Şimdi Ara

No bootable device -- insert boot disk and press any key (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
98.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı sorun biraz önce de benim başıma geldi. Forumda yazılanları yapmama ragmen herhangi bir değişim olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum...
  • bende aynı sorunu bugün yaşadım.
    Windows 10 u kurarken No bootable device -- insert boot disk and press any key yazısıyla karşılaştım.
    Biosa girdim hdd yi görüyor ne yapacağımı bilmiyorum.
  • Ayni sorun bendede var yokmu cozumu. :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aradan yıllar geçmiş, arkadaşın söylediği şekilde yapın düzelmişti benimki.

• Kardes girdim oraya bende AHCI ve Compatible var hangisi ? Lütfen yardım.

• Arkadaşlar bendede no bootable device hatası verdin windows 10 yüklü. F8 e basarak buraya girdim ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?
     No bootable device -- insert boot disk and press any key No bootable device -- insert boot disk and press any key No bootable device -- insert boot disk and press any key

• quote:

Orijinalden alıntı: T.HAWK

Biosa gir sata configurstion menusu altınds sata-ahcı -ide yazar..
    Onu ide yap f10 ile kaydet çık bakalım ..

Biosumda sata konfigürasyon ayarı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarıaslan

HDD'yi söküp tak. Bios ayarlarını default yapıp bir daha dener misin.

Çok teşekkürler. Öneriniz sayesinde masraftan kurtuldum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: C_nedra

quote:

HDD'yi söküp tak. Bios ayarlarını default yapıp bir daha dener misin.

Çok teşekkürler. Öneriniz sayesinde masraftan kurtuldum. :)

Biosa naail gircez beyler

• normalde laptop kappagini kapatinca , laptop uykuya alirdi kapagi acinca tekrar yeniden baslardi laptop bu yazi ekrandayken entera bastim 3-4 kez ayni mesaji verdi laptop kapagini kapadim , laptop kapanmadi bende direk prizden cektim sarji

yeniden actigimda windows normal olarak baslat ekrani geldi laptop kendi kendine acildi beyler
  • merhabalar ,
    benimde alimde Acer Aspire E1-572G laptop'um var önceki hdd yandı markası wd idi şimdi seagete marka hdd aldım kapasite olarak ikiside aynı özellikleri de aynı sadece marka farklı ancak pc bios ekranında hdd'yi görüyor açılış ekranında bu uyarıyı veriyor ve hdd görmüyor format atılamıyor hdd görmediği için ne yapmalıyım
  • bayramcontay kullanıcısına yanıt
    Merhaba yaşadığınız sorunun aynısını birebir ben de yaşıyorum. Wd marka yerine seagete markasını aldım biosta görünmesine rağmen Bilgisayar açılmıyor. Acaba bu sorunu nasıl aştınız?
  • hmm nice H kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Daha sorunu çözmüş değilim...
  • quote:

İnşallah bağlantılardandır :) Bir işletim sistemi kurulum dvd'sini boot edip kurulum ekranında HDD'niz gözüküyormu onuda kontrol edin.
    Merhaba, bende de aynı sorun var, format atmaya çalışırken oldu. Dün kapağı açıp hdd'yi çıkarıp takınca düzelmişti ama tekrar ormat atmaya çalışırken yine aynı sorun ortaya çıktı. Şimdi hdd'yi tak çıkar yapınca bir değişiklik olmuyor, format için USB takınca da bir değişiklik yok hala aynı yazı.

7 yıl önce yazmışsınız umarım hala aktifsinizdir

• Ryuzaki Hideki kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu 2 gündür yaşıyordum, bir türlü biosa giremedim, sonra notebooku söküp bios pilini çıkarıp taktım nu sayede bios ayarları sıfırlandı ve biosa girebildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz3rs

Aynı sorunu 2 gündür yaşıyordum, bir türlü biosa giremedim, sonra notebooku söküp bios pilini çıkarıp taktım nu sayede bios ayarları sıfırlandı ve biosa girebildim.
    Senin için geldim dostum foruma :)
    Konu içinde diğer bir arkadaşımın bahsettiği gibi bios'a girip ahci-ide-sata-compitable gibi seçenekler olan kısımdan mevcut ayarı sıra ile değiştirerek kaydet çık ve dene. Bu şekilde bir çözüme ulaşamazsan tekrardan yaz buraya.
  • Sarıaslan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :) o sorunu hallettim ama dertler bitmiyor :). UEFI modunda olmayınca Legacye çevirdim ve o şekilde format attım. Şu an legacy olarak kullanıyorum ama atacağım linkteki sorunu yaşıyorum sizi oraya beklerim :)

https://forum.donanimhaber.com/wi-fi-ustunde-sari-unlem-internete-baglanabiliyorum--137158681
  • quote:

Teşekkür ederim :) o sorunu hallettim ama dertler bitmiyor :). UEFI modunda olmayınca Legacye çevirdim ve o şekilde format attım. Şu an legacy olarak kullanıyorum ama atacağım linkteki sorunu yaşıyorum sizi oraya beklerim :)

https://forum.donanimhaber.com/wi-fi-ustunde-sari-unlem-internete-baglanabiliyorum--137158681
    Dostum daha önce duymadım fakat biraz araştırdım.
    Genelde modem kaynaklı olduğu belirtilmiş. Problem olmayacak ise modemini reset düğmesine 10 saniye basılı tutarak resetle, arayüz ayarlarını yapıp tekrardan dene.

• Sarıaslan kullanıcısına yanıt
    Evet modemden olduğuna ben de kanaat getirdim. UEFI modunda tekrar format attım ama değişikli yok. Daha öncesinde fabrika ayarlarına bile cevirmistim ama değişen bir şey olmamıştı biraz daha deneyeyim.

• quote:

Evet modemden olduğuna ben de kanaat getirdim. UEFI modunda tekrar format attım ama değişikli yok. Daha öncesinde fabrika ayarlarına bile cevirmistim ama değişen bir şey olmamıştı biraz daha deneyeyim.
    Evet HDD kontrol ayarları ile bağlantının bir alakası olmuyor.
    Sorununuz internet sorunu olduğu için mi format attınız?
    Formattan sonra bu sorun ortaya çıktıysa tamamen tesadüf.
    Öncesinde bu problem vardı ve bunun için format attıysanız boşuna uğraşmıssınız.
    Modem arayüzünden fabrika ayarlarına dönmekten ziyade reset butonu ile reset atmak daha sağlıklı oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.