Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, zamanım olunca güzel bir yalıtım çalışması yapmayı düşünüyorum. Ayrıca far üstü kayar led ve paçalık takıcam. Sonrasında resmini paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam Fethiye Nistek Nissan özel servisinde bakımını yaptırdım. Motul 0-20 yağ, yağ, polen ve hava fitresi değişti. 400 tl ödedim. Yakın zamanda bakım yaptıracaklar için kriter olur belki. Servis aynı bakım için 770 tl istesi ve hiç indirim yapmadı.

•  NİSSAN MICRA CLUB

2007 micra aracima bu urunu alip taktirmayi dusunuyorum tavsiye edermisiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar geçen gün yola çıktım , 5-10 km gittikten sonra bir anda PS (power steering) hatası verdi , nedir bu diye düşünürken müsait yerde kenara çektim , arabanın direksiyonu traktör gibi oldu , direksiyon motoru devre dışına çıktı.Hatayı cihaza bağlayıp sildirince geçebilir dediler, bir elektrikçide yazılım hatayı görmedi.Bşka birine gittim o hatayı gördü , alelacele sldim dedi ama kontağı çevirinde lamba gene yandı(silemedi sanki)
    Bu sıkıntıyı daha önce deneyimleyen var mı?
    (Aracım 2004 k12 otomatik)

• philosopherx kullanıcısına yanıt
    K12 lerde kronik sorun PS arizasi.Tek cozum motorun degisimi.Zamaninda basima gelmisti garanti sayesinde kurtarmistim.Ucuz tamirli cikmalar oluyor ama nereye kadar idare eder bilinmez..

Elektrikli direksiyon sorunu kronik, ben yaşamadım ama dönüşlerde direksiyonu en sona dayalı vaziyette kullanmamaya özen gösterdim. Çözüm yolu değişim, motorun sargısını tamir edenler var ama ustasını bulmak lazım, en mantıklı çıkma olabilir. Sigortasını kontrol edin o da atmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Elektrikli direksiyon sorunu kronik, ben yaşamadım ama dönüşlerde direksiyonu en sona dayalı vaziyette kullanmamaya özen gösterdim. Çözüm yolu değişim, motorun sargısını tamir edenler var ama ustasını bulmak lazım, en mantıklı çıkma olabilir. Sigortasını kontrol edin o da atmış olabilir.
    Sigorta kontrolü ne şekilde yapılır?

Motor bölmesinde ve direksiyon sol tarafında sigorta panolarında şema mevcut Avometre ile kontrol edebilirsiniz, belki rölesi de arıza yapmış olabilir. Normalde kontağı kapatınca direksiyon 2-3 sn sonra sertleşir o da çıt diye röle sesi gelince o ses duyulmuyor ise röle kaynaklı olabilir.

O hata yüzünden aracı satmıştık. Arızayı silme kısa vadeli çözüm belki 2 kontak sonra tekrar arıza verebilir. Çıkması bile çok pahalı bir parça. Bence tamir ettirip öyle kullanın

• Aydın-Didim ve çevresinde Elektrikli Direksiyona bakan usta bilen var mı?kime sorsam bulamazsın zor diyorlar.Belki küçük bir sorun,bilg bağlayınca tork sensör gibi bi hata yazdı.

Hareketli algılayan sensör hatası vermiş, motor arızalı olmaya bilir.

İzmir'de burası var, yorumlar bayağı olumlu. Arayıp arızayı tarif et istersen belki yardımcı olurlar.

https://www.google.com/search?client=ms-android-xiaomi-rev2&cds=2&cs=0&hl=tr-TR&v=11.22.11.21.arm64&output=search&q=Eds+Power+Direksiyon+Servisi&ludocid=15765399883260443029&ibp=gwp;0,7&lsig=AB86z5WLVNR4VCPBtr-vXHrt3TO0&kgs=137688e4c85c66fe&shndl=-1&source=sh/x/kp/local&entrypoint=sh/x/kp/local

• mşah kullanıcısına yanıt
    Orası hidroliklere bakıyormuş , elektriklilere bakmıyormuş hocam malesef.

İstanbul'da ama bir görüş istersen.

https://www.ecrindireksiyon.com/

• Herkese merhaba, biz de 1.0 tekna cvt ile aranıza katılıyoruz, haftaya teslim alacağız kısmetse.
  • PS hatası sorunu için iZmir'deki Borovalılar servis sadece cihaza bağlayıp hatayı görüp 18 bin tl karşılığı tüm direksiyonu mili dahil tüm parçaları değiştireceklerini söylediler.Biraz tartışıp oradan ayrıldım.276 tl arıza tespit ücreti aldılar , memnun kalmadığımı , oto elektrilçilerin aynı hizmet için ücret bile almadıklarını söyledim , ciddiye alınmadım , hakkımı arayacağım.
    Direksiyon için izmir bucada 6. Sanayide Çavuşoğlu oto elektronik var , gittim 5 dkda tespit , 45 dkda direksiyon un değişimini yaptılar.2800 tl aldılar.6 ay garanti verdiler.
    Sorun şimdilik çözüldü , inşallah nüksetmez.

Hayırlısı olsun ama tam yerine gitmişsiniz, keşke İzmir'e gelmişken arasaydınız Karakaşlar yada Artky'e giderdik. 6 sanayi bana çok yakın, yapılacak bir şey varsa yardımcı olurduk.
  • Merhaba 2018 street aracim var. Yeni surucuyum

Direksiyondaki cruise control dugmesine bazen yanlislikla dokunuyorum. Göstergede işareti cikiyor. Bu durumu nasıl resetlerim. Eskı haline nasıl getirebilirim. Bişeylere basıyorum ama olmuyor (evet kadın sürücüyüm bildiniz) arabayı saga cekip kòntagi kapatip açinca duzeliyor. Ama daha kolay bir yolu vardir mutlaka? Bileniniz var mi? Teyzenize bir yardım edin gençler😊

• Yasarz Y kullanıcısına yanıt
    Hiz sabitleme ve sinirlama direksiyondaki yatay tuslarla aktif olur.İlk onlara sonra 40 km ustunde istediginiz surate geldiginizde yuvarlak olan tusla sabitlersiniz.Ondan sonra hizi yuvarlak düğmenin ustune ,!dusurmek içinde altina basarsiniz.Ya dediginiz gibi kontagi ac-kapa yaparak reset atar yada aktive eden yuvarlak dugmenin altindaki yatay dugmeye tekrar basarak iptal edebilirsiniz.Hic kullanmayacaksaniz yetkili servisten rica edip dugmenin jackini sizin icin cikarabilirler

• Fuji kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederim bilgi için. Deneyecegim

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.