Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (755. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 753754755756757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

Memlekete giderken tüketim değerlerini de ölçtüm. İzmir-Aydın otobanında ortalama 90 km hızla 100 km kadar gittim, 100 km sonunda yol bilgisayarı 4.5 litre tüketim gösteriyordu. Toplamda (yarı yarıya şehiriçi ve uzun yol)650 km den sonra 7 litre benzin tüketimim oldu.

Bu tüketim değerlerine göre 3-5 dakikalık şehir içi mesafelerde 8-10 litre arası, uzun yolda 4.5-6 litre arası benzin tüketimim olacak, bu durumda lpg kullansaydım her depo için 80 lira gibi avantajım olurdu. Yılda 10 bin km yapan biri için lpg mantıklı mıdır?

yıllık 10.000 km ile 12.000 km gibi bir yol yapıyorum yakıtı hiç düşünmeden marşa basabiliyorumyada çok az düşünerek diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜNÜRB -- 4 Şubat 2014; 22:43:49 >

• Arkadaslar subat ayinda araci yenileyecem galiba max 31 bin tl butce var ne tavsiye edersiniz benim aklimda birkac arac var ibiza 2013 1.4 style model olani auris 1.33 comfort fort focus hb 1.6 titanyum aklima gelmeyen bur kac marka daha var bunlarin icinde 0 en yakin ibiza ve dayim almanyada oldugu icin parca vs teminini oradan karsilayacam oyle bir sikintim olursa yilda max 10 bin yapiyorum ilk etapta lpg olsada olur olmasada genel olarak benzinli dusunuyorum ama sizlerinde katkisini bekliyorum simdiden baslayacam arayisa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorum yapan yardım eden herkese teşekkür ederim. Bugün baskı balata değişti... (380 tl tuttu) Ses falan da gitti. Meğer arabanın baskı balatası ilk defa değişiyormuş. Performans da arttı. Fakat aküyü sökmüşler şanzumanı indirmeden önce lpg ayarı kaçmış olabilir diye düşünüyorum. Yarın bir ayarsızlık var mı diye baktıracağım. Bu arada arabada ilk defa eon ışığı yandı bugün. Sonra saati ayarlamaya çalışırken ben söndü. Demek ki yanmak için baskı balatayı bekliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 5 Şubat 2014; 3:44:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Arkadaslar subat ayinda araci yenileyecem galiba max 31 bin tl butce var ne tavsiye edersiniz benim aklimda birkac arac var ibiza 2013 1.4 style model olani auris 1.33 comfort fort focus hb 1.6 titanyum aklima gelmeyen bur kac marka daha var bunlarin icinde 0 en yakin ibiza ve dayim almanyada oldugu icin parca vs teminini oradan karsilayacam oyle bir sikintim olursa yilda max 10 bin yapiyorum ilk etapta lpg olsada olur olmasada genel olarak benzinli dusunuyorum ama sizlerinde katkisini bekliyorum simdiden baslayacam arayisa

Hocam mazda3 temiz bir ikinci el alırsınız bence....

• Günaydın Arkadaşlar,

Arabamı Dün müstakbel ! kayın peder Akü'yü bitirip Vurdurarak çalıştırmayı başarmış. ( Benim Bildiğim Almeralar Vurdurarak Çalıştırılmaz )

SAbahda Arabayı Çalıştırdım. arabanın Motor arıza göstergesi yanıyor.

Ama çalışmasında Sesinde herhangi bir değişiklik yok bu arıza neden yanar. konu hakkında fikri olan varsa yardımcı olabilirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

Yorum yapan yardım eden herkese teşekkür ederim. Bugün baskı balata değişti... (380 tl tuttu) Ses falan da gitti. Meğer arabanın baskı balatası ilk defa değişiyormuş. Performans da arttı. Fakat aküyü sökmüşler şanzumanı indirmeden önce lpg ayarı kaçmış olabilir diye düşünüyorum. Yarın bir ayarsızlık var mı diye baktıracağım. Bu arada arabada ilk defa eon ışığı yandı bugün. Sonra saati ayarlamaya çalışırken ben söndü. Demek ki yanmak için baskı balatayı bekliyormuş

kışa girmeden önce aküyü değiştirdim geçtiğimiz hafta sonuda lpg yi bilgisayara bağladık son ayar yaptığımdan bu yana 9-10 ay geçti aynı değerler değişmemiş markadan markaya farkedermi bilmiyorum benim lovato akü söküldü ancak hiçbir değişiklik yok ama genede için rahat olması için tabiki vaktin olursa bir bağlat

• quote:

Orijinalden alıntı: Cayenne_41

Günaydın Arkadaşlar,

Arabamı Dün müstakbel ! kayın peder Akü'yü bitirip Vurdurarak çalıştırmayı başarmış. ( Benim Bildiğim Almeralar Vurdurarak Çalıştırılmaz )

Ama çalışmasında Sesinde herhangi bir değişiklik yok bu arıza neden yanar. konu hakkında fikri olan varsa yardımcı olabilirmi.

arıza koduna baktırmanız gerekiyor.Kod listesinden ne olduğu anlaşılır.İnşallah zincir ile ilgili sorun olmamıştır yada sente atlatma falan yapıpta düzensiz çalışmadan dolayı arıza vermiyordur.
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    inşallah gönlüne göre bir araç bulursun. ben mitsubishi lancer 1.6 (veya 1.5) invite modelini de beğeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monotros

inşallah gönlüne göre bir araç bulursun. ben mitsubishi lancer 1.6 (veya 1.5) invite modelini de beğeniyorum.

Mazda 3 ve lancer de aklimda var onlarida arastiriyorum. Alacagim araci en az 5-6 sene kullanacam bu yuzden yuksek modellerde yogunlastim almeramla 4 yildan fazla oldu hic sıkılmadim ama model yukseltecegim icin satilik keske almeranin 0 modeli olsa. Almera gibi sorunsuz bir arac umarim denk gelir yardimlariniz icin tesekur ederim.

• @sinan3405,
    Benim bütçem seninki kadar olsaydı sıralamam şöyle olurdu.
    1-Lancer
    2-Subaru impreza (bu arabada halen gözüm var)
    3-Mazda3
  • MÜNÜRB kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, depo başına 80 liralık farkla taksitin büyük kısmını karşılarım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Orijinalden alıntı: Cayenne_41

Günaydın Arkadaşlar,

arıza koduna baktırmanız gerekiyor.Kod listesinden ne olduğu anlaşılır.İnşallah zincir ile ilgili sorun olmamıştır yada sente atlatma falan yapıpta düzensiz çalışmadan dolayı arıza vermiyordur.

NE GİBİ SORUN ÇIKARTIR NASIL HİSSEDERİM BU DURUMU ?

ARABANIN ÇALIŞMASINDA GİDİŞİNDE HİÇ BİŞİ YOK.

• Cayenne_41 kullanıcısına yanıt
    genelde ford focus benzinlide triger kayışılı olan araçta sente atması çok olur.Bizim araçlarda başıma gelmedi.Rolanti düşer subab vurur araç çekişten düşer zincirli araçta zincir kanalından çıkabilir dişlilerden sıyırma yapabilir.Zincir ses yapar vs vs uzar gider.En iyisi aracı makinaya bağlatıp arıza kodunu öğrenin onun üstünden gidelim.
  • Jackdaniels_35 kullanıcısına yanıt
    Bu secenekler icinde en makulu mazda galiba lancerin 1.6 infiteye para yetmiyor subaruyada acikca gonlum el vermiyor araclarla cok oynuyorlar temizini bulmak zor dusuk km de.

• bitirgic B kullanıcısına yanıt
    SADECE IŞIK YANIYOR BAŞKA BİŞİ YOK ARABADA SENTELEME ÇEKMEME SES FALAN YOK.

NİSSAN SERVİSİNE GÖTÜRMEM LAZIM YADA BUNU BAŞKA YERDE BAKTIRABİLİRMİYİM ?

KOCAELİDE YAŞIYORUM
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    bu araç nasıl hocam, pazarlıkla sizin bütçenize inebilir belki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2011-model-lancer-1-6-invite-orjinal-152797604/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: monotros

bu araç nasıl hocam, pazarlıkla sizin bütçenize inebilir belki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2011-model-lancer-1-6-invite-orjinal-152797604/detay

Tesekur ederim ilgin icin kardesim 2011 model 85 bin km bana kalirsa yas ve km arasi cok renk siyah tabi benim renk sadece beyaz ve gri dusunuyorum lancerede beyaz fena gidiyor aslini sormam gerekirse birde auris 1.33 comfort modeli kullanan varmi 31-32 binliraya auriste bulunabilir

• Cayenne_41 kullanıcısına yanıt
    kontrol cihazı olan heryerde baktırabilirsiniz bosch servislerinde de mevcut artık her tamircide var neredeyse
  • @MÜNÜRB

Valla hocam içim rahat etsin diye diyorum. Orjinal buji taktıktan sonra şehir içinde 33 litreyle 335 km giden araç 31 litre lpgyle 350-360 km yol yapmaya başladı. Nazar değsin istemiyorum hocam.

@sinan3405
    Valla ustam mazda3ün hatchback olanını çok tutuyorum. Ağır oturaklı adam arabası havası var. Bir de almeraya çok benzediğini düşünüyorum. Ek olarak piyasada da tuttu denebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 5 Şubat 2014; 15:31:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

@MÜNÜRB

Valla hocam içim rahat etsin diye diyorum. Orjinal buji taktıktan sonra şehir içinde 33 litreyle 335 km giden araç 31 litre lpgyle 350-360 km yol yapmaya başladı. Nazar değsin istemiyorum hocam.

@sinan3405
    Valla ustam mazda3ün hatchback olanını çok tutuyorum. Ağır oturaklı adam arabası havası var. Bir de almeraya çok benzediğini düşünüyorum. Ek olarak piyasada da tuttu denebilir...

NGK buji taktım üstadım 2 yıl oldu aracımı alalı carbon clean uygulaması yaptırmak istiyorum nerede yapılır ne kadardır bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 753754755756757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.