Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1345. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.2004 almera 1.5 tekna hb araca sahibim.gectiğimiz beş yıl boyunca araçta ufak tefek sıkıntı haricinde hiç sıkıntım olmamıştı.yanlız bu yıl bazı sorunlarla karşılaştım.bu sorunlar ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım olacak.

1-aracı durdurduğum zaman devirdaim pompasının altından avuç içi kadar su sızdırdığını görmekteyim.su olduğunuda su eksiltmesinden anlamaktayım.bu miktar hep eşit.anladığım kadarıyla devirdaim pompasından kaçırıyor.bunu değiştirmemi söyledi usta.tamir veya bildiğiniz bir çözüm önerisi varmı acaba.veya parça uyumluluğu olabilecek başka markalar varmı?
    2-aracın kışın geç çalışmasından dolayı babam tarafından sözde bana iyilik yapılarak kelebek boğazı temizlettirilmiş :) yüksek ihtimalle işin ehli olmayan bir usta eseri olarak aracın deviri yüksek çalışmakta özellikle ilk çalışmalarda.belli bir yol gidip örneğin ışıkta dururken rolantinin düzeldiğini gözlemlemekteyim.adaptasyon denendi ama bir türlü tutmadı.beyin tamiri yapılması gerek dediler güvenemedim.ne diyorsunuz?
    3-aracın ön düzeninde sarsıntıları hissetmeye başladım.bazende motorun ilk çalışmadaki sarsıntısını.ön amörtisörlerin patladığını öğrendim.z rotlarla birlikte değişmesi gerek dendi.parçalar baya pahalı geldi.tamir veya parça uyumluluğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

aracım son bir yılda bir kaç elde kullanılınca bu sorunlar çıktı.tavsiyem aracı kesinlikle tek elde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut_00

quote:

Orijinalden alıntı: yasin.bener

Ben 2001 1.6 slx kullanıyorum aracım 147000 de saglamlığına Allahın kulu bişey diyemez 2 seneyi geçti kullanıyorum motor,şanzuman veya başka bir arıza vermedi bir önceki mesajda yazdığım gibi kişisel hatalardan kaynaklı ufak tefek problemler yaşadım. Ancak performans istiyorsan beklentini çok yüksek tutma 4 ileri, klasik, tork konvertörlü bir araç yakıtı da buna bağlı olarak biraz fazla Tabi ancak bu şehir içi için geçerli uzun yolda yakıt yarı yarıya düşüyor. Merak ettiğin başka bir konu varsa yardımcı olabilirim.

Üstad 1.6 SLX otomatik düşünüyorum bnde 2001 yakıt ne kadar çok derken normal 1.6 motor yaklasik 8 lt LPG yakıyor sizinki ne durumda otomatik mı manuel mı onerirsiniz

Dikkat etmem gereken birşeyler var mı kronik vs

Yakıt konusunda dediğim şey şehir içinde geçerli bunda en büyük etken tabiki öncelikle olarak kullanıcı, şehir trafigi ve 4 ileri otomatik vitesin olması fakat öyle çok değil Manuel vitese göre 100 km de 1-1.5 litre anca fark eder. Uzun yolda durum tamamen değişiyor araç yola yapışıyor ve gaz pedalının üzerinde çok yaramazlık yapmazsanız yakıt yarı yarıya düşüyor. Kronik herhangi bir problemi yok süspansiyonlari biraz sert o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: wbc42

arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.2004 almera 1.5 tekna hb araca sahibim.gectiğimiz beş yıl boyunca araçta ufak tefek sıkıntı haricinde hiç sıkıntım olmamıştı.yanlız bu yıl bazı sorunlarla karşılaştım.bu sorunlar ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım olacak.

1-aracı durdurduğum zaman devirdaim pompasının altından avuç içi kadar su sızdırdığını görmekteyim.su olduğunuda su eksiltmesinden anlamaktayım.bu miktar hep eşit.anladığım kadarıyla devirdaim pompasından kaçırıyor.bunu değiştirmemi söyledi usta.tamir veya bildiğiniz bir çözüm önerisi varmı acaba.veya parça uyumluluğu olabilecek başka markalar varmı?
    2-aracın kışın geç çalışmasından dolayı babam tarafından sözde bana iyilik yapılarak kelebek boğazı temizlettirilmiş :) yüksek ihtimalle işin ehli olmayan bir usta eseri olarak aracın deviri yüksek çalışmakta özellikle ilk çalışmalarda.belli bir yol gidip örneğin ışıkta dururken rolantinin düzeldiğini gözlemlemekteyim.adaptasyon denendi ama bir türlü tutmadı.beyin tamiri yapılması gerek dediler güvenemedim.ne diyorsunuz?
    3-aracın ön düzeninde sarsıntıları hissetmeye başladım.bazende motorun ilk çalışmadaki sarsıntısını.ön amörtisörlerin patladığını öğrendim.z rotlarla birlikte değişmesi gerek dendi.parçalar baya pahalı geldi.tamir veya parça uyumluluğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

aracım son bir yılda bir kaç elde kullanılınca bu sorunlar çıktı.tavsiyem aracı kesinlikle tek elde kullanın.

1.Devirdaim kanatcıkları kırılmamışsa tamir edilebiliyor. Ancak conta ve oringleri bulunduğunuz ilde bulabilir misiniz ve adam gibi tamir edebilen birini bulabilir misiniz? Bunu bilemiyeceğim.

Devirdaim orjinal kodu

FEBİ-NISSAN=210109F605
    valeo =506705
    SKF=VKPC 92936
    blue print=ADN19167
    Graf PA821(Gva/Gref değil. Gva ve Gref markasına Dikkat edin.)
    Swag=82150006/

Bu markalar haricinde almanızı kesinlikle önermem. En iyi sıralaması FEBİ-NİSSAN>SKF>GRAF>BLUE PRINT>Valeo>swag

2.Şimdi araç ilk çalıştığında yüksek devirle çalışır. Bu olması gereken bir durum. Max 1100-1200rpm. Motor ısınmaya başlayınca normal devrine iner. Bu sebepten dolayı ECU (Beyin) sakın dokunturtmayın.

3.Amortisör tamiri yapılıyor. Ancak 1 seneye kadar yine aynı sorun oluyor. Zaten amortisör 150-200tl arasında. Tamirine 100tl isteniyor. Bir parçanın yarı fiyatına ulaşıyorsa tamiri sıfırı alınması her zaman daha karlıdır.

Z-rot tamiri olmaz. Çifti 70-150tl arasında. (Verdiğim fiyat orjinal ve kaliteli parça fiyatıdır. Trw, delphi gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 18 Mayıs 2017; 19:51:18 >

• Arka Cam Silecek kolu ve Süpürgem geldi... Şu Ptt de uyuz oluyom... zamanında getirmiyor...

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 19 Mayıs 2017; 21:44:49 >
  •  NISSAN ALMERA KLÜBÜ selamın aleyküm
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanesk

NISSAN ALMERA KLÜBÜ selamın aleyküm

Aleyküm selam
  • İZMİRDEN..selam almera clubda aktiflik neredeyse hiç yok... bundan biraz muzdaribim.. aracımı alalı 10 gün oldu 2004 tekna 173,000 --ufak tefek sorunlar oluşturdu ama tamircim kendi babam olunca masrafı minimumda tutabildim...

airbag zemberi orj çıkması -450 tl
    direksiyon hidrolik hortumu 80 tl (direksiyon merkezide contası değişti) masraf olarak bu çıktı
    şimdi niğdeye geldim geliş lpg ile full depo 36 lt alabildiği gaz fiyatı 2,38- 83 tl = yapılan km 360 22-23 krş ama 130,140,150 km hız ortalamarı ile afyon akşehir arasında gazı fulleyip memoilden -- dümdüz yolda bunu yaktı aktarayım dedim

tekna modelleri olan arkadaşlar ekrandan ne derece fayda alabilirim beni bilgilendirebilirlerse sevinirim... navigasyon- bluetooth özelliği ekleyebilirmiyiz araca. donanım vs daha neler neler :) şimdiden teşekkürler bide tavsiye isteyenlere kesinlikle forumlarda okuduğunuz gibi donanım kalite çok araçta yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piyd35 -- 20 Mayıs 2017; 21:14:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: herowman

merhaba arkadaşlar
    benim aracında 2005 model almera direksiyon kutusu tamir takımı lazım
    yağ kaçırıyor.nereden bulabilirim.
    Nette araştırdım ama bulamadım.

Hazır paket sadece Yurtdışında bulabilirsin... birde direksiyon hidroliğini söktüğünüzde keçeleri ve oringleri elinize alıp herhangi bir keçe satanlarda bulabilirsiniz.

bende kendi yeni aldığım aracı direksiyon kutusu tamir takımını babam tamirci yapılma sürecini belirteyim izmirdeyim

oringi değişti 1. sanayi stadyuma bakan yerden 10 tlye 1 oring alınıp takıldı

sonra bu sefer basınç miktarı değiştiği için zaten biraz yıpranmış olan hidrolik hortumunu patlattı denemede onu muhakkak özellikle kontrol ettirin sağlamsa sorun değil değişmesi vs yapılması gerekiyorsa 80 tl rekorcuya götürülüp yaptırılıyor parça para 100 tl olsun totalda işçilik yerine kişisine göre bilemem....

• Selçuk-81 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

İZMİRDEN..selam almera clubda aktiflik neredeyse hiç yok... bundan biraz muzdaribim.. aracımı alalı 10 gün oldu 2004 tekna 173,000 --ufak tefek sorunlar oluşturdu ama tamircim kendi babam olunca masrafı minimumda tutabildim...

direksiyon hidrolik hortumu 80 tl (direksiyon merkezide contası değişti) masraf olarak bu çıktı
    şimdi niğdeye geldim geliş lpg ile full depo 36 lt alabildiği gaz fiyatı 2,38- 83 tl = yapılan km 360 22-23 krş ama 130,140,150 km hız ortalamarı ile afyon akşehir arasında gazı fulleyip memoilden -- dümdüz yolda bunu yaktı aktarayım dedim

tekna modelleri olan arkadaşlar ekrandan ne derece fayda alabilirim beni bilgilendirebilirlerse sevinirim... navigasyon- bluetooth özelliği ekleyebilirmiyiz araca. donanım vs daha neler neler :) şimdiden teşekkürler bide tavsiye isteyenlere kesinlikle forumlarda okuduğunuz gibi donanım kalite çok araçta yok

Airbag zembereğin orjinal SIFIRI 50$ bunu sorsaydınız söylerdik.

Bu arada Niğdeli misiniz? Niğdeye geldim yazmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 22 Mayıs 2017; 0:14:56 >

• Arkadaşlar 205 55 16 lassa almaya karar verdim sizce ebat uyarmı sürtme yaparmi. Kendi ebatı pahali. N11den alacağım
  • quote:

Arka Cam Silecek kolu ve Süpürgem geldi... Şu Ptt de uyuz oluyom... zamanında getirmiyor...

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Yakışıklı olmuş başkan​, hayırlı olsun.. 👍

• quote:

quote:

İZMİRDEN..selam almera clubda aktiflik neredeyse hiç yok... bundan biraz muzdaribim.. aracımı alalı 10 gün oldu 2004 tekna 173,000 --ufak tefek sorunlar oluşturdu ama tamircim kendi babam olunca masrafı minimumda tutabildim...

okadar dolaştım sanayi bulamadık bulduklarım 120 tl olan onlardada direkdaki teyip kumandasını desteklemiyordu neyse sağlık olsun buranın bukadar aktif olduğunu sonradan fark ettim... izmirde yaşıyorum

2004 tekna 175000 de araç 19250 aldım.. :)

uzun yol yakıt sarfiyatına geleyim niğde izmir arası

ilk full depo 35 litre full 140 150 km hızla geldim 360 km yol yaptım 2,29dan hesap ediyorum gazı 22 kruş yakmış oluyor

ikinci full depo 100 ile 120 arası hız ile şuanda tek 393 km daha az önce arabayı kapatmadan gaz az sesi çıktı 15 20 km ordan gider desek 415 veya 420 km yapcak gibi gözüküyr 415 km den hesap edersek 19 kuruş yakıyor uzun yolda sakin kullanma ile gibi bişey dahada düşermi güzel havada ben bunu 17 kuruş a 90 120 arası düşürrrüm diyorum

düşünceleriniz... bide tekna sahipleri bu yol bilgisayarında yapabilceğim ekler varmıdır ? navigasyonmuş veya geri görüşkamerası --
    ve km hız var anlık olarak mı yoksa başka bişey mi o göstergeyi bana açıklarsanız sevinirim benimki tam çözemedim gibi bişey

• quote:

quote:

quote:

okadar dolaştım sanayi bulamadık bulduklarım 120 tl olan onlardada direkdaki teyip kumandasını desteklemiyordu neyse sağlık olsun buranın bukadar aktif olduğunu sonradan fark ettim... izmirde yaşıyorum

2004 tekna 175000 de araç 19250 aldım.. :)

uzun yol yakıt sarfiyatına geleyim niğde izmir arası

ilk full depo 35 litre full 140 150 km hızla geldim 360 km yol yaptım 2,29dan hesap ediyorum gazı 22 kruş yakmış oluyor

ikinci full depo 100 ile 120 arası hız ile şuanda tek 393 km daha az önce arabayı kapatmadan gaz az sesi çıktı 15 20 km ordan gider desek 415 veya 420 km yapcak gibi gözüküyr 415 km den hesap edersek 19 kuruş yakıyor uzun yolda sakin kullanma ile gibi bişey dahada düşermi güzel havada ben bunu 17 kuruş a 90 120 arası düşürrrüm diyorum

düşünceleriniz... bide tekna sahipleri bu yol bilgisayarında yapabilceğim ekler varmıdır ? navigasyonmuş veya geri görüşkamerası --
    ve km hız var anlık olarak mı yoksa başka bişey mi o göstergeyi bana açıklarsanız sevinirim benimki tam çözemedim gibi bişey

Nexus tablet uygulaması ile istediklerinden fazlasını kendin yapabilirsin

• Sıkıntı : yakıt artışı
    Sebeb : oksijen sensörü

Almeram cihaza bağladığıda oksijen sensörünün değeri 0,49 olarak görüldü.
    nissan-almera.tr.gg `de olması gereken değer 0,5 – 1 yazıyor
    Bu minik fark yakıtı etkiliyor olabilirmi
    Sensörü söküp alkolle temizleyip taksam faydası olurmu
    görüş ve önerileriniz lütfen

(not : 119 bin km de ve yağ, buji, lpg enjektörü, tüm filtreler yeni)
  • Sıkıntı : arka cam ısıtma resistansı

Kablonun takılı olduğu metal, cama temas ettiği yerden ayrıldı.
    Lehimlemeye uğraştım fakat lehim erimiş olduğu halde camdaki resistans malzemesine tutmuyor.
    daha evvel tecrübe eden oldu mu
    Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetolmez

Arkadaşlar 205 55 16 lassa almaya karar verdim sizce ebat uyarmı sürtme yaparmi. Kendi ebatı pahali. N11den alacağım

kardeşim bende 205 55 16 takılı. herhangi bir olumsuz durumu yok.

fakat lastik konusunda tecrübe edenler goodyear efficientgrip performance öneriyorlar. forumda yazmışlardı.

almera sert süspansiyon olduğu için yumuşak lastik konusunu iyi araştırmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FD216

Sıkıntı : yakıt artışı
    Sebeb : oksijen sensörü

Almeram cihaza bağladığıda oksijen sensörünün değeri 0,49 olarak görüldü.
    nissan-almera.tr.gg `de olması gereken değer 0,5 – 1 yazıyor
    Bu minik fark yakıtı etkiliyor olabilirmi
    Sensörü söküp alkolle temizleyip taksam faydası olurmu
    görüş ve önerileriniz lütfen

(not : 119 bin km de ve yağ, buji, lpg enjektörü, tüm filtreler yeni)

nasıl yapıcağım tablet uygulaması ? biraz açıklayıcı anlatım olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

quote:

Orijinalden alıntı: xarizmen

Arkadaşlar 2005 1.5 tekna hatchback almeram var. Geçenlerde sağ arka stopu vurdum ve stopun sadece dış mika koruması kırıldı.içindeki hiçbir plastik aksama ve ampullere vs. birşey olmadı hatta çizik bile yok. konyadan tutunda ankara is. kartala kadar birçok çıkmacıyı aradım ama hiçbirinde bulamadım. Bana genellikle söyledikleri stopun komple değişmesi gerektiği.Ama benim stopta hiçbirşey yok sağlam.sadece dış koruma pastiğine ihtiyacım var.Aranızda bana yardımcı olacak birileri varsa çok dua ederim.şimdilik japonla parçaları tutturdum ama yarın birgün yağmur falan yağdığında direk içeri girecek.Nereden bulurum ne yaparım bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Benim de stopumun dış camı aldığımda kırıktı. Şaşmaz sanayide 2002 stop mu, 2000 stop mu öyle bir yer var. Orjinali gibi yaptılar dış camını, görünce şaşırdım hatta gayet temiz yapıyorlar. Ücret olarak da bir stopun kırık tamiri diğerinin de parlatılması temizlenmesi vs 100 lira gibi birşey ödedim.

yardımın için teşekkürederim.Benim ikamet ettiğim yer yalova yani esasında benim gidebileceğim yer bursa izmit ve istanbul bunu belirtmeyi unutmuşum.Birkaç araştırma yaptım ama ancak camın kalıbı alınıp dökümü yapılır deniliyor.oda 200 tl ye patlıyor ki buda en ucuzu.Ne yapacağım bilmiyorum.şimdilik yapıştırıcı ile tutturdum ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: FD216

Sıkıntı : arka cam ısıtma resistansı

Kablonun takılı olduğu metal, cama temas ettiği yerden ayrıldı.
    Lehimlemeye uğraştım fakat lehim erimiş olduğu halde camdaki resistans malzemesine tutmuyor.
    daha evvel tecrübe eden oldu mu
    Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var lütfen

Lehim tutar. Ancak 1 şartla. En iyi lehim karışım oranına sahip lehim teli tutar.

Nasıl diye soru işareti oluşmuştur eminim.

Piyasada üretilen lehim tellerinin %60kalay / %40 kurşun karışımı yerine Kalay oranı düşük veya kurşun oranı yüksek miktarlı üretim yapıyorlar. Bu da lehimin kalitesiz olmasına sebep olur. Bunun sonucunda yaa yapılan lehim reziztans devreye girdiği anda ısıdan dolayı soketin atmasına yada lehim yapılırken kalitesiz tel yüzünden cam yüzeyi lehimlenebilmek için fazla ısıtılmasından dolayı cam patlatılabilir. Cam patlatma en çok yapılan hatadır.

Reziztans lehimlenmesi için lehim telinin kalay/gümüş karışımlı olanı ile yapılmalıdır.

Çünkü kurşun/kalay 175 derecede erimeye başlarken, kurşun/gümüş 275 derecede erimeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 24 Mayıs 2017; 0:20:55 >

• 
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.