Şimdi Ara

Niş içinde kalan ( duvara gömülü) Radyatör sorunu......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satın aldıgımız 12 yıllık binadaki 120 m2 lik dairede tadilata başlayacağım
    Duvarlar boyanacak, parkeler ve seramik zeminler yenilecenek
    Hatta mevcut tesisatı iptal edip radyatör hattını mobil sisteme geçirme konusunda halen araştırma yapmaktayım

Maalesef evdeki tüm radyatörler resimde de görüleceği üzere niş içerine koyulmuş
    Mevcut ahşap (ızgara) separeleri zaten iptal edeceğiz.
    DH forumda yaptığım araştırmada niş iptali konusuna rastlamadığım için konu açma gereği duydum
    İnternette yaptığım araştırmada radyatörler niş içerisinde kullanılırsa verimliliğin %10 yakın düştüğünü okudum

Şu an pencere altlarında bulunmayan ve koyulması gereken mermer ilaveleri de düşünüldüğünde bu şekilde kullanmak içime sinmiyor
    Değerli fikirlerinizi almak isterim
    Nişi tuğla - gaz beton vb doldurarak radtatörleri pencere seviyesine getirmem gerçekten veririmliliği ciddi oranda arttırır mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Niş içinde kalan ( duvara gömülü) Radyatör sorunu......

• Çeşitli seçenekler var ..bendede aynı sorun var..öncelikle şunuda düşünüyorum..arkaya ısı paneli koyup güzelce sıvadıktan sonra bu radyatörlerin kalın serileri var..yani şu ankilerin kodu pkkp diye geçer.(panel_kollektör_kollektör_panel) bunun pkkpkp olanları var onları koymayı düşü nüyorum.ikinci alternatif dediğiniz gibi ısı panelini koyduktan sonra tuğlayla kapatıp radyatörü dışarı almak..ama sizde sorun şuradyatörler alttan havayı alıp üsten sıcak hava verirler bu üst kısmın pencere alt hizasında olması gerek sizde 10 _15 cm var gözüküyor buda sıcak havayı üst kısim verirken penceteden gelen soğuğu kesmesi için biraz mesafe katetmesi anlamına gelecek yani verim kaybi olacak.alttanda 8 _10 cm olması gerek.bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ilginiz için teşekkürler
    gördüğüm kadarıyla foruma üyeni üye olup ilk mesajı bu konuya yazmışsınız
    Ben bu konuyu açtıktan sonra cevap alamayınca forumdaki bana konuda sorunu paylaştım
    Sağ olsun bu konularda forumda duayen disintegration hocam ilgilendi

yapacağım şey nişi komple gaz betonla doldurmak en son kat olarakta Straforla İzelasyon yapak Olacak İşlemler bittikten sonra ilk hali ve son hali ne fotoğraflar konunun altını atarım ki İlerleyen tarihlerde bu tarz problem yaşayan arkadaşlar süreci görsün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyvallah kardeşim ...bende senin fotoları merakla bekleyecem ..yalnız gazbeton kullanıyorsan extra yalıtım paneli kullanmayabilirsin..biliyorsun gaz beton kendisi zaten yalıtım malzemesidir.ayrıyetten radyatörün gördüğüm kadarı ile 1mt falan olasa gerek ..bunun ağırlıgı 35 kg civarındadır içinde su ile birlikte 40-45 olur gaz betonda bir dayanım sorunu olurmu bi araştır istersen bide onun özel plastik dübelleri var zannedersem bunları araştır ondan sonra karar ver ben 13,5 cm lik normal inşaat tuğlası düşünüyorum...
  • Mobil sistemi ve diğer su tesisatı işlerini tapacak kişi on kısır senedir tanodogım bir arkadaş Minarlarla çalışır ve işinde iyidir Peteklerin takılma işlemini onada bir danışıp ondan sonra karar verme niyetindeyim Ama uyarılar için tekrarda teşekkürler

Bu arada siZdeki nişler de aynı bendeki gibi mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur1971 kullanıcısına yanıt
    nişler aynı ..farklı olan bendeki radyatörleri parkeye yapıştırmışlar.altta hiçbir mesafe yok 1-2 milim gibi bir şey haliyle radyatörler çalışmıyor..ben hem nişi kapatacam hemde radyatörleri yukarı yükseltecem...bende araştırdım gazbetonda dayanım problemi yok sadece özel dübeli varmış onu da ustan bilir zannedersem...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.