Şimdi Ara

Nissan Juke vs Opel astra HB karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Juke'un sport benzinlisini almayı düşünüyorum. opel yeni astra HB ve Juke arasında kaldım. Gönlüm Juke'tan ya ama kime sorsam alma diyor. Çok fazla şikayet var.

Dün eskiden galerici olan bir arkadaşımlar test sürüşü yapmaya gittim. Platinum dizel vardı test aracı olarak. Pek tecrübem olmadığı için galerici arkadaşıma kullandırttım ve aracın kullanımının çok kötü olduğunu söyledi. Tabi sonra ben de kullandım gerçekten çok atak bi araba o yönden çok hoş ama sanki Opel'deki kullanım rahatlığını Juke'da bulamadım.

Araç içeri inanılmaz fazla ses alıyordu, direksiyonda ve gaz pedallarında çok hafif titreşimler var gibiydi.

Araç sahibi olup bir yıldır kullanan bir arkadaşım da galerici arkadaşımın tam tersini söyledi, kullanımının çok rahat olduğunu ve hiçbir problemle karşılaşmadığını, gözü kapalı alınacak araba olduğunu söyledi.

Sanırım temmuz ayında ÖTV zammı gelecekmiş ve ben çok kararsız kaldım. 1 hafta içinde almam lazım

Opel asta 1.4 cosmo vs Nissan Juke sport

Hangisini almalıyım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

• tabiki astra
  • hocam ikisini de kullansanız anlarsınız zaten aradaki farkı birisi yükseltilmiş b sınıfı bir araç diğeri c sınıfı...
  • Astra

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden astra ya da Juke tercih ettiğinizi yorumlarınızla beraber yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar.
  • @quadream Hocam ikisini de kullandım nissan daha atak gibi geldi bana tabi güzel ama opel çok daha konforluydu. Arabalardan pek anlamadığım için karar veremiyorum. İlk arabam olacak.
  • Selamlar. Juke ile Astra arasında kıyaslama yapamam ama önceki mesajlarda belirtildiği gibi arada sınıf farkı var. Biz Corsa'nın yerine eşime Juke 1.6 sport pack cvt aldık. Juke'un arkası dar, bagajı küçük. Şehir içi için keyifli bir araba, uzun yola çıkmadık. Yerden yüksek olduğu için virajlarda savurmaya meyilli gibi ama pek zorlamadım. Yol sesi konusunda aşırı rahatsız olduğumuz bir durum yok, gerçi biz alırken serviste izolasyon da yaptırmıştık, etkisi var mı bilmiyorum. Performansı bence tatminkar, araç yeni olduğu için yakıt konusunda erken. Beklentilerinizi tam olarak bilmediğim için sadece aklıma gelenleri yazdım. Kısaca Corsa'ya göre biz daha çok sevdik. Bence Yeni Auris'i de inceleyin. Alacağınız araç hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz inşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_uslu

Selamlar. Juke ile Astra arasında kıyaslama yapamam ama önceki mesajlarda belirtildiği gibi arada sınıf farkı var. Biz Corsa'nın yerine eşime Juke 1.6 sport pack cvt aldık. Juke'un arkası dar, bagajı küçük. Şehir içi için keyifli bir araba, uzun yola çıkmadık. Yerden yüksek olduğu için virajlarda savurmaya meyilli gibi ama pek zorlamadım. Yol sesi konusunda aşırı rahatsız olduğumuz bir durum yok, gerçi biz alırken serviste izolasyon da yaptırmıştık, etkisi var mı bilmiyorum. Performansı bence tatminkar, araç yeni olduğu için yakıt konusunda erken. Beklentilerinizi tam olarak bilmediğim için sadece aklıma gelenleri yazdım. Kısaca Corsa'ya göre biz daha çok sevdik. Bence Yeni Auris'i de inceleyin. Alacağınız araç hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz inşallah...

Teşekkür ederim inşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız.

Auris'in tipi hoşuma gitmedi, yoksa çok güzel araba herkes tavsiye etti onu da..

En sonunda yazı tura atacam olacak bitecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCustomizer

quote:

Orijinalden alıntı: m_uslu

Selamlar. Juke ile Astra arasında kıyaslama yapamam ama önceki mesajlarda belirtildiği gibi arada sınıf farkı var. Biz Corsa'nın yerine eşime Juke 1.6 sport pack cvt aldık. Juke'un arkası dar, bagajı küçük. Şehir içi için keyifli bir araba, uzun yola çıkmadık. Yerden yüksek olduğu için virajlarda savurmaya meyilli gibi ama pek zorlamadım. Yol sesi konusunda aşırı rahatsız olduğumuz bir durum yok, gerçi biz alırken serviste izolasyon da yaptırmıştık, etkisi var mı bilmiyorum. Performansı bence tatminkar, araç yeni olduğu için yakıt konusunda erken. Beklentilerinizi tam olarak bilmediğim için sadece aklıma gelenleri yazdım. Kısaca Corsa'ya göre biz daha çok sevdik. Bence Yeni Auris'i de inceleyin. Alacağınız araç hayırlı olsun, kazasız belasız binersiniz inşallah...

Auris'in tipi hoşuma gitmedi, yoksa çok güzel araba herkes tavsiye etti onu da..

Alıntıları Göster

Rica ederim. Bekar ya da çocuksuz bir aileyseniz, geniş bagaj sizin için olmazsa olmaz değilse Juke sizi tatmin eder bence. Test sürüşünü muhakkak yapın. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_uslu -- 26 Haziran 2013; 8:55:20 >

• Teşekkür ederim

Bekarım test sürüşü yaptım, beğendim de tek düşündüğüm pişman olur muyum. Çünkü opel kalitesini kanıtlamış bir marka, Juke son birkaç yılın markası
  • Bu Turkiye'de ki Juke'larin yakit tuketimi gosteren bir site yok mu? Amerikan sitelerinde buldum ama onlarda kullanilan motorlar farkli ve dizel versiyonu yok. Birde 2.el alsam icini kirmizi interiora cevirmem kaca gelir bir bilgisi olan var mi? Tekna dizellerde pek bulamadimda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chania -- 26 Haziran 2013; 20:35:39 >
  • Astra J Cosmo'yu c segmentinde başka hiç bi arabaya değişmem şahsen.Gerek tasarım gerek donanım olarak.

Juke'da güzel araba ama içi biraz dar diye biliyorum suv olmasına rağmen.

Hepsinden öte bi insan gönlünden geçen neyse onu yapmalıdır
  • Juke'un astra'ya gore ustun bir tarafi yok her sekilde astra tercih edilmelidir.

Gonlunuz juke'dan yana belliki fakat alirsanizda sunu bilinki astra daha iyi bir araba yinede tercih sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun süre düşündüm arkadaşlar ve sizin de dediğiniz gibi Astra almaya karar verdim.
    Beni juke'dan vazgeçiren nedenler şunlar oldu:

- İç mazlemesi sert plastik ne yazık ki, Opel'le arasında çok fark olduğunu düşünüyorum.
    - Arka kısmın ve bagajın dar oluşu (aslında çok takmıyorum buna, Opel'le kıyaslama açısından yazdım)
    - Sürüş komforu olarak Opel daha rahat geldi. oturunca koltuğa gömülüyorsunuz. Juke SUV olduğu için oturma pozisyonu daha dik gibi geldi bana.
    - Rampa ve çukurlarda arka koltukta oturanlar biraz fazla rahatsız olduğunu söylediler.
    - Arkaya koltuğa dik oturunca başım tavana değiyor ne yazık ki.
    - Opel'in daha donanımlı olması (Cosmo düşünüyorum Opel alırsam)
    - Juke'un dizelini kullandım ve içeri çok ses alıyordu ya da bana öyle geldi çok dikkat ettiğim için.
    - Ve tabi ki 2. el piyasası.

Juke'un beni çeken tarafları
    - Kullanımının atak ve heyecanlı olması, direksiyonu çok yumuşak.
    - Tasarımı
    - Yerden yüksek oluşu

Böyle + ve - leri yazınca Astra daha manıklı geldi bana.

Bir aksilik olmazsa 2 gün sonra siparişimi vermeyi düşünüyorum.

• quote:

Uzun süre düşündüm arkadaşlar ve sizin de dediğiniz gibi Astra almaya karar verdim.
    Beni juke'dan vazgeçiren nedenler şunlar oldu:

- İç mazlemesi sert plastik ne yazık ki, Opel'le arasında çok fark olduğunu düşünüyorum.
    - Arka kısmın ve bagajın dar oluşu (aslında çok takmıyorum buna, Opel'le kıyaslama açısından yazdım)
    - Sürüş komforu olarak Opel daha rahat geldi. oturunca koltuğa gömülüyorsunuz. Juke SUV olduğu için oturma pozisyonu daha dik gibi geldi bana.
    - Rampa ve çukurlarda arka koltukta oturanlar biraz fazla rahatsız olduğunu söylediler.
    - Arkaya koltuğa dik oturunca başım tavana değiyor ne yazık ki.
    - Opel'in daha donanımlı olması (Cosmo düşünüyorum Opel alırsam)
    - Juke'un dizelini kullandım ve içeri çok ses alıyordu ya da bana öyle geldi çok dikkat ettiğim için.
    - Ve tabi ki 2. el piyasası.

Juke'un beni çeken tarafları
    - Kullanımının atak ve heyecanlı olması, direksiyonu çok yumuşak.
    - Tasarımı
    - Yerden yüksek oluşu

Böyle + ve - leri yazınca Astra daha manıklı geldi bana.

Bir aksilik olmazsa 2 gün sonra siparişimi vermeyi düşünüyorum.

Astra'nında düşük hızlarda direksiyonu gayet yumuşak.Kullanırken iki aracın verdiği zevki kıyaslamak astra'ya hakaret olur benim gözümde.

• Juke alırsanız bence hata yapmış olursunuz. Konfor, yol tutuş, izolasyon, sürüş zevki, malzeme kalitesi,iç hacim,donanım, iç tasarım ve bence dış tasarım yada şöyle toparlayıp her konuda astra daha iyi demek doğru olur. Yerden yüksek olması belkide juke un tek olumlu yönü. Oda bir avantaj sayılırsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 27 Haziran 2013; 4:36:19 >
  • quote:

@quadream Hocam ikisini de kullandım nissan daha atak gibi geldi bana tabi güzel ama opel çok daha konforluydu. Arabalardan pek anlamadığım için karar veremiyorum. İlk arabam olacak.

Hocam bir de leona bakin isterseniz, 1.4 tsi fr cok iyi bir kombinasyon oluyor... Hayirli olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize.

Juke düşünmekle hata yaptığımı anladım.

Kısmetse yarın Astra cosmo ( flexride, navi600) siparişimi vereceğim.

Bayiyi aradım temmuzun ilk haftasında zam geleceğini söylediler arkadaşlar.
  • quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize.

Hayırlı olsun şimdiden birde flexride opsiyonunu ekliyormuşsunuz çok keyifli bir araç alıyorsunuz gerçekten.
  • quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize.

hayırlı olsun hocam, araç gelince incelemeni de bekleriz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.