Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğraftaki bagaj düğmesinin üstündeki plastik parçadan arıyorum. Önerebileceğiniz bir yer var mı?
    Hikayesi çok uzun o yüzden anlatıp başınızı şişirmek istemedim.
    Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
    (fotoğraf yüklenmiyor :/ demekistediğim parçayı anlamışsınızdır umarım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msalih28 -- 2 Ekim 2016; 1:20:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Üstad kusura bakma uzun zamandir girmedigimden mesajinizi gec gordum fotografi ekte koymaya calisiyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: saxn

Üstad kusura bakma uzun zamandir girmedigimden mesajinizi gec gordum fotografi ekte koymaya calisiyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Benim araç ile sizinkiler aynı mı bilmiyorum. Resimde eklediğiniz ve işaretlediğiniz yerden yağ gelmesinin 2 sebebi olur.

1.) Buji gevşek veya dişli kaptığı için buji tam oturmuyordur. Yalnız çok fazla yağ artığı olmaz. Eğer buji iyi sıkılmamış veya sıkılamıyorsa bunun belirtisi yüksek devirlerde ateşleme kesmesine benzer olaylar olur ve motor gürültülü çalışır.

2.) Bujinin girdiği borunun o belirttiğiniz yere tam oturmuyor. Buda kapak taşlama denilen olaylardan olur. Bunun aklıma gelmesinin sebebi. Kapağın içinin çok temiz olması.

Şimdi oraya plastik veya keçeye benzer birşey takamazdınız. Çünkü sıcaklığa dayanmaz.

Oraya ancak rolling yay atılırsa sorunun çözülür. Tahmini işçilik dahil 30 ike 50tl arası size patlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Herkese mrb dostlar almera ariyorum max 25 bin butce ile sedan veya hb fark etmez duyan goren olursa bana bilgi verir ise memnun olurum. Not: araci kendime aliyorum.

Hayırdır üstadım. Seat sarmadı mı 😆

yok sardı kullanımı vs keyifli araba ama aile büyüyor aklımda bir kaç arac var almerada bildigimiz bir arac birde opel vectra 2.0 cdx otomatik var bakalım nasip neye ibizayı satılıga koyduk bır tane cıddı alıcısı var bakalım bugun yarın haber gelır. yine buradan ilgilenen olur ise link bırakayım.
    http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-seat-ibiza-1-4-16v-style/acil-temiz-ibiza-lpg/6343061

• Selam arkadaşlar;
    Bu hafta sonu Edirne'ye gittim geldim Pendik'ten otoban yolu ile istanbul çıkışı ve girişi toplamda 3 saat civari yoğun trafikte kaldım. Burdan çıkarken lpg yi fullefim 75 tl ye 36 litre lpg 2.1 tl idi edirneye vardığımda tam 300 km olmuştu lpg tam bitmemişti ordan 2.21 den 50 tl lik 22 litre civarı toplamda 58 litre 2 litrede içinde olsa 60 litre eder. Genelde aracı 4000 ile 5000 devir arası 140 ile 180 km arasında kullandım araçta 4 kişiydik ve bagaj yarım dolu idi. 500. Km de lpg bitti yol bilgisayarını sıfırlamıştım en son 13.25 litrede kaldı. Gerçekte 8.3 litre yazması gerek bu farklılık neden olabilir? Birde bu kadar yakması normal mi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SirSdü

Selam arkadaşlar;
    Bu hafta sonu Edirne'ye gittim geldim Pendik'ten otoban yolu ile istanbul çıkışı ve girişi toplamda 3 saat civari yoğun trafikte kaldım. Burdan çıkarken lpg yi fullefim 75 tl ye 36 litre lpg 2.1 tl idi edirneye vardığımda tam 300 km olmuştu lpg tam bitmemişti ordan 2.21 den 50 tl lik 22 litre civarı toplamda 58 litre 2 litrede içinde olsa 60 litre eder. Genelde aracı 4000 ile 5000 devir arası 140 ile 180 km arasında kullandım araçta 4 kişiydik ve bagaj yarım dolu idi. 500. Km de lpg bitti yol bilgisayarını sıfırlamıştım en son 13.25 litrede kaldı. Gerçekte 8.3 litre yazması gerek bu farklılık neden olabilir? Birde bu kadar yakması normal mi :)

ben fikrimi belirteyim belli gunlerde almera kullanırım teknanın su ekran olayını sevmedim ben kullandıgım tekna araclarda daha yol bılgısayarının adam gıbı calıstıgını gormedım. km basına 25 kurus bu hızlarda normal gıbı hızınız ve yuk oranına bakınca ve trafıkte gecen vakıt derken normal. yol bılgısayarına gelınce gecenlede kocaelıne gıttım gıderken sıfırladım trafık yoktu klıma kapalı vazıyette 8 kusur lıtre yazıyordu hızım ıse 90-100 ıdı dogruysa 150-160 kmh da vah halımıze.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaviCo

Herkese merhaba;
    Bugün herzamanki gibi çarşıya arabayı parkedip işlerimi hallettim.Arabaya binip kontağı çevirdiğimde NATS ışığı yanık kaldı ve araba marş basmadı.Sonraki 3 denememde marş bastı ancak araba çalışmadı son denememde araç normal bir şekilde çalıştı.

Sorun immobilizer gibi geldi bana ilk kez böyle bi şey. Bu sorun başına gelen oldu mu?Sıklaşma ihtimali var mıdır?
    Çözüm olarak ne yapılabilir?(Kontak anahtarı yuvasını wd-40 ile yağlamayı düşündüm)

Merhaba kontak anahtarı yuvasında boşluk olduğu zaman ışık yanıyor ve araç kendini güvenli moda alarak kontağı çalıştırmıyor. Sizdeki sorun da büyük ihtimalle bahsettiğim sebepten kaynaklanmaktadır. Daha büyük bir masrafa girmeden önce oraya baktırın.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Hocam 500 km de 125 tl'lik lpg yani km'de 40 krş yapar. 500 km nin 350 km si yüksek hızda geri kalanıda trafikte dur kalk şeklinde geçti. 500 km'de 60 lt lpg. Yakıt bana anormal geldi. Bu hızlarda uzun yol yapan yokmu aramızda :)
  • quote:

Hocam 500 km de 125 tl'lik lpg yani km'de 40 krş yapar. 500 km nin 350 km si yüksek hızda geri kalanıda trafikte dur kalk şeklinde geçti. 500 km'de 60 lt lpg. Yakıt bana anormal geldi. Bu hızlarda uzun yol yapan yokmu aramızda :)

125 bolu 500 km 25 kurusa tekamul etmekte buda normal.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    hocam haklısın hesabı karıştırmışım. 25 krş dediğiniz gibi o hızlarda normal
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sebepten olduğunu düşündüm.Anahtarda oldukça aşınmıştı bende yedek anahtarı kullanmaya başladım şuan bi problem yok ancak immobilizer ve kontak için servisten kabaca bi fiyat istediğimde 2 bin lira civarı bi rakam çıkardılar umarım tekrarlamaz bu problem.

Teşekkürler cevap için :)

• quote:

Bu yaz istanbuldan- Antalya ve oradan da Alanya yaptım. Çıkmadan önce km'yi sıfırladım ve 50 liralık gaz aldım. yolda da 50liralık gaz aldım ve 100 tl'lik gaz ile antalyaya ulaştım. Sürekli Klima açık bir şekilde, 100-120 km hız aralığında, aracı zorlamadan bir şekilde, kısaca muhabbet ede ede sakin modda, istanbul-antalya-alanya yaptım. toplamda 850+850=1700 km'yi 250 Tl'lik gazl ile gittim ve geldim. Lpg kitim Landi Renzo. Lastik ölçülerim 205-45-17. aldığım gazların litresi 1.80-1.85 aralığındaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaviCo

Bende aynı sebepten olduğunu düşündüm.Anahtarda oldukça aşınmıştı bende yedek anahtarı kullanmaya başladım şuan bi problem yok ancak immobilizer ve kontak için servisten kabaca bi fiyat istediğimde 2 bin lira civarı bi rakam çıkardılar umarım tekrarlamaz bu problem.

Teşekkürler cevap için :)

Rica ederim, aynı durum başıma bir kez geldi. Acele bir işim vardı anahtarı kontağa çok hızlı bir şekilde takıp çevirdim, bu esnada yuva oynadı ve aynı hatayı aldım. Yani kontak yuvası oynadığı zaman bu hatanın oluşması muhtemel. O yüzden anahtarı kontak yuvasına takarken biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Serviste değişim yapmayı gerektirecek bir durum yok, çok fazla oynama varsa yuvayı söküp sağlama almak gerekiyor.
  • Hocam yanlis hesapliyorsunuz. Gercek lpg tuketiminiz 11.6 lt/100 km'dir.

500 km de 58 litre ise
    100 km de 11.6 litre olur

Ayrica yol bilgisayari tuketimi benzine gore hesaplar. Yol bilgisaysrinin gosterdigi degerden ortalama %10 civarinda fazla lpg tuketilmesi lazim lpgli araclarin. Asagi yukari sizin araciniz 2 lt fazla gostermiş(az gostermesi gerekirken) Bence normal degil. Ayni sorun benim aracta da var. Sebebini bilmiyorum bende bilen arkadaslar yardimci olursa seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buldozer_u -- 6 Ekim 2016; 2:05:07 >
  • merhaba arkadaşlar. 2002 Nissan Almera sahibiyim. Benim derdim yolcu airbag kapağı üst kısımdan açılmaya başladı. bildiğiniz üst kısım yani ön camdan taraf aralık oldu. Güneşin önden vurmasıyla airbag kapağının malzemesi iyice yumuşamış ve artık nerden bilmiyorum diş atmış herhalde. kendim yerine oturtayım dedim beceremedim. bu kapağı değiştirmek mi lazım yoksa yapan olur mu? yapan olursa kaportacı veya elektronikçi halledebilir mi yoksa illa airbagci mi bulmam gerek. yardım ederseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler
  • Ustadlar nissan almera 2006 tekna almayı dusunuyorum. Bunlarda hidrolik itici subap varmi. Subaplari çelik mi. Tüpe uyumu nasıl. Arıza cikarma durumu nasıl. Bilgilendirirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muti5561

Ustadlar nissan almera 2006 tekna almayı dusunuyorum. Bunlarda hidrolik itici subap varmi. Subaplari çelik mi. Tüpe uyumu nasıl. Arıza cikarma durumu nasıl. Bilgilendirirmisiniz.

2009 yılından bu yana, 2006 almera tekna hb kullanıcısıyın. aslında bu aracı ilk aldığımızda, gönülsüz almıştım. sonuçta japon arabası fakat bir corolla veya cıvıc değil. konfor yönünden bu araçların bir alt sınıfı bir araç. japon olmasından dolayı, kolay kolay arıza vermezler. bu fiyat aralığında 2010-2012 clio symbol veya buna benzer boş araçlara para vereceğinize, aynı paralara alınabilecek en dolu araçlardır, Nissan Almera.

2 senedir, Landi Renzo lpg kiti kullanıyorum. şu an kadar, yakıtı ve çekişinden son derece memnunum. piyasadaki araçların içinde, belki de LPG'ye en uyumlu araçlar arasında sayılabilir. fakat 2.el piyasasının düşük olması, aracın aerodinamiğinin halk arasında tipsiz bulunması (aracın arkası aşağıda, burnu havada durması) sert süspansiyonları ve aksesuar yönünden piyasada hiçbir parçasının bulunmaması, bu araçların en büyük dezavantajları diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaqa1903 -- 7 Ekim 2016; 0:25:33 >

• hidrolik itici subap varmi. kimi araçlarda subap ayarları hidrolik itici subap sayesinde kendi yapıyormuş. nissan da bu yokmuş ayar yapılması gerekiyormuş. pek de anlamadığım için soruyoru. Subaplari çelik mi bu konuda bilgin varmı üstad. aksesuarlar bulmak biraz zor galiba. peki yedek parça da sıkıntı oluyormu.
  • quote:

hidrolik itici subap varmi. kimi araçlarda subap ayarları hidrolik itici subap sayesinde kendi yapıyormuş. nissan da bu yokmuş ayar yapılması gerekiyormuş. pek de anlamadığım için soruyoru. Subaplari çelik mi bu konuda bilgin varmı üstad. aksesuarlar bulmak biraz zor galiba. peki yedek parça da sıkıntı oluyormu.

Subaplar çelik hiçbir ayar yapılmasına gerek yok.

• quote:

hidrolik itici subap varmi. kimi araçlarda subap ayarları hidrolik itici subap sayesinde kendi yapıyormuş. nissan da bu yokmuş ayar yapılması gerekiyormuş. pek de anlamadığım için soruyoru. Subaplari çelik mi bu konuda bilgin varmı üstad. aksesuarlar bulmak biraz zor galiba. peki yedek parça da sıkıntı oluyormu.

Hidrolik iticili çelik subaplar.Kaliteli çelik hitachi enjektörler.Bu yüzden lpg %100 uyumludur.Uyumsuzluk montaj hatasındadır.
    Subap ayarına gerek yok.Nissan Almerada değil ama bazı japonlarda(mesela jazz) subap ayarı yapılması gerekiyor.
    Artık teknoloji çağındayız.Heryer sanal alışveriş merkezi.Parça sıkıntısı olmaz.Aksesuar işini ebay gibi yerlerden temin edebilirsiniz.
    Hastamız olduğu için pek giremiyorum.Herkese kazasız sağlıklı bir yaşam dilerim.

• 
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.