Şimdi Ara

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.462
Cevap
101
Favori
224.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 3ds almak istiyorum piyasası nedir şuan? New ve old arasındaki fiyat farkına değer mi? pokemon, mario, zelda, fire emblem oynanıcak.

• draser D kullanıcısına yanıt

Old veya New farketmez fakat XL olanı tercih edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: draser

Merhaba 3ds almak istiyorum piyasası nedir şuan? New ve old arasındaki fiyat farkına değer mi? pokemon, mario, zelda, fire emblem oynanıcak.

Fire emblem oynayacaksanız fark eder Fire Emblem Warriors sadece new 3ds de çalışıyor

• Merhabalar. Listeye beni de ekler misiniz? 3DS XL The year of Luigi 30th

Şimdi ben bu cihazı almış pek kurcalamamıştım, içinde 8 gb kart ve Pokemon Y diye bir oyun var. Bir de USB kablosu almıştım yıllar önce şarj etmek için. Konuya denk geldim, bir de tekken, pes, fifa 17, gta chinatown, mortal kombat filan görünce heveslendim. Cihaz kolayca kırılabiliyor sanırım ama ben bu cihaza normal format bile atamadım, cihaz ntsc mi onu bile bilmiyorum.

• Yıllar önce aldığım 3ds konsolum dolapta duruyor. Acaba tüm cihazlara cfw geldi mi? Oyun yükletebilir miyiz yani kırdırıp?

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt

Evet hocam

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt

3ds.guide sitesini takip edin, her bir adım tek tek anlatılmış, rahatlıkla yapabilirsiniz.

• bende new 2dsxl ile aranızdayım.

• erdem88tr E kullanıcısına yanıt

Hosgeldiniz hocam  

• erdem88tr E kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldinnn
  • Ben de geçenlerde bir arkadaştan 3DS aldım, ama cihaz pildeyken açılmıyor adaptör takınca açılıyor sadece, bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

Pil mi ölmüş acaba.

• taylanss T kullanıcısına yanıt

Evet pil gitmis

• Yeni pil alsam çalışır o zaman, boşu boşuna 120tl ödemeyeyim dedim, teşekkürler.

Bir de bu R4 kartlardan aldım ama onu da çalıştıramadım nedense baya eski bişey olduğu için bilgi bulmak baya zormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: taylanss

Yeni pil alsam çalışır o zaman, boşu boşuna 120tl ödemeyeyim dedim, teşekkürler.

Bir de bu R4 kartlardan aldım ama onu da çalıştıramadım nedense baya eski bişey olduğu için bilgi bulmak baya zormuş

Merhaba tam bilgim olmamak ile birlikte R4 kartların bir eski bir yeni modeli var 3ds lerle eskiler çalışmıyordu galiba . Ondan olabilir.ama yine de tam bilmediğimi belirteyim. Öyle bir bilgi kalmış aklımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: taylanss

Yeni pil alsam çalışır o zaman, boşu boşuna 120tl ödemeyeyim dedim, teşekkürler.

r4 kart aslında şart değil, program ile de dsi oyunları oynanabiliyor. Aldığınz r4 kart üstündeki sd kartın içinde o kart ile ilgili dosyalar olması lazım. Ayrıca bu dosyaların güncel olması lazım. Çoğu kart için bu yazılımın yılda bir yenilenmesi gerekiyor.

• @TossA CoinTo Your Witcher teşekkür ederim eski 3ds bende ki malesef.

@aytug25 R4 kart için kernel dosyalarını denedim, ilkinde cihaz görmedi kartı sonra gördü ama açmaya çalışınca "System file is missing" hatası verdi.

Sanırım baya uğraşmak gerekiyor ve eski olduğu için yeterli kaynak da yok.

R4 kart dışında programla oluyorsa öyle deneyeyim çünkü r4 kart ile yapamayacağım galiba, dediğiniz program hangisi ve nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiye nerden ulaşabilirim.

Teşekkürler.

Bu arada batarya siparişi de vereceğim umarım çalışır adaptörsüz.

r4 kart resmi yada tam modeli belli ise kernel dosyası bulmana yardımcı olmaya çalışırım. Diğer dediğim program twillight+ diye geçiyor. Tabi bunu kullanmak için cfwli cihaz lazım.

• @aytug25

Kart bu ama arka tarafı o kadar şeffaf değil, benim telefonum bozuldu fotosunu çekemedim

Bunu başarabilirsem bu da olur yada öteki twillight'da olur, maksat oyun romlarını indirip oynayabilmek yöntem çok önemli değil.

Ben aşağıda ki linkteki hack olayını yaptım ama ben mi beceremedim yoksa yanlış mı yaptım bilmiyorum ama cfw olayı bu değil mi

https://3ds.hacks.guide/installing-boot9strap-(safecerthax)

bu aşamaları 2 kere yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylanss -- 5 Şubat 2021; 23:23:5 >

kernel olarak şu linki deneyebilirsin

http://old.r4wood.com/pages/Wood-R4-Kernel.html

bu olmazsa ysmenu kernel diye arat. o da işini görür

cfw olarak o sayfadaki finilizing kısmını da yaptıysan işlem tamam olması lazım, istersen şu sitede türkçe rehber var güncel sürüm için, bakabilirsin

https://konsolrehberi.com/2021/01/30/tum-3ds-ve-2ds-modellerini-11-14-versiyonda-kirma//

kernel olayı olmazsa twillight kurulumu için de bir link atabilirim.

• Teşekkür ederim twillight diye dün arattım github üzerinden bişey buldum denedim ama yapamadım, bu önerdiklerini deneyeyim şimdi.

Bir de r3 kart içine takılacak sd kart için boyut önemli mi 32gb kart aldım ama belki 16 yada 8 olmadığı için görmemiş olabilir mi, eski sistem olduğu için yüksek gelmiş olabilir diye düşündüm.

Yardımların için teşekkür ederim, ben hepsini deneyeyim ona göre yazarım, Türkçe bir kaynak bulmak güzel oldu bu defa olur diye düşünüyorum.

Bu arada sanırım twilight oldu gibi yada olacak, ama 3ds cihazın kendi içinde ki hafıza kartı 2gb ve bana daha büyük bir hafıza kartı gerekli, 3ds'in kendi hafıza kartı 8 yada 16 veya daha üstü destekler mi acaba?

ve son bir soru daha, bir arkadaş burada ki konuda pil bitmiş dedi ama yine de emin olmak istedim, şuan adaptör takılıyken çalışıyor sadece, içinde bataryası var ama adaptörü çıkarınca çalışmıyor, yeni bir pil yani batarya alsam çalışır mı acaba, sürekli adaptörle kullanmak hem zor hem de dışardayken işime yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylanss -- 6 Şubat 2021; 15:11:29 >

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.