Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zyozkan

Ayrıca sürücü koltuğundaki airbag soketimi kırdığımdan airbag lambamda yanıyordu,o ışığıda söndürdülerBir kuruşta almadılar..

mersin'de 50 tl airbag arıza ışığı söndürmek.gelde tamirci-fizikçi-matematikci olma.bende bedava söndürüyorum arıza ışığını obd cihazımla.çoğu tamirci arızanın ne olduğunu söylemeden işçilik fiyatı söylüyor.sapasağlam arabayı çoğu zaman tamircilere götürrüm.daha birgün birtanesi birşeyi yok bunun demedi.şurası gitmiş burası bitmiş vs vs cart curt ayaklarıyla para koparma oyunları işte.siz siz olun aracınızı avucunuzun içi gibi tanımak için elinizden geleni yapın.saygılarımla.
  • quote:

sapasağlam arabayı çoğu zaman tamircilere götürrüm.daha birgün birtanesi birşeyi yok bunun demedi.şurası gitmiş burası bitmiş vs vs cart curt ayaklarıyla para koparma oyunları işte.siz siz olun aracınızı avucunuzun içi gibi tanımak için elinizden geleni yapın.saygılarımla.

benim duruma ne dersin ÇÖY kardesim. daha önce bahsettim biliyosun motor arıza ışığım yanmıştı,
    bugün ankara nissan serviste bakıldı, 5 dakika içinde teşhisleri şu oldu: "triger zincirinde bir mil oynamış ve zamanla zincir uzama yapmış,
    bu şekilde kullanılır ancak bir sabah bakarsınız araba çalışmaz, değişmesi lazım" (cümle birebir böyle olmayabilir)

ücret tanıdıklar araya girince 1000 TL dendi. düşünün bu araç antalyada üç gün önce ekspertize girdi paralar harcandı ve böyle bir arıza çıkmadı, biz de aldık.
    şimdi arabayı aldığım kişiyle konustum, kesinlikle arabasının arkasında olduğunu her soruna tamam ama triger zincirine asla bişey olamayacağını söyledi,
    çünkü trigeri 2000 km önce değiştirmiş (serviste değil)
    bir çok kişi de servis dedi diye hemen yaptırma dedi.
    şimdi lambayı söndürdüler, ben de bu şekilde sürüyorum, sanayide de nissan ustası arayacağım (ankarada öneri var mı)
    araba 80binde arkadaş, triger kayışı mı bu zırt pırt değişsin ya hu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 4 Nisan 2011; 23:11:08 >

• almeramı sağlam bir bakıma sokacağım sonucta ailemi taşıyacağım ,birde arka amortisörleri değiştireceğim sanırsam cebimden 450-500 tl civarı bir şey cıkacak, yapılan bakıma göre çok normal birde çok pahalı diyorlar parcalarını hangi parcacıda orjinal satılıyorki parca cinden geliyor burda kutulanıyor içimiz dışımız çin malı oldu kullandığımız bilgisayarda cin malı çoğu alette cin malı
    cin malı adi değildir sadece bizim ticaretle uğraşan beyfendiler ucuz olan neyse onu alır sonrada bize satar elimizde kalır ,cinden ticaretle uğraşan bir arkadaşla görüştüm diyorki aynı vidadan 1 dolardan 10 dolara kadar üretiyorlar bizim işimizi 4 dolarlık görürken biz 1 dolarlığı alıyoruz neden ucuz olsun diye türk aklı işte kaliteye önem vermiyoruz
    yanlız benim far işini acil cözmem lazım çünkü kısalar calışıyor ama kendine hayrı yok sisler sağ olsun kurtarıyor
    birde lpg landi takılmış allahtan ucuza kacıp atiker taktırmamışlar yoksa cordobada atikerden çok cektim bu bakımları sattığım cordabanın bakımlarına sayıyorum onunda 4 amortisörü değişecekti

• klimanın aşırı gürültülü çalışması polen filtresi ve klima yağının azalması eskimesinden kaynaklanır.radyonun kapalı olduğu halde kendi kendine çalışması çukur ve tümseklerde özellikle arka kablolarda kısa devredendir.böyle sorunu olanlara ilan olunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

almeramı sağlam bir bakıma sokacağım sonucta ailemi taşıyacağım ,birde arka amortisörleri değiştireceğim sanırsam cebimden 450-500 tl civarı bir şey cıkacak, yapılan bakıma göre çok normal birde çok pahalı diyorlar parcalarını hangi parcacıda orjinal satılıyorki parca cinden geliyor burda kutulanıyor içimiz dışımız çin malı oldu kullandığımız bilgisayarda cin malı çoğu alette cin malı
    cin malı adi değildir sadece bizim ticaretle uğraşan beyfendiler ucuz olan neyse onu alır sonrada bize satar elimizde kalır ,cinden ticaretle uğraşan bir arkadaşla görüştüm diyorki aynı vidadan 1 dolardan 10 dolara kadar üretiyorlar bizim işimizi 4 dolarlık görürken biz 1 dolarlığı alıyoruz neden ucuz olsun diye türk aklı işte kaliteye önem vermiyoruz
    yanlız benim far işini acil cözmem lazım çünkü kısalar calışıyor ama kendine hayrı yok sisler sağ olsun kurtarıyor
    birde lpg landi takılmış allahtan ucuza kacıp atiker taktırmamışlar yoksa cordobada atikerden çok cektim bu bakımları sattığım cordabanın bakımlarına sayıyorum onunda 4 amortisörü değişecekti

cordobayla almerayı eksi-artı olarak karşılaştırabilir misiniz hocam?

• bu gün bakıma aracı soktum

motor yağı
    yağ filitresi
    bujiler
    arka fren balataları ve klipsleri
    iki adet kayış
    kelebek boğazı temizliği
    iki adet rot başı
    hava filitresi
    ön tamponu hafif dokundurmuşlardı panjur tamiri
    fren hidroliği
    direksiyon hidroliği takviyesi
    2 adet temizliyici sprey
    komple cekap ( lastiklere 40 bar hava basılıymış zıplama kesildi-lpg tankı hafif oynaklık varmış arkadan gelen sesin nedeni)
    ufak tefek aksaklıkların giderilmesi
    toplam 430 tl verdim
    sadece sıkıntım farlar ve arka amortisörler usta yollar bozuk diye değiştirme yaza doğru bakarız dedi
    fiyat bana o kadar pahalı gelmedi acaba bir corolla bir megane bir golf bu paraya cıkarmıydı birde utanmadan millet parcaları pahalı diyor
    aracı dün aldım iyiki bakıma sokmuşum

ön farları ankarada 140 tl tanesini buldum sadece almak kaldı ankaraya gitme durumum var yada bacanak halledecek

16100+430+280+160=16970 bana maliyeti olacak
    lpg bu gün bitti bakımdan sonra 30 tl gaz doldurdum markası landi neten baktım 1800 tl civarı parasının hakkını verecekmi bakalım kaç km gidecek atiker beni ruh hastası yapacaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

klimanın aşırı gürültülü çalışması polen filtresi ve klima yağının azalması eskimesinden kaynaklanır.radyonun kapalı olduğu halde kendi kendine çalışması çukur ve tümseklerde özellikle arka kablolarda kısa devredendir.böyle sorunu olanlara ilan olunur.

çok sağol bilgilendirme için.
    aslında bir yanlış anlama olmuş, radyo kendi kendine açılmıyor, klimanın sesi adeta radyo bozuk bir kanalda açıkmış gibi çıkıyor.
    yine de bilgimiz oldu tşk.ler.

yukarda yazdığım trgier ile ilgili sorunumun benzerini yaşayan olmadı sanırım
    sanayiden ustayla konustum kesinlikle trigerden omaz dedi. hafta sonu götüreceğim.
    serviste makineye bağladılar, makine bu sonucu çıkardı. anlamadım ne iş.

• SATILIK NİSSAN ALMERA LÜXÜRY 2001 MODEL AZ BULUNAN METALİK MAVİ RENKTE
    FABRİKA ÇIKIŞI AÇIK KAHVE DERİ KAPLAMA
    ARACIN İÇİ ÇOK TEMİZ BENDEN ÖNCEKİ SAHİBİ OTOPARKTA Bİ ARACIN GERİ GERİ GELİRKEN ÇARPMASI SONUCU SAĞ ÇAMURLUĞU DEĞİŞTİRMİŞ ONUN DIŞINDA DEĞİŞENİ YOK.LASTİKLERİ YENİ 3 AYLIK.ARACIN 4 ADET FREN DİSKİ 6-7 AY ÖNCE ORJİNAL SIFIRLARIYLA 1000 TL VERİLEREK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.MARTIN BAŞINDA BAKIMA SOKTUM MARŞ DİŞLİSİ,YAĞ FİLTRESİ,YAĞI,ROT AYARI,BUJİLERİ UFAK TEFEK AYARLARINI YAPTIRDIM.ARAÇ ÇOK İYİ DURUMA GÖRÜNÜŞÜ İÇİ VE DIŞI 2004 2005 ARABA GİBİ.

* Immobilizer - IMM
    * Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
    * ELEKTRİKLİ AYNA - EA
    * Elektrikli Arka Camlar - 2AEC
    * Hidrolik Direksiyon - HD
    * Deri Direksiyon - DDi
    * Ön Sis Farı-SF
    * ABS Fren - ABS
    * Elektronik Fren Basinç Dagilim
    * Fren Asistanı-BAS
    * Ön Yan hava Yastıkları
    * Sürücü Hava Yastığı
    * Yolcu Hava Yastığı
    * Alüminyum Alaşım Jant -AJ
    * Manuel Klima - AC
    * Tavanda gölüzk saklama alanı.
    * 6 Hoparlör-6H
    * Direksiyondan K. Müzik Sistemi
    * Radyo Teyp - RT
    * Arka Kol Dayama - KD
    * Yükseklik Ayarlı Direksiyon - YAD

İSTEDİĞİM SON FİYAT 15000 TL DİR ALDIĞIM FİYATA SATIYORUM MODEL YÜKSELTMEK İÇİN TEL:0545 220 34 34 ERMAN
    PAZARLIK İÇİN ARAMAYIN LÜTFEN

• Arkadaşlar tüm almeracı dostlarımızdan bir şey istiyorum. her üyemiz acaba yol bilgisayarı ekranının ortalama yakıt tüketimi kısmında iken bir fotoğrafını çekip foruma koyabilirlermi? Bakalım arkadaşlarıon ortalamaları nasıl? Ben bu akşam koyacağım inş. herkesten bekliyorum ilginiz için şimdiden tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

Arkadaşlar tüm almeracı dostlarımızdan bir şey istiyorum. her üyemiz acaba yol bilgisayarı ekranının ortalama yakıt tüketimi kısmında iken bir fotoğrafını çekip foruma koyabilirlermi? Bakalım arkadaşlarıon ortalamaları nasıl? Ben bu akşam koyacağım inş. herkesten bekliyorum ilginiz için şimdiden tşk ederim.

canım ciğerim defalarca yazdık çizdik;yol bilgisayarı yakıt tüketimi doğru net değerleri vermiyor.bu almera için değil tüm araçlar için geçerli.
  • arkadaşlar aracı alalı 3-4 gün oldu
    motor arıza ışığım yanıyor.
    servis triger zincirinde uzama var değişmesi lazım dedi.
    araç 79binde.
    ustalar telefonda o yuzden motor lambasının yanmayacağını kesinlikle değişmesine gerek olmadığını söylediler.
    servis ışığı söndürmüştü, az önce yine yandı,
    ayrıca yakıt sarfiyatım da çok fazla,
    belki arıza her ne ise yakıtın da böyle çok olmasına sebep oluyordur.
    benzer şeyleri yaşayan veya fikri olanlardan yardım rica ediyorum.
    araçlara aşina değilim ve hangi arıza bana neye malolur, neye yol açar bilemiyorum
  • çirkin ördek yavrusu özetlememek gerekirse cordoba ile almera arasındaki fark

bende 2000 model 1.6 75 bg lik stella vardı bir gercekki seat cordoba almeradan daha seri yanlız cordobaya inmek bir dert binmek bir dert alcak ve dar bir araba koltuğu geri cekersin vitese erişemezsin, sürüşü zevkli gidişi güzeldir amma velakin benimkinin tüm balatalarını ve ön disklerini değiştirmeme rağmen frenlerinden hiç verim alamadım en son ön lastikleri değiştirince az düzelme oldu o kadar bagajı almeradan büyüktür vede kullanışlıdır sağ ayna küçüktür volswagen o tarihlerindeki ürettiği tüm aracların sağ aynası küçüktür ne mantıksa artık geri manevrası zordur şimdi 13000 tl civarı bir araba alacak olsam kesinlikle yine cordoba alırım ama signosu sonucta abs si var belki o durur, ne clio ne albea ne accent size cordobanın hazzını verir. polo clasicle aynıdır fakat ön panjur -gögüs ve arka panjur değişiktir kliması otomatik gecer ama manuel modda kullanmak daha faydalıdır esasında tam otomatik değildir

gelelim almeraya yüksek ve geniş araba oturma pozizyonu güzel araca hakimsin aynalara frenleri iyi ama abs sanırsam gec giriyor devreye sert araba kasisler en kötü yönü
    bir aynı model corolla ile arasında çok fiyat farkına deyecek aman aman bir kötülüğü yok insanların mantığında corolla iyi arabadır başka bir şey yok sonucta pazarlama taktiğidir sabancı corollayı sadece iyi pazarladı o kadar ama aynı özeni lancere göstermedi

seatı aldığım gün bana satamazsın elinde kalır dediler, ciddi manada nete koyduğum günün sabahı arayan ilk kişiye aracımı 12650 tl sattım temiz arabaydı sadece masrafı 4 adet amortisör ve ilerliyen zamanlarda 2 adet lastik kaportada bir göcük ve ön tamponun boyanması gerekiyordu temiz arabayı her daim müşterisi olur nissana laf söyleyemiyor sadece insanlarda ön yargı var o kadar, parcası pahalı ama düzgün araba diyorlar
    şuan için memnunum almera olmasaydı alacağım araba stilo olurdu alfa 156 ise gizli aşkım olarak her daim kalacak

• özkan kardeşim arabını her tamirciye elletme inan servisteki ustalardan daha kaliteli ustalar sanayide önce araştırmanı yap nissandan kim anlar diye sonra kafana yatan hangisi ise onu yaparsın benim arkadaş mareasında sıkıntı cıktı servise güvendi gereksiz tüm parcaları değiştirdiler sonuc beyinden cıktı tamire istanbula yoldadı düzeldi servis herşeyden anlıyordiye bir şey yok onlarda doldur boşalt taktiği yapıyor bilgisayarı olan her tamirci servisin yaptığı ve gördüğü her arzayı teşhis edebiliyorlar merak etme sadece doğru insanları bulman yeterli ama en önemli kasaplardan uzak dur senin memlekette nissan kullananlarla konuş nereye gidiyorlarmış bi öğren bakalım
  • arkadaslar bugün motorda bulunan sigorta panelini actım.benimkindede ESP yazan sigortasının olmadıgını gördüm.sizinkilerde öyle mi .bir sorun olurmu nasıl temin ederim. ne kadardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

özkan kardeşim arabını her tamirciye elletme inan servisteki ustalardan daha kaliteli ustalar sanayide önce araştırmanı yap nissandan kim anlar diye sonra kafana yatan hangisi ise onu yaparsın benim arkadaş mareasında sıkıntı cıktı servise güvendi gereksiz tüm parcaları değiştirdiler sonuc beyinden cıktı tamire istanbula yoldadı düzeldi servis herşeyden anlıyordiye bir şey yok onlarda doldur boşalt taktiği yapıyor bilgisayarı olan her tamirci servisin yaptığı ve gördüğü her arzayı teşhis edebiliyorlar merak etme sadece doğru insanları bulman yeterli ama en önemli kasaplardan uzak dur senin memlekette nissan kullananlarla konuş nereye gidiyorlarmış bi öğren bakalım

çok sağolasın dostum
    dediğin gibi sağa sola usta soruyorum işte.
    ankaradaki arkadaşlar bir yer önerir mi acaba?
    ben yeniyim malum, ankaradaki arkadaşları biliyorsanız söyleyin de pm'den ulaşayım :)

• ben hataydayım sen ise suyun başındasın burda bir usta bulamazken sen 10 tane bulursun japon oto yedek parcası satan yerlere sor ama sadece japon oto onlar iyi bilirler tamircileri ben öyle yaptım ustamdan memnunum cordobayı götürdüğüm yere bakım için götürmedim bildiğim usta olmasına rağmen
  • antalya'da ikamet eden arkadaşlarım için tavsiye edeceğim servis kesinlikle etap oto dur.. güler yüzlü yaklaşımları ve konuya hakimiyetleriyle güvenimi kazanmış bir servistir.. Servisin bir avantajı ise Türkiyede Nissan'ın yapmış olduğu teknik bilgi yarışmasında Türkiye 1.cilği olmasıdır.. Zaten Bunuda Siz Sezgilerinizle anlıyorsunuz adam hiç takılmadan net cevaplarla sizi rahatlatıyor.. Bu servisi bana önce Aracın Eski Sahibi özellikle tavsiye etti ve başka yere götürme diye tembihledi üstünede araçlar konusunda bilgisine çok güvendiğim bir arkadaşım tüm servisleri araştırıp oda bu servisi tavsiye etti.. kısacası antalyada bulunan arkadaşlara tavsiyem etap otodur.. Adres: Yeşil Antalya Sanayi Sitesinde.. Orda güçlü ustayı bulun.. ve rahat bi nefes alın benim gibi..
  • Yazın düşer diyordum benim 100 km de bilgisayarın yakıt göstergesi ama ne hikmetse arttı :) Tabi bunda benim gaza biraz fazla dokunmamın payı oldugu şüphesiz. Ancak bi sorum olacak yol bilgisayarının en ideali göstermesi için hangi devirde yada hangi devir aralıgında kullanıyorsunuz ?
  • merhaba arkadaşlar,

2. araba ihtiyacım oldu, dizel araç bakarken hiç hesapta olmayan bir almera ihtimali belirdi.
    2002 model hb almera 85 bin km. 'de benzinli. yakin bir tanıdığımızın arabası. temiz ve bakımlı bir araç. 12,500 tl. fiyata bırakıyorlar.
    zaten mevcut arabamın dizel megane 2 olduğunu söylersem performans takıntım olmadığını anlarsınız.
    günde 35-40 km kadar tem'de yol yapacağım işe gidip gelirken. forumda okuduğum kadarı ile çok abartı bir tüketimi yok.
    yinede sormak isterim, benzini beni yıpratır mı? sıkıntı olursa italyan tüp takılırsa sorun olmuyor gibi anladım zaten.
    fiyat nasıl, uygun mu? sahibinden'de baktım, o model yılı için 14 bin tl en az fiyat çekmişler.
    kronik arızası, sıkıntısı var mıdır?
    tercihen maslak oto sanayi taraflarında iyi bir usta söyleyebilir misiniz? hem gerektiğinde bakım onarım için, hemde aracı bir göstermek için.
    başka uyarmak, hatırlatmak istediğiniz bir nokta var ise paylaşırsanız sevinirim. daha önce hiç nissan sahibi olmadım da

• bilen arkadaşlara iki soru
    kontağı actığınızda airbag ve abs lambası aynı andamı sönüyor
    birde abs devreye gecmi giriyor
    arabanın acemisi olmak ne zor be
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.