Şimdi Ara

Nitromix Kombi hep 1 diş yanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadiremr

Merhaba arkadaşım ilk yapacağın termostat i söküp çöpe atmak olsun sonra parametre den fabrika ayarlarına dön d96 1 yapıp resetle

Hocam termostat mi bozuyor peki bu modulasyonu? Ev dubleks yanıma alıyorum aç kapa elle yapıyorum rahat oluyor bununla yoksa hep kombiye gitmek zorunda kalıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Termostat dan değil kombi parametre leri kontrol ediniz isterseniz kullanım kitapçığı atayım size o termostat hiç işe yaramaz başka cihaz tavsiye edebilirim önce kombiyi fabrika ayarları na döndürün sonra yardımcı oluruz elbet
  • Siz hala o termostatı camdan aşağıya fırlatmadınız mı?

İyi sabırlıymışsınız vesselam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Siz hala o termostatı camdan aşağıya fırlatmadınız mı?

İyi sabırlıymışsınız vesselam...

Hocam dubleks olduğu için termostatsız zor oluyordu bununla elle açıp kapatıyorum sürekli yanımda zaten. Tabi öyle konfor sunan ayarla unut gibi bir şey değil rezil o bakımdan.

Hocam size honeywell t3r tavsiye ederiz, fiyatına göre çok iyi termostat, bağla programla, kombiyi unut.
  • Hocamm arkadaşin dedigi şekilde 1 yapip fabrika ayarina getirip denediniz mi.? Termostat olayi daha sonra halledersn otsux deneyin ot engel olabilir.siz fabrika ayarina getirin ot sökün öyle deneyşn

• quote:

Merhaba arkadaşım ilk yapacağın termostat i söküp çöpe atmak olsun sonra parametre den fabrika ayarlarına dön d96 1 yapıp resetle

Hocam reseti yaptım.

Resetlenmiş hali bu. D85 ayarı 6 daydı bu anda, default fabrika ayarında.

Nitromix Kombi hep 1 diş yanıyor

Sonra da D85 ayarında 8 yaptım.

2 dişe çıktı yine.

Nitromix Kombi hep 1 diş yanıyor

Kazan sıcaklığını gösteriyor artık en azından. 55 dereceye ayarlı kalorifer ayarı.

Bu D85 ayarını daha da arttırsam ne olur acaba?

D00 a bakarmisin kaç gözüküyor
    Ve d18 in 1 olduğundan emin olun
    Yerden ısıtma sistemleri nde tavsiye edilen maksimum 45 derecedir bunuda dikkate almanız gerekir
    42 derecede yanan bir kombi için 1.9 bar basıncı yüksek bir seviyedir kombi 55 60 civarına çıkarsa basınç 3.0 a kadar çıkar buda kombinize zarar verir tavsiyem 45 derece sıcaklıkta bar basıncı ni 1.6 seviyesine kadar düşürün kombi calismazken basınç 1.1 1.2 civarı olur sağlıklı seçim budur
    Görünen o ki fabrika ayarlarına döndürme miş siniz d96 yi 1 yapıp yanıp sönme bitene kadar bekleyip sonra reset tuşuna basmalısın eğer fabrika ayarlarına donseydin d85 8 . D00. 27 olurdu bunları kontrol edin lütfen

Resetleme yapip minimum ve maks gücü fabrika ayarlarina getirdiginiz halde yine minimumda kaliyorsa pompaya bir bakin derim. Pompa kademeniz kaçta acaba? Sürekli minimum kapasitede calismasinin sebebi düşük kademede calisan pompa olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldies but goldies -- 5 Mart 2021; 20:28:1 >
  • quote:

Görünen o ki fabrika ayarlarına döndürme miş siniz d96 yi 1 yapıp yanıp sönme bitene kadar bekleyip sonra reset tuşuna basmalısın eğer fabrika ayarlarına donseydin d85 8 . D00. 27 olurdu bunları kontrol edin lütfen

Fabrika ayarlarına döndürdüm hocam. Kontrol de ettim değerler o şekile döndü. Benim kombi modeli P28 hocam. Onunla alakalı olabilir.

d18'i 1 yapmak neyi ayarlamış oluyor hocam?

Basıncı düşüreceğim biraz daha.

Pompaya da bakarım hızı kaçıncı ayarda diye.

Hocammm 1 yaptigin an fabrika ayarina dönücektir zaten,Bar 1.5 üstü basma kombiyi 50-55 caliştirdigin için genleşme yükselicek 2 veya 2.5 bara cikicak hata verir genleşmeye zarar verebilirsin.Senin yapman gereken fabrika ayari sonrasi resetle ot varsa cikart öyle dene eger ayni şekilde dvm ediyorsa adam akilli servis cagirip parca değişerek değil gözlemliyerek kontrol sağlanmali başka türlü olmaz.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 8 Mart 2021; 2:45:58 >
    D18 1 olduğunda kombiyi termostat idare ediyor demektir
  • @Cloud Nine

Üstat, benim de 3 katlı evimde Nitromiz P35 kombim var. Tesisatı yapan ustaya güvenerek maalesef RF6001 kablosuz oda termostatı taktırmıştım. Hiç memnun değilim.

Bana kablosuz, Nitromix ile full uyumlu bir termostat tavsiye eder misiniz?

1. On - off termostat olsun.
    2. Hassasiyeti 0.5 derece (daha düşük de olabilir)
    3. Kendim RF6001'i kolayca çıkarıp atıp, yerine bu termostatı sorunsuz bağlayabileyim.

Birkaç alternatif olursa memnun olurum. Teşekkür ederim.

• Başkan2005 kullanıcısına yanıt
    Bana sorulmamış ama ben ve arkadas honeywell t3r kullanıyoruz, 0.1 derece hassasiyetli, öğrenme modlu, haftalık programlı bir termostat,
  • Teşekkür ederim.

Kendim RF6001'i kolayca çıkarıp atıp, yerine bu termostatı sorunsuz bağlayabilir miyim?

• Başkan2005 kullanıcısına yanıt
    Sizin termostati bilmiyorum, ancak bu termostati çoğumuz kendimiz taktık. Sizinki de on off ise direk onun bağlı olduğu yere bağlayıp elektrik bağlantısını da uygun bir yerden yapmanız yetiyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.