Şimdi Ara

NISSAN Yedek Parça Desteği (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
5
Favori
43.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkotomotiv

NISSAN yedek parçalarıyla ilgili her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Parça mevcutmudur, kaç paradır, temin edilebilirmi, yan sanayisi varmıdır gibi.

Ürünün fiyatlarını "PM" olarak yollarım sizlere.

arabam krank devir sensöründen arıza veriyo ve kapatma yapiyo araba kendini 10 dk dinlendikten sonra tekrar çalişiyo tamirciye görütürdüğümde geçi arıza veriyo sileyim ben bunu dedi ve değişim işlemi yapmadi 2 hafta bindim gene aynı sorunu yapti sanirim değiştirmeden bu sorundan kurtulamicam 2001 model nissan almera kran devir sensörünü nerden bulabilirim ve fiyatı nedir acaba ??

şimdiden yardımlariniz için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: onuralp&Kagan

Selam kardeş.
    Linki inceleyiniz....
    http://www.trademotion.com/partlocator/index.cfm?action=getLocator&siteid=214102&chapter=APF600&appSectionid=24&groupid=20135&subgroupid=61669&componentid=0&make=25&model=Maxima&year=1996&graphicID=F600205&callout=1&catalogid=1

kardeş inceledim de nissan almera kran devir sensörünü bulamadim orda ... o sitede varmı acaba yardımcı olursan sevinirim şimdiden sağol ..

• nissan micra k12 dci

geri vites müşürü?
    micra 160sr orjınal jantları bunuda bulamıyorum hiç bir yerde?

ikisi için fiyat verebilirmisiniz?
  • 2001 nissan almera hb sol stop fiyatı ne kadardır? Çıkma bulma şansım varmı?
  • 200sx 'lerin yedek parça durumu,bulunabilirliği,fiyatları nasıldır acaba.. Bu arabayı almayı istiyorum da bu yedek parça kısmı ve yakıt tüketimi düşündürüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet023

2001 nissan almera hb sol stop fiyatı ne kadardır? Çıkma bulma şansım varmı?

Orjinal parça servislerde 381 TL dır.

Çıkma parça için sanayi sitelerine bakabilirsiniz. Bostancı sanayi sitesinde Kaya otomotiv var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

200sx 'lerin yedek parça durumu,bulunabilirliği,fiyatları nasıldır acaba.. Bu arabayı almayı istiyorum da bu yedek parça kısmı ve yakıt tüketimi düşündürüyor..

Fiyat ve bulunabilirlik açısından sıkıntı yaşarsanız.

Bir çok parçasının yurtdışından getirilmesi gerekiyor.
  • Merhaba
    Nissan Note marka aracımın arka tamponunun sağ tarafında bulunan ışıldağı elinizde varmı? Yetkili servis siparişle yurt dışından getirebiliyormuş. Söylediği fiyatta bana fazla geldi.
    Varsa ne kadardır fiyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

Orijinalden alıntı: klentkaan

selamlar..2005-2006 model primera almayı düşünüyorum ama parça fiyatlarının yüksek oldugunu söylüyorlar genelde en çok kullanılan parçalardan örenk fyatlar verebilirmisiniz birde özel olarak sormak istediğim ön konsoldaki ekran bölümü bozuldugunda komple değişmesi gerekiyormuş??? bunun fiyatı nedir?

ikinci olarakda primera yerine Almera yıöı düşünmeliyim çünkü fiyat olarak daha uygun Almeralar ama açıkcası Primeranın şekli çok daha hoşuma gidiyor

Merhaba Ben size, 1.6 Tekna Primera nın bakım parça fiyatlarını vereyim..
    Fiyatlara KDV dahil değildir. Yetkili servis fiyatlarıdır.
    Yedek parça fiyat kıyaslamasında, Kaporta parçaları dikkate alınmaz, zira sigorta kapsamında değişeceği hesaplanır.

Gösterge Display 5223 TL + KDV Şu ana kadar durduk yere bozulanı görmedim..

Almera veya Primera tercihiniz, tamamen size ait. Bütçenize beğeninize kalmış..

Bakım masrafları hemen hemen aynıdır.

Yağ filitresi 17,16
    Hava flitresi 33,40
    Polen filitresi 34,86
    Buji 4adet 33,28
    Ön F.balata 136,80
    Arka F.Balata 107,15

imzadaki aracım 67000.de periyoduk bakım yaptırıcam parçalar servisten veya netten alıp..özel serviste veya sanayide takdırıcam
    Yağ filitresi
    Hava flitresi
    Polen filitresi
    Buji 4adet
    Ön F.balata
    Arka F.Balata / disk
    motor yağı
    şanzıman yağı fiyatlarının güncel hali nedir?
    Bu arada 1nci viteste debriyaj sondayken bazen kıcı kıcı ses geliyo, debriyajı kaldırınca (kavrama yapınca) geciyo..debriya bilyeleri mi gitmeye başladı, yoksa toz vs.den dolayı mı yapıyo..bilye gitse sürekli yapar diye düşünüyorum ama sık sık değil arada bi yapıyo..bu konuda fikirlerini paylaşan arkdaşlara teşekkür ederim..servis astonomik rakamlar istiyo bakımlar dahil debriyaj setini.de değiştirirsek 1300-1500 tl..bana cok geldi..servise bi daha gitmek yok artık ;) çünkü samimiyetlerine güvenmiyorum baskı balatamda hiç bir sorum yok sadece küçük ve bir sesten komple set değiştirelim diyolar..nasıl olsa 15000 km sonra faln baskı balata.da bitermiş 15000 km az mı yaw :( neyse herkese saygılar..yorumları bekliyorum..

• selamlar nissan sunny marka 91 model aracımızın sağ ön cam dış fitili eskidiğinden-herhalde biraz da önceki darbelerden- dolayı problem çıkarmaya başlıyor acaba bu fitili bulabileceğim bi yer var mı? nereye bakmam gerekiyor google amca da yardımcı olamadı son çare DH artık
     NISSAN Yedek Parça Desteği

sorun olan parça okla gösterdiğim fitildir araç da resimdeki aracın aynısı
    şimdiden teşekkürler
    iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zoptrik -- 26 Eylül 2010; 0:53:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terry85

quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

Orijinalden alıntı: klentkaan

selamlar..2005-2006 model primera almayı düşünüyorum ama parça fiyatlarının yüksek oldugunu söylüyorlar genelde en çok kullanılan parçalardan örenk fyatlar verebilirmisiniz birde özel olarak sormak istediğim ön konsoldaki ekran bölümü bozuldugunda komple değişmesi gerekiyormuş??? bunun fiyatı nedir?

ikinci olarakda primera yerine Almera yıöı düşünmeliyim çünkü fiyat olarak daha uygun Almeralar ama açıkcası Primeranın şekli çok daha hoşuma gidiyor

Merhaba Ben size, 1.6 Tekna Primera nın bakım parça fiyatlarını vereyim..
    Fiyatlara KDV dahil değildir. Yetkili servis fiyatlarıdır.
    Yedek parça fiyat kıyaslamasında, Kaporta parçaları dikkate alınmaz, zira sigorta kapsamında değişeceği hesaplanır.

Gösterge Display 5223 TL + KDV Şu ana kadar durduk yere bozulanı görmedim..

Almera veya Primera tercihiniz, tamamen size ait. Bütçenize beğeninize kalmış..

Bakım masrafları hemen hemen aynıdır.

Yağ filitresi 17,16
    Hava flitresi 33,40
    Polen filitresi 34,86
    Buji 4adet 33,28
    Ön F.balata 136,80
    Arka F.Balata 107,15

imzadaki aracım 67000.de periyoduk bakım yaptırıcam parçalar servisten veya netten alıp..özel serviste veya sanayide takdırıcam
    Yağ filitresi
    Hava flitresi
    Polen filitresi
    Buji 4adet
    Ön F.balata
    Arka F.Balata / disk
    motor yağı
    şanzıman yağı fiyatlarının güncel hali nedir?
    Bu arada 1nci viteste debriyaj sondayken bazen kıcı kıcı ses geliyo, debriyajı kaldırınca (kavrama yapınca) geciyo..debriya bilyeleri mi gitmeye başladı, yoksa toz vs.den dolayı mı yapıyo..bilye gitse sürekli yapar diye düşünüyorum ama sık sık değil arada bi yapıyo..bu konuda fikirlerini paylaşan arkdaşlara teşekkür ederim..servis astonomik rakamlar istiyo bakımlar dahil debriyaj setini.de değiştirirsek 1300-1500 tl..bana cok geldi..servise bi daha gitmek yok artık ;) çünkü samimiyetlerine güvenmiyorum baskı balatamda hiç bir sorum yok sadece küçük ve bir sesten komple set değiştirelim diyolar..nasıl olsa 15000 km sonra faln baskı balata.da bitermiş 15000 km az mı yaw :( neyse herkese saygılar..yorumları bekliyorum..

probleminiz çok çok büyük ihtimal debriyaj bilyası fakat değiştirmek için bütün şanzımanın olduğu gibi inmesi gerekiyor servis doğru söylüyor çünkü bu işin asıl pahalı kısmı işçiliği sanayide en ahlaklı ustanın bile 150tl den az almayacağını bilin -ortalama 200-250tl isterler- eğer baskı ölmemişse -ki bence açılmışken değişmesinde yarar var- değişmeseniz de olur ama 1500tl ye OHA diyorum kesinlikle dışarıdan fiyat almanızda yarar var
    iyi forumlar...

• mrb bende 2002 nisan almera var ön tekerlerden ses geliyor. Fren balatalarını yeni değiştirdim bir kaç ustaya gösterdim tekerlerin ortasındaki kamalardan olduğunu söylediler bu kamaların fiyatları nedir? eğer yüksekse tornacıda farklı bir çözüm olabileceğini belirttiler. Çıkan ses özellikle bozuk yollarda çıkıyor düz yolda bir ses olmuyor lakırdama şeklinde geliyor frenciyede gösterdim arızayı teyid ettirdim.
  • hocam bizde 98 primera var aynı dediğiniz şekilde problem bizim araçta da mevcut primeralarda amortisörlerin üstünde ikinci bir tabla var ve o tablanın burçları eskiyince bu sesi çıkarıyor ama maalesef tamir ettirseniz de 2 ay sonra tekrar aynı problem oluyor bizim özel nissan servisi o burçlara gressör takıp aralıklarla parçayı yağlayarak parçanın ömrünü mümkün olduğunca uzatmaya çalışıyorlar ben bu sıkıntı yüzünden ön 2 amortisörü değiştirdim ve 300tl para harcadım sonuç aynı eğer aynı sistem almera da da varsa bence problem aynı yerdendir bana kalırsa bulunduğunuz ildeki servise güveniyorsanız bi gösterip arıza tesbiti yapmanızda fayda var bizim araç için ben 140 tl fiyat almıştım gaziantepteki özel nissan servisinden
    iyi forumlar..
  • Arkadaşlar bende 2008 model nissan note tekna var ORJİNAL AKSESUARLARINI HİÇBİYERDE BULAMIYORUM İSTANBULDA NİSSAN ORJİNAL AKSESUAR SATAN Bİ YER VARMI?????? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

BUNLARI ALICAM BULURSAMMM :(

SİS FARI ÇERÇEVESİ

BAGAJ KAPAK UCU KAPLAMASI

• ben de 97 model micrama bazı parçalar almak istiyorum fakat şimdiye kadar bulamadım.

1. sol arka cam kolu (gri)
    2. arka plaka üstü çıtası (siyah renkte)

Bunları orjinal veya yan sanayi veya çıkma bulabileceğim bir yer var mı?
  • problem Cok cok büyük derken; bu bir tahmin mi yoksa basınıza daha önce geldi mi böle bir debriyaj vakası? Cünkü ben 2 aydır sorunsuz kullanıyorum sadece ses beni rahatsız ediyo dediğim gibi ve ara sıra yapıyo..
  • problem çok büyük demedim dikkat ederseniz "çok çok büyük ihtimal" dedim, doğrudur sesten başka bir zararı şimdilik olmayabilir zaten sadece debriyaja bastığınızda görev yapar o parça ayağınızı debriyajdan çektiğiniz an devre dışıdır
    burada internet başında yazdıklarınızı okuyarak sadece fikir yürütebiliyorum ve "kesin" kelimesi yerine "çok çok büyük ihtimal" i tercih ediyor vebali üzerimden atıyorum şu ana kadar yaklaşık 5-6 tane aracımızın debriyaj setini değiştirirlerken başında bulundum ve her defasında ustaya bi şeyler sorarak öğrendim ben bunu, sonuncusunda kendi aracımdı problemi kendim teşhis ettim açılmadan gittim parçacıdan parçaları aldım de ustaya değiştir dedim ama sizin aracınızı üreten mühendis diğer 5 araçtan çok çok farklı bir parça koymuş sistemi modifiye etmiş olabilir mesela bilemiyorum
    sonuçta eğer probleminiz gerçekten bu ise küçük fakat yapılması biraz meşakkatli bir arızanız var eninde sonunda yaptıracaksınız bana kalırsa orijinal VALEO kullanmaya özen gösterin
    iyi forumlar...

• Benimde 2000 model Nissan Primeramda son günlerde ön sağ amaortisör civarından ses gelmeye başladı. Tamirci dışarıdan bakarak amortisör olabilir demişti, ancak yinede sökük bakmak gerekir dedi. Ön amortisörler ne kadara mal olur acaba. Birde bir adet jant kapağım eksik ancak parçacılardan bulamadım bu konuda ne yapabilirim. Bursa' da Nissan' dan anlayan tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı?
  • aynı iki sıkıntı bizim araçta da var ben bi özel servisten aynı olmayan fakat yine orijinal bir takım jant kapağını 60tl ye sormuştum belki bizimkini buluruz diye bekletmiştim fakat geri gitme şansım da olmadı jant kapakları yansanayi üretilmedikçe çok zor bulunan parçalar ön amortisörden gelen sese gelince ustanız doğru söylemiş ben o problem için amortisörleri değiştirdim monroe kullandım 80erden 160tl amortisör,amortisör toz lastikleri, akis toz lastikleri,emek vs vs 300ü bulmuştu ve sonuç yine aynı bu araçların ön düzenleri diğer araçlardan biraz farklı o yüzden kesinlikle o model nissan primeradan anlayan birine göstermeniz gerekiyor ama bilmeniz gereken şu bu problem o model primeraların kronik problemi çok efektif bir çözümü de yok
    bol şans..
    iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkeri

Benimde 2000 model Nissan Primeramda son günlerde ön sağ amaortisör civarından ses gelmeye başladı. Tamirci dışarıdan bakarak amortisör olabilir demişti, ancak yinede sökük bakmak gerekir dedi. Ön amortisörler ne kadara mal olur acaba. Birde bir adet jant kapağım eksik ancak parçacılardan bulamadım bu konuda ne yapabilirim. Bursa' da Nissan' dan anlayan tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı?

Büyük ihtimal üst salıncaklardan ses geliyordur. Ayrıca resimdede görebileceğiniz, deveboynu gibi olan parçanın rulmanı boşluk yapmış olabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.