Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş bu valeo marka nasıl...herhangi bi sorun yaşıyor musun...
    http://www.otomobilyedekparcalari.com/NISSAN-ALMERA-BENZINLI-DEBRIYAJ-SETI-BASKIBALATABILYA-QG20A-Motorlarda-2004-den-2010-a-kadar-OTO-YEDEK-PARCA,PR-551.html
    bu sitede 152 tl fiyat biçmişler dediğin gibi işçilik dahil 300 tl gibi bi fiyata halolur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1

quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

Mrb Arkadaşlar,
    Benim de 2005 model Almera 1.5 tekna aracım var...Araç 100 bin km şuan.aracımda 7aydır süren bir zincir problemi var fiyatlar da pahalı olduğu için değişme imkanım daha maalesef olamadı...bunun yanında son bir haftadır devir ile ilgili sorun yaşamaya başladım...normal şekilde gaza basıp hızlanmak istediğim zaman devir birden şenlenip 4000 lere kadar çıkyor ve bikaç saniye sonra tekrar normale dönüyor...araştırdım debriyaj balatasının eskidğini ve değişmesi gerektiğini sölediler.bunun yanında debriyaj biraz sert...servis 750 lira para isttiyor baskı balatayı değişmek için.dışarıda yan sanayiler mevcut 200 tl gibi fiyatlara...sizlerin fikrini de almak istiyorum...sizce bu sorun neden kaynaklanıyordur...eğer çözüm debriyaj balata setini değişmekse yan sanayi kullanmamın bi sakıncası olur mu tavsiye eder misniz...aynı şekilde zincir sorunu içinde yardımcı olursanız sevinirim...
    ilginize şimdiden teşekkür ederim...

Valeo marka işçilik dahil 300 TL'ye değiştirdim.Zincir fiyatı da Kore Malı 375 TL civarında.500 TL'ye halledilir gibi geliyor.

kardeş bu valeo marka nasıl...herhangi bi sorun yaşıyor musun...
    http://www.otomobilyedekparcalari.com/NISSAN-ALMERA-BENZINLI-DEBRIYAJ-SETI-BASKIBALATABILYA-QG20A-Motorlarda-2004-den-2010-a-kadar-OTO-YEDEK-PARCA,PR-551.html
    bu sitede 152 tl fiyat biçmişler dediğin gibi işçilik dahil 300 tl gibi bi fiyata halolur...

• X_DeNoN_X
    gayet güzel anlatım olmuş ancak bunu yapmak için biraz lehim pratiği lazım gerisi kolay geliyor ancak burada ki asıl iş lehimdir. Bunuda becerisi olmayan herkes kolay kolay göze alamaz. Benim 206 peugeot var 2001 model. Klasik kaset çalar var. Buna Aux çıkış yapıp iphone bağlamak istiyorum. Herhangi bir ototeyp çiye götürsem yapabilirlermi sence. Tahmini ücreti ne olur acaba bir fikrin varmı. Kendim yapmayı çok isterim ama dediğim gibi lehim işi benim için zor eskiden baya oyuncak araba vs. devresi erittim lehimde becerim yok. Tabi birde 206 için teyp şeması lazım orası ayrı bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

X_DeNoN_X
    gayet güzel anlatım olmuş ancak bunu yapmak için biraz lehim pratiği lazım gerisi kolay geliyor ancak burada ki asıl iş lehimdir. Bunuda becerisi olmayan herkes kolay kolay göze alamaz. Benim 206 peugeot var 2001 model. Klasik kaset çalar var. Buna Aux çıkış yapıp iphone bağlamak istiyorum. Herhangi bir ototeyp çiye götürsem yapabilirlermi sence. Tahmini ücreti ne olur acaba bir fikrin varmı. Kendim yapmayı çok isterim ama dediğim gibi lehim işi benim için zor eskiden baya oyuncak araba vs. devresi erittim lehimde becerim yok. Tabi birde 206 için teyp şeması lazım orası ayrı bir konu.

Herhangibir teypcinin yapabileceğini sanmıyorum,devre şeması olacağını sanmıyorum ama anfi entegresinin numarasından giriş ve çıkışlar bulunarak araya aux in girilebilir.Biraz soruştur,teyp tamirinde iyi olan birine götürürsen halledebilir.Aslında ayarı iyi yapılmış bir kaset adaptörü kullanabilirsin,bu en basit çözüm.Teybin içini açabiirsen yakından çekilmiş birkaç resmini koyabilir misin belki yardımcı olabilirim.

• 2005 Almera ya 205/55 lastik takmayı düşünenler takabilir,haftasonu full bagaj ve 6 kişiyle Alanya'ya gidip geldim,çamurluk ya da davlumbaza en ufak bir sürtme olmadı.
  • Selamlar..
    Çok güzel bir paylaşım platformu oluşturulmuş... Ara sıra farklı konulardan dolayı uğradığım bu siteye geçte olsa nissan almera sayesinde üye oldum..

Ankarada oturuyorum.. 1 yıla yakın süredir 2001 model otomatik vites 1.8 Almera Luxury sahibiyim.. Bu fiyata hem geniş, hem sağlam hemde kliması ABS si olan başka araç sanırım alamazdım.. Emsalleri 3-4 milyar daha pahalı.. Şansıma temiz araba buldum. Hiçbir problemi yok sıfır gibi.. Tek sorun çok benzin yakması. LPG taktıracağım ama aracımı bozar mı diye kafamda soru işaretleri var.

Aracın 110.000 km bakımı geldi. Servise mi gitsem güvendiğim bir ustaya mı karar veremedim.. Servis olsun sağlam olsun diyerek hep fazladan ücret ödüyormuşuz gibi geliyor.. LPG ve km bakımı konusunda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Aynı araca sahip arkadaşlarla diğer hususlarda da bilgi alışverişinde bulunabiliriz..

-------
    Geçen yaz ödediğim fiyatları bilgi amaçlı yazmak istiyorum;
    KM bakımı
    işcilik - 62 tl
    yağ filtresi - 17
    hava filtresi - 33
    polen filtresi - 34
    motor yağı - 55 (birim fiyat 16)
    +KDV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göktürk1923 -- 16 Haziran 2010; 23:38:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Göktürk1923

Selamlar..
    Çok güzel bir paylaşım platformu oluşturulmuş... Ara sıra farklı konulardan dolayı uğradığım bu siteye geçte olsa nissan almera sayesinde üye oldum..

Ankarada oturuyorum.. 1 yıla yakın süredir 2001 model otomatik vites 1.8 Almera Luxury sahibiyim.. Bu fiyata hem geniş, hem sağlam hemde kliması ABS si olan başka araç sanırım alamazdım.. Emsalleri 3-4 milyar daha pahalı.. Şansıma temiz araba buldum. Hiçbir problemi yok sıfır gibi.. Tek sorun çok benzin yakması. LPG taktıracağım ama aracımı bozar mı diye kafamda soru işaretleri var.

Aracın 110.000 km bakımı geldi. Servise mi gitsem güvendiğim bir ustaya mı karar veremedim.. Servis olsun sağlam olsun diyerek hep fazladan ücret ödüyormuşuz gibi geliyor.. LPG ve km bakımı konusunda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Aynı araca sahip arkadaşlarla diğer hususlarda da bilgi alışverişinde bulunabiliriz..

-------
    KM bakımı
    işcilik - 62 tl
    yağ filtresi - 17
    hava filtresi - 33
    polen filtresi - 34
    +KDV

Göktürk kardeşim ben de 2005 1.5 tekna almera var.aldım ilk 1 ay benzin ile kullandım baktım olacak gibi değil para yetişmiyor benzine.Malum dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkeyiz :)) gittim atiker marka 1000 tl ye tüp taktırdım...emin ol çok rahatm şuan..yakıta koyduğum para baya azaldı...%40 gibi bi oran hemen hemen....tüpten dolayı da herhangi bir arıza yaşamadım 1 yıl olacak neredeyse.performansta da herhangi bir gözle görülür bir kayıp yaşamadım....otobanda ibrenin 210 gösterdiğini gördüm...sadece klima açık olunca performans düşüşü oluyor ki bu tüp olmayan araçlarda bile yaşanan klasik bir olay...bence için rahat olsun git cebini bir an önce rahatlat...gönül rahatlığıyla tüp taktır...

• Yol bilgisayarı verilerini nasıl sıfırlıyoruz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1

Yol bilgisayarı verilerini nasıl sıfırlıyoruz arkadaşlar?

INFO tuşuna basılı tutarak sıfırlanıyor,kısa süreli basılı tutarsan(2 sn) ekranda olan veri sıfırlanır,uzun süreli basılı tutarsan(5 sn.) tüm veriler sıfırlanır.Ekranda 0--0 şeklinde bir işaret çıkar.
  • Öncelikle bu forumu başlatan arkadaşa çok teşekkürler. ben de 24 mayıs ta, 2006 model almera sedan b sınıfı otomobil sahibi oldum. 1994 hyundai exell den sonra bu mercedes gibi geldi valla. öyle çok fazla araba kullanan biri değilim ama ben çok beğendim. özellikle iç kısmı harika. 30 tl ile 100 km şehir içi giderim diye tahmin ediyorum (tüp yok) normalmidir acaba? genede 100 km dolunca bilgi veririm. bide airbag kapatılabiliyor mu, kapatılabiliyorsa nereden? yardım eden olursa şimdiden teşekkürler. almera forum gerçekten iyi olmuş. başarılar dilerim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Göktürk1923

Selamlar..

-------
    KM bakımı
    işcilik - 62 tl
    yağ filtresi - 17
    hava filtresi - 33
    polen filtresi - 34
    +KDV

Göktürk kardeşim ben de 2005 1.5 tekna almera var.aldım ilk 1 ay benzin ile kullandım baktım olacak gibi değil para yetişmiyor benzine.Malum dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkeyiz :)) gittim atiker marka 1000 tl ye tüp taktırdım...emin ol çok rahatm şuan..yakıta koyduğum para baya azaldı...%40 gibi bi oran hemen hemen....tüpten dolayı da herhangi bir arıza yaşamadım 1 yıl olacak neredeyse.performansta da herhangi bir gözle görülür bir kayıp yaşamadım....otobanda ibrenin 210 gösterdiğini gördüm...sadece klima açık olunca performans düşüşü oluyor ki bu tüp olmayan araçlarda bile yaşanan klasik bir olay...bence için rahat olsun git cebini bir an önce rahatlat...gönül rahatlığıyla tüp taktır...

Evet maalesef en pahalı benzini kullanıyoruz. Adını bile duymadığımız ülkelerde bile bizden daha ucuz. Otomatik viteslerde LPG sorun çıkarıyor diye söylentiler dolaşıyordu ama LPG nin vitesle falan alakası olmadığı belli. Otomatik vites sorunu Polo marka araçlarda uyumsuzluk yaratıyor. LPG ye olumsuz bakanlardan olmama rağmen bu şartlarda tek çare LPG bende o yola gideceğim. Öneri ve bilgi paylaşımı için teşekkür ederim..

• Bugün bir arkadaşımla laflıyorduk.. Hava, yağ, polen filtresi vb. birçok markada birbirinin aynı olduğunu sadece kutularının farklı olduğundan bahsediyordu. KM bakımı için servise gitsem vereceğim para işçilik ve KDV yi sayarsak 300... Güvenilir bir ustaya yaptırsam en fazla 150.. Yarı yarıya.. Çok kritik önemli şeyler olsa parası mühim değil servise gideyim dersin ama km bakımında yapılanlar basit şeyler.. Şimdiye kadar servise giden biri olmama rağmen, eğer arabanın yaşı 4 ü 5 i geçtiyse KM bakımı için servise gitmenin çokta gerekli olmadığı düşüncesini benimsemeye başladım..
  • AUX-girişi çalışması gerçekten mükemmel olmuş.

Bu anahtarın nasıl çalıştığını anlatabilir misiniz?
    MP3 açıkken radyo devre dışımı kalıyor? Yoksa CD-çalar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

Benim sorunum kırılan anteni. Serviste 80 lira istiyorlar ama ben bir şekilde yapıştırıp kullanmayı düşünüyorum. TAvsiyesi olan var mı ? Egzosculara gittim kaynatamayız dediler. Silikon gibi birşeyle denesem mi diye düşünüyorum.

Aynı dertten bende muzdaribim.. Ben orjinalinin fiyatına ulaşamamıştım, yazdığınız iyi olmuş. Şık duran bir anten alıp taktırmak en iyi çözüm gibi oluyor. Bir sıkıntı yaratırmı acaba...

arkadaşlar ben de aynı dertten muzdariptim...bugün yaptırayım dedim artık...servisi aradım fiyatını sordum tam tamına altı üstü bi antene 145 lira fiyat biçtiler...ömürboyu antensiz sürerim ama 145 TL vermem bi araca kimse kusura bakmasın :)) gittim sanayide girişleri aracıma uygun aynı montaja sahip bi anten aldım 20 TL dedi pazarlık yaptım 15 TL verdim...montajı içinde elektrikçiye gittim 10 TL verdim etti mi 25 TL...Servis 145 TL die dursun :))

• quote:

quote:

quote:

Benim sorunum kırılan anteni. Serviste 80 lira istiyorlar ama ben bir şekilde yapıştırıp kullanmayı düşünüyorum. TAvsiyesi olan var mı ? Egzosculara gittim kaynatamayız dediler. Silikon gibi birşeyle denesem mi diye düşünüyorum.

Aynı dertten bende muzdaribim.. Ben orjinalinin fiyatına ulaşamamıştım, yazdığınız iyi olmuş. Şık duran bir anten alıp taktırmak en iyi çözüm gibi oluyor. Bir sıkıntı yaratırmı acaba...

arkadaşlar ben de aynı dertten muzdariptim...bugün yaptırayım dedim artık...servisi aradım fiyatını sordum tam tamına altı üstü bi antene 145 lira fiyat biçtiler...ömürboyu antensiz sürerim ama 145 TL vermem bi araca kimse kusura bakmasın :)) gittim sanayide girişleri aracıma uygun aynı montaja sahip bi anten aldım 20 TL dedi pazarlık yaptım 15 TL verdim...montajı içinde elektrikçiye gittim 10 TL verdim etti mi 25 TL...Servis 145 TL die dursun :))

Buarada mevcut ne kadar var sa full çekiyor,aynı zamanda samimiyetle sölüyorum orijinal anteninden daha şık...ki zaten başından beri almeranın orj anteninib eğenmem çok uzun die...Piyasada en çok kullanılan kıvrımlı anten modeli taktırdığım....Bilgilerinize....

• Sizin
    Antenin çubuğu mu kırıktı?
    Yoksa bağlantı yeri mi? Anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 18 Haziran 2010; 23:25:56 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Buarada mevcut ne kadar var sa full çekiyor,aynı zamanda samimiyetle sölüyorum orijinal anteninden daha şık...ki zaten başından beri almeranın orj anteninib eğenmem çok uzun die...Piyasada en çok kullanılan kıvrımlı anten modeli taktırdığım....Bilgilerinize....

Yeni antenli haliyle fotoğraf ekleyebilir misiniz. Merak ettim doğrusu.

• Arkadaslar merhaba,
    2 gün önce bende aranıza katıldım.81 binde 2004 tekna HB. ile.uzun zamandır aradığım ve istediğim araçtı.nasip oldu aldım.ancak araç oksijen sensörü-fakir karışım uyarısı veriyor hep.özel serviste benzin deposuna bir katkı koydular.yılda 1 defa konuluyormuş.kısa .bir sure için uyarı ışığı söndü fakat yine yandı.Nedeni kalitesiz ve oktani düşük benzinmiş.Sizler bu duruma bir çare bulabildiniz mi?
    Ayrıca benzin tüketim 10 lt altina düşüremedim.Bu tüketim anlıkmı yoksa 100 km de bir mi hesaplanıyor?Bujileri değiştirmeyi düşünüyorum.Belki faydası olur...

Uzun yıllar dertsiz kazasız ve tasasız binmek için aldım,umarım doğru karar vermişimdir.herkeze selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Sizin
    Antenin çubuğu mu kırıktı?
    Yoksa bağlantı yeri mi? Anlayamadım.

Bağlantı yeri kırılmıştı...göbeğinde olan bir parça zamanla aşınmaktan bir gün araç yıkarken elimde kaldı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

Arkadaslar merhaba,
    2 gün önce bende aranıza katıldım.81 binde 2004 tekna HB. ile.uzun zamandır aradığım ve istediğim araçtı.nasip oldu aldım.ancak araç oksijen sensörü-fakir karışım uyarısı veriyor hep.özel serviste benzin deposuna bir katkı koydular.yılda 1 defa konuluyormuş.kısa .bir sure için uyarı ışığı söndü fakat yine yandı.Nedeni kalitesiz ve oktani düşük benzinmiş.Sizler bu duruma bir çare bulabildiniz mi?
    Ayrıca benzin tüketim 10 lt altina düşüremedim.Bu tüketim anlıkmı yoksa 100 km de bir mi hesaplanıyor?Bujileri değiştirmeyi düşünüyorum.Belki faydası olur...

Uzun yıllar dertsiz kazasız ve tasasız binmek için aldım,umarım doğru karar vermişimdir.herkeze selamlar.

elbette en kısa zamanda eklerim anten fotosunu...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.