Şimdi Ara

Nirvana CNE LCD problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İlk önce problemimi anlatayım;

Bilgisayarımı kullanırken ekran mavimsi yeşilimsi oldu ve ekrandaki görüntü gitti. İnternetten LCD ekran şiparişimi verdim ve ekran gelene kadar HDMI kabloyla televizyona bağlayarak kullandım. Problemi lcd ekrandan zannederken ekranı taktım ve görüntü yine gelmedi. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok. LCD data kablosunun siparişini verdim umarım problem kablodadır. Fikri olan varsa sevinirim. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntı onda da değilse ekran çipindedir büyük ihtimal 50-100 TL civarı değişim yapıyorlar.

• Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

Sıkıntı onda da değilse ekran çipindedir büyük ihtimal 50-100 TL civarı değişim yapıyorlar.

Ekran çipi dediğiniz tam olarak nedir ve bilgisayarın neresindedir acaba bir de ben alıp değiştirebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan19888

quote:

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

Sıkıntı onda da değilse ekran çipindedir büyük ihtimal 50-100 TL civarı değişim yapıyorlar.

Ekran çipi dediğiniz tam olarak nedir ve bilgisayarın neresindedir acaba bir de ben alıp değiştirebilir miyim?

Anakarttan ekrana kablo çıkışı yakınlarındır. Bu parça anakarta lehimlidir. Bilmediğinize göre değişemezsiniz bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.