DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
NISSAN ALMERA KLÜBÜ
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27.361
Cevap
202
Favori
1.290.028
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Nissan >> NISSAN ALMERA KLÜBÜ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      336 Mesaj
      11 Nisan 2013 09:00:01
      quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

arkadaslar ben de temiz bi almera bakiyorum,hb ya da sedan olmasi sorun degil. hatta visia ya da tekna olmasi da sorun degil(eger aralarindaki fark sadece o ekransa,ki bu konuda cahilim) eger aracini satmak isteyen ya da etrafinda bildigi temiz almera olan varsa lutfen beni bilgilendirsin. kac gundur arac bakiyorum, her marak her model araba baktim nerdeyse,boyasiz denen araba pert cikiyo,adam ruhsatsiz araba satmaya kalkiyo falan filan gibi bir dunya olay geldi basima ve cok sogudum acikcasi araba almaktan. isin kotusu esim icin alacagimdan o da artik farkli seyler dusunmeye basladi :) almak istemiyomusun gibilerinden :D
      butce olarak 17-18 civari belki arabanin durumuna gore biraz daha yukari cikabilirim. ama acikcasi cok para baglamak taraftari degilim,yine de sorunlu bi araba almaktan sa iki kurus fazla verip kafam da rahat olsun istiyorum. almeraya takmamain sebebi, yurt disinda yasarkaen(amerikada) nissan maxima kullaniyodum.V6 3000cc. super bi arabaydi,tadi damagimda kaldi acikcasi,ve asagi yukari 450.000 km deydi,ama motor sifir gibiydi.almerada da umarim ayni kaliteyi yakalarim.

Dostum imzamdaki aracım satılık ilgilenirsen yardımcı olmaya çalışırım.

• Binbaşı
      1329 Mesaj
      11 Nisan 2013 12:52:17
      quote:

arkadaslar ben de temiz bi almera bakiyorum,hb ya da sedan olmasi sorun degil. hatta visia ya da tekna olmasi da sorun degil(eger aralarindaki fark sadece o ekransa,ki bu konuda cahilim) eger aracini satmak isteyen ya da etrafinda bildigi temiz almera olan varsa lutfen beni bilgilendirsin. kac gundur arac bakiyorum, her marak her model araba baktim nerdeyse,boyasiz denen araba pert cikiyo,adam ruhsatsiz araba satmaya kalkiyo falan filan gibi bir dunya olay geldi basima ve cok sogudum acikcasi araba almaktan. isin kotusu esim icin alacagimdan o da artik farkli seyler dusunmeye basladi :) almak istemiyomusun gibilerinden :D
      butce olarak 17-18 civari belki arabanin durumuna gore biraz daha yukari cikabilirim. ama acikcasi cok para baglamak taraftari degilim,yine de sorunlu bi araba almaktan sa iki kurus fazla verip kafam da rahat olsun istiyorum. almeraya takmamain sebebi, yurt disinda yasarkaen(amerikada) nissan maxima kullaniyodum.V6 3000cc. super bi arabaydi,tadi damagimda kaldi acikcasi,ve asagi yukari 450.000 km deydi,ama motor sifir gibiydi.almerada da umarim ayni kaliteyi yakalarim.

Visia ile tekna arasında sadece ekran farkı yok çok fark var. otomadik dijital klima, Geniş tabanlı lastik ve büyük ebatlı çelik jant. deri direksiyon simidi. direksiyondan kumandalı ses sistemi ve bilgisayar kontrolü. 4 cam otomatik özelliği. Kısacası 2. el satışı daha iyi olan Bu almera tekna almalısınız. size bir kaç temiz link vereyim pazarlık payınıda hesaba katarak inceleyiniz: ;
      NOT: Bu belirttiğiniz fiyata tamamen boyasız araç bulmak çok zor. Fakat 1 -2 parça boyanmış ve değişen parçası olmayan modeller kafanıza rahat şekilde alabilirsiniz iyi bir ustaya falan göstererek ve test sürüşü yaparak. Bu 4 ilandaki araçlardaki açıklamalardaki gibiyse sorunsuz ve sıkıntısız alınıp binilebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2005-nissan-almera-tekna-1.5-cok-temiz-120109196/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-nissan-almera-tekna-1.5-119220003/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-orjinal-full-plusfull-mukemmel-temizlikte-almera-bir-haftalik-fiyat-119310251/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sahibinden-satilik-118381761/detay

Nissan Almera 1.5 Tekna Sdn '05
    • Binbaşı
      1329 Mesaj
      11 Nisan 2013 12:55:28
      quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-nissan-almera-1.5-hb-2005-118362911/detay

mesela bu ilandaki arac nasildir,ederi bumu? bana acikcasi mantikli geldi ama bilenlere sormak istedim.

fiyatı mantıklı gelmiş olabilir ama temiz durmuyor. Önden darbe yemiş gibi görünüyor. ön 2 parça boyalıdır motor kaputunun altındaki parçalarda zarar görmüş değişmiş olabilir. Baksanıza ön kaputta Nissan arması bile yok. Ayrıca sis farlarının ikiside su almış . İç kısımda vites topuzu tamamen aşınmış durumda görünüyor. Bence başka modellere bakınız.

• Teğmen
      109 Mesaj
      11 Nisan 2013 13:32:04
      quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Alıntıları Göster

seat ibiza ve honda jazz forumundan daha net bilgi alabilirsin.burası nissan almera kulübü.almera C segmentinde.dediklerin B segmentinde.İbizanın iç plastik aksamı daha berbat,hem japon değil alman. jazz ise çok güvenli araç değil,heryeri hava yastığı ile dolu olsada.Ölümlü kazaların çoğu palio,jazz gibi B segmentindeki arabalarda oluyor.Eğer şehiriçi kullanacaksan düşünülebilir.Ama şehirler arası düşünüyorsan C segmentinden,şaseleri sağlam,oturaklı,tüm bakışları kendine mıknatıs gibi çeken Almeradan şaşma.ayrıca almera çelik barla döşenmiş gibi kaporta köşegenleri çok sağlamdır.nede olsa 0.8 mm saç kullanılıyor.buda sadece volvo'da var.karar senin,para senin,can senin.

0,80 mm saç kalınlığı olduğunu ve çelik bar olduğunu bilmiyordum yaşayarak öğrendim :)
      aracıma opel astra tampon kısmından vurdu astranın tamponu pert oldu almeramın sadece tampon tırnağı çıktı çok şükür :)
      |
      |

Kurban Fan Club
    • Teğmen
      182 Mesaj
      11 Nisan 2013 13:33:10
      quote:

Orijinalden alıntı: xfenk

Alıntıları Göster

Dostum imzamdaki aracım satılık ilgilenirsen yardımcı olmaya çalışırım.

tesekkurler ancak daha cok istanbuldan, yani bakip baktirip alabilecegimiz arabalara oncelik veriyorum.
      |
      |

MacBookAir 10.1 Mid 2012
      OnePlus One 64 GB Stone on Neon HD Rom 5.1
    • Teğmen
      182 Mesaj
      11 Nisan 2013 13:35:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

Alıntıları Göster

Visia ile tekna arasında sadece ekran farkı yok çok fark var. otomadik dijital klima, Geniş tabanlı lastik ve büyük ebatlı çelik jant. deri direksiyon simidi. direksiyondan kumandalı ses sistemi ve bilgisayar kontrolü. 4 cam otomatik özelliği. Kısacası 2. el satışı daha iyi olan Bu almera tekna almalısınız. size bir kaç temiz link vereyim pazarlık payınıda hesaba katarak inceleyiniz: ;
      NOT: Bu belirttiğiniz fiyata tamamen boyasız araç bulmak çok zor. Fakat 1 -2 parça boyanmış ve değişen parçası olmayan modeller kafanıza rahat şekilde alabilirsiniz iyi bir ustaya falan göstererek ve test sürüşü yaparak. Bu 4 ilandaki araçlardaki açıklamalardaki gibiyse sorunsuz ve sıkıntısız alınıp binilebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2005-nissan-almera-tekna-1.5-cok-temiz-120109196/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-nissan-almera-tekna-1.5-119220003/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-orjinal-full-plusfull-mukemmel-temizlikte-almera-bir-haftalik-fiyat-119310251/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sahibinden-satilik-118381761/detay

ilandaki araclarin hepsi gayet diri duruyo. bir de sizden su ilana bakmanizi rica etsem. lokasyon olarak bana cok yakin, hatta arka sokak falan olmasi lazim,o yuzden bunu soruyorum.
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-acill-satilik-107864691/detay/

gerci sahibine ulasmayi denedim ama ulasamadim,muhtemelen yakinda doner,bend e daha detayli bilgi alabilirim.
      |
      |

MacBookAir 10.1 Mid 2012
    • Teğmen
      182 Mesaj
      11 Nisan 2013 13:36:21
      quote:

Alıntıları Göster

fiyatı mantıklı gelmiş olabilir ama temiz durmuyor. Önden darbe yemiş gibi görünüyor. ön 2 parça boyalıdır motor kaputunun altındaki parçalarda zarar görmüş değişmiş olabilir. Baksanıza ön kaputta Nissan arması bile yok. Ayrıca sis farlarının ikiside su almış . İç kısımda vites topuzu tamamen aşınmış durumda görünüyor. Bence başka modellere bakınız.

evet haklisiniz zaten ben de diger ilanlari gordukce aradaki farki farkettim. peki sizce bu nasil

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-acill-satilik-107864691/detay/

MacBookAir 10.1 Mid 2012
    • Yüzbaşı
      845 Mesaj
      11 Nisan 2013 14:06:25
      quote:

Alıntıları Göster

evet haklisiniz zaten ben de diger ilanlari gordukce aradaki farki farkettim. peki sizce bu nasil

dostum eyüp civarındaysan birlikte bakalım ben de yardımcı olabilirm ben sattım benim almera yı

Tek Aşk BeşiktAŞK
    • Binbaşı
      1329 Mesaj
      11 Nisan 2013 16:12:21
      quote:

Alıntıları Göster

ön taraf tam iyi durmuyor. Ön taraftan muhtemelen ufak bir kaza yapmış ve işlem görmüşe benziyor. Yinede ustaya gösterebilirsiniz ve ön tarafı düzelltirebilirsiniz. ( Tampon - far - kaput aralık ayarları )

• Çavuş
      62 Mesaj
      11 Nisan 2013 16:17:11
      quote:

Orijinalden alıntı: sublebaaa

@Herolost
      Araç teknaymıs..
      Ben Bayburtta yaşıyorum..Erzurumluyum...
      Karsta Babamin iyi çevresi var .Her türlü baktiririz..

Yardimci oldunuz cok Saolun...

dostum bende kars ta yım. buralardaki ustalara da araç gösterilmez diye uyarayım hemen :)

kars ta 4 adet almera vardı. birisi benim mavi hb. satmam ben :)
      mavi sedan sahibiyle konuştuğumda oda arabasını asla satmayacağını söylemişti ki halen yolda görürüm.
      siyah hb. sahibini tanırım arabası 250.000 üstünde bir süredir göremiyorum. o olabilir.
      açık mavi hb. 2-3 sene önce sahibi sarıkamışta kaza yaptı araç hurdaya çıktı. yan koltuktaki kemer takmadığı için yastık açılmadı. beyin kanamasından rahmetli oldu.

bir tanede sarıkamışta sedanı var diye duydum ama hiç görmedim. o yüzden listeye girmedi :)

• Çavuş
      80 Mesaj
      11 Nisan 2013 17:01:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Kadimm

Alıntıları Göster

dostum bende kars ta yım. buralardaki ustalara da araç gösterilmez diye uyarayım hemen :)

kars ta 4 adet almera vardı. birisi benim mavi hb. satmam ben :)
      mavi sedan sahibiyle konuştuğumda oda arabasını asla satmayacağını söylemişti ki halen yolda görürüm.
      siyah hb. sahibini tanırım arabası 250.000 üstünde bir süredir göremiyorum. o olabilir.
      açık mavi hb. 2-3 sene önce sahibi sarıkamışta kaza yaptı araç hurdaya çıktı. yan koltuktaki kemer takmadığı için yastık açılmadı. beyin kanamasından rahmetli oldu.

bir tanede sarıkamışta sedanı var diye duydum ama hiç görmedim. o yüzden listeye girmedi :)

2005 hb di arac askeri personlmis sahibi .

Arac cok temiz duruyordu..tramerde felanda sıkinti cikmadi gerekirse erzda da baktirabilirdim ancak aracsatildi..arkads kapora almis..is cikisi beklemis elemanlar disarida hemen pazarlik yapmislar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sublebaaa -- 11 Nisan 2013; 17:03:23 >
      |
      |

• Çavuş
      80 Mesaj
      11 Nisan 2013 17:07:16
      @Kadim senin araç kaç model

Şaka bir yana civar illerde arıyorum ama bir türlü denk getiremedik..Batıda daha cok var haliyle ancak o kadar yool yapip eli boş dönmek te var....

Bahsettiğim araç gri 2005 model 70 bin km idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sublebaaa -- 11 Nisan 2013; 17:09:52 >

• Teğmen
      182 Mesaj
      11 Nisan 2013 18:14:16
      quote:

Orijinalden alıntı: LorD_KeNNy

Alıntıları Göster

dostum eyüp civarındaysan birlikte bakalım ben de yardımcı olabilirm ben sattım benim almera yı

evet eyupte oturuyorum. sahibiyle konustum yarin saat 1-2 civari bakicam arabay. eger o saatlerde musait olursan cok isterim. ve de bu civarda senin bildigin bu arabadan anlayan usta var mi?
      |
      |

MacBookAir 10.1 Mid 2012
    • Teğmen
      182 Mesaj
      11 Nisan 2013 18:16:53
      quote:

Alıntıları Göster

ön taraf tam iyi durmuyor. Ön taraftan muhtemelen ufak bir kaza yapmış ve işlem görmüşe benziyor. Yinede ustaya gösterebilirsiniz ve ön tarafı düzelltirebilirsiniz. ( Tampon - far - kaput aralık ayarları )

evet ben de farkettim kaputta bi darbe oldugunu ama bana sanki islem gormemis gibi geldi. gormediyse bence daha iyi,hatta eger kismet olur da alirsam ben de o sekilde kullanirim. hem nazarlik olur hem de esim kullanacagi icin yaptirip bosuna masraf etmemis olurum :) araca yarin bakicam,sahibiyle konustum. umarim motorda ve yuruyeninde sorun cikmaz. gerci daha once boyasiz denip de pert cikan arac icin kilometrelerce gitmisligim var :D ama en azindan bu evime cok yakin,kaybedecegim bisey yok yani .
      |
      |

MacBookAir 10.1 Mid 2012
    • Teğmen
      242 Mesaj
      11 Nisan 2013 20:46:03
      quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

aracın resimleri montaj sonrası halidir.
      aracta
      ön ler 195 / 55 R16
      arka 205 / 55 R16 lastikler vardır.

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera5.jpg

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera4.jpg

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera3.jpg

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera2.jpg

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera.jpg

Arabada nasıl bir fark oldu yol tutuşu konfor çok merak ediyorum?
      |
      |

• Teğmen
      224 Mesaj
      12 Nisan 2013 07:37:00
      fark kısaca söylee
      araba eskiden ani kalkışlarda burun kaldırıyordu artık yok o durum.cabuk hızlanıyor.
      tabiki esneme azaldıgı için süspansiyon haliyle sertleşti.
      bence değer bu hali.
      |
      |

saygılarımla.
    • Çavuş
      62 Mesaj
      12 Nisan 2013 16:41:42
      quote:

Orijinalden alıntı: sublebaaa

@Kadim senin araç kaç model

Şaka bir yana civar illerde arıyorum ama bir türlü denk getiremedik..Batıda daha cok var haliyle ancak o kadar yool yapip eli boş dönmek te var....

Bahsettiğim araç gri 2005 model 70 bin km idi..

kars plakalı değilmiş, o zaman aracını hiç şehir içinde kullanmamış yada nadiren kullanmış o da bana denk gelmemiştir. km de iyiymiş :) hayırlısı olsun.

benim araç 2004 model hb mavi. 130.000 e geldi. 1.400 tl masrafı var. tabla, amortisör, takozlar, debriyaj seti. işçilikle o kadar tutar zaten. arabamı çok kişi istiyoda olmaz diyorum. zaten sende alırsan daha iyi anlarsın ne demek istediğimi. yok böyle bir araç :)

arkadaşlar ek bilgi bor katkısı koydum. kars şehir içi ( durmadan 1 km gidemezsin ekonomik kullanman imkansıza yakındır ) 11.5 lt / 100 km yakıyodu. şu sıralar 9.9 lt ye düştü şoktayım. ama aracım eskisi kadar seri değil gibi. çevre yoluna çıkıp denemeyi düşünüyorum hafta sonu sonucu bildiririm. ayrıca motorda çok ufak bi titreme vardı onu da aldı götürdü. bir önceki yağ ile aynısını koydum arabaya (elf) fark var yani. çekiş farkını da size söylerim. iyi hafta sonları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadimm -- 12 Nisan 2013; 16:43:06 >
      |
      |

• Binbaşı
      1003 Mesaj
      12 Nisan 2013 20:49:04
      arkadaşlar vites topuzu nasıl çıkıyor? çevirerek mi, yıkarı çekerekmi?

• Teğmen
      182 Mesaj
      12 Nisan 2013 21:21:34
      arkadaslar bugun itibariyle 2000 model 1.8 hb almis bulunuyorum. eski oldu ama uygun ve guzel bi arac buldum,o yuzden dusunmeden aldim. kullandikca bazi seyler paylasir sorarim . yardimci olan olmaya calisan herkese tesekkurler.

MacBookAir 10.1 Mid 2012
    • Çavuş
      80 Mesaj
      12 Nisan 2013 21:30:27
      quote:

arkadaslar bugun itibariyle 2000 model 1.8 hb almis bulunuyorum. eski oldu ama uygun ve guzel bi arac buldum,o yuzden dusunmeden aldim. kullandikca bazi seyler paylasir sorarim . yardimci olan olmaya calisan herkese tesekkurler.

Hayırlı olsun .....Kazasız Belasız binersiniz inşallah..

Eyüpteki araca bakacaktınız baktınız mı ?
      Baktıysanız Bilgi verebilr misiniz...?

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
ses yalıtımı
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,602
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.