Şimdi Ara

Nissan Qashqai 1.6 Dizel Otomatik Vites

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
22.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araba değiştirmeyi düşünürken kafamdaki ihtimallerden bir tanesi Nissan Qashqai.
    Ancak ben dizel ve otomatik istiyorum. Şu an bu aracın sadece 2.0 motorunda otomatik var galiba; 1.6 dizelde de otomatik olacak mı biliyor musunuz?

Bir de qashqai'nin otomatik vitesi nasıl bilen kullanan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxipower

Merhabalar,

Araba değiştirmeyi düşünürken kafamdaki ihtimallerden bir tanesi Nissan Qashqai.
    Ancak ben dizel ve otomatik istiyorum. Şu an bu aracın sadece 2.0 motorunda otomatik var galiba; 1.6 dizelde de otomatik olacak mı biliyor musunuz?

Bak burada bir video inceleme var. belki işine yarar

http://www.ototest.tv/videos/nissan-qashqai-1-6-cvt-video-inceleme-ototest-tv

• quote:

Orijinalden alıntı: mashar2alanson

quote:

Merhabalar,

Bak burada bir video inceleme var. belki işine yarar

http://www.ototest.tv/videos/nissan-qashqai-1-6-cvt-video-inceleme-ototest-tv

Teşekkür ederim, acaba dizeli gelecek mi bakalaım bu şanzımanın.

• 1.6 dizeli çıktı ama (sanırım henüz TRye gelmedi 1.5 ile idare ediyorlar)
    Otomatik vites konusunda sıkıntı var.
    Renonun EDC'sinin gücü 1.6 dizellere yetmiyor (torktan ötürü).

Yani biraz uzun sürecek gibi; 1.6 dizel otomatik kaşkay (+reno)
  • quote:

Merhabalar,

şu an için kaşkai 1.5 yada 1.6 için dizelde otm vites yok
    2.0 dizelde tork konvertorlu şanzıman
    1.6 benzinlide ise cvt şanzıman bulunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycgurdal

1.6 dizeli çıktı ama (sanırım henüz TRye gelmedi 1.5 ile idare ediyorlar)
    Otomatik vites konusunda sıkıntı var.
    Renonun EDC'sinin gücü 1.6 dizellere yetmiyor (torktan ötürü).

Yani biraz uzun sürecek gibi; 1.6 dizel otomatik kaşkay (+reno)

hadi ya :(
    ben sene sonuna kadar bekleyeceğim mecburen. umarım o zamana kadar ve performansı yerinde olur.

benzinli otomatiklerde de performans sorunu varmış galiba.
    bu gidişle qashqai seçenekler arasından çıkacak.
  • quote:

ben sene sonuna kadar bekleyeceğim mecburen. umarım o zamana kadar ve performansı yerinde olur.

Yıl sonu bence en iyi ihtimal.
    2013 model olarak piyasaya sunulacak olsa bile bunun bize gelmesi Ocak'tan sonrasını bulur (model yılı düzenlemesi)
    Bence geleceği en erken 2013 mayıs veya Ağustos (2014 model).

Çünkü Renonun şanzımanı tamamen baştan tasarlası gerek.

Hem gelse bile cam tavanlı modelin fiyatının 75'den aşağı olabileceğini ummak hayalcilik olur.
    ----
    Benzinli modelin performanıs herkese yetmeyebilir (kasa itibariyle); idare etse bile tüketim can sıkıcı olacaktır.

---
    Manuel de işler kolay ama, ah o 3. pedalı (debriyajı) icat eden mühendis. (ben de manuel sevmem)

• quote:

quote:

Yıl sonu bence en iyi ihtimal.
    2013 model olarak piyasaya sunulacak olsa bile bunun bize gelmesi Ocak'tan sonrasını bulur (model yılı düzenlemesi)
    Bence geleceği en erken 2013 mayıs veya Ağustos (2014 model).

Çünkü Renonun şanzımanı tamamen baştan tasarlası gerek.

Hem gelse bile cam tavanlı modelin fiyatının 75'den aşağı olabileceğini ummak hayalcilik olur.
    ----
    Benzinli modelin performanıs herkese yetmeyebilir (kasa itibariyle); idare etse bile tüketim can sıkıcı olacaktır.

---
    Manuel de işler kolay ama, ah o 3. pedalı (debriyajı) icat eden mühendis. (ben de manuel sevmem)

Eğer böyle olursa hiç ihtimal kalmaz :)

Aslında benim manuel ile hiç sorunum yok; hatta çok daha fazla severim ama eşim benle aynı duyguları paylaşmıyor. O yüzden mecburen otomatik arıyorum, crossover ı da trafikte daha rahat hissetsin diye istiyorum. Yoksa bence İstanbul'da en güzel araba küçük araba.

• quote:

Aslında benim manuel ile hiç sorunum yok; hatta çok daha fazla severim ama eşim benle aynı duyguları paylaşmıyor. O yüzden mecburen otomatik arıyorum, crossover ı da trafikte daha rahat hissetsin diye istiyorum. Yoksa bence İstanbul'da en güzel araba küçük araba.

Sadece sıfır mı bakıyorsunuz;
    Ben olsam 1.6lt diye sıfır araca vereceğim parayı 2. el 2.0 araçlara vermeyi tercih ederdim.

60-70 Bin arasında Kuga - Captiva - Crv - Hyundai - Kia rahatlıkla (2010-2011 model olarak) bulunabilir.

(bence)

Veya C sınıfı

• quote:

quote:

Ben olsam 1.6lt diye sıfır araca vereceğim parayı 2. el 2.0 araçlara vermeyi tercih ederdim.

60-70 Bin arasında Kuga - Captiva - Crv - Hyundai - Kia rahatlıkla (2010-2011 model olarak) bulunabilir.

(bence)

Veya C sınıfı

2.0 dan vergiden dolayı uzak duruyorum :(

• Yeni Kuga'yı bekleyebilirsiniz.Ecoboost+powershift seçeneği güzel olur.Fakat ülkemize ne zaman gelir bilinmez.

Ayrıca Tiguan için de DSG seçeneği gelecek TSI motora.
  • Renault edc şanzımanları getrag'dan almaktadır.
    Nissan'ın reno ile motor ve platform konusunda anlaşmaları bulunuyor ancak
    şanzıman için Nissanın getrag ile aynı anlaşmadan yararlanabileceğini duymadım.
    Renonun anlaşması sanırım tork dayanımı 240-280 olan şanzıman için. (Link)
    Getrag'ın farklı tork dayanımları için çift kavramalı şanzıman çözümleri de bulunmaktadır.(Link)
    Renonun yeni dizel motoru 320nm tork ürettiğinden 240-280'lık şanzıman uygun olmayacaktır.
    Farklı bir model kullanılabilir.

Nissan'ın bu şanzımanları kullanması olayı da getrag ile anlaşma sağlamasına bağlı..
    Kaldı ki böyle bir anlaşma girişimi var mı? veya gündemde mi? hiç bir bilgim yok..

• quote:

quote:

quote:

(bence)

Veya C sınıfı

2.0 dan vergiden dolayı uzak duruyorum :(

qaşkay dizel orta donanımlı araç 70 bin tlden aşağı olmaz. bütçe sanırım 70 binonunda geşleceği şüpheli zaten.

55-60 bine 2008-2009 model temiz captiva xtrail bulunur . sıfır ssangyong alınabilir korando modeli. vergi dediğiniz şey yıllık 1000 tl fazlalık.araç değe3rinin 70de biri .10-15 bin tl lik araç alıcak için önemli dir belkide 70bin tl lik araç için önem arzetmediğini düşünüyorum.çok daha güçlü daha geniş araç almış olacaksınız. verdiğiniz fazla vergi havaya gitmeyecek yani.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-omerler-otomotiv-den-2009-model-captiva-high-7koltuk-92547319/detay

ayrıca 2. el adığınıuz için değer kaybı minimum olur .2 yıl sonra bu araç qq den daha fazla edecektir.

opel mokka çıkacak 1.7 motordan dolayı onunda vergi sorunu var. chevrolet trax da o modelin aynısı umarım .1.6 dizel bi motor getirir ikisinden birisi.

crv ninde 1.6 dizeli gelicek ama kim bilir ne zaman.otomatik olacağıda şüpheli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.