Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (954. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben az evvel netten fiyatlara bakarken takım halinde değil de tek tek satılıyor şeklinde düşünmüştüm. Benim hatam. Takım halinde satılıyormuş, fiyat uygun yani. LPG'de ise tek marşta denediğimizde sorunsuz çalışmıştı fakat sonradan anlıyoruz ki durum rastlantısal. Hem benzin de hem LPG'de tek marşta bazen çalışıp bazen çalışmayabiliyor.

@bitirgic;

Hocam ustanın dediği "enjektörler değiştiğinde tüp kafası da değişebiliyor uyumluluk açısından, fiyat artabilir" diyor. Ama net fiyat veremedi. Off...
  • Bu sefer gazı sheelden aldim ve 14,5/100 litrenin altına düşmeyen yol bilgisayarı 10 küsür litreleri göstermeye başladı. Diğer gazı sheel ve opet karışık almıştım. Şimdikini sadece sheel den aldım. Bu arada lpg nin markası z a voli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirSdü -- 1 Aralık 2014; 21:22:48 >
  • Bilgilendirme için teşekkürler üstat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Orijinalden alıntı: petrit

quote:

quote:

üstadlar hazır teyp konusu açılmışken sorayım benim 2001 in orjinal teybi kasetçalarlı Clariaon PN 1628M model. bozuk bir yola girince tesadüf mü bilmiyorum ama teybin sesi birden bozuldu,cızırtılara dönüştü.hiçbir şey anlaşılmaz oldu.gösterdiğim oto teypçileer ses çıkışının yandığını söyledi hepsi.ama tamir olmaz dediler.çok mantıklı gelmedi ama uyduruk bi teyp taktım.orjinalinin tadını alamıyorum ve direksiyondaki kumandayı da kullanamıyorum tabi. sizce tamir olur mu var mıdır bir çözümü?

Tamir olmaz mı?

Bunu söyleyen tamirci ise ona söyle dükkanı kapatsın.... Boşuna yer işgal etmesin...

Eğer teybi sökebilirsen, gönder bana...

Yaa kristal kafası yerinden oynadı, yaa preamfideki kondansatör patlak veya soğuk lehim var, yada ses çıkışın bir noktasında soğuk lehim var.

İçine açık mercek ile baksanız soğuk lehimi görürsünüz yada teyp üst kapak açıkken bir kaset tak sonra kristal kafasına hafif bastır. sesde düzelmeler olursa, ister kafayı değiştir, iser ayar yaptır veya yap...

Ama tamir olmaz diyen usta, usta değil....

Babamın şuanda dediği; "Önceden Ustalar vardı. Eline ver Ölüyü, Tabir-i Caizse diriltir. Şimdide usta var, Canlıyı veriyon, Cenezasini geri alıyon."

açıkçası elektronik işinden pek anlamam. teyp şuan sökülü zaten. o bozuk ses radyoda var. kasette hiç denemedim kullanmadım da zaten.. belki de çok basit o yüzden adamlar uğraşmak istemiyor. siz hangi şehirdesiniz?

PM attım.

Merhaba arkadaşlar,

Benim CD çalar da malesef çalmıyor. Arabayı alalı bir hafta oldu. Araçtan genel olarak çok memnunum.

Radyosu çok iyi , fakat CD çaların altına boşluğa USB çalar takmışlar. Yalnız şu an CD çalar içine CD lamıyor. USB ye de parçaları attım malesef çalmıyor. Ne yapmam lazım sizce?

Sanırım benden önceki sahibi şöyle bir alet takmış. CD CHANGER gibi bir alet ?

http://www.n11.com/volkswagen-usb-sd-aux-cevirici-aparat-P17700618

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 1 Aralık 2014; 22:54:12 >

• Lpg enjektörlerinde kaçak varsa manifolda dolan lpg gazı yüzünden ilk çalışmada boğulma olur araç geç çalışır. Ama o zamanda direk lpg'de hemen çalışmaz.Tuhaf bir durum.Lpg'de direk çalışıyor demiştin.
  • SirSdü kullanıcısına yanıt
    Almeraya zavolli map ayarını sayfa sayfa bana yolla.Sana en iyi ayarı yazar çizer yollarım. Yakıtı ipragaz,milangazdan almayı dene.
  • Almerayı sadace benzinde kullanın 1 gün.2.gün sorun devam ederse lpg ile alakası yoktur.Arka tarafta lpg gazını tamamen kapatın öncelikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

quote:

quote:

quote:

quote:

üstadlar hazır teyp konusu açılmışken sorayım benim 2001 in orjinal teybi kasetçalarlı Clariaon PN 1628M model. bozuk bir yola girince tesadüf mü bilmiyorum ama teybin sesi birden bozuldu,cızırtılara dönüştü.hiçbir şey anlaşılmaz oldu.gösterdiğim oto teypçileer ses çıkışının yandığını söyledi hepsi.ama tamir olmaz dediler.çok mantıklı gelmedi ama uyduruk bi teyp taktım.orjinalinin tadını alamıyorum ve direksiyondaki kumandayı da kullanamıyorum tabi. sizce tamir olur mu var mıdır bir çözümü?

Tamir olmaz mı?

Bunu söyleyen tamirci ise ona söyle dükkanı kapatsın.... Boşuna yer işgal etmesin...

Yaa kristal kafası yerinden oynadı, yaa preamfideki kondansatör patlak veya soğuk lehim var, yada ses çıkışın bir noktasında soğuk lehim var.

İçine açık mercek ile baksanız soğuk lehimi görürsünüz yada teyp üst kapak açıkken bir kaset tak sonra kristal kafasına hafif bastır. sesde düzelmeler olursa, ister kafayı değiştir, iser ayar yaptır veya yap...

Babamın şuanda dediği; "Önceden Ustalar vardı. Eline ver Ölüyü, Tabir-i Caizse diriltir. Şimdide usta var, Canlıyı veriyon, Cenezasini geri alıyon."

açıkçası elektronik işinden pek anlamam. teyp şuan sökülü zaten. o bozuk ses radyoda var. kasette hiç denemedim kullanmadım da zaten.. belki de çok basit o yüzden adamlar uğraşmak istemiyor. siz hangi şehirdesiniz?

PM attım.

Merhaba arkadaşlar,

Benim CD çalar da malesef çalmıyor. Arabayı alalı bir hafta oldu. Araçtan genel olarak çok memnunum.

Radyosu çok iyi , fakat CD çaların altına boşluğa USB çalar takmışlar. Yalnız şu an CD çalar içine CD lamıyor. USB ye de parçaları attım malesef çalmıyor. Ne yapmam lazım sizce?

Orta konsolun (teyp klima anahtarı vs. olduğu kısım) bir resmini çekip, eklemeniz mümkün mü?

CD Changer farklı bir sistem USB okuyucu farklı... Dediğinizden pek birşey çıkaramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Almeraya zavolli map ayarını sayfa sayfa bana yolla.Sana en iyi ayarı yazar çizer yollarım. Yakıtı ipragaz,milangazdan almayı dene.

Hocam map ayarını nerden bulabiliriz. Benim ilk arabam ve acemiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Birde gazda kullanırken yol bilgisayarı verileri doğruyu gösteriri mi? Şuan 10 litre ve 12 litre arasında gösteriyor yol bilgisayarı.
  • SirSdü kullanıcısına yanıt
    Ayar anında burnundan kıl aldırmayan bir ustanız yoksa telefonda yönlendirebilirim.Almera'da zavolli ayarı biraz farklıdır.Mitsubishi,mazda,toyota gibi japon grubu araçlara uygulanan zavolli kit ayarıyla aynı değildir..
    Gazda kullanırken ufak sapmalar normaldir.Bariz fark varsa bir ayarsızlık vardır.
  • S.a.2005 tekna sedan kullanicisiyim. Kulüp gerçekten çok iyi olmuş müthiş ayrıntılı bilgiler mevcut.
    Aracimi yeni aldim ve birkac ufak tefek problem mevcut. Kuvvetle ihtimal cevaplari vardir ama o kadar
    Çok mesaj varki oku oku bitmiyor. O yuzden cevap yazilmis ise tekrari zahmet olmaz umarım :).

1) sehir dışı 20 krş sehir içi 30 krş neden bu kadar fark acaba?

2) yaklaşık 1500 km de iki kez yağ koydum, nerdeyse sıfır olmuştu. 5/30 ve 10/40
    Usta hicbir sıkıntı görmedim, basınçtan yağ eksiltiyor olabilir dedi. Çünkü motorun çalışmasında ve egzoz çıkışında
    Yağ ile ilgili bir problem gorunmuyormus.

3) arac sol tarafa cok ciddi cekme yapiyor, on takim ile alakali olabilirmi( sanayide on takim cok iyi demislerdi) yoksa direksiyon ile ilgili bakimmi gerekir?

4) tavandan su damlıyor zaman zaman, problem anten alt kısmında mıdır veya başka nerede olabilir, çözüm öneriniz nedir.?

5) ayağımi debriyajdan tam olarak cektigimde pır pır pır pır diye bir ses geliyor, hafiften dokununca debriyaja sesi kesiyor. Balatalardan olurmu ki acaba, cunku yenileme vakti yaklasti iyice.

6) lastik almak icap ediyor, yazlik lastik almayı düşünüyorum, kışlık mecburi değil nede olsa hhemde para yok:) iki takim lastik için. Her ne kadar özellikle bu araba için Michelin tavsiye edilse de o lastikler çok pahalı, ikinci sınıf ve yumuşak özelliklibir lastik olarak neyi onerirsiniz? 195/55/16

Okuduğunuz için tesekkur ederim..

• 2005 sedan almerayı geçen hafta almıştım. debriyajını değiştirdikten sonra harika oldu. bugün bujiler değişti.
    araç giderken vites kolu sürekli oynuyor. bu normal midir.
  • Herkese iyi akşamlar. aracımın ön kapı iç açma kollarının nikelajları soyulmaya başladığı için el kesmeye başlamıştı. internetten bir çift yan sanayi ürün aldım ancak bunlar tırnaklarının konumu itibarıyla tam oturmadı. ustam bunların bir önceki kasa için olabileceğini söyledi. çıkmacıdan orijinal çıkması aldım. elimde olan yan sanayi ürünleri ihtiyacı olan bir arkadaşa verebilirim. aracına uyarsa bir arkadaşımızın işi görülsün.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamir olmaz mı?

PM attım.

Merhaba arkadaşlar,

Orta konsolun (teyp klima anahtarı vs. olduğu kısım) bir resmini çekip, eklemeniz mümkün mü?

CD Changer farklı bir sistem USB okuyucu farklı... Dediğinizden pek birşey çıkaramadım.

Resmleri çektim hocam.

USB çalar sonradan takılmış sanırım. CD CHANGER şeklide kullanılıyor sanırım.

Şu an Cd çaların içine CD girmiyor. Takılan sistem acaba CD çaların içine CD almamasını mı sağlıyor?

Pek bu işlerden anlamıyorum .
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 2 Aralık 2014; 22:24:58 >

• Merhaba arkadaşlar. Dün bir arkadaşımdan 70.000 Km'de 2006 model Almera Tekna sedan alarak aranıza katıldım. Araç ile ilgili her türlü detayı paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihon

Merhaba arkadaşlar. Dün bir arkadaşımdan 70.000 Km'de 2006 model Almera Tekna sedan alarak aranıza katıldım. Araç ile ilgili her türlü detayı paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Hayırlı uğurlu olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Hocam bu müzikçalar usb changer denen, aracin sistemine cd changer olarak giris yapan, şu an 170 tl fiyatı olan, oldukça iyi ses çıkışına sahip bir araç. Bu varken cd çalara neden ihtiyaç olsun ki? Ayrica anladığın kadarıyla çogu almera'nın cd çaları basit sebeplerle de olsa bozuk. Ben de sizdeki usb changerdan taktirdim. Sorunsuz kullanıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murpol

ARKADASLAR KISLIK LASTIK ICIN BUNU DUSUUYORUM NE DERSINIZ.YA DA BASKA TAVSIYENIZ NE OLUR

http://www.hizlial.com/nokian-20555-r16-91t-w-kis-lastigi-uretim-yili-2014/10427394

Merhaba. Nokian kış lastikleri dünya kış lastik testlerinden en iyi puan almış markadır. Sonuna kadar tavsiye ediyorum Nokian ı özellikle kış lastiklerini. Eğer kış ayı yoğun karlı ve buzlanma ile geçiyorsa elinizde imkan varsa keseyi biraz daha zorlayıp Nokian W+ almak yerine Nokian WR-D3 öneriyorum. Tutuş yönünden ve buzlanmada biraz daha iyi ve lastik sesi çok daha az W+ a göre... ha yok o kadar fazla vermem diyorsanız başka markalara yönelmektense ben W+ alırım...
    WR-D3 Link :

http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-205-55-r16-91t-nokian-w-kis-lastigi-uretim-yili-2014-/productDetails.aspx?productId=otkmt427843&categoryId=259720

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal83

S.a.2005 tekna sedan kullanicisiyim. Kulüp gerçekten çok iyi olmuş müthiş ayrıntılı bilgiler mevcut.
    Aracimi yeni aldim ve birkac ufak tefek problem mevcut. Kuvvetle ihtimal cevaplari vardir ama o kadar
    Çok mesaj varki oku oku bitmiyor. O yuzden cevap yazilmis ise tekrari zahmet olmaz umarım :).

1) sehir dışı 20 krş sehir içi 30 krş neden bu kadar fark acaba?

2) yaklaşık 1500 km de iki kez yağ koydum, nerdeyse sıfır olmuştu. 5/30 ve 10/40
    Usta hicbir sıkıntı görmedim, basınçtan yağ eksiltiyor olabilir dedi. Çünkü motorun çalışmasında ve egzoz çıkışında
    Yağ ile ilgili bir problem gorunmuyormus.

3) arac sol tarafa cok ciddi cekme yapiyor, on takim ile alakali olabilirmi( sanayide on takim cok iyi demislerdi) yoksa direksiyon ile ilgili bakimmi gerekir?

4) tavandan su damlıyor zaman zaman, problem anten alt kısmında mıdır veya başka nerede olabilir, çözüm öneriniz nedir.?

5) ayağımi debriyajdan tam olarak cektigimde pır pır pır pır diye bir ses geliyor, hafiften dokununca debriyaja sesi kesiyor. Balatalardan olurmu ki acaba, cunku yenileme vakti yaklasti iyice.

6) lastik almak icap ediyor, yazlik lastik almayı düşünüyorum, kışlık mecburi değil nede olsa hhemde para yok:) iki takim lastik için. Her ne kadar özellikle bu araba için Michelin tavsiye edilse de o lastikler çok pahalı, ikinci sınıf ve yumuşak özelliklibir lastik olarak neyi onerirsiniz? 195/55/16

Okuduğunuz için tesekkur ederim..

1 : Şehiriçi şehirdışı olarak yakıt tüketimi hiçbirzaman hiçbir arabada aynı olamaz. Şehir içi herzaman çok daha fazla yakar. Çünkü sürekli dur kalklar gerçekleşiyor bu esnada araç yol katetmektense duraksamalar esnasında da yakıt yakmaya devam ediyor. sürekli hızlanmalarda vites yükseltmelerde gerçekleşen durumlarda motor uzun yoldaki sabit hızdalardaki sürüşlere oranla daha fazla gaz istiyor yani daha fazla yakıt demektir. Bu yüzden şehir içi herzaman fazla yakar. Ancak şehirdışı genelde sabit vites sabit motor devirleri ve sabit hızlarda sürüşle olduğu için gaz pedalina çok basmıyoruz ve araç yüksek bir hızla sabit gazda durmadan seyir ederken yakıt yakma olayı az oluyor. Dolayısıyla 100 km de mutlaka ş.içi - ş.dışı yakıt farkı olur....

2: 1500km de yağ bitiyorsa mutlaka büyük bir problem var. aracınız yağ yakmıyor bence. yağ yaksa 1500 km de sıfır yağ durumuna inmez. Yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettiriniz yağın numarasıyla bu durumun alakası yok. Çok ciddi bir problem bu... Bir insanın kansız kalması durumunda sonucun ne olduğunu düşünün işte motorun kanı da motor yağıdır. Bu yüzden bu konu üstünde mutlaka durun iyi bir başka ustaya gösteriniz....

3: aracın sağa veya sola çekmesi tamamen ön düzendeki direksiyon rot ayarından kaynaklanır. Çok nadiren başka sorunlardan da kaynaklanabilir. Bu işi iyi bir Rot-Balans işi yapan ön düzenci ustasına gösteriniz. Tamirciye değil...

4: tavan ön taraftan su damlatıyorsa anten kökünden kaynaklanıyordur gevşemiş veya tavan sacını tutan tırnağı kırılmış olabilir. Ya da daha önce anten kırılmış olup yerine uydurmaca tam oturmayan başka bir anten takılmış olabilir. Kontrol etmek veya kontrol ettirmek lazım kaportacıda.

5: çoğu arabada bu debriyaj basılıyken ve basılı değilken çıkıp çıkmayan bu sese ben normal gözüyle bakıyorum sorun olduğunu ben düşünmüyorum bu konuda net birşey söylemeyeyim çünkü tam olarak sesin nasıl bir tür ses olduğunu bilmiyorum ancak genelde bu tür sesler debriyaj bilyasından olur diye duymuştum. Ama amcamın 2011 model jetta 1.6tdi aracında bile var aynı durum ve hiçbir sorun yok.. Eğer ses çok az ise duyulması zor ve rahatsız etmiyorsa, aracın çekişi iyi vites dbriyaj kavramaları kemikli sert güzel ise yani kaçırma vs. yok ise debriyaj iyi demektir.

6: Kesinlikle michelin veya bridgestone önermiyorum o kadar para vermeye gerek yok çünkü aynı kalitede hatta daha iyi kaliteye sahip çok marka var. Size kesin olarak şunu söylemek istiyorum 195-55-16 ebatlarındaki tüm lastikler zaten pahalıdır bilirsiniz araştırırsanız. Fakat emin olun ki bridgestonenın ER300 Turanza sından tutun Michelin Primachy HP sine kadar bir çok lastik ve modelinden daha iyi üstün olan yeni 2014 te üretilmeye başlayan Japon malı olan Toyo Proxes CF2 - 87H serisi öneriyorum şiddetle... yaza girerken ben de bu lastiklerden taktıracağım. Asla pişman olmazsınız çünkü çok araştırma karşılaştırma yaptım sonuna kadar arkasındayım bu lastiğin Lastiğin linki ;

http://www.lastikcim.com.tr/Toyo-Proxes-CF2-19555R16-87H,PR-13442.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamir olmaz mı?

PM attım.

Merhaba arkadaşlar,

Resmleri çektim hocam.

USB çalar sonradan takılmış sanırım. CD CHANGER şeklide kullanılıyor sanırım.

Şu an Cd çaların içine CD girmiyor. Takılan sistem acaba CD çaların içine CD almamasını mı sağlıyor?

Pek bu işlerden anlamıyorum .
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

PM attım.

• 
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.