Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1344. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13421343134413451346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar aranızda hiç pejo 307 1.6 benzinli/lpgli kullanmış var mı?

bunu sormamın nedeni; nissan almera veya pejo 307 1.6 almayı düşünüyorum. fiyatları birbirine yakın. biri 1.5 98 beygir, diğeri 1.6 109 beygir ama japon sorunsuzluğu diğerinde ise fransız sorunluluğu durumu var. 307 kullanımş almera sahibi varsa yorumlarını dinlemek isterim.
  • FD216 F kullanıcısına yanıt
    Aynı durum benim arabadada var. Oto camcıya yaptırmak için gittim abi boşuna masraf etme hiçbir sakıncası yok bu şekilde kullanmanda dedi. bende bu şekilde 7 aydır kullanıyorum bir sıkıntı olmadı. Ama kolay bir çözümde bulursan paylaşmanı isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toxoplazma

arkadaşlar aranızda hiç pejo 307 1.6 benzinli/lpgli kullanmış var mı?

bunu sormamın nedeni; nissan almera veya pejo 307 1.6 almayı düşünüyorum. fiyatları birbirine yakın. biri 1.5 98 beygir, diğeri 1.6 109 beygir ama japon sorunsuzluğu diğerinde ise fransız sorunluluğu durumu var. 307 kullanımş almera sahibi varsa yorumlarını dinlemek isterim.

307 XR modelini kullandım. 50 bin km idi .lpg yi kendim taktirmisdim.son derece mennundum. Elde olmayan sebeplerden sattım. Yolda sizi oldukça tatmin eder güven verici ama sağlamlığı bilemem. Pejo dan sonra almeraya binince çok çok dar geldi ve araç pejo ya göre çok yavaş. Pejo xt premium lar çok daha dolu araçlar. Arka amotisorleri biraz sert beni rahatsız edecek bir duruma hiç karşılaşmadım. Aracım manuel di.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iege

quote:

Orijinalden alıntı: toxoplazma

arkadaşlar aranızda hiç pejo 307 1.6 benzinli/lpgli kullanmış var mı?

307 XR modelini kullandım. 50 bin km idi .lpg yi kendim taktirmisdim.son derece mennundum. Elde olmayan sebeplerden sattım. Yolda sizi oldukça tatmin eder güven verici ama sağlamlığı bilemem. Pejo dan sonra almeraya binince çok çok dar geldi ve araç pejo ya göre çok yavaş. Pejo xt premium lar çok daha dolu araçlar. Arka amotisorleri biraz sert beni rahatsız edecek bir duruma hiç karşılaşmadım. Aracım manuel di.

bilgiler için çok teşekkür ederim dostum.

• Arkadaşlar merhaba, 2006 model Almera Tekna aracıma Bosch parça kataloğundan dört tırnaklı bujisini bulup sipariş ettim. Özellikle ilk çalışma hızı değişti. Yakıt sarfiyatı ve çekişi de etkilediğini düşünüyorum. Dilerseniz parça seri numarasını da ekliyebilirim.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • Merhaba arkadaşlar.2006 model almera sahibiyim.106 binde ve hiç gaz takılmadı.1.5 tekne modeli. İlk sahibiyim ve cok memnunum. Yalnız geçenlerde devir sattı boşta iken de 1100 1200 devirde çalışıyor ve rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Vvuuuuuuvvvvv diye.sanki araç bosta iken gaza hafif yüklenirsin aynı öyle ses.servisi aradım bakmadan görmeden bişey diyemeyiz dedi. Biga da olduğum için ve çalıştığımız için bursa ya servise götürmeye halletmek istiyorum. Konu hakkinda bilgisi olan yardım edebilecek varsa çok sevinirim..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocinomat

Arkadaşlar merhaba, 2006 model Almera Tekna aracıma Bosch parça kataloğundan dört tırnaklı bujisini bulup sipariş ettim. Özellikle ilk çalışma hızı değişti. Yakıt sarfiyatı ve çekişi de etkilediğini düşünüyorum. Dilerseniz parça seri numarasını da ekliyebilirim.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Şunu da ilave etmek istedim. Çokça dillendirilen kalorifer sisteminden gelen şırıltı sesi! özellikle kışın sıcak ayarda kalorifer sistem çalışırken rahatsız edici ses. aracımı yaz girmeden klimasını kontrol ettireyim dedim, usta bana sormadan klima gazını ve yağını yeniledi :) iyikide yenilemişler, klima gazındaki yağ kompresörü yağlıyormuş, haliyle sistemden gelen ses bi anda kayboluverdi. Bilginize sunmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: angara-06

Aynı durum benim arabadada var. Oto camcıya yaptırmak için gittim abi boşuna masraf etme hiçbir sakıncası yok bu şekilde kullanmanda dedi. bende bu şekilde 7 aydır kullanıyorum bir sıkıntı olmadı. Ama kolay bir çözümde bulursan paylaşmanı isterim.

Benim kide öyleydi ben siyah mastik silikon la yapıştırdım 2 yıldır sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: captan17

Merhaba arkadaşlar.2006 model almera sahibiyim.106 binde ve hiç gaz takılmadı.1.5 tekne modeli. İlk sahibiyim ve cok memnunum. Yalnız geçenlerde devir sattı boşta iken de 1100 1200 devirde çalışıyor ve rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Vvuuuuuuvvvvv diye.sanki araç bosta iken gaza hafif yüklenirsin aynı öyle ses.servisi aradım bakmadan görmeden bişey diyemeyiz dedi. Biga da olduğum için ve çalıştığımız için bursa ya servise götürmeye halletmek istiyorum. Konu hakkinda bilgisi olan yardım edebilecek varsa çok sevinirim..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

kardeşim senin sorunla ilgili, geçmiş sayfalarda almera uzmanlarımızın yorumları var. okursan faydalı olabilir.

sanırım öncelikle iyi bi boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yapılması gerekiyor.
    ayrıca ihtimal ki; maf (hava akış) sensörü de kirli veya vazifesini düzgün ifa edemez hale gelmiş olabilir.

benim almera devir düşme sorununu orjinal bosch maf sensörü takarak çözmüştük

• quote:

Orijinalden alıntı: nadirgoktan

Arkadaşlar ben krank mili sensörünü kendim değiştirmek istiyorum. Bilmeyen birisine bunu tarif edebilecek biri var mıdır? Yoksa bilmeyen biri olarak hiç bulaşmamak mı gerekir?

Eksantrik mili sensörü kolay yerde ama krank milinin ki çok zor ben denedim yukarıdan değiştirmeyi bayağı uğraştım sensör vidasini çıkarttım bu seferde motor takozunun vidasi engel oldu.

Videosunuda çekmiştim .

https://youtu.be/J6n07xSyalk

• Merhaba arkadaşlar bende bı almera almayı düşünüyorum fiyat ve özellik olarak çok methettiler ancak modelleri arasında pek bilgim yok ne onerirsiniz 2 çocuk var uzun yola çıkarım hb olanlar çok mu küçük bulundugum yerde pek bulunan bı araç değil onun için gidip inceleme imkanım yok sehirdisindan bakıyorum

Sorular

2001 luxry 1.8 otomatik çok mu yakar

2001 1.6 SLX mı yoksa 2004 üstü tekna mı onerirsiniz

Km 200 bin civarında olup problem yaşayan var mı o km de araba alınmaz diyen çok ne dersiniz

• Arkadaşlar öncelikle iyi geceler, askerde olduğumdan dolayı forumdan baya uzak kaldım haliyle almeramdan da. Ne yazık ki geçtiğimiz cumartesi bir tümsekten geçerken aracın altı sürttü ve katalizör her iki taraftan da koparak düştü ve çok gürültülü calismaya başladı haliyle. ertesi gün de ablamın nikahı olduğundan hemen yaptırmak istedim gece 2 de 7/24 çalışan bir servise götürdüm egzoz işi yapmıyorlardı ama bakarız dediler ben de tamam dedim güzelce kaynak yapıldı hareket ettik egzozda ses yoktu ilk başta cekisinde de herhangi bir sorun yoktu. Fakat ertesi gün egzoz rahatsız edici tiz bi ses yapmaya başladı ve araç rölanti de durduğu zaman içinde titreme meydana geldi. Sorun nedir ? Neler yapılabilir ? İstanbul avr. Yakasında tavsiye edebileceginiz iyi bir egzozcu var mı (malum işi ustasına yaptırmak gerek) cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.

• Umut_00 U kullanıcısına yanıt
    Ben 2001 1.6 slx kullanıyorum aracım 147000 de saglamlığına Allahın kulu bişey diyemez 2 seneyi geçti kullanıyorum motor,şanzuman veya başka bir arıza vermedi bir önceki mesajda yazdığım gibi kişisel hatalardan kaynaklı ufak tefek problemler yaşadım. Ancak performans istiyorsan beklentini çok yüksek tutma 4 ileri, klasik, tork konvertörlü bir araç yakıtı da buna bağlı olarak biraz fazla Tabi ancak bu şehir içi için geçerli uzun yolda yakıt yarı yarıya düşüyor. Merak ettiğin başka bir konu varsa yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut_00

Merhaba arkadaşlar bende bı almera almayı düşünüyorum fiyat ve özellik olarak çok methettiler ancak modelleri arasında pek bilgim yok ne onerirsiniz 2 çocuk var uzun yola çıkarım hb olanlar çok mu küçük bulundugum yerde pek bulunan bı araç değil onun için gidip inceleme imkanım yok sehirdisindan bakıyorum

Sorular

2001 luxry 1.8 otomatik çok mu yakar

2001 1.6 SLX mı yoksa 2004 üstü tekna mı onerirsiniz

Km 200 bin civarında olup problem yaşayan var mı o km de araba alınmaz diyen çok ne dersiniz

Bahsettiğiniz modeller hakkında çok yorum yapmayayım daha iyi bilenler/kullananlar yaparsa onu daha iyi olur.

Bende 2001 luxury var. Lpg olduğu için az yakıyor tabi. Bagajda tüp olmasa bile 2 çocuk için yeter mi emin değilim. Arabaları falan olacaksa eğer bir de zor gibi. Ben aracı 200 küsür binde aldım. Şu an 260 civarında. Ne içinde doğru düzgün deforme var, ne de motorunda bir sıkıntı var. Taş gibi araba maşallah. Yağ yakma akıtma damlatma hiçbir şey yok. Alırken de ben ustama km yüksek sıkıntı olmaz mı demiştim, bana bu araçlarda km'nin aşırı sıkıntı olmadığını, araca temiz bakıldığını ve bunların motorlarının zaten sağlam olduğunu, bu yüzden motorda uzun km'ler sıkıntı yaşamayacağımı söyledi. Dediği gibi de şükür şimdiye kadar sesi soluğu yok. Genel olarak çok memnunum. Hatta uzun yol demişsiniz tam uzun yol arabası bunlar. Komfor gerçekten modeline göre harika diyebilirim. Şehir içinde biraz hantal kalabilir ama uzun yolda mükemmeldir. Ağır oturaklı araba. Hızın aldı mı yola yapışıp yağ gibi gidiyor.

Ama keşke gidip bir bakma şansınız olsa. Bence zaten beğenirsiniz ama. Hiç mi yok şehrinizde bakabileceğiniz? Hangi şehirdesiniz?

• Arkadaşlar 2005 1.5 tekna hatchback almeram var. Geçenlerde sağ arka stopu vurdum ve stopun sadece dış mika koruması kırıldı.içindeki hiçbir plastik aksama ve ampullere vs. birşey olmadı hatta çizik bile yok. konyadan tutunda ankara is. kartala kadar birçok çıkmacıyı aradım ama hiçbirinde bulamadım. Bana genellikle söyledikleri stopun komple değişmesi gerektiği.Ama benim stopta hiçbirşey yok sağlam.sadece dış koruma pastiğine ihtiyacım var.Aranızda bana yardımcı olacak birileri varsa çok dua ederim.şimdilik japonla parçaları tutturdum ama yarın birgün yağmur falan yağdığında direk içeri girecek.Nereden bulurum ne yaparım bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xarizmen

Arkadaşlar 2005 1.5 tekna hatchback almeram var. Geçenlerde sağ arka stopu vurdum ve stopun sadece dış mika koruması kırıldı.içindeki hiçbir plastik aksama ve ampullere vs. birşey olmadı hatta çizik bile yok. konyadan tutunda ankara is. kartala kadar birçok çıkmacıyı aradım ama hiçbirinde bulamadım. Bana genellikle söyledikleri stopun komple değişmesi gerektiği.Ama benim stopta hiçbirşey yok sağlam.sadece dış koruma pastiğine ihtiyacım var.Aranızda bana yardımcı olacak birileri varsa çok dua ederim.şimdilik japonla parçaları tutturdum ama yarın birgün yağmur falan yağdığında direk içeri girecek.Nereden bulurum ne yaparım bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Benim de stopumun dış camı aldığımda kırıktı. Şaşmaz sanayide 2002 stop mu, 2000 stop mu öyle bir yer var. Orjinali gibi yaptılar dış camını, görünce şaşırdım hatta gayet temiz yapıyorlar. Ücret olarak da bir stopun kırık tamiri diğerinin de parlatılması temizlenmesi vs 100 lira gibi birşey ödedim.

• kronk-x kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgiler için teşekkürler bnde fiyat olarak 2001 civarı ancak alabileceğim 200 bin civarında bir kaç araba var yozgattayim h.sonu Ankara'ya gidip bakacam

Özellikle dikkat etmem gereken birşeyler var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin.bener

Ben 2001 1.6 slx kullanıyorum aracım 147000 de saglamlığına Allahın kulu bişey diyemez 2 seneyi geçti kullanıyorum motor,şanzuman veya başka bir arıza vermedi bir önceki mesajda yazdığım gibi kişisel hatalardan kaynaklı ufak tefek problemler yaşadım. Ancak performans istiyorsan beklentini çok yüksek tutma 4 ileri, klasik, tork konvertörlü bir araç yakıtı da buna bağlı olarak biraz fazla Tabi ancak bu şehir içi için geçerli uzun yolda yakıt yarı yarıya düşüyor. Merak ettiğin başka bir konu varsa yardımcı olabilirim.

Üstad 1.6 SLX otomatik düşünüyorum bnde 2001 yakıt ne kadar çok derken normal 1.6 motor yaklasik 8 lt LPG yakıyor sizinki ne durumda otomatik mı manuel mı onerirsiniz

Dikkat etmem gereken birşeyler var mı kronik vs

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut_00

Hocam bilgiler için teşekkürler bnde fiyat olarak 2001 civarı ancak alabileceğim 200 bin civarında bir kaç araba var yozgattayim h.sonu Ankara'ya gidip bakacam

Özellikle dikkat etmem gereken birşeyler var mı

Hemşeriymişiz bir de eğer oralıysanız :) Keşke işten vakit bulabilsem birebir de yardımcı olmaya çalışırdım ama hafta sonu da çalışıyorum.

Bu araçlarda, en azından ben araştırırken gördüğüm kadarıyla, iç deformasyon zaten zor oluyor. Ya da benim denk geldiklerim hep öyleydi. O yüzden ordan km düşmüş mü falan anlamanız zor olabilir. 200binde diye çıkıp da 300binde de almamak lazım dikkat etmek gerek. Genel olarak 2. el araç alırken nelere bakılıyorsa onlar hocam yani bu araçların kronik bir sorununu bilmiyorum ben özellikle şurasına bakın diye. Zaten yaşlı araç alıyoruz, çok incik cincik demeyip motoru sağlamsa, öyle heryeri değişmediyse bir iki parça değişene boyaya falan boyun eğmek lazım diye düşünüyorum. Eski araç alırken önemli husus motor zira. Onu da teste sokmadan almayın derim. 20bin liralar para verceksiniz bir 100 liradan kaçınmayıp hangi araç olursa olsun bilgisayarlı teste sokun. özellikle motoruna ve alt takımının sağlamlığına emin olun. Elektronik olarak çok sorunlu bir araba değil zaten. Yani söyleyebileceklerim bunlar tabi diğer üstadlar da eklerler akıllarına gelenleri.

• 
Sayfa: önceki 13421343134413451346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.