Şimdi Ara

Ninja Tabi vs Mercury

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ninja
    1100 gold
    +20 Zırh
    +45 Hareket Hızı
    Pasif: Normal saldırılardan gelen hasarın %12’sini engeller.

Mercury
    1100 gold
    +25 Büyü Direnci
    +45 Hareket Hızı
    Pasif: Sersemletme, yavaşlatma, kışkırtma, korkutma, susturma, körleştirme, dönüştürme ve hareketsiz bırakma etkilerinin süresini %30 kısaltır.

Bildiğiniz gibi karşıda AD kasmışsa ninja, AP kasmışsa Mercury alınır gibi bir mantık var. Bana kalırsa bu böyle değil. 18 levelde nerdeyse her şampiyonun basic damage'i 100'den yüksek ve oyundaki AD kasan şampiyonlar da devreye girince Ninja, çok verimli bir eşya. Ninja Tabi %10 hasar engellediği için 200 AD'si olan birine karşı ekstra +20 zırhla oynuyor gibi çalışıyor. Bildiğim kadarıyla buna kritik vuruşlar da dahil. Zırhı inanılmaz artıran bir eşyaya dönüşüyor böylece. Mercury'de ise böyle bir etki yok sağladığı %30 kısaltma ne kadar sonuç değiştiriyor tartışılır. Ayrıca cıva yatağan ve banshee gibi itemlerle daha iyi bu katkıyı alabilirsiniz.

Sonuç olarak AP oynuyorsanız karşıda kaç AP olursa olsun ya ninja ya da büyü nüfuzu ayakkabısı tercih edilmeli. AD oynuyorsanız ve saldırı hızı önemli değilse ve karşıda 4-5 AP yoksa yine Ninja tercih edilmeli diye düşünüyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Edit: İtem özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvox7 -- 15 Şubat 2019; 16:46:28 >

• Ninja tabi 30 değil,20 zırh veriyor. Önlediği hasar ise, DÜZ VURUŞLARIN%12 si.
    Kullandığın yeteneklerin hiç birinin hasarını düşürmüyor.
    Misal Zed'e karşı alırsan, ne ultisini, ne yeteneklerini, ne de pasifinin hasarını azaltabiliyorsun.

Büyü direnci içinse şöyle bir seçenek var:
    Menzilli şampiyonlar, 30 + seviye başına 0.5 büyü direnci kazanabiliyor.
    En ucuz 2 büyü nüfuzu eşyası olan eşyalar ise totalde 33 büyü direnci kırıyor.
    Zırhın veya büyü direncin, düşük seviyelerde çok önemli.
    Senin zırhın 0 iken 15 zırh alman ile,
    Zırhın 100 iken 100 zırh alman hemen hemen aynı hasar indirgemeyi sağlıyor.
    Zırh ise hemen hemen her şampiyon gayet yüksek bir seviyede alıyor, son seviyede 70-100 civarında bir değer oluyor.

Eğer 1 eşya slotunu büyü direnci eşyasına harcamak istemiyorsan, merkür gayet ucuz ve işlevli.

Ek olarak, Zincirleme kitle kontrolü uyguladığın zaman, sıvışma düşündüğünden çok daha kıymetli.
    Genelde bir kitle kontolü bitecekken diğerini uygularsın, kitle kontrolünün süresini tam olarak uygulayabilmek için.
    Eğer karşındakinde sıvışma eşyası veya rünü olduğunu fark etmezsen (ki %90 fark etmiyorlar) 2. yetenek sana çarpmadan kaçma şansın oluyor.

"%30 ne kadar etki eder ki?" soruna cevap olarak:
    Morgana'nın 3 saniye yere sabitlemesi, merkür ile 2.1 saniyeye düşüyor. Neredeyse 1 saniye erken çıkıyorsun ve bunun önemsiz bir şey olduğunu söylemen aşırı tuhaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 14 Şubat 2019; 20:1:16 >
  • %12 diye biliyorum
  • Düz vuruşların etkisini düşürmek mantıklı fakat lanede Veigar varsa çok rahat takasa girmene olanak sağlıyor. O sersemine kafa atsan bile w düşmeden kaçma şansın oluyor misal. Bir de büyü direnci de cabası.
  • Riven sersemletiyor diye merkür alan Nasus gördü bu gözler hemde çok yakın zamanda.

AA odaklı ad hero varsa Ninja bol cc varsa merkür. Sadece armor ve mr için alınmıyorlar yani.
  • 2 eşyada koridorundaki rakibe göre hayati eşyalar bence biri değersiz diğeri değerli demen saçma olmuş
  • efsane sıvışma rünü max stack'te %30 sıvışma veriyor + merkür %51 sıvışma elde ediliyor..
    sıvışma bence çok önemli, kitle konrölü yediğiniz zaman işiniz biter özellikle tf'lerde..
    kitle kontrol çoksa ikisi güzel oluyor..
    ama rakip kitle kontrolü zayıf ise ninja tabide tercih edilebilir..

ama nasus'a karşı ninja tabi mi yoksa merkür mü karar veremiyorum ?
  • Cruella kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizde haklısınız da nedense ben ninja aldığım oyunlarda daha çok verim aldığımı dolayısıyla daha çok win aldığımı düşünüyorum. Dediğim gibi biraz sezgisel bu, çok derin bir analiz yapmadım. İşlevleri farklı olsa da ninja daha op bir item gibi geliyor. Sizin fikirlerinizi de duymak için açtım zaten konuyu. Bir de şu aklıma geldi şimdi. Zincirleme kitle kontrolden bahsetmişsiniz ama düşük eloda bütün cc'ler aynı anda atılıyorsa merkürden aldığımız verim de düşüyor mesela. Bu da göz önünde bulundurulabilir belki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.