Şimdi Ara

Nişasta Bazlı Şeker Üreticisi ABD'li Cargill'e %70 Vergi İndirimi! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
5
Favori
13.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
545 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önce nişasta bazlı şekeri araştır, sonra yukarıda arkadaşın Cargill ile ilgili attığı linki açıp sayfayı Türkçeye çevir. Niye tepki olduğunu anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 27 Nisan 2020; 1:38:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CMteria

Milletin sorunu ac sefil kalmak felan degil nimete bogulup simarip sukretmeyi unutmak olur olsa olsa .... ben cok amerikaya gittim ordaki kadar verdus evsiz dilenci hicbir ulkede yok suc orani yuksekligide hicbir ulkede yok demekki bunlar gelismislik gostergesi deil.

Bide nisasta fabrikasina verilen vergi indiriminden sanane velet sanami sorcak devlet uluslararasi anlasmalarin sartlarini cahil bilgelik bizim hayatta ne basardigina bakmadan her konuda fikir belirten az gelismislerin sorunu... gevezelik fikir ozgurlugu oldu malak gibi yatmak felsefe calismadan kazanmak hirs oldu ... cogulcu devletini elestiren azinliksiniz alismistiniz demi yaaaaaa ozle olene kadar yokk oyle sacma sapan bitti gitti
    İgrenc. Gram bilgisi olmayip yorum yapmak da ne oluyor?

Nisasta fabrikasi demiyor mu bi de. Ben utandim burda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmet572 M kullanıcısına yanıt
    Olmadığı ile ilgili ne söyleyebilirsin hiç. İyi araştır öğren.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cargill ham maddeyi(mısır) genelde yurt dışından ithal ediyor. Bu ithatlat zamanlarında genelde mısırın gümrük vergisi düşürülüyor. Bunu her zamaan yapıyorlar. Yerli üretim yapan çiftçiden almak daha pahalıya geliyor hatta. Yurt dışından gelen mısırlarında %100ü gdo lu mısırlar.

Tüm dünyada mısır üretimi arterken bizde düşüyor. Çiftçi yerli tohum mısır ekmiyor maliyetini karşılamadığı için. Mecburen yabancı gdo lu tohum ekiyor. Bu tohumlarıda konuda ismi geçen yabancı firmalar satıyor.
  • Ama yol yabdı

• Bu işin arkasında bu tür firmalara danışmanlık yapan bakan pakdemirli vardır.https://teyit.org/bakan-pakdemirlinin-patates-firmasinda-danismanlik-yaptigi-iddiasi/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • voodoo child kullanıcısına yanıt
    Sen İktidar Karşıtıysan Bende Uzaylıyım
  • Puhahahahahaha
  • Arkadaşlar, bu firmayı ve bunun gibi firmaların neler yaptığını daha iyi anlamak için aynı zamanda da gıdada dönen dolapların neler olduğunu daha iyi anlamak için Soner Yalçın un Saklı Seçilmişler adlı kitabını okumanızı öneririm. Kitapta herşey çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Emin olun çok şaşıracaksınız.

• Oh ne ala. Böyle ticarete ne var bende yaparım. Alım garantisi de verselermiş. Mazallah müşteri bulamazlarsa aç kalırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

Bu çok düz ve yanlış bir kafa.

Dışa bağımlı olmuyorsun. Liberal ekonomi de sadece bir şey almıyorsun aynı zamanda satıyorsun da. Biz buna ticaret diyoruz. Sen falan ülkeye X Y Z mallarını satarsın o sana A B C mallarını satar herkeste her ürün olmuş olur. Bu ilk veya ikinci ülkeyi dışa bağımlı yapmaz. Her şeyi dışardan alıp bir şey üretmiyorsan zaten problem yaşarsın bu da serbest piyasa ekonomisinin sorunu değil o ülkenin sorunu.

Sizin dediğiniz abi kendimize yetelim tamamen, hiç dışardan almayalım böylece tehdit edilemeyiz abi kafası küba kafası. Venezüela kafası falan. İkisinde de millet açlıktan kırılıyor. Saçma sapan küba duyarı kasanlara bakmayın.

Alıntıları Göster
    Küba ve venezuelanin toprakları sınırlı. Hollanda Konya büyüklüğünde ve tarımda bizi geçti. bütün topraklarımızı ekip tarımda üretiminden kazandığımız parayla sanayi geliştirebilirdik. venezuela petrolden para geliyor diye başka sektörlere yatırım yapmadı. biz nasılsa herşey avrupadan abdden geliyor diye üretmedik geldiğimiz hal ortada. sattığımızdan fazlasını dışarıdan aldık. yerli üretim yapan firmalar hammaddeyi çinden aldı. bu da cari açığı artırmasına ve paramızın değer kaybetmesine sebep oldu. neoliberal sistem alım gücümüzün düşmesine sebep oluyor. bu modern kölelik.

• Up

• CMteria C kullanıcısına yanıt
    Böyle cahilide ilk defa gördüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DEMEK TÜRKİYE HALKINI NİŞASTA İLE OLUŞAN FAKE ŞEKER DEN KANSER YAPIYORSUNUZ HMMM GÜZEL!!!

OZAMAN BİZDE AKP DEVLETİ OLARAK ARKANIZDANYIZ VERGİNİZİ DÜŞÜRDÜK RAS GELE ARKANIZDAYIZ İMZA BAŞKOMUDAN..
  • emregokcimen kullanıcısına yanıt
    Bu kardeşimiz amerikaya çok gitmiş xD

Suç oranı yüksekmiş :))) biliyor ya adam gezgin... Berduş dolu evsiz dolu demiş ayar veriyor diyor ki amerikada olsanız herkes size sulanır diyor :)))

AMERİKA DA KİMSE KİMSEYE İŞ KOYAMAZ NEDEN ???? ÇÜNKİ AMERİKA DA OTOMATİK TÜFEKLERİ 600 - 700 DOLAR A YANINDA FREE MERMİLERİ İLE RUHSATSIZ ŞEKİLDE SATIN ALABİLİYORSUNUZ... HATTA BAZI EYALETLER DE TANK ALMANIZ - UÇAK SAVAR ALMANIZ BİLE SERBEST !!!

AMERİKA DA HAYIRDIR SOKAKTA YAN BAKTIN YOK OMUZ ATTIN DİYEEMEEZSİN ÇÜNKİ ADAMIN SANA NE ÇIKARACAGINI BİLEMEZSİN.... SOKAKTA YATAN EVSİZLERİN O YÜZDEN KİMSEYLE İŞİ YOK...

AMERİKA DA BAZI EYALETLER DE BİRİNİN EVİNİN BAHÇESİNE İZİNSİZ GİRDİN ÇIKARIP SİLAHINI SENİ VURUP ÖLDÜRSE CEZA ALMAZ... DİGER EYALETLER DE BU YATAK ODASIDIR VEYA EVİNİN HERHANGİ BİR ODASIDIR...

Yani bunları niye yazıyorum bu arkadaşa atıfen AMERİKA kendi kendini koruyucagın en güvenli ülkelerdendir.... Silahını alırsın işinde gücünde takılırsın kimse de sana yanlış yapamaz...

İDDAA EDİYORUM VE ÖMRÜM BOYUNCA SAVUNURUM... TÜRKİYE DE BİREYSEL SİLAHLAN MA YASASI ÇIKARSA İNSANLAR PARASIYLA OTOMATİK TÜFEKLER - UÇAK SAVARLAR SATIN ALIRSA RUHSATSIZ ŞEKİLDE...

SUÇ ORANI DÜŞER NEDEN ? ÇÜNKİ ADAM DÜŞÜNÜR BEN BU İNSANA YANLIŞ YAPARSAM ONUN MALINI ÇALMAYA KALKARSAM VEYA ONA TECAVÜZ ETMEYE ÇALIŞIRSAM ODA SİLAHINI ÇIKARTIP AKLIMI YERİNDEN ALIRSA DER DİYE 2-3 KEZ DÜŞÜNÜR VE SUÇ İŞLEMEZ... HE KENDİNE GÜVENİP YAPARSA NE OLUR RAKİBİ HIZLIYSA YALLAH LOBİYE !!! YARADANA DUA EDER ALLAHIM 1 EL DAHA OYNAMA FIRSATI VER HESABI...

AMERİKA DA AF YASASI DİYE BİRŞEY YOK !!! ŞUAN TÜRKİYE DE 45 BİN KATİL - ÇETE ÜYELERİ KURUCULARI MAFİA BOYS LAR DIŞARIDA 1 İMZA İLE AF OLDULAR VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN... ACABA HANGİ MASUM İNSANLARIN KANINA GİRECEKLER AMAN YİNE GİRERİZ YİNE AF ÇIKAR...

SON OLARAK NİŞASTA BAZLI ŞEKER KANSER YAPAR HARBİDEN KANSER YAPAR BUNU BEN DEMİYORUM BUNU PROFÖSÖRLER DİYOR UZMANLAR DİYOR... SENİN ŞEKER PANCARIN VAR DOĞAL ŞEKER !!! YERLİ ÜRETİMİ DURDURUP ÇAKMA ŞEKER İTHAL EDİP HALKINI KANSER YAPMALARINA İZİN VERİYORSUN YETMEZZZZ YETER Mİ ÜSTÜNE VERGİ İNDİRİMİ...

• Normal bir ülkede yer yerinden oynar.

Bizim 2 gram oyun keyfimize vergi gelir adamlara af gelir. İşte gerçek hizmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oytunjo -- 27 Nisan 2020; 15:22:24 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.