Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (590. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır aldığınız aracın gösterge camları bir iki silmeyle çizik içinde kalıyorsa bu bana göre adi plastik tir kişşsel görüşüm daha önceki 10 yıl kullandığım honda aracın gösterge camları bundan çok daha çiziksizdi güneş ışığında göstergelerinize bakın anlıyacaksınız daha öncede konusu açılmıştı bunun çirkin bir görüntüsü var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese s.a. arkadaşlar ben 2015 1.6 cvt juke kullanıyorum aracim 11bin km. de ancak hiç memur değilim izalasyon çok kötü takar Tukay çatır çutür sesler geliyor on konsol ile cam arasından aşırı şekilde gicirti sesleri aracın altından cin cin sesleri geliyor 2 ayrı servise götürdüm ancak yapmadılar hiç bir şey yok dediler bende aracı satmaya karar verdim yeni kasa q.q. 1.2 düşünüyorum kullanan arkadaşlardan ricam memlunmusunuz aracın gidişi ses izalasyon yakıt ekonomisi ne durumda paylasirsaniz sevinirim herkese iyi gunler

• Ayrıca benim aracında gösterge camları çizik içinde

• Shackill kullanıcısına yanıt
    Cooook memnunuz, nazar degmesin ses izolasyonu harika hicbir yerinden cit sesi yok, motor desen cok sessiz 2015 dizel diger aracima binmez oldum.. youtube dan videolarima bakabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Tıkırtı şikayeti için aynı markanın başka modelini hiç düşünmeyin bence. X-trail'da bile bir sürü ses geliyor... Çok farklı değil Juke'dan...
    Beni biliyorsunuzdur belki Juke forumundan... Nedense test araçlarında hiç gelmeyen sesler, arabayı aldıktan çok kısa süre sonra gelmeye başlıyor... Seat, Vw, Renault, Honda kullandım... Hepsi için de aynı şeyi söyleyebilirim. Sırf bu yüzden 1.2 Qashqai almayın. İç hacim ve vergi dışında bir avantajı olmaz. Tasarım göreceli tabi...
  • copen C kullanıcısına yanıt
    Adidir, sağlamdır bilemem ama benim aracımın göstergesinde de kocaman bir çizik mevcut, bu konuda size katılıyorum. Daha kaliteli malzeme kullanılmalı idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shackill

Ayrıca benim aracında gösterge camları çizik içinde

Malesef sıfır aldığımda 1 aylık qashqainin ilk olumsuz izlenimi 15 yıllık gibi gösterge nissan genel merkezede yazdım servise git incelensin denildi gitmedim tabi bunun için

• quote:

Orijinalden alıntı: copen

Sıfır aldığınız aracın gösterge camları bir iki silmeyle çizik içinde kalıyorsa bu bana göre adi plastik tir kişşsel görüşüm daha önceki 10 yıl kullandığım honda aracın gösterge camları bundan çok daha çiziksizdi güneş ışığında göstergelerinize bakın anlıyacaksınız daha öncede konusu açılmıştı bunun çirkin bir görüntüsü var

yeni nesil araçlarda kullanılan ekran camları aynı plastik malzemeden üretilir. Hepsini bez ile çizebilirsiniz. özellikl bezde sert toz tanecikleri var ise.
    Çizilmeyen plastik yoktur (Gorilla Glass gibi telefonlarda kullanılan teknoloji plastik yüzeyi özel işlemden geçirmek suretiyle elde edilir, otomotivde henüz kullanılmıyor)
    Çizilme derecesi farklı olabilir.

Örneğin PC kullanırsanız darba dayanımı çok yüksek olur fakar ışık geçirgenliği düşeceği gibi çizilme direncide düşer. Fakat yanmaya karşı dirençlidir.
    PMMA kullanırsanız, darbe dayanımı düşer, ışık geçirğenliği cama göre %98 gibi çok yüksek bir değerdedir, yanma direnci azdır, 250 derece alev alır. vs vs
    Diğer şeffaf malzemeler ise PS,SAN ve Şeffaf ABS olabilir. Fakat bu malzemeler ekran camları için otomotivde uygun değildir. Özellikle SAN ve PS kullanılmaz. PS dediğimiz şeffaf kullan at bardaklar, SAN ise ucuz ürünlerdeki ekran camları (oyuncak vs) kullanılır veya diğer sydam ucuz ürünlerde.

Bu nedenle, üreticiler, kullandıkları tasarıma göre şeffaf malzemeti farklı seçebilir.
    Hepsi çizilir, sadece çizilme dirençleri farklıdır.
    PMMA malzeme parlatılabil ve çizikler bir miktar giderileribir (kılcal çizikler).

Özetle,

Yeni nesil araçlarda PAssat da alsanız, ekran camını bez ile çizebilirsiniz. isteyen deneyebilir :) ama bence denemeyin lakin çizikler kalıcı olacaktır.
    Şahsi tavsiyem araç yıkamalarda ekran camı ve diğer parlak görünüşlü plastik yüzeyleri temizletmeyin, kendiniz nazikçe silin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shackill

Herkese s.a. arkadaşlar ben 2015 1.6 cvt juke kullanıyorum aracim 11bin km. de ancak hiç memur değilim izalasyon çok kötü takar Tukay çatır çutür sesler geliyor on konsol ile cam arasından aşırı şekilde gicirti sesleri aracın altından cin cin sesleri geliyor 2 ayrı servise götürdüm ancak yapmadılar hiç bir şey yok dediler bende aracı satmaya karar verdim yeni kasa q.q. 1.2 düşünüyorum kullanan arkadaşlardan ricam memlunmusunuz aracın gidişi ses izalasyon yakıt ekonomisi ne durumda paylasirsaniz sevinirim herkese iyi gunler

Herşeye rağmen Xtronic kesinlikle çok kaliteli bir sürüş keyfi

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

quote:

Orijinalden alıntı: copen

yeni nesil araçlarda kullanılan ekran camları aynı plastik malzemeden üretilir. Hepsini bez ile çizebilirsiniz. özellikl bezde sert toz tanecikleri var ise.
    Çizilmeyen plastik yoktur (Gorilla Glass gibi telefonlarda kullanılan teknoloji plastik yüzeyi özel işlemden geçirmek suretiyle elde edilir, otomotivde henüz kullanılmıyor)
    Çizilme derecesi farklı olabilir.

Örneğin PC kullanırsanız darba dayanımı çok yüksek olur fakar ışık geçirgenliği düşeceği gibi çizilme direncide düşer. Fakat yanmaya karşı dirençlidir.
    PMMA kullanırsanız, darbe dayanımı düşer, ışık geçirğenliği cama göre %98 gibi çok yüksek bir değerdedir, yanma direnci azdır, 250 derece alev alır. vs vs
    Diğer şeffaf malzemeler ise PS,SAN ve Şeffaf ABS olabilir. Fakat bu malzemeler ekran camları için otomotivde uygun değildir. Özellikle SAN ve PS kullanılmaz. PS dediğimiz şeffaf kullan at bardaklar, SAN ise ucuz ürünlerdeki ekran camları (oyuncak vs) kullanılır veya diğer sydam ucuz ürünlerde.

Bu nedenle, üreticiler, kullandıkları tasarıma göre şeffaf malzemeti farklı seçebilir.
    Hepsi çizilir, sadece çizilme dirençleri farklıdır.
    PMMA malzeme parlatılabil ve çizikler bir miktar giderileribir (kılcal çizikler).

Özetle,

Yeni nesil araçlarda PAssat da alsanız, ekran camını bez ile çizebilirsiniz. isteyen deneyebilir :) ama bence denemeyin lakin çizikler kalıcı olacaktır.
    Şahsi tavsiyem araç yıkamalarda ekran camı ve diğer parlak görünüşlü plastik yüzeyleri temizletmeyin, kendiniz nazikçe silin.

Kabul edilebilir değil 10 yıllık aracımda bile çizik yoktu bu tamamen kaliteden taviz vermek

• Bu gösterge paneli camı veya plastiği herneyse rutin bakımlarda değişebilen bişey değilki hava polen filtresi gibi değiştirelim çizilsin yenisi gelsin yok böyle bişey çamşır teliyle temizlemiyoruz biz bunu pamuklu bez kullanıyoruz

• Benimde gösterge camı aldıktan 1 yada 2 ay sonra çizikler içinde kaldı genel merkezi aradım bağır çağır değiştirelim dediler. Servis keşke değiştirmez olaydı yenisini tasarlarken bir çok yerinde yine çizikler oluştu anlayacaginiz hic ugrasmayin ne takarlarsa taksinlar 1 ay sonra ayni oluyor. Bu arada o lens in fiyati 545 TL şaka gibi kodunu isterseniz 24813-4EA0A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOPRAK2005 -- 3 Mayıs 2016; 0:01:33 >
  • Değerli forum üyeleri cam kaldirma ayna katlama modülü taktiracam bu suat beyle görüştüm 400 TL dedi garantiyi bozmuyor dedi. Fakat nette fiyatlara bakinca daha uygun gibi bunun geçer akçesi nedir. Suat beyin fiyatlar makulmudur.Teşekkürler.

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    Evet juke Klubünden hatırlıyorum. Sizi juke larda iç malzeme sert plastik ancak qq. De yumuşak malzeme kullanılmış bir tık daha kaliteli ıslık var juke a kıyasla benim tek sorunum on kolsandan gelen tıkır sesi son kez servise gidicem olmadı dava acicam 1 yıllık araba bu kadar ses yapmaması gerekiyor ayrıca izalasyon berbat cam açık veya kapalı hiç farkı yok dışarıdaki bütün ses içeriye geliyor severek aldığım araçtan soğudu resmen cam tavandan gelen sesi hiç soylemiyorum

Hocam sizinki problemli anlasilan bastirin servise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 3 Mayıs 2016; 4:33:11 >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    merhaba, sizin ve forumdaki arkadaslarımın kandili mubarek olsun.
    bu videoyu izlemeden once, burada yazmamıstım. once emeginize saglık diyorum. kul yapısı herseyde oldugu gibi, hiçbirs ey kusursuz degildir. sadece tahammul sınırları içerisinde olsun. sizinle guzergah olarak aynı yerdeyiz veya aynı yolu kullanıyoruz, oyuzden daha yakın hissettim bir soru sormak isterim aslında tum arkadaslarında fikrini almak isterim siz yolunuzu bulmus, yukunuzu almıssınız. ben ve benim gibiler yola cıkma hazırlıgı yapıyoruz, o yuzden degerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    valla direkt soruyorum.

1.2 olması beni qashqoai ye en cok yaklastıran sebep ikincisi turbo olusu. ancak diger yandan, acaba 2. el qashqoai ppp mi alsam(isitma var), 2. el xtrail alsam (4x2) , tiguan mi trend sıfır veya cup/lounge 2. el , 2.el 60-70 bin km lerde q3 mu , yoksa sıfır XV mi.. tercihlerini yapmıs insanlara bu soru sorulur mu bilmiyorum ama, gercekten yardıma ihtiyacım var..
    selamlar..

qashqoai nin (1.2 xtronic) , cesitli internette sitelerinde yayınlanan testlerinde ovucu sozler duyuyordum, ozellikle sessizliği konusunda, belki onlar kısa sure için kullanıyorlar ama, burada forumda,kullanıcılar şikayetci .. kafa karısıyor. sizin bu video olmazsa bu yazıyıda yazmayackatım. biraz da uzun oldu kusura bakmayın.yani alan bin almayan bir pişman mı ya da içi bizi dışı sizi mi yakar???

• vorcan V kullanıcısına yanıt
    1.2 QQ nin konforundan sessizliginden sikayet pek gormedim bunkasa arkada dizel amblemi olmayan o kadar cok QQ varki.. direk mantik montoru.. sehir disi ne yapar bilmem ama sehir ici yasattigi sesizlik, konforu heybeti buna karsi findik gibi atom karinca motoru bizi fazlasila memnun etti.. bugun yine 2. aracim 2015 tdi full octavia yi almadik bununla ciktik cunku cok keyifli... yagmurlu havada cam tavan yuksekten surus, sessizligi, kaymak gibi suzulusu... mutlaka uzun bir test yapin... beklentiler kisiden kisiye degisir... ama videolardanda goreceksiniz (4-5 video ekledim) hem yakiti iyi hem ultra sessiz... bugun 7.9 genel ortalama ile benzin ikazinda 0.37 kurus yakti berbat trafikte... bundan iyisi samda kayisi...

Aracininizda bir sıkıntı olduğu aşikar size bahsettiğiniz problemleri 1 yıllık 22.000 km deki aracimda çok şükür yaşamadım.
    1.6 dizel olmasına rağmen ses yalıtımı oldukça tatminkar bir dizel araç için.

Küçük bir not, araçta fiziksel bir problem olmadığı servis tarafından tespit edilip, oluşan sesler "servise göre normal" cevabı alırsanız, araç sesli diye dava acamazsiniz gerçekci olmanız gerekir..
    Dava acabilmeniz için aracın fiziksel bir kusuru olması, servisin ısrarla bu problemi çözmemesi veya kalıcı çözüm üretmemesi gerekir. Aracı beğenmedim, bana göre sesli diye bir dava konusu olamaz malesef.

Bilginizde olsun...

• TOPRAK2005 T kullanıcısına yanıt
    Garanti konusu daha öncede tartışıldı.
    Şahsi tavsiyem, Suat beyin fikrinden çok servisten yazılı teyit almanız olacaktır, zira elektrik donanıma yapılan bir müdahale söz konusu. Her ne kadar kesilen bir kablo olmasada harici yakılan bir donanım söz konusu ve bu donanım bir aksesuar değil.
    Servisin size garantiyi bozmaz diye garanti vereceğini pek düşünmüyorum. Bence teyit alın.

Unutmayınız ki, olası bir sıkıntı da (%1 de olsa) servisin ilk bakacağı şey aracın orjinal olup olmadığı olacaktır ve mümkünse garanti dışına çıkarmaya çalışmaktır. Bunun marka model ile ilgisi yoktur.

Garantiye pek takilmiyorsaniz sorun yok tabiki..

Şahsen garanti süresince bu tarz donanım degisiklerine sıcak bakmıyorum risk almamak adına.
    Yinede sizin tercihiz tabiki

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Sorun begenmemek degil bariz ses var ve ugrasmak istemiyorlar onumuzdeki hafta tekrar servise gidicem ses artti artik bunu girmezden gelemezler bagriz duyuluyor on konsolla cam arasinda kirilmis bisey var gibi duz yolda bile tikirti yapiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.