Şimdi Ara

Nimh batarya şarj cihazı.28.8.v 2 a Acil lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

E , Zone bike City 26 jant bisiklet var bunun için şarj adaptörü lazım tr bulamadım .yada ben yanlış bakıyorum,, öncelikle.. Eski adaptör yandı tamir olacak durumda değil,, Eski adaptör üstündeki yazılar 28.8.volt 2 amp ..

Piller .1.2 v nimmh olup tabiri caizse büyük tombul pillier ile aynı boyutta 24 adet puntalanmış şekilde paketlenmiş

28.8 vol ediyor ve üstündeki yazılar silinmiş ,7000bis, 9000 a diye geçiyor .. Ben bu pilimi şarj adaptörü lazım tr bakıyorum bulamadım .. nasıl şarj ederim tr satılan 36 v ürünleri var 10 A alsam yakar mı... resimleri de attım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aleyküm selam. Aradığınız gibi bir şarj cihazı bulmak zor ama şöyle yorum yapalım;

Burada 24 seri Ni-Mh var, yani 28.8 volt ediyor. Ni-Mh pillerin şarj voltajı, akıma göre değişkenlik gösterir ancak biz standart şarj voltajı olan 1.5 voltu ele alalım. 24*1.5=36 volt

Aslında size 36 volt çıkış veren bir şarj cihazı lazım. Ancak ben Ni-Mh piller için böyle bir şarj cihazı bulamadım.

Size "adaptör" önereceğim ancak Ni-Mh pillerin şarj sistemi biraz farklıdır. - dV ile yani pillerde görülen küçük bir şarj voltajı düşüşü ile şarj tamamlanır. Adaptörde böyle bir özellik yoktur.

Hiçbir şey bulamazsanız 36 voltluk bir güç kaynağı ya da şarj aleti alın, 2 amper civarında olsun. "Kontrollü" şekilde şarj edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piladam -- 9 Mayıs 2021; 16:29:51 >
  • Teşekkürler öyle yapayım en azından

• piladam kullanıcısına yanıt

Amper yüksek olsa olurmu bu 36 adaptörü alsam 20 amperlik var

• berkant03 B kullanıcısına yanıt

Olmaz maalesef.

Elektronik bir cihaz olsaydı ihtiyacı kadar akım çekerdi ancak pil öyle çalışmaz. Fazla akım çeker.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.