anlamıyorum ama 1 saatte her halde 1 KW enerji oluyor. O da sanırım şu anki tarifeye göre 42 kuruş yapıyor.
    Sabah 2 saat, akşam 6 saat çalıştırsanız 8 saaten günde 3,36 TL yapıyor. Yani ayda 100 TL harcayacak 2000 W lık alet. Tabi bu ideal koşullarda ve 20 C ye ayarlıysa. Her 1 derece artış için %6 daha fazla enerji gerektiğini düşünürseniz 22 derece için yaklaşık 110 TL. bir rakam yakacak tek bir alet.

Bu nobolarla her 1 m2 alan için 100 W enerji gerekli yani toplamda ısıtmak istediğiniz mekan 60 m2 ise 6000 W lık panele ihtiyacınız var. Günde 8 saat çalıştırmayla ayda yaklaşık 330 TL ekstra elektrik faturası yaratacaktır. (Bu ay yeni kullanmaya başladım, fatura gelince teori ile pratik arasındaki farkı göreceğim).

Yalıtım iyiyse %20 azaltın, kötüyse %20 artırın, banyo gibi nemli ve havalandırılan yerler için %40 arttırın gibi bir hesap sıkalası var nobonun. Yani 20 m2 yalıtımlı yer 1800 Watt, yalıtımsız 2400 Watt, 5 m2 banyo için 750 Watt gerekli gibi bir hesabı var.

Sonuçta nobo ile ısınmak klima ile ısınmaktan daha pahalı. Aynı evi klimalarla 250 TL ye ısıtmak mümkün. Ama nobonun konforu tartışılmaz.

Sonuçta, evinizin yalıtımı iyiyse, yani dışarıda mantolama, camlar çift cam, ev güneye doğuya bakıyor vs. , noboyu tavsiye ederim. Ancak bu koşullar yoksa ya da günde 8 saaten daha fazla bir kulanım ön görüyorsanız elektrik faturanız 500 yü rahat görür diye düşünüyorum.

Nobo evde çocuk, evcil hayvan, astım hastası varsa diğerlerine göre daha iyi bir çözüm.

Fiyatı ise diğerlerine göre pahalı. 500-2000 Watt seçenekleri 400- 550 TL arası. Ama 10 yıl garantisi var. En iyi yağlı radyatör delongi bile 350 TL. Konforuna bakarsak noboyu tercih ederim. Antalya'da bir tek Metro da satıldığını gördüm. Son 2000 ve 1500 Wat lığı ben aldım. Ancak sipariş edilirse 2-3 güne geliyormuş. 1000, 750 ve 500 Watlık seçenekler halen metroda mevcut.

1 ay sonra sonuçları paylaşmaya devam edeceğim. Sorusu olanlara forum üzerinden cevap verebilirim.

Herkese sıcak ve keyifli kışlar dilerim.

Şu an en verimli sistem klima.Ama hava üflemesinde sıkntı varsa sşzin için,klima havadan havaya ısı pompadır.Havadan suya ısı pompası kullanarak kombi gibi radyan ısı ile ısınabilirsiniz.Yatırımı Nobo ya göre daha yüksek,tüketimi çok daha azdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

nobo slim süpürgelik tipi ısıtıcımı kullandığınız eğer öyleyse pencerenin altınamı monte ettiniz?

Slim pencere altı model değil.Yeni Nobo lar yüksekliği daha azaldı boyu daha uzun.Isı transferini daha da verimli hale ğetirebilmek için resistans boyunu daha uzattılar.

Bu arada Nobo elektrikli ısıtıcılar içinde en verimlisi ve en güvenli e uzun ümürlü sağlamıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

Slim pencere altı model değil.Yeni Nobo lar yüksekliği daha azaldı boyu daha uzun.Isı transferini daha da verimli hale ğetirebilmek için resistans boyunu daha uzattılar.

Bu arada Nobo elektrikli ısıtıcılar içinde en verimlisi ve en güvenli e uzun ümürlü sağlamıdır.

pardon işte bunların 2000 liği pencere altı takmanın mantığı ne öyle ise benim pencereyi onarmam gerekecek 200 tl gibide bir para ayırmalıyım
  • tribal_dns T kullanıcısına yanıt
    Hayır, 2000 watlık 134x40 lık panel. 4 vida ile duvara tutturuluyor. Panel ağırlığı 7 kilo. Öyle büyük bir inşaat yapmaya gerek yok.
  • yeterli bence hocam
  • Ilk mesajin uzerinden 3 ay gecti. Elektrik faturasindan bahsedecektim. antalya da elektrik faturalari 2,5 ayda geldi. Herkes isyanlarda. Benim elektrik tuketimimden bahsedeyim.

Oturma odasi- 2500 w: gunluk 12 saat.
    Yatak odasi- 1500 watt- gunluk 8 saat
    Banyo- 750 w- gunluk 1 saat:

Toplam 4750 w.

Ev ici sicaklik ayari 22 C.

Aylik ekstra 300 tl elektrik gelmis.

antalyada bu ay ocak ayinin bazi geceler eksileri gordugunu ileteyim.

Nihayetinde dogalgazli kombiniz yoksa fiyat verim konfor acisindan Antalya icin en iyi isitma sistemi bence tartisilmasiz nobo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hermestr2010 -- 18 Ocak 2015; 13:48:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hermestr2010 H kullanıcısına yanıt
    Guncelleme: ocak ayi faturasi 450. Nobo ekstra 320 tl yakmis. Toplam 4750 w.

Salon 2500 w. 12-16 saat.
    Yatak odasi: 8 saat
    Banyo: 1 saat

Gunluk kullanim.

Bu ay antalya soguk oldugu icin gunduz de kullanim cogaldi. Asagi yukari istanbulda dogalgazli kat kombili 70 m2 bir dairenin isitma maliyeti ile ayni.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hermestr2010

Guncelleme: ocak ayi faturasi 450. Nobo ekstra 320 tl yakmis. Toplam 4750 w.

Salon 2500 w. 12-16 saat.
    Yatak odasi: 8 saat
    Banyo: 1 saat

Gunluk kullanim.

Bu ay antalya soguk oldugu icin gunduz de kullanim cogaldi. Asagi yukari istanbulda dogalgazli kat kombili 70 m2 bir dairenin isitma maliyeti ile ayni.

Harika bilgi, teşekkürler.
    Bir forumda belki de hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu cevap tarzı işte bu: Yani kullanıcıların-tüketicilerin direkt doğru ve sağlıklı bilgiyi paylaşması.
    Ben de yaklaşık 15-20 gündür araştırma içindeyim.
    Merkezi sistem klima ile ısınan otelime takviye olarak elektrikli konvektör satın almak istiyorum.
    Aeg ve Nobo ya baktım.
    İlginçtir, AEG, Nobodan ucuz. Kaldı ki AEG de Alman malı diğeri Norveç malı.
    Neyse, benim de niyetim Nobo almak. Ayaklı ve termostatında kilit olan bir model.
    Burada bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• ( Klimaya alternatif olarak ) Ben de bu kış Nobo'yu kullanmayı düşünüyorum.
    Ege Bölgesinde, yalıtımsız, güney cephe, ara kat, güneş gören;
    25 metre kare oturma odası , mutfak, antre ve mümkün olur ise banyo için ; tüm gün ısınma için
    2 tane 2000 kw'lık model ( veya 2000, 1500 ve daha küçük 1 modeli olmak üzere 3 tane , daha doğrusu önce birini alıp, tüketim değerlerine göre sonra diğerini/diğerlerini ) almayı düşünüyorum.
    Bir kaç kullanıcı ile görüştüm, üç cihaz kullanarak evin büyük bir kısmını tüm gün ısıtıp geçen yıl için en fazla ( Antalya ) 400 tl elektrik faturası ödediğini söyleyen de oldu, daha fazla tüketim değerine ulaşacağını söyleyen de oldu !

Nobo kullananlar ya da bilgisi olanlar;
    Bu cihazlara ilişkin tüketim değerlerini, deneyimlerini, memnuniyet durumlarını, öneri veya şikayetlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.u.z.a.r.s.i.f -- 15 Eylül 2015; 15:55:59 >

• Merhaba,

Ben de İzmir'de apartman 3+1 çatı katı yalıtımsız ve güneş almayan dairem için almayı düşünüyorum. Bir adet 2000W alıp koridora (Evin merkezine), bir adet 2000W oturma odasına almayı düşünüyorum. Salonu tamamen kapatıp yatak odasındaki 12000 lik inverter mitshubishi electric klimayı da çalıştırarak toplamda 3 ısı kaynağı ile kışı geçirmeyi düşünüyorum. Sanırım benim kullanım değerlerim max sarfiyat olarak geçecektir dolayısıyla alacak arkadaşlara uç nokta olması açısından iyi fikir verecektir.

Bakalım önümüzdeki ay almayı düşünüyorum. 650 TL Koçtaştan 2000W fiyat aldım.

Sizce koridora koymak mantıklı mı? Koridora açılan mutfak ve banyoyu bu ısıtacak.
    Oturacağımız odadaki zaten sadece odayı ısıtacak.
    Yatak odasındaki inverter klima da sadece yatak odasını ısıtacak.

Bundan önce sadece 2 klima ile tüm evi ısıtmaya çalışıyordum, soğuklar bastırınca yetersiz kaldılar. Yatak odasındaki 12binliği ve salonda 18binlik inverter mitshubishi electric klimayı birlikte açıp tüm ay kapatmadım. evde yokken 19 derecede eve gelince 24-25 derece civarında kullandım. hiç kapatmadan ayda 520 TL elektrik faturası geldi diğer harcamalarla birlikte. (Termosifon elektrikli).

Görüşlerimi aldıktan sonra tekrar sizlerle paylaşacağım, görüşmek üzere.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.