Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (955. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: erdal83

S.a.2005 tekna sedan kullanicisiyim. Kulüp gerçekten çok iyi olmuş müthiş ayrıntılı bilgiler mevcut.
    Aracimi yeni aldim ve birkac ufak tefek problem mevcut. Kuvvetle ihtimal cevaplari vardir ama o kadar
    Çok mesaj varki oku oku bitmiyor. O yuzden cevap yazilmis ise tekrari zahmet olmaz umarım :).

1) sehir dışı 20 krş sehir içi 30 krş neden bu kadar fark acaba?

2) yaklaşık 1500 km de iki kez yağ koydum, nerdeyse sıfır olmuştu. 5/30 ve 10/40
    Usta hicbir sıkıntı görmedim, basınçtan yağ eksiltiyor olabilir dedi. Çünkü motorun çalışmasında ve egzoz çıkışında
    Yağ ile ilgili bir problem gorunmuyormus.

3) arac sol tarafa cok ciddi cekme yapiyor, on takim ile alakali olabilirmi( sanayide on takim cok iyi demislerdi) yoksa direksiyon ile ilgili bakimmi gerekir?

4) tavandan su damlıyor zaman zaman, problem anten alt kısmında mıdır veya başka nerede olabilir, çözüm öneriniz nedir.?

5) ayağımi debriyajdan tam olarak cektigimde pır pır pır pır diye bir ses geliyor, hafiften dokununca debriyaja sesi kesiyor. Balatalardan olurmu ki acaba, cunku yenileme vakti yaklasti iyice.

6) lastik almak icap ediyor, yazlik lastik almayı düşünüyorum, kışlık mecburi değil nede olsa hhemde para yok:) iki takim lastik için. Her ne kadar özellikle bu araba için Michelin tavsiye edilse de o lastikler çok pahalı, ikinci sınıf ve yumuşak özelliklibir lastik olarak neyi onerirsiniz? 195/55/16

Okuduğunuz için tesekkur ederim..

1 : Şehiriçi şehirdışı olarak yakıt tüketimi hiçbirzaman hiçbir arabada aynı olamaz. Şehir içi herzaman çok daha fazla yakar. Çünkü sürekli dur kalklar gerçekleşiyor bu esnada araç yol katetmektense duraksamalar esnasında da yakıt yakmaya devam ediyor. sürekli hızlanmalarda vites yükseltmelerde gerçekleşen durumlarda motor uzun yoldaki sabit hızdalardaki sürüşlere oranla daha fazla gaz istiyor yani daha fazla yakıt demektir. Bu yüzden şehir içi herzaman fazla yakar. Ancak şehirdışı genelde sabit vites sabit motor devirleri ve sabit hızlarda sürüşle olduğu için gaz pedalina çok basmıyoruz ve araç yüksek bir hızla sabit gazda durmadan seyir ederken yakıt yakma olayı az oluyor. Dolayısıyla 100 km de mutlaka ş.içi - ş.dışı yakıt farkı olur....

2: 1500km de yağ bitiyorsa mutlaka büyük bir problem var. aracınız yağ yakmıyor bence. yağ yaksa 1500 km de sıfır yağ durumuna inmez. Yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettiriniz yağın numarasıyla bu durumun alakası yok. Çok ciddi bir problem bu... Bir insanın kansız kalması durumunda sonucun ne olduğunu düşünün işte motorun kanı da motor yağıdır. Bu yüzden bu konu üstünde mutlaka durun iyi bir başka ustaya gösteriniz....

3: aracın sağa veya sola çekmesi tamamen ön düzendeki direksiyon rot ayarından kaynaklanır. Çok nadiren başka sorunlardan da kaynaklanabilir. Bu işi iyi bir Rot-Balans işi yapan ön düzenci ustasına gösteriniz. Tamirciye değil...

4: tavan ön taraftan su damlatıyorsa anten kökünden kaynaklanıyordur gevşemiş veya tavan sacını tutan tırnağı kırılmış olabilir. Ya da daha önce anten kırılmış olup yerine uydurmaca tam oturmayan başka bir anten takılmış olabilir. Kontrol etmek veya kontrol ettirmek lazım kaportacıda.

5: çoğu arabada bu debriyaj basılıyken ve basılı değilken çıkıp çıkmayan bu sese ben normal gözüyle bakıyorum sorun olduğunu ben düşünmüyorum bu konuda net birşey söylemeyeyim çünkü tam olarak sesin nasıl bir tür ses olduğunu bilmiyorum ancak genelde bu tür sesler debriyaj bilyasından olur diye duymuştum. Ama amcamın 2011 model jetta 1.6tdi aracında bile var aynı durum ve hiçbir sorun yok.. Eğer ses çok az ise duyulması zor ve rahatsız etmiyorsa, aracın çekişi iyi vites dbriyaj kavramaları kemikli sert güzel ise yani kaçırma vs. yok ise debriyaj iyi demektir.

6: Kesinlikle michelin veya bridgestone önermiyorum o kadar para vermeye gerek yok çünkü aynı kalitede hatta daha iyi kaliteye sahip çok marka var. Size kesin olarak şunu söylemek istiyorum 195-55-16 ebatlarındaki tüm lastikler zaten pahalıdır bilirsiniz araştırırsanız. Fakat emin olun ki bridgestonenın ER300 Turanza sından tutun Michelin Primachy HP sine kadar bir çok lastik ve modelinden daha iyi üstün olan yeni 2014 te üretilmeye başlayan Japon malı olan Toyo Proxes CF2 - 87H serisi öneriyorum şiddetle... yaza girerken ben de bu lastiklerden taktıracağım. Asla pişman olmazsınız çünkü çok araştırma karşılaştırma yaptım sonuna kadar arkasındayım bu lastiğin Lastiğin linki ;

http://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-CF2-19555R16-87H,PR-13442.html

Çağrı Kendigül > ayrıntılı cevap için teşekkür ederim

1) ikna oldum ama lastikleri değiştirince biraz daha iyi olabileceğini tahmin ediyorum.

2) yağ kaçağı yok ama daha ayrıntılı baktiracagim,

3) aracı almadan 2 kez rot balansciya girmiştim fakat bir kez daha gitmek icap ediyor sanırım,

4) en kısa zamanda yeni bir anten alacağım insallah,

5) debriyaj balatasindanda olabileceğini duymuştum, degistirdigimde ne ile karşılaşacağım, onu bir göreyim sonrasına bakacağım fakat balatadan ziyade dediginiz gibi bilya dan kaynaklanıyor olabileceği ddaha mantıklı sanki

6) az bulunan bir lastik sanki ama taksitle alabilirsem alırım hatta çıkma düşürürsem dahada iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

S.a.2005 tekna sedan kullanicisiyim. Kulüp gerçekten çok iyi olmuş müthiş ayrıntılı bilgiler mevcut.
    Aracimi yeni aldim ve birkac ufak tefek problem mevcut. Kuvvetle ihtimal cevaplari vardir ama o kadar
    Çok mesaj varki oku oku bitmiyor. O yuzden cevap yazilmis ise tekrari zahmet olmaz umarım :).

1) sehir dışı 20 krş sehir içi 30 krş neden bu kadar fark acaba?

2) yaklaşık 1500 km de iki kez yağ koydum, nerdeyse sıfır olmuştu. 5/30 ve 10/40
    Usta hicbir sıkıntı görmedim, basınçtan yağ eksiltiyor olabilir dedi. Çünkü motorun çalışmasında ve egzoz çıkışında
    Yağ ile ilgili bir problem gorunmuyormus.

3) arac sol tarafa cok ciddi cekme yapiyor, on takim ile alakali olabilirmi( sanayide on takim cok iyi demislerdi) yoksa direksiyon ile ilgili bakimmi gerekir?

4) tavandan su damlıyor zaman zaman, problem anten alt kısmında mıdır veya başka nerede olabilir, çözüm öneriniz nedir.?

5) ayağımi debriyajdan tam olarak cektigimde pır pır pır pır diye bir ses geliyor, hafiften dokununca debriyaja sesi kesiyor. Balatalardan olurmu ki acaba, cunku yenileme vakti yaklasti iyice.

6) lastik almak icap ediyor, yazlik lastik almayı düşünüyorum, kışlık mecburi değil nede olsa hhemde para yok:) iki takim lastik için. Her ne kadar özellikle bu araba için Michelin tavsiye edilse de o lastikler çok pahalı, ikinci sınıf ve yumuşak özelliklibir lastik olarak neyi onerirsiniz? 195/55/16

Okuduğunuz için tesekkur ederim..

1 : Şehiriçi şehirdışı olarak yakıt tüketimi hiçbirzaman hiçbir arabada aynı olamaz. Şehir içi herzaman çok daha fazla yakar. Çünkü sürekli dur kalklar gerçekleşiyor bu esnada araç yol katetmektense duraksamalar esnasında da yakıt yakmaya devam ediyor. sürekli hızlanmalarda vites yükseltmelerde gerçekleşen durumlarda motor uzun yoldaki sabit hızdalardaki sürüşlere oranla daha fazla gaz istiyor yani daha fazla yakıt demektir. Bu yüzden şehir içi herzaman fazla yakar. Ancak şehirdışı genelde sabit vites sabit motor devirleri ve sabit hızlarda sürüşle olduğu için gaz pedalina çok basmıyoruz ve araç yüksek bir hızla sabit gazda durmadan seyir ederken yakıt yakma olayı az oluyor. Dolayısıyla 100 km de mutlaka ş.içi - ş.dışı yakıt farkı olur....

2: 1500km de yağ bitiyorsa mutlaka büyük bir problem var. aracınız yağ yakmıyor bence. yağ yaksa 1500 km de sıfır yağ durumuna inmez. Yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettiriniz yağın numarasıyla bu durumun alakası yok. Çok ciddi bir problem bu... Bir insanın kansız kalması durumunda sonucun ne olduğunu düşünün işte motorun kanı da motor yağıdır. Bu yüzden bu konu üstünde mutlaka durun iyi bir başka ustaya gösteriniz....

3: aracın sağa veya sola çekmesi tamamen ön düzendeki direksiyon rot ayarından kaynaklanır. Çok nadiren başka sorunlardan da kaynaklanabilir. Bu işi iyi bir Rot-Balans işi yapan ön düzenci ustasına gösteriniz. Tamirciye değil...

4: tavan ön taraftan su damlatıyorsa anten kökünden kaynaklanıyordur gevşemiş veya tavan sacını tutan tırnağı kırılmış olabilir. Ya da daha önce anten kırılmış olup yerine uydurmaca tam oturmayan başka bir anten takılmış olabilir. Kontrol etmek veya kontrol ettirmek lazım kaportacıda.

5: çoğu arabada bu debriyaj basılıyken ve basılı değilken çıkıp çıkmayan bu sese ben normal gözüyle bakıyorum sorun olduğunu ben düşünmüyorum bu konuda net birşey söylemeyeyim çünkü tam olarak sesin nasıl bir tür ses olduğunu bilmiyorum ancak genelde bu tür sesler debriyaj bilyasından olur diye duymuştum. Ama amcamın 2011 model jetta 1.6tdi aracında bile var aynı durum ve hiçbir sorun yok.. Eğer ses çok az ise duyulması zor ve rahatsız etmiyorsa, aracın çekişi iyi vites dbriyaj kavramaları kemikli sert güzel ise yani kaçırma vs. yok ise debriyaj iyi demektir.

6: Kesinlikle michelin veya bridgestone önermiyorum o kadar para vermeye gerek yok çünkü aynı kalitede hatta daha iyi kaliteye sahip çok marka var. Size kesin olarak şunu söylemek istiyorum 195-55-16 ebatlarındaki tüm lastikler zaten pahalıdır bilirsiniz araştırırsanız. Fakat emin olun ki bridgestonenın ER300 Turanza sından tutun Michelin Primachy HP sine kadar bir çok lastik ve modelinden daha iyi üstün olan yeni 2014 te üretilmeye başlayan Japon malı olan Toyo Proxes CF2 - 87H serisi öneriyorum şiddetle... yaza girerken ben de bu lastiklerden taktıracağım. Asla pişman olmazsınız çünkü çok araştırma karşılaştırma yaptım sonuna kadar arkasındayım bu lastiğin Lastiğin linki ;

http://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-CF2-19555R16-87H,PR-13442.html

Çağrı Kendigül > ayrıntılı cevap için teşekkür ederim

1) ikna oldum ama lastikleri değiştirince biraz daha iyi olabileceğini tahmin ediyorum.

2) yağ kaçağı yok ama daha ayrıntılı baktiracagim,

3) aracı almadan 2 kez rot balansciya girmiştim fakat bir kez daha gitmek icap ediyor sanırım,

4) en kısa zamanda yeni bir anten alacağım insallah,

5) debriyaj balatasindanda olabileceğini duymuştum, degistirdigimde ne ile karşılaşacağım, onu bir göreyim sonrasına bakacağım fakat balatadan ziyade dediginiz gibi bilya dan kaynaklanıyor olabileceği ddaha mantıklı sanki

6) az bulunan bir lastik sanki ama taksitle alabilirsem alırım hatta çıkma düşürürsem dahada iyi olur.

Hocam bilinmedik duyulmadik bir lastik degildir toyo dedigim gibi cok unlu ve bu islerle ilgilenen ozellikle otomobil sporlari ile ilgilenen herkesin 1. Siralarda bildigi markadir Toyo Tires. Her tarafta kucuk ilcelerde bile Toyo yetkili saticisi ve servisleri bulunuyor buna gorre dusunun bazi markalarin her ilcede hatta bazi sehirlerde bayisi bile yok. Supheniz olmasin. Ayrica lastik konusunda 2. El Cikma lastik asla alinmamasindan yanayim . Ne oldugu belli degildir ne kadar açıkta bekledigi de bilinmez. Sonucta kullanilmis ve omrunden omur gecmistir. Acil durum olmadikca 1 adet veya acil 2 adet idare etsin amaciyla belki alinabilir ama aracin 4 lastigi eskimis ise 4 adet sifir almak gerekir. Lastik can guvenligidir bunu unutmayin. Bir arabada bana gore en onemli olay ; lastigin kalitesi, aracin yuksek fren kabiliyeti, en iyi yol tutusa sahip olmasidir. Bunlar birlestiginde guvenlik en ust duzeye cikar. 2. El lastik alip biraz bineceginize dedigim gibi sifir alin 3 sene garanti binersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihon

Merhaba arkadaşlar. Dün bir arkadaşımdan 70.000 Km'de 2006 model Almera Tekna sedan alarak aranıza katıldım. Araç ile ilgili her türlü detayı paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

hayırlı olsun ben de geçen hafta aldım. 2005 tekna sedan. hangi şehirdesiniz. 2 hafta içerisinde 5-6 kişi oldu yeni almeracı.
  • Merhaba,

Araçlarını yeni alanlar güle güle, kazasız belasız kullansın.

Almera ları çok beğeniyorum. Almak için araştırma içindeyim . Bi kaç soru soracağım.

Tekna modelleri ile Visa PLus modelleri arasında çok fark varmı ? Çelik jant dışında. ( visia buldum o da otamatik klimalıydı, gösterge panelide aynı idi)

Birde LPG de uzun yolda kaç km yapar. (1lt ile)

iyi formlar.
  • İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben Bursa / Orhangazi'deyim. Almera beğendiğim bir araç, alabildiğim için seviniyorum. Herkesin kazasız, belasız araçlarını güle güle kullanmasını dilerim.

@petrit
    @evvela
    @mustozt
  • değerleri istemiştiniz burdan göndereyim size inşallah istedikleriniz bunlardır.

• Bezin sistemide bir sorun görülmüyor.Herşey normal.Lpg üzerinde yoğunlaşmalısınız.Aracınızdaki kit neyse oun servisine gitmelisin.
  • Arkadaşlar kapıların hareket halindeyken kapanması için forumun 150li sayfalarında anlatılan prosedürü yaptım ama araç hiç tepki vermedi.2001 luxury
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamman

Hocam bu müzikçalar usb changer denen, aracin sistemine cd changer olarak giris yapan, şu an 170 tl fiyatı olan, oldukça iyi ses çıkışına sahip bir araç. Bu varken cd çalara neden ihtiyaç olsun ki? Ayrica anladığın kadarıyla çogu almera'nın cd çaları basit sebeplerle de olsa bozuk. Ben de sizdeki usb changerdan taktirdim. Sorunsuz kullanıyorum..

Merhaba hocam ,
    Arabayı alalı daha bir hafta kadar oldu. Radyosu çok güzel çalışıyor .Fakat cd çalarını bir türlü çalıştıramadım. Cd çalara cd koyduğumda malesef içerisine almıyor. cd den motor sesi geliyor fakat hemen dışarı çıkarıyor. Alt tarafta bağlı olan USB çalara da ne yaptıysam şarkı ları çaldıramadım.

FM AMA düğmesine basıyorum . radyo arasında dolaşıyor. CD çaldırmak için farklı bir tuşa mı basmalıyım ? bilgi vererseniz sevinirim . iyi akşamlar...

• tecrübeli almeracılar, araç hareket halindeyken vites kolu sürekli oynuyor, birde kasislerde acayip bir sürtme sesi geliyor acaba nedendir. kullandıkça kendini sevdiren bir araba.
  • Kış aylarında havaların soğuması ile birlikte hemen hemen tüm almeralarda kasislerden geçerken garç garç seslerin geldiğini okudum. Forumdan bitirgic üstadın tavsiyesi ile viraj lastiklerini değiştirdim ve o sesten kurtuldum. Bilmiyorum sizinki aynı ses mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Merhaba,

Almera ları çok beğeniyorum. Almak için araştırma içindeyim . Bi kaç soru soracağım.

Tekna modelleri ile Visa PLus modelleri arasında çok fark varmı ? Çelik jant dışında. ( visia buldum o da otamatik klimalıydı, gösterge panelide aynı idi)

iyi formlar.

merhaba. İlanlarda şahıslar bazen yanlış işaretlemeler yapıyorlar. almera sadece visia ve teknadan ibaret değiller. ''Visia'' en düşüktür sonra ''Mood'' sonra full olan ''Tekna'' gelir. Ancak Mood versiyona ''Visia Plus'' da deniliyor. yani visia plus ile mood aynıdır. ancak sadece visia en düşüktür. Sizin gördüğünüz Sanırım Mood pakettir. Visia pakette çelik jant yok ön sis farı yok kapı çıtaları siyahtır kapı kolları siyah kaplamadır. içerde ise görüntülü ekran yoktur yol bilgisayarı ve digital otomatik klima falan yoktur... arka camlar otomatik değildir. Ancak Mood paket yine Visia ile dış görünüş olarak aynıdır ancak iç olarak farklıdır. Mesela görüntülü ekran ve digital klima mevcut. arka camlar otomatik. ancak yine tekna ya göre çok alttadır. tekna nın dışında çelık jant ön sis farları- gövde renginde kapı koruma çıtaları- krom kaplı kapı kolları vardır. İçerde ise deri kaplamalı ve kumandalı direksiyon vardır. orta konsol tuş takımı mood versiyondaki gibi siyah değildir Krom rengindedir. İç kapı kolları yine krom kaplamadır. tavan gözlük saklama yeri - sağ ışıklı makyaj aynası- sürücü bel destek ayarlı fonksiyonel ön sürücü koltuğu - vb. bir çok fazla farklar var. Ayrıntıya tam girmedim. Ancak internetten Visia - Mood(VisiaPlus) - Tekna modellerini bulup henm dıştan hemde özellikle iç kısımdan iyice inceleyiniz farkları kendiniz de bulursunuz...
    Not: Hava yastığı tüm versiyonlarda standarttır (4 adet) . ABS-EBD-BAS Fren denge asistan sistemleri tüm paketlerde standarttır. Tekna versiyonun yol tutuşu lastik jant ölçüleri visia ve mood a göre daha geniş ve yanak kısmı daha kalın olduğundan daha iyidir... Visia ve mood : 185-65-15'' kullanıyor. Tekna : 195-55-16''... Almera piyasada Sıfır satılırken 2008 yılında visia fiyatı 27.000 tekna 33.000 civarındaydı ancak ara sıra fiyatlar aşağı yukarı olarak kampanyalara göre değişiyordu.. şimdi 2. el olarak aralarında o kadar fark yok. Visia almaktan sa elbette bin - ikibin daha koyup tekna almanızı tavsiye ediyorum.

• cetera kullanıcısına yanıt
    Cetera elinizde aracın kullanım kitabı varsa özellikle muzik calar, klima gibi konsoldan kontrol edilen herseyi dikkatle okuyun. İlk baslarda karisik gorunebilir. Usb changerı secmek icin direksiyon ya da konsoldaki "src" tusuna ardarda basarak ilerleyin. Kolay gelsin.

• Birkaç sayfa önce optiarc dostumuz fotoları ile paylaştı viraj lastiklerinin yerini ve değişimini oraya bakınız.Vites titremeside şanzıman takozunun iç lastiği çatlamış bozulmuş olabilir aracı lifte kaldırın vites kolunun altında biraz önde şanzıman kulağıda denir.Almera için alırsan yan sanayi 135 TL primera için dersen 65 TL ikiside aynı ortak parça😃yada volverin dostumuz gibi tornacıda iç lastiği değitirirsiniz 20 TL imzamdaki sitede detaylı açıklamaları mevcut.

• quote:

quote:

Merhaba,

iyi formlar.

merhaba. İlanlarda şahıslar bazen yanlış işaretlemeler yapıyorlar. almera sadece visia ve teknadan ibaret değiller. ''Visia'' en düşüktür sonra ''Mood'' sonra full olan ''Tekna'' gelir. Ancak Mood versiyona ''Visia Plus'' da deniliyor. yani visia plus ile mood aynıdır. ancak sadece visia en düşüktür. Sizin gördüğünüz Sanırım Mood pakettir. Visia pakette çelik jant yok ön sis farı yok kapı çıtaları siyahtır kapı kolları siyah kaplamadır. içerde ise görüntülü ekran yoktur yol bilgisayarı ve digital otomatik klima falan yoktur... arka camlar otomatik değildir. Ancak Mood paket yine Visia ile dış görünüş olarak aynıdır ancak iç olarak farklıdır. Mesela görüntülü ekran ve digital klima mevcut. arka camlar otomatik. ancak yine tekna ya göre çok alttadır. tekna nın dışında çelık jant ön sis farları- gövde renginde kapı koruma çıtaları- krom kaplı kapı kolları vardır. İçerde ise deri kaplamalı ve kumandalı direksiyon vardır. orta konsol tuş takımı mood versiyondaki gibi siyah değildir Krom rengindedir. İç kapı kolları yine krom kaplamadır. tavan gözlük saklama yeri - sağ ışıklı makyaj aynası- sürücü bel destek ayarlı fonksiyonel ön sürücü koltuğu - vb. bir çok fazla farklar var. Ayrıntıya tam girmedim. Ancak internetten Visia - Mood(VisiaPlus) - Tekna modellerini bulup henm dıştan hemde özellikle iç kısımdan iyice inceleyiniz farkları kendiniz de bulursunuz...
    Not: Hava yastığı tüm versiyonlarda standarttır (4 adet) . ABS-EBD-BAS Fren denge asistan sistemleri tüm paketlerde standarttır. Tekna versiyonun yol tutuşu lastik jant ölçüleri visia ve mood a göre daha geniş ve yanak kısmı daha kalın olduğundan daha iyidir... Visia ve mood : 185-65-15'' kullanıyor. Tekna : 195-55-16''... Almera piyasada Sıfır satılırken 2008 yılında visia fiyatı 27.000 tekna 33.000 civarındaydı ancak ara sıra fiyatlar aşağı yukarı olarak kampanyalara göre değişiyordu.. şimdi 2. el olarak aralarında o kadar fark yok. Visia almaktan sa elbette bin - ikibin daha koyup tekna almanızı tavsiye ediyorum.

Bilgilendirme için çok sağ ol arkadaş,

Sanırım benim baktığım VİSİAPLUS dı . Tekno ile çok farkı yok o zaman . Çelik jant dışında.

Dijital klima var. Kapı kollarıda kromdu (iç ve dış). bel destek filan da vardı özellikle sordum. Cd çalar Teyp gösterge ekranıda aynı idi. 4 airbag de vardı sanırım. Arka kol dayama , ön kol dayama da vardı.

Sadece dış kapı çıtaları gövde rengi değil , sisler yok, çelik jant yok .

O zaman uygun fiyata bulunursa , VİSİAPLUS da alınabilir. kişiye göre , ben çelik jant ı çok fazla önemsemem. Ortalama fiyattan 1 milyar kadar daha düşük olursa visaplus seçilebilir . Hatta araba orjinalse aynı fiyatlara bile alınabilir bence.

Şu anda ALMERA bakmaya devem ediyorum , bakalım hayırlısı.

Tekrar sağ ol....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evvela -- 4 Aralık 2014; 14:32:50 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

iyi formlar.

Bilgilendirme için çok sağ ol arkadaş,

Sanırım benim baktığım VİSİAPLUS dı . Tekno ile çok farkı yok o zaman . Çelik jant dışında.

Dijital klima var. Kapı kollarıda kromdu (iç ve dış). bel destek filan da vardı özellikle sordum. Cd çalar Teyp gösterge ekranıda aynı idi. 4 airbag de vardı sanırım. Arka kol dayama , ön kol dayama da vardı.

Sadece dış kapı çıtaları gövde rengi değil , sisler yok, çelik jant yok .

O zaman uygun fiyata bulunursa , VİSİAPLUS da alınabilir. kişiye göre , ben çelik jant ı çok fazla önemsemem. Ortalama fiyattan 1 milyar kadar daha düşük olursa visaplus seçilebilir . Hatta araba orjinalse aynı fiyatlara bile alınabilir bence.

Şu anda ALMERA bakmaya devem ediyorum , bakalım hayırlısı.

Tekrar sağ ol....

İsteğinize bağlı evet. Dış görünüşe önem veriyorsanız tekna derim. Çelik jant ve ön sis farı özellikle çelik jantlar hem görünüş hemde 16'' olduğundan da görsellik katıyor. Önden sis farı bakılınca yine estetik katıyor. Ayrıca dıştan sadece o kadar değil. Kapı koruma çıtaları siyahtır. İç olarak arka camlar visia plusta manueldir tekna da otomatiktir. Teknanın direksiyon dediğim gibi deri kaplama ve direksiyonda müzik ve bilgisayar sistemi için tuş takım kumandası var. Visia plus da yok. Aynı km ve aynı modele sahip visia plus ile tekna arasında çok fark olma sa da 2 bin lira fark garanti. Visia asla tavsiye etmem dış aynası siyah ve otomatik değil el ile manuel ayarlanıyor... Kısacası eski araçlar hissi yaşamamanız için tekna öneriyorum arka camlar 4 otomatik sadece teknadır bunu da düşünün önemli bir unsur. Bu saydıklarım dışında ufak tefek farklar da mevcut mesela tavandaki gözlük koyma gözü- ve ışıklı sağ makyaj aynası var.

• Arkadaşlar acil akü tavsiyesi Lazım yolda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thursy -- 4 Aralık 2014; 18:26:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thursy T kullanıcısına yanıt
    Benimki 60lık mutlu akü yaklaşık 5 yıllık

• bitirgic B kullanıcısına yanıt
    bilgilendirmen için teşekkürler bitirgiç.
    bu gün fark ettim bozuk yolda çukurlarda düz olmayan yollarda direksiyon kendi kendine dönüyor hakim olamıyorum. yol durumuna göre direksiyon kafasına göre sağ sol yapıyor. acaba bir sorunumu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalinuxx

Kış aylarında havaların soğuması ile birlikte hemen hemen tüm almeralarda kasislerden geçerken garç garç seslerin geldiğini okudum. Forumdan bitirgic üstadın tavsiyesi ile viraj lastiklerini değiştirdim ve o sesten kurtuldum. Bilmiyorum sizinki aynı ses mi.

herhalde aynı ses kasislerde garç, gurç sesler. pahalı bir şey değildir inşaallah.
  • 
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.