Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (588. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
176
Favori
1.016.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Auto King mini düzeltme konusunda oldukça uzman ve özel ekipmanlara sahip bir kuruluş.
    Çok yüksek ihtimal, autoking olmaz diyorsa, malesef pek şansiniz yok gibi.
    Şahsi tavsiyem saç akşam da çok büyük bir alan ve sizi çok rahatsız etmiyor ise, göçügu duzelttirin ama boyatmayin..

Sıradan bir kaportacıda 50 tl karsiliginda minik göçük düzeltildi..sadece cizik kaldı..fakat be lakin otoking minik göçügü bile düzeltmedi..ve tüm kapıyı boyatsam bile ellerinde boya olmadıgını söylediler...bunlar mı uzman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SnypeR kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 2 ay boyunca wv grubu, Fiat ve renault grubu birçok aracı detaylıca araştırdım. Kronik sorunları ve genel memnuniyet gibi durumları ayrıntılı olarak araştırdım. Neredeyse test sürüşü yapmadığım hiçbir marka kalmadı diyebilirim. İçlerinde en az araştırdığım ve test sürüşü bile yapmadığım araç qashqai idi.(Ekonomik olarak 80.000 lere çıkamam diye) ama biraz da kayınpeder desteği gelince düşünmeden qashqai aldım. ☺

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx500

quote:

Auto King mini düzeltme konusunda oldukça uzman ve özel ekipmanlara sahip bir kuruluş.
    Çok yüksek ihtimal, autoking olmaz diyorsa, malesef pek şansiniz yok gibi.
    Şahsi tavsiyem saç akşam da çok büyük bir alan ve sizi çok rahatsız etmiyor ise, göçügu duzelttirin ama boyatmayin..

Sıradan bir kaportacıda 50 tl karsiliginda minik göçük düzeltildi..sadece cizik kaldı..fakat be lakin otoking minik göçügü bile düzeltmedi..ve tüm kapıyı boyatsam bile ellerinde boya olmadıgını söylediler...bunlar mı uzman

Auto King Mİ?? Uzak durun. Genelleme yapmak doğru değil ama genelde sorunlular. Araba Müşteriden çıktıktan sonra başına neler neler geliyor. Atıyorum sağ ön kapı boyancak diyorsun veriyorsun adamlar arka kapıyı bile boyuyor hatta kaputu bile boyuyor. Kaput nasıl ya diyeceksiniz içerde %100 arabanın başına bir iş geliyor.
    Bir Auto King te iki komsumuz çalışıyordu ikiside iş ahlakı yok deyip çıktılar. Anlatılanları duysanız önünden geçmezsiniz.
  • fx500 F kullanıcısına yanıt
    Auto King şubeleri arasında ciddi farklar var. Hangi subede böyle bir sorun yaşadınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Marka model bakmadım ama pek çok cihaz seçeneği gördüm araştırırken...
    Benim için de radyonun çekim kalitesi karar verme aşamasında belirleyici bir etken değil ama bu kaliteyi sağlamakta zor değil.
    Araçtaki navigasyonu bende tercih etmiyorum, en azından şimdiki aracımdaki navigasyon bana telefon kadar pratik gelmiyor.
    Ancak aracı alırsam güzel ve kaliteli bir ekran da almayı planlıyorum.

QQ 1.2'nin işimi göreceği, bana keyif vereceği net.

Bir de önceki sayfalarda çeşitli ampül önerileri vardı ama onlar xenon farlar için miydi yoksa sadece beyaz ışık için miydi hatırlamıyorum. Fazla maliyetli olmazsa xenon da tercih edilebilir bence... Tabi sahte, karşıdakinin gözünü alan kalitesiz şeyler güzel değil.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aracın keyif vereceğini hiç sanmıyorum, bana vermedi. Tabiki bu ne beklediğinize bağlı ama bence bu yüksek şehir araçları her açıdan lüzumsuz araçlar. Ben verdiğim paraya acıdım ama dört sene daha mecburen bineceğim.

• Lüzumsuz kanısına hangi açıdan vardınız mesela?
    Aracı neden tercih edip aldınız, sizin seçim kriteriniz neydi paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 28 Nisan 2016; 17:13:21 >
  • quote:

Lüzumsuz kanısına hangi açıdan vardınız mesela?

Neden mi lüzumsuz? Yüksek ama arazi aracı değil, hacim C sınıf ama C sınıf performansı yok üstelik neredeyse C sınıf premium araç fiyatına, tek esprisi yerden 5 santim daha yüksekte oturmak.
    Neden tercih ettim? Küçük yerde yaşıyorum, Volvo bayisi ve servisi olsa zaten şimdi V-40 RDesign'a biniyor olurdum, İzmir'e gidip araç alma işi de engelli olduğum için zor olacaktı. Yakınımdaki markalardan gidip bunu aldım, bir anlık gaflet, biraz tembellik, biraz mecburiyet.
    Hayatımda hiçbir şeye verdiğim para bu arabaya verdiğim para kadar içime oturmadı. Kötü malzeme, kötü işçilik, servis soygunu da diğer sebepler. Kimseye tavsiye etmiyorum, paranıza yazık.

• V40 qq Dan daha geniş mıdır? Bu tespitinizde emin misiniz?

Qq bir arazi aracı veya suv değildir, şayet bu beklenti ile aldıysanız hayal kırıklığı yaratması gayet doğal.

Elma ile armutu kiyasliyorsunuz verdiğiniz örnek ile...

Volvo daki extra donanım fiyatlarını eklediğiniz aracın hangi fiyata geldiğini, veya forumda çokça tartışılan servis fiyatları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Yaşadığınız bölgeyi ve bütçenizi paylasmamisiniz, fakat Nissan var ise eminin Renault veya toyota bayisi de vardır diye düşünüyorum
    Neden o markalara bıkmadınız?

• quote:

V40 qq Dan daha geniş mıdır? Bu tespitinizde emin misiniz?

Qq bir arazi aracı veya suv değildir, şayet bu beklenti ile aldıysanız hayal kırıklığı yaratması gayet doğal.

Elma ile armutu kiyasliyorsunuz verdiğiniz örnek ile...

Volvo daki extra donanım fiyatlarını eklediğiniz aracın hangi fiyata geldiğini, veya forumda çokça tartışılan servis fiyatları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Yaşadığınız bölgeyi ve bütçenizi paylasmamisiniz, fakat Nissan var ise eminin Renault veya toyota bayisi de vardır diye düşünüyorum
    Neden o markalara bıkmadınız?

Önemli olan v40 ın QQ dan geniş olması değil kat be kat iyi araba olması. QQ ya verdiğim paranın üstüne 5000 daha koysam V40 R-Design alabiliyordum, alsam da servis fiyatından şikayet etmezdim. Hadsiz Nissan 800 istemişken Volvo 1200 istesin, Volvo ya biniyorum der geçerdim.
    Bilmek istiyorsanız bana en yakın bayi ve servis Nissan 40 km. Renault, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai de hemen hemen aynı, VW daha uzak, Toyota, Honda Peugeot, Opel vs. ise 150 km en yakını.
    Renault ve Toyota'ya da hiç bulaşmam

• 800 isteyince nissan hadsiz 1200 volvoya eyvallah mi ? Yillarca volvo sahiplerini nasil guzel sevdi haberiniz yok heralde.. Nissani ne zannediyorsunuzda volvo yu goklere cikarttiniz simdi.. V40 ile karsilastirmaniz bastan hata.. yanlis arac secimi yapmissiniz belliki, volvoyu alinda gorun 1 sene sonra gelin fikriniz hala aynimi? siz volvoyu ne zannediyorsunuz? S70 , V70 lerden sonra problem yumagi volvoya gecmek istiyorsaniz hayatta basarilar dileriz.

• Tercihinize saygı duymakla birlikte, verdiğiniz örnek manasız.

Sevdiğiniz ve tercih ettiğiniz marka dışında, saydiginiz diğer markaları da beğenmiyorsunuz konu aracın özellikleri değil marka.
    Bu durumda Nissan veya başka bir benzer segment marka almanız zaten yersiz...

Bütçeniz yok ise, o zaman yapacak bişey yok sürekli mutsuz olmak durumundasınız araç açısından :)

• Qashqai yi savunmaya da çalışmıyorum. Zaten Türkiyenin en çok satan SUV u. Birçok C sınıfı araçtan daha az yakan ve birçoğundan daha konforlu bir sürüş sunan aracı mantıklı insanlar zaten araştırıp sorup soruşturdukları için tercih ediyorlar.

• ChonDanger kullanıcısına yanıt
    Yandaki dusuncesiz arkadasin kapiyi acip bizim kapıya Vurmasını engelleyecegini düşünmüyorum malesef.zira özellik yan aracın arka kapısı ise ,kapının üst köşesi alta göre oldukça ilerde kalacak ve basamağiniza gelmeden önce kapınıza carpacak.

Daha geçen gün bir bayan gözümün içine baka baka kapıyı açtı, vurdu,boş boş baktı, hicbirsey olmamış gibi devam etti.

Malesef bu hosgorusuz ve saygısız bir ortamda aracı korumak pek mümkün değil Uzun dönemde. .

• ynssk kullanıcısına yanıt
    Bende bu noktayı merak ettim zaten..neden o kadar marka varken mecburi olarak qq tercih edilmiş,
    40 km istanbul da oturan arkadaşlar için mesafe bile değil, vay bizim halimize ayrica:)
    Tuzla'da oturan bir kişiye Altunizade Volkar da Volvo sunu servise götürmek pek kolay bir iş değil neticede...
    Her markanın servisi büyük şehirlerde de her noktada olmuyor zaten...

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Tam koruma sağlamıyacağı kesin.. en azından ön kapılardan korunuruz..

• acquiles kullanıcısına yanıt
    İstanbulda hem mesafe hem de trafik derdi. Allah kolaylık versin derim

• ChonDanger kullanıcısına yanıt
    Aracınız çok güzel olmuş kazasız belasız inşallah. Ben de sis farı taktıracağım. Çok araştırdım ama birşey bulamadım. Ayrıntılı yazarsanız beni de aydınlatmış olursunuz

• ynssk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim... Sis farını istanbul anadolu yakasında yüzbaşıoğlu nissanda yaptırdım.. kullanılan parçalar birebir orjinal parça.. elektrik bağlantısı, arka sislere yapıldı.. malum visialarda arka sis var, arka sisler açıldığında ön sislerle beraber yanacak şekilde bağlantı yapıldı.. fiyat 850 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChonDanger -- 28 Nisan 2016; 23:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Teşekkür ederim... Sis farını istanbul anadolu yakasında yüzbaşıoğlu nissanda yaptırdım.. kullanılan parçalar birebir orjinal parça.. elektrik bağlantısı, arka sislere yapıldı.. malum visialarda arka sis var, arka sisler açıldığında ön sislerle beraber yanacak şekilde bağlantı yapıldı.. fiyat 850 tl

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Giannizzero

quote:

Lüzumsuz kanısına hangi açıdan vardınız mesela?

Neden mi lüzumsuz? Yüksek ama arazi aracı değil, hacim C sınıf ama C sınıf performansı yok üstelik neredeyse C sınıf premium araç fiyatına, tek esprisi yerden 5 santim daha yüksekte oturmak.
    Neden tercih ettim? Küçük yerde yaşıyorum, Volvo bayisi ve servisi olsa zaten şimdi V-40 RDesign'a biniyor olurdum, İzmir'e gidip araç alma işi de engelli olduğum için zor olacaktı. Yakınımdaki markalardan gidip bunu aldım, bir anlık gaflet, biraz tembellik, biraz mecburiyet.
    Hayatımda hiçbir şeye verdiğim para bu arabaya verdiğim para kadar içime oturmadı. Kötü malzeme, kötü işçilik, servis soygunu da diğer sebepler. Kimseye tavsiye etmiyorum, paranıza yazık.

Kimse bir başkasıyla aynı düşünceye sahip olmak zorunda değil, ancak bu karşımızdakine hakaret edebileceğimiz anlamına gelmiyor. Neden eleştiriye tahammülümüz yok? @Giannizzero rumuzlu arkadaşın söylediklerinin çoğuna ben de katılıyorum.
    Yeni Megane GT Line 1.5 DCI EDC , üstüne bütün opsiyonlar alındığında 100.000 TL civarına gelirken, düz vites 1.5 DCI QQ PPP 118.000 TL'ye geliyor. Üstelik Megane'da otomatik vites ve ACC var.
    Malzeme kalitesinin çok kaliteli olmadığı aşikâr, işçilik kötü. Yol tutuş bir C sınıfı araç kadar iyi değil, hele ki rüzgârlı havada. Tek esprisi yerden biraz daha yüksek olması. Benim düşüncem bu yönde, kimse katılmak zorunda değil, ben de kimsenin fikrine katılmak zorunda değilim.
  • 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.