Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (753. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cok saol bide öyle denicem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatxy1

bugün ankara hyundai ata plazadan 38000 km de 2005 model almera teknayı sabahın 9 buçuğunda benden 5 dakika önce gelip alan arkadaş aramızda mı acaba ? aramızdaysa hayırlı olsun

5 dakikalik sanssizlik nasip degilmis kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bugün ankara hyundai ata plazadan 38000 km de 2005 model almera teknayı sabahın 9 buçuğunda benden 5 dakika önce gelip alan arkadaş aramızda mı acaba ? aramızdaysa hayırlı olsun

O arabayı ben 1 gün önce Konyadan aradım, kapora istediler, arabayı görmeden vermem diyince kaporayı gönderin beğenmezseniz tamamını iade edelim dediler, gene kabul etmedim. Şuan bende çok pişmanım 20500e satıldı o araç
  • Şehir içi biraz yakmakla birlikte uzun yolda iyi konforlu ve güvenli araçtır 21000TL iyi fiyattır isterseniz forumda diğer özellklerinide araştırabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

arkadaşlar almera visia modelınde kaç aırbag var ben ıkı sanıyorum ama doğrumu?

Benim bildiğim kadarıyla visia model ve tekna model arasında birçok donanım özellik farklılığı var. fakat güvenlik konusunda fark yoktur. Tekna da ve Visia da 2 ön 2 yan olmak üzre standarttır bu özellik. Ayrıca ABS-EBD-BAS fren sistemleri her iki modelde standarttır...

yani almeranin 2006 modelinin 2 ajirbagli bir versiyonu yok dogrumu.?

evet yoktur güvenlik paketi standarttır. Hatta 2004 öncesi olan 2000 - 2003 arası almeralar da dahi 4 airbag standarttır.

• quote:

arkadaşlar yardım edermisiniz şu araca talip oldum. 21000 tl ye bıraktılar. sizce alayım mı. 40 yaşından sonra şoförlük öğrendim . şimdiki arabam brodway. almera nın methini duydum. biraz da forumda baktım. herkes olumlu şeyler yazmış. ankara beypazarı ilçesinde oturuyorum. aslında bütçem 30 000 tl ama ne alacağımı bilemiyorum. kriterlerim aracın sedan manuel olması ve tabiki güvenlik yakıtı da çok aşırı olmamalı. yardım ederseniz sevinirim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-mecsan-dan-nissan-almera-1-5-tekna-152419265/detay/

Fiyat iyi eğer bir bagaj kapağı boyalıysa değişen yoksa çok çok iyi fiyatı var. Fakat tek sorun şu olarak görüyorum fotolara bakılınca arka tampon ve arka bagaj kapağı hiç ayarlı değil ve olması gereken şekilde durmuyor. Ayrıca ön tamponda ayarsız duruyor oynama olmuş. Önden tampon kısmından alt kısımlardan darbe almış mı almamış mı bunları kontrol ettirmek lazım. eğer ufak sürtme dokunmalardan dolayı ön tampon ayarı bozuk ise sorun yoktur. Kısacası eğer kaporta hariç tamponlardan alınan içeri kısımlara kadar olan darbeler olmamış ise bu araba alınır ve Arka tampon ön tampon ve arka bagaj kapağının ayarlanması yerine tam getirilmesi gerekir. Şayet şuan için ben 2. el almera alacak olsaydım bu arabada yoğunlaşırdım araştırır baktırırdım ilanda bahsedilen açıklama dışında kazası ve alttan veya radyatör kısımlarına kadar uzanan darbeler olmamışsa bu arabayı alırım. Ancak evimin önüne koymadan direk sanayi kaportacı veya servis yolunu tutarım bu bagaj kapağıyla ön ve arka tamponun ayarını yaptırır düzeltir öyle geçerim eve
    Not; Hiç lpg takılmaması ve km nin düşük sayılır derecede olması oldukça büyük avantajdır motor ömrü ve performansı için... O yüzden motoru da gösterip ölçtürüp baktırıp bi sorunun olmadığı kanıtlanırsa bu çok iyidir. Sonrada isterseniz kafanıza göre istediğiniz Lpg'yi taktırırsınız. Evet lpg taktırmak yine masraflı olur ancak km düşük, hiç lpg takılmamış ve sürekli benzinli çalışmasından dolayı motorun temiz düzgün performanslı durumda olacağını unutmayınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

quote:

O arabayı ben 1 gün önce Konyadan aradım, kapora istediler, arabayı görmeden vermem diyince kaporayı gönderin beğenmezseniz tamamını iade edelim dediler, gene kabul etmedim. Şuan bende çok pişmanım 20500e satıldı o araç

her işte bir hayır vardır iki yıl önce araba araştırırken bi fiat marea görmüştüm o an için parayı denkleyemedim 1 ay sonra değişik bir ilanla tekrar gördüm blok çatlağı var diye ilan verilmişti kıl payı kurtulmuşuz elimizde patlıyacakmış 3 ay sonra almeramı aldım

• bu gün aracımın bujilerini değiştirdim son bir ay içerisinde birkaç kez lpg göstergesi kapandı araç benzine geçti kısa bir süre sonra tekrar lpg ye geçti lovato servisi yakın olmadığı için yolum düşünce uğrarım diye önemsemedim son iki gündür sık sık devreden çıkar oldu lpg çorlu lovato servise gitmeye niyetlenmişken silivri sanayisinde atiker e bir uğrayayım dedim makinaya bağladılar kontrol ettiler abi sorun bujiler dediler arada biri düzgün ateşleme yapmıyor lpg ecu sü de devir düşmesinden dolayı aracın çalışmadığını algılayıp kendini kapatıyor dediler 4 adet ngk buji aldık taktırdık bu günden beri problem yaşamadım halbuki hiç tekleme falan hissetmedim bilgisayardan baktığımızda bir anlık bir devir düşmesi gözüküyor fakat motor sesi değişmiyordu bir aksaklık hiç ummadığımız şekilde kendini gösterebiliyor belki başkasının başına da gelir faydalananır bu yazdıklarımdan

• arkadaşlar çok teşekkür ederim. öncelikle kaçan araba için söylüyorum. ben yakından gördüm kaporta dışardan çok iyi görünüyordu. karı koca 2 arabaları varmış birinin micra sı varmış. diğerinin almera sı. micrada satıştaydı ata plazada. birde benim esas merak ettiğim bi şey var almera nın arka koltukları rahatmı ve diz mesafesi kısa mı yeterli mi? ayrıca 30.000 TL YE e kadar bütçem var. daha mantıklı bir seçim olabilirmi sedan ve manuel vites bir arabada. birde ANKARA MECSAN DA 21000 TL dediğim aracı bir arkadaşımızın gözetiminde dışarıda istediğiniz bir yere gösrebilirsiniz dediler. karar verirsem aracı göstermek için nereye götürebilirim. araç ergazi de. çok sağolun...
  • arka koltuklar hakkında şunları söyleyebilirim aracım hb dışarıdan bakıldığında ufak gözükmesine rağmen dizaynı ve ergonomik yapısı ile rahat bir yolculuk imkanı sağlıyor geçtiğimiz yaz 4 yetişkin 2 çocuk 11 12 yaşlarında 55 60 km yolu güle oynaya gittiler ben bile şaşırdım kendim arka koltukta oturdum gayet rahat geldi

• quote:

arkadaşlar çok teşekkür ederim. öncelikle kaçan araba için söylüyorum. ben yakından gördüm kaporta dışardan çok iyi görünüyordu. karı koca 2 arabaları varmış birinin micra sı varmış. diğerinin almera sı. micrada satıştaydı ata plazada. birde benim esas merak ettiğim bi şey var almera nın arka koltukları rahatmı ve diz mesafesi kısa mı yeterli mi? ayrıca 30.000 TL YE e kadar bütçem var. daha mantıklı bir seçim olabilirmi sedan ve manuel vites bir arabada. birde ANKARA MECSAN DA 21000 TL dediğim aracı bir arkadaşımızın gözetiminde dışarıda istediğiniz bir yere gösrebilirsiniz dediler. karar verirsem aracı göstermek için nereye götürebilirim. araç ergazi de. çok sağolun...

30.000 tl bütçeye alternatif seçenekler var ama mantıklı mı mantıksız mı bu kişiye göre değişir. Yaşamınızda para ve zaman önemliyse Sedan Manuel Almera sizin için en doğru karar olacaktır. Aynı yıl-daha yüksek km model muadillerine 10.000 tl fazla vererek aynı donanımı hatta daha eksiğini satın almış olacaksınız.Almeranın arka ön diz mesafesi gayet yeterlidir. İkinci el bir aracın ikinci-üçüncü-dördüncü nikahlısı(eli) ne kadar iyiyse o aracın pisliği,riski,masrafı o kadar çok olacaktır. Ailem oto piyasasıyla içiçedir. Ailemin içinde her fert ikinci eli sağlam bir model üzerinde uzmanlaşmıştır. Sadece o aracın ticaretini yapar.Tek doyumsuz olan benim. Bu doyumsuzluğumun bedeli çoğu zaman ağır olmuştur.

• teşekkürler
  • quote:

arkadaşlar çok teşekkür ederim. öncelikle kaçan araba için söylüyorum. ben yakından gördüm kaporta dışardan çok iyi görünüyordu. karı koca 2 arabaları varmış birinin micra sı varmış. diğerinin almera sı. micrada satıştaydı ata plazada. birde benim esas merak ettiğim bi şey var almera nın arka koltukları rahatmı ve diz mesafesi kısa mı yeterli mi? ayrıca 30.000 TL YE e kadar bütçem var. daha mantıklı bir seçim olabilirmi sedan ve manuel vites bir arabada. birde ANKARA MECSAN DA 21000 TL dediğim aracı bir arkadaşımızın gözetiminde dışarıda istediğiniz bir yere gösrebilirsiniz dediler. karar verirsem aracı göstermek için nereye götürebilirim. araç ergazi de. çok sağolun...

Hocam almeranın arka koltukları ışık gören ferah koltuklardır. Normal yollarda da arkadakiler rahat eder. fakat iş kasisli veya bozuk yola gelince değişir. Arabadaki sert süspansiyonlar yüzünden yoldaki bozukkuklar arkada daha fazla hissedilir. Geçenlerde rafting yapmaya toros dağlarının arasında yolu çok bozuk bir noktaya gidecektik. Buluşma notasına geç kaldığımız için subaru impreza sürer gibi sürmek zorunda kaldım. Biz öndekiler gayet rahattık fakat arkadakiler yolculuk bittiğinde neredeyse kusacaktı. Kısaca şehir içinde normal yollarda konforlu fakat yol sorunlu bir yolsa arkadakiler sarsıntıyı daha fazla hisseder..

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

bu gün aracımın bujilerini değiştirdim son bir ay içerisinde birkaç kez lpg göstergesi kapandı araç benzine geçti kısa bir süre sonra tekrar lpg ye geçti lovato servisi yakın olmadığı için yolum düşünce uğrarım diye önemsemedim son iki gündür sık sık devreden çıkar oldu lpg çorlu lovato servise gitmeye niyetlenmişken silivri sanayisinde atiker e bir uğrayayım dedim makinaya bağladılar kontrol ettiler abi sorun bujiler dediler arada biri düzgün ateşleme yapmıyor lpg ecu sü de devir düşmesinden dolayı aracın çalışmadığını algılayıp kendini kapatıyor dediler 4 adet ngk buji aldık taktırdık bu günden beri problem yaşamadım halbuki hiç tekleme falan hissetmedim bilgisayardan baktığımızda bir anlık bir devir düşmesi gözüküyor fakat motor sesi değişmiyordu bir aksaklık hiç ummadığımız şekilde kendini gösterebiliyor belki başkasının başına da gelir faydalananır bu yazdıklarımdan

Aynısı iki kez banada oldu hatta yazmıştım bende de lovato takılı...önümüzdeki ay bir bakim yapcam almerama...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

quote:

Hocam almeranın arka koltukları ışık gören ferah koltuklardır. Normal yollarda da arkadakiler rahat eder. fakat iş kasisli veya bozuk yola gelince değişir. Arabadaki sert süspansiyonlar yüzünden yoldaki bozukkuklar arkada daha fazla hissedilir. Geçenlerde rafting yapmaya toros dağlarının arasında yolu çok bozuk bir noktaya gidecektik. Buluşma notasına geç kaldığımız için subaru impreza sürer gibi sürmek zorunda kaldım. Biz öndekiler gayet rahattık fakat arkadakiler yolculuk bittiğinde neredeyse kusacaktı. Kısaca şehir içinde normal yollarda konforlu fakat yol sorunlu bir yolsa arkadakiler sarsıntıyı daha fazla hisseder..

Kesinlikle katılıyorum hatta arka koltuga bugün oturdum test ettim hic oturmamistim gercekten geniş rahat boğucu değil..bu arada bozuk yollarda aynen sarsıyor hatta babam oğlum bunu bi kontrol edelim dedi bende baba genel manada Almeralar böyle dedim yinede bakalım baktiralim dio :) arkada sarsılmış olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awensis -- 2 Şubat 2014; 15:04:36 >

• Arkadaşlar arabamin yagini filtrelerini falan değiştircem.Onceki kişi bakım yaptırmış kartı duruyo gelecek yağ degisim km sini ve 5 40 yazmış ben 10 40 düşünüyordum yazın 5 40 sıcakta bir sıkıntı yaratirmi acaba? Bujileri falan da degiscem bunları kendim yapmak istiyorum servise öptürmek istemiyorum kendimi az cok mekanikciyim her ne kadar makine teknoloji öğretmeni olsamda ülkemiz şartlari öğretmenlik mesleğini yapmama olanak vermiyor velhasil başka bi kurumda görev yapıyorum. .birde arkadaşlar geçen yogun yağmurlarda bagaj da stetme yerine su gelmiş böyle sorun yaşayan oldumu hic

• quote:

Orijinalden alıntı: awensis

Arkadaşlar arabamin yagini filtrelerini falan değiştircem.Onceki kişi bakım yaptırmış kartı duruyo gelecek yağ degisim km sini ve 5 40 yazmış ben 10 40 düşünüyordum yazın 5 40 sıcakta bir sıkıntı yaratirmi acaba? Bujileri falan da degiscem bunları kendim yapmak istiyorum servise öptürmek istemiyorum kendimi az cok mekanikciyim her ne kadar makine teknoloji öğretmeni olsamda ülkemiz şartlari öğretmenlik mesleğini yapmama olanak vermiyor velhasil başka bi kurumda görev yapıyorum. .birde arkadaşlar geçen yogun yağmurlarda bagaj da stetme yerine su gelmiş böyle sorun yaşayan oldumu hic

yağ konusunda fikrim yok ben 10 40 castrol kullanıyorum aracım 100 bın ı devırdı. bakımları senın gıbı yaptım servısten alıyorum tanıdık sanayıcı ustaya değiştitriyorum. bagaj su alması bendede oldu hatta sonradan fark ettım epeyce su ve pas lekelerı bıle olmuştu kapaortacı baktırdım sol stopun orda kaçak buldu sılıkonladı yagmur yagınca baktım yıne olmuş yıne kontrol ettık aynı yerın ust tarafı kaporda mınık çatlak bulduk orayada mudahele ettı buyk oranda cozuldu su işi ancak şimdi bagaj kapağını actıgımızda tampon ustundekı conta bolumunde nem oluyo. muhtemel bu sorunun nedenı arkadan aldıgı darbeler. detaylı kontrol ıstıyor

• Arkadaşlar şu arabaya ciddi alıcıyım, beklenmedik bir şekilde niyetlendim. yarın gidip almayı düşünüyorum: Be dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-acilll-orjinal-74000-km-degisensiz-panoramik-cam-tavan-152549285/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: awensis

quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

bu gün aracımın bujilerini değiştirdim son bir ay içerisinde birkaç kez lpg göstergesi kapandı araç benzine geçti kısa bir süre sonra tekrar lpg ye geçti lovato servisi yakın olmadığı için yolum düşünce uğrarım diye önemsemedim son iki gündür sık sık devreden çıkar oldu lpg çorlu lovato servise gitmeye niyetlenmişken silivri sanayisinde atiker e bir uğrayayım dedim makinaya bağladılar kontrol ettiler abi sorun bujiler dediler arada biri düzgün ateşleme yapmıyor lpg ecu sü de devir düşmesinden dolayı aracın çalışmadığını algılayıp kendini kapatıyor dediler 4 adet ngk buji aldık taktırdık bu günden beri problem yaşamadım halbuki hiç tekleme falan hissetmedim bilgisayardan baktığımızda bir anlık bir devir düşmesi gözüküyor fakat motor sesi değişmiyordu bir aksaklık hiç ummadığımız şekilde kendini gösterebiliyor belki başkasının başına da gelir faydalananır bu yazdıklarımdan

Aynısı iki kez banada oldu hatta yazmıştım bende de lovato takılı...önümüzdeki ay bir bakim yapcam almerama...

bilgisayara bir bağlattır bakalım gaz filtresi periyodik değişimlerini aksatma derim.

• ozas_91 kullanıcısına yanıt
    hakkında hayırlısı olsun hocam, güzel görünüyor :) plaka da 78'miş, memleketim :) aracın kendisi de ankarada benim gibi, böyle olunca ben bile ısındım araca :)
  • 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.