Şimdi Ara

Nissan qashqai mi yeni sportage mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
38.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qashqai iyi bir indirim yapmazsa yeni Sportage karşısında işi zor. 3 senedir adeta tek başına pastayı götürüp sürekli zam yaparak burnundan kıl aldırmayan Nissan, bakalım ciddi rakipleri karşısında nasıl bir hamle yapacak?. Juke'un hem tip hem de büyüklük (uzunluk 4135, aks mesafesi 2530) olarak tutacağını hiç sanmıyorum. Hele 60.000 gibi bir fiyatla çıkarsa yüzüne bakan olmaz . Terios ve Urban Cruiser ayarında B sınıfı bir SUVcuk zira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: higtr

1.6 motorlu, 4x4, otomatik vitesli, 187 beygirli, muhtemel fiyatı 60-65 bin olacak JUKE' u bekle derim.

O motorun Türkiye'ye getirileceğinden şüpheliyim arkadaşım, neden dersen malesef allahın cezası Nissan mühendisleri motor hacmini 1608cc mi ne yapmış, yani buraya gelirken %60'lık ÖTV dilimine giriyor, kısacası bir alt segment olmasına rağmen Qashqai'den 2 kat pahalı olması muhtemel
  • Araçları test etmedim ama yeni sportage çok şık görünüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: higtr

1.6 motorlu, 4x4, otomatik vitesli, 187 beygirli, muhtemel fiyatı 60-65 bin olacak JUKE' u bekle derim.

O motorun Türkiye'ye getirileceğinden şüpheliyim arkadaşım, neden dersen malesef allahın cezası Nissan mühendisleri motor hacmini 1608cc mi ne yapmış, yani buraya gelirken %60'lık ÖTV dilimine giriyor, kısacası bir alt segment olmasına rağmen Qashqai'den 2 kat pahalı olması muhtemel

hakkaten 1618 cc motor koymuş buzağılar. farketmemişim. gelmez, gelirse 70-75 bin olur kimse de almaz.

• Kia
  • Sadece benzinli modeli kıyaslamak lazım, çünkü sportage dizel opsiyonu yok (var da, 2 litre ayri bir sınıf sayılır).

Yeni kasa makyajlı benzinli tekna qq 51,500TL. Sportage'dan en önemli eksiği cam tavan. Birebir aynı ayardaki model qq'da 54,500TL. Yani yaklaşık %10 fiyat farkı var. QQ daha pahalı. Ancak ben üzerindeki pek çok aksesuarı kuru gürültü gibi görüyorum. Geri görüş kamerası, yolu takip eden sis farı, takla önleme sistemi, hatta cam tavan bence son derece gereksiz şeyler. Daha cam tavanı açıp da gezen bir kişi görmedim... Böyle bakınca benim gözümde 51.5 milyon TL'ye qq veya 50 miylon tl'ye sportage kararı vermek gibi bir durum var.

Buna karşılık, sportage LPG için müsait değil, yakıt tüketimi daha fazla, kore'li olduğu için kalite konusunda kaygılar var ister istemez. Yollarda henüz test edilmedi, göreceğiz.

Her ikisinde de otomatik vites olmaması ise tüketicileri enayi yerine koymak gibi geliyor bana.

Sonuç olarak, biraz daha büyütülmüş hatchback araçları aynı motorla %20 daha pahalıya satmayı büyük başarı ile sürdüren qq'ya ciddi bir rakip geldi. Bence sportage fiyat artırırsa müşteriler qq'ya kaçar. QQ da başarısını sürdürmek istiyorsa fiyatlarını artırmamak zorunda çünkü sportage ciddi bir rakip olarak geldi bile.
    Sportage için su sıralar ittirilmeye çalışılan "lansman fiyatına kapanın elinde kalıyor, fiyat artacak" söylemine inanmıyorum. Hiçbirzaman qq'dan daha pahalı olamaz, bunu kabul edelim.

Ayrıca döviz gerilemeye devam ediyor, oradan bir şok gelmezse fiyatlara birşey olmaz..

Ben fuarı bekleyeceğim. Daha küçük olmasına rağmen, tiptronik vites seçeneği olduğu için JUKE'u görmeden karar vermeyeceğim. Sıkışık trafikte benim sinir katsayımı 1500 yapan manuel araç kullanmaktansa cam tavanım olmaz ama kafam da rahat olur, basar giderim...

• sportage ı görmeden yorum yapan boş konuşan çok ama görüpte beğenmeyen hatta niyeti ciddi olup sipariş vermeden çıkan bir kişi dışında rastlamadım ben henüz. O şahısta 50.000 veripte bmw, mercedes kalitesinde araba almaya çalışan bir tip zaten. Bu aracın bu fiyata , bu donanımla piyasaya sürüldüğü gün kaşkay,asx,tiguan,yeti v.s. araçların öldüğü gündür. Yakında anlaşılacak zaten bu yazdıklarımın doğru/yanlış olduğu. İyi günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logicman -- 5 Ekim 2010; 15:19:58 >
  • qashqai iyi alıp sattım. sportage siparişi verdim. sportage ayrı bir dünya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: logicman

sportage ı görmeden yorum yapan boş konuşan çok ama görüpte beğenmeyen hatta niyeti ciddi olup sipariş vermeden çıkan bir kişi dışında rastlamadım ben henüz. O şahısta 50.000 veripte bmw, mercedes kalitesinde araba almaya çalışan bir tip zaten. Bu aracın bu fiyata , bu donanımla piyasaya sürüldüğü gün kaşkay,asx,tiguan,yeti v.s. araçların öldüğü gündür. Yakında anlaşılacak zaten bu yazdıklarımın doğru/yanlış olduğu. İyi günler..

Umarım iki marka arasındaki bu rekabetten karlı çıkan bizim gibi tüketiciler olur. Rekabetin fazla olduğu diğer segmentten bir örnek vereyim: Toyota Auris, dizel, 6 ileri tiptronik comfort versiyon 44 bin lira. 200 tork ile hem qq'dan hem de sportage'den daha güçlü ve ortalamada %60 daha az yakıt harcıyor. Ve %15-20 daha ucuz. Tabiki farklı araçlar ama demek istediğim şu ki, SPV segmentindeki rekabet yokluğunda fiyatlar 4x4 araçlara yaklaştırıldı. Bu anlamda sportage geldiği için sevindim çünkü SPV'leri seviyorum ve daha fazla seçenek ve uygun fiyat görmeyi hepimiz isteriz.

Mantıklı olursak eğer, henüz sportage'ı showroom dışında doğru düzgün kimse göremedi, kullanabilen ise yok. Yol tutuşunu, gerçek yakıt tüketimini, bir çukura girince ne kadar zıpladığını bile bilmiyoruz. Henüz yola çıkmamış bir araç ile ilgili bu kadar iddialı konuşmamak lazım bence, herşey olabilir. Alıp veremediğim yok, inşallah iyi bir araçtır gerçekten ve ciddi bir alternatif olur. Gaza gelmeyelim işte, o kadar.

Markanın yöneticileri kendini şimdiye kadar kanıtlamış olan QQ'dan daha pahalı olmaya niyetlenirlerse kaybederler. Kısa vadede ikisi arasındaki rekabet bize yarar, QQ pahalı kalmaya devam eder diyorum ben.

Ancak, kia'nin 5yil-150bin km garantisi var ki, akıllara zarar. Beni en çok cezbeden fark budur. Ancak, garantinin detaylarını araştırmadım, herşeyi dışarıda bırakan çakma garanti mi, gerçek garanti mi bilmiyorum. Eğer gerçek garanti ise, o zaman süper işte... Bilen varsa söylesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: levo_redkid

quote:

Orijinalden alıntı: logicman

sportage ı görmeden yorum yapan boş konuşan çok ama görüpte beğenmeyen hatta niyeti ciddi olup sipariş vermeden çıkan bir kişi dışında rastlamadım ben henüz. O şahısta 50.000 veripte bmw, mercedes kalitesinde araba almaya çalışan bir tip zaten. Bu aracın bu fiyata , bu donanımla piyasaya sürüldüğü gün kaşkay,asx,tiguan,yeti v.s. araçların öldüğü gündür. Yakında anlaşılacak zaten bu yazdıklarımın doğru/yanlış olduğu. İyi günler..

Umarım iki marka arasındaki bu rekabetten karlı çıkan bizim gibi tüketiciler olur. Rekabetin fazla olduğu diğer segmentten bir örnek vereyim: Toyota Auris, dizel, 6 ileri tiptronik comfort versiyon 44 bin lira. 200 tork ile hem qq'dan hem de sportage'den daha güçlü ve ortalamada %60 daha az yakıt harcıyor. Ve %15-20 daha ucuz. Tabiki farklı araçlar ama demek istediğim şu ki, SPV segmentindeki rekabet yokluğunda fiyatlar 4x4 araçlara yaklaştırıldı. Bu anlamda sportage geldiği için sevindim çünkü SPV'leri seviyorum ve daha fazla seçenek ve uygun fiyat görmeyi hepimiz isteriz.

Mantıklı olursak eğer, henüz sportage'ı showroom dışında doğru düzgün kimse göremedi, kullanabilen ise yok. Yol tutuşunu, gerçek yakıt tüketimini, bir çukura girince ne kadar zıpladığını bile bilmiyoruz. Henüz yola çıkmamış bir araç ile ilgili bu kadar iddialı konuşmamak lazım bence, herşey olabilir. Alıp veremediğim yok, inşallah iyi bir araçtır gerçekten ve ciddi bir alternatif olur. Gaza gelmeyelim işte, o kadar.

Markanın yöneticileri kendini şimdiye kadar kanıtlamış olan QQ'dan daha pahalı olmaya niyetlenirlerse kaybederler. Kısa vadede ikisi arasındaki rekabet bize yarar, QQ pahalı kalmaya devam eder diyorum ben.

Ancak, kia'nin 5yil-150bin km garantisi var ki, akıllara zarar. Beni en çok cezbeden fark budur. Ancak, garantinin detaylarını araştırmadım, herşeyi dışarıda bırakan çakma garanti mi, gerçek garanti mi bilmiyorum. Eğer gerçek garanti ise, o zaman süper işte... Bilen varsa söylesin.

Biz gaza gelip aldık yapacak birşey yok. Siz bilinçli tüketici olun ve gaza gelmeyin Auris yada kendini kanıtlamış Kaşkay alın. Ben zaten aldım aracı. Kaşkay model aracın tipini sevmiyorum. almayıda hiç düşünmedim. Juke falan yazmışsınız 200 lt bagajı olan arabayı kapıma koymam/koyamam benim ufaklığın malzemeleri bile sığmaz o bagaja. Ufak araba alacak olsam 1.4 tsi Dsg jettam o yazdığınız arabadan her yönden daha iyiydi zaten. İyi günler.

• Sportage gerçekten tasarım olarak çok güzel bir araç.
    Fakat Qashqai 1.5DCi gerçekten çok güzel bir araç ama iç tasarım olarak Sportage'ın yanında pek çekici değil.
  • her zaman söylerim. ev işin çok iyi yapan bir kadınla beraber olmaktansa . ev işlerinden anlamayan charlize theronla beraber olurum daha iyi.
    şekilci bir insanın QQ ile sportage'i karşılaştırmyacağını biliyorum. bu konular daha önce ople astra konusunda da tartışıldı. yok motor şöylede, yok vw daha iyi gidiyor. yok dsg böyledir. sportage çok şekil bir araç yapmış ve QQ ile karşılaştırılamaz bence. deneme sürüşü yapmak isteyen bekler yapar. ben şahsım adıma kasa kaldırmazsa bile bu aracı alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

her zaman söylerim. ev işin çok iyi yapan bir kadınla beraber olmaktansa . ev işlerinden anlamayan charlize theronla beraber olurum daha iyi.
    şekilci bir insanın QQ ile sportage'i karşılaştırmyacağını biliyorum. bu konular daha önce ople astra konusunda da tartışıldı. yok motor şöylede, yok vw daha iyi gidiyor. yok dsg böyledir. sportage çok şekil bir araç yapmış ve QQ ile karşılaştırılamaz bence. deneme sürüşü yapmak isteyen bekler yapar. ben şahsım adıma kasa kaldırmazsa bile bu aracı alacağım.

Görende bahsedilen araç lincoln navigator sancak

1.6 mini suv dan bahsediyoruz burda.

• ARAÇLARA AİT İÇ/DIŞ RESİMLER.

Nissan qashqai mi yeni sportage mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

her zaman söylerim. ev işin çok iyi yapan bir kadınla beraber olmaktansa . ev işlerinden anlamayan charlize theronla beraber olurum daha iyi.

işte mesele burda: charlize theron senin için lincoln olabilir ama benim için değil. sınıf farkı var düşüncelerimizde.
    forumda anlaşılmayan nokta bu. adam beğenmiş gitmiş sipariş vermiş.yok neymiş deneme sürüşü yapmadan alınmazmış. nerdeyse adamı kendisi gibi düşünmüyor diye asacaklar.
    alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

işte mesele burda: charlize theron senin için lincoln olabilir ama benim için değil. sınıf farkı var düşüncelerimizde.
    forumda anlaşılmayan nokta bu. adam beğenmiş gitmiş sipariş vermiş.yok neymiş deneme sürüşü yapmadan alınmazmış. nerdeyse adamı kendisi gibi düşünmüyor diye asacaklar.
    alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun.

Evet haklısın bu konuda, bana göre sportage, normale göre boyu biraz uzun olan bi türk kızı başka bişey değil :) 4x4 araç alıyosun, kasa kaldırmazsa umurumda değil diyosun

Allah (C.C) akıl fikir versin dicem ama zevkler tartışılmaz neyse.

• Merhaba arkadaşlar. Her iki araç da çok güzel.
    Ama Sportage donanım seviyesi olarak QQ dan biraz daha yüksek.
    Ayrıca Yeni Sportage 1.6 nın Nissan daki denk dolan donanımı YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA PACK 4X2 M/T 57.990 fiyata sahip. Yani arada 8 bin TL gibi bir fark var.
    Buna rağmen Stop-start, Hill-Holder, Yokuş iniş, Takla önleme sistemi, Led gündüz farları, Ön silecek buz çözücü, Vites değiştirme uyarısı gibi birçok özellik de Sportag ta fazladan mevcut. Garanti de Kia da 5 yıl 150bin km. Satın almadan önce değişik bayilerde 4-5 defa Sportage 1.6 yı inceledim.
    Test sürüşü yapmadım ama daha önceden kullandığım arkadaşımın 1.6 QQ sundan biraz daha performanslı olacağını düşünüyorum. Ayrıca QQ su olan aynı arkadaşıma da aracı almadan incelettim. Tek yorumu "Sattıracaksın bana QQ yu" oldu.
    Ayrıca QQ özellikle Avrupa ve İngiltere de çok beğenilen ve yüksek satış rakamlarına ulaşmış bir araç.
    Buna rağmen böyle karşılaştırma yapılmış ve Sportage daha çok beğenilmiş.
    http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/grouptests/256090/kia_sportage_vs_nissan_qashqai.html

• Hele bir yollarda 3 ay gezin bakalım sportaj ile, ondan sonra övgüleriniz herkes dinler. Ama şu an için havanda su dövülüyor sportajın harika, muhteşem, mükemmel, vb. sıfatlarını söylemekle. Yarın Kia dese; yaptım sportajı 55+ bin TL, sipariş veren ama teslim almayanlar fark verecek, kaç taneniz vazgeçmez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Hele bir yollarda 3 ay gezin bakalım sportaj ile, ondan sonra övgüleriniz herkes dinler. Ama şu an için havanda su dövülüyor sportajın harika, muhteşem, mükemmel, vb. sıfatlarını söylemekle. Yarın Kia dese; yaptım sportajı 55+ bin TL, sipariş veren ama teslim almayanlar fark verecek, kaç taneniz vazgeçmez?

Mesele de bu f/p mükemmelliği zaten, ama sen yazında belirtmene rağmen anlayamamışsın.
    önemli olan f/p oranıdır, sen grande puntoyu alır mıydın 5-6 milyar fazla olsa.
    insanlar dizaynı çok sevdi, donanımı çok sevdi, fiyatını da çok sevdi bu sportage'nin.
    kesinlikle sportage.

• Karar vermeden once Mitsubishi ASX'i de bir inceleyin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.