Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (1342. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13401341134213431344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: koolandgang

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Tabi peşini bırakmadım.Bu arada Bahri'mi hakikaten bunların adı ?

offf tersışıkta süper olmuş yahu.. hayran kaldım valla bunu da FK ya yükle mutlaka :P evet o ördeğimsi şeylerin adı bahri :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademyagiz

quote:

Tabi peşini bırakmadım.Bu arada Bahri'mi hakikaten bunların adı ?

offf tersışıkta süper olmuş yahu.. hayran kaldım valla bunu da FK ya yükle mutlaka :P evet o ördeğimsi şeylerin adı bahri :D

üstadlar şu arka fonun siyah olmasını nasıl sağlıyorsunuz? yoksa siyah renkli karton veya siyah birşey mi kullanıyorsunuz?

gerçekten çok güzel bir çekim olmuş. tripod kullanmışsınızdır heralde
  • Bu resimde arka fonda kullanılan bir şey yok!

Diyafram ayarı kurtarabileceği en sınır alana çekilmiş. Ondan.

Ayrıca sonradan da yapılabiliyor zaten.
  • bence ya arka fona bir katkı olmuş yada pc de yapılmış var bişey
  • Adem doğal çerçeveli bahriler süper olmuş.
    koolandgang senin temiz arka fonlu kelebeğin de çok estetik olmuş.

Biz de çizgimizden sapmadan devam...

• Bir sorum olacak sizlere,

Makro çekimlerde close/up lens kullanıyormusunuz? Böyle birşey düşünsek herhangi bir faydasını görürmüyüz?

Aşağıdaki gibi ucuz bir yöntem kullansam mesela! 18-200'le birlikte.

http://urun.gittigidiyor.com/72MM-MAKRO-MACRO-CLOSE-UP-LENS-SET-1-2-4-10_W0QQidZZ25063372

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 22 Mart 2010; 12:09:40 >
  • Diyafram mı enstantane mi? 1/500 ile çekilmiş, arkaplanın pozlaması daha düşük olacağından siyah çıkmış. Güneş direk konuya vuruyordu muhtemelen arka plan da gölgeye düşüyordu. Ayrıca bunun gibi kareler için siyah bir fon kullanmak, pozlamayı yüksek tutup flaş kullanarak arka planı karartmak vs vs gibi birden fazla teknik kullanılabilir
  • Aynen Hakan'ın dediği gibi :) spot ölçüm kullanmak güzel oluyor...
  • Yukarıda gerekli açıklamalar yapılmış zaten arka fona girmeyelim Ama ilk elden derseniz PlutosDaddy tespiti yapmış Arka fon doğal...
    Yalnız sevgili Adem senin "Orakkanat" tespitine tekzip geldi.Kleopatra diye yazmış birisi...
  • bilgilendirme için teşekkürler.

bir sorum daha vardı kaynadı arada close/up ile ilgili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 22 Mart 2010; 13:26:49 >
  • quote:

Yukarıda gerekli açıklamalar yapılmış zaten arka fona girmeyelim Ama ilk elden derseniz PlutosDaddy tespiti yapmış Arka fon doğal...
    Yalnız sevgili Adem senin "Orakkanat" tespitine tekzip geldi.Kleopatra diye yazmış birisi...

o da olabilir ikisi birbirine benziyor zaten. kleopatra diyen kişi önemli :P
  • evet Kurtuluş bey öyle dediyse öyledir
  • quote:

quote:

Yukarıda gerekli açıklamalar yapılmış zaten arka fona girmeyelim Ama ilk elden derseniz PlutosDaddy tespiti yapmış Arka fon doğal...

o da olabilir ikisi birbirine benziyor zaten. kleopatra diyen kişi önemli :P

Dediğim gibi benim alanım değil, dynsos-kurtuluş şimşek diye birisi.Var portfolyosunda bundan bir tane de ya yanlış yazdı ya da ben anlamadım.Hem nadide bir tür diyor.Hem de bolca görebileceğiniz diyor, ifadeden bir güven kaybı oldu yani
  • quote:

Dediğim gibi benim alanım değil, dynsos-kurtuluş şimşek diye birisi.Var portfolyosunda bundan bir tane de ya yanlış yazdı ya da ben anlamadım.Hem nadide bir tür diyor.Hem de bolca görebileceğiniz diyor, ifadeden bir güven kaybı oldu yani

Kurtuluş beye bu konuda güvenebiliriz, onun gibi başkaları da var tabi :)

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Bir sorum olacak sizlere,

Makro çekimlerde close/up lens kullanıyormusunuz? Böyle birşey düşünsek herhangi bir faydasını görürmüyüz?

neyin makrosunu çekeceğine bağlı, mesela kelebek arı çekerken lazım olmuyor... ama çok küçükler için gerekebiliyor. bir de bu filtreleri makro lens ile kullanmak daha güzel sonuçlar verebilir, 18-200mm ile nasıl olur bilemem.. sonuçta close-up filtre de olsa biraz kalite kaybı illaki olur. onun yerine ucuz olsun diyorsan ters objektif yöntemi işe yarayabilir...
  • quote:

Sapanca gölünden iki bahri ile devam edelim :P

Sapanca gölü mü?? Üstad Sakarya'da mı yaşıyorsun? Ben de Sakarya'dayım
  • ..güzel izmir..

daha büyük hali için-> TIKLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuğra_

quote:

Sapanca gölünden iki bahri ile devam edelim :P

Sapanca gölü mü?? Üstad Sakarya'da mı yaşıyorsun? Ben de Sakarya'dayım

Gebze' de yaşıyorum.. yakın olduğundan Sapanca gölüne kaçamak yapalım dedik arkadaşla, oradan da Düzce'de Efteni Gölü'ne gittik. yorulduk ama değdi :)

quote:

Orijinalden alıntı: antique

..güzel izmir..

daha büyük hali için-> TIKLA

süper olmuş :)
  • quote:

quote:

Kurtuluş beye bu konuda güvenebiliriz, onun gibi başkaları da var tabi :)

quote:

Bir sorum olacak sizlere,

neyin makrosunu çekeceğine bağlı, mesela kelebek arı çekerken lazım olmuyor... ama çok küçükler için gerekebiliyor. bir de bu filtreleri makro lens ile kullanmak daha güzel sonuçlar verebilir, 18-200mm ile nasıl olur bilemem.. sonuçta close-up filtre de olsa biraz kalite kaybı illaki olur. onun yerine ucuz olsun diyorsan ters objektif yöntemi işe yarayabilir...

aslında arı, çiçek böcek türü ve çok minik canlıların çekimleri için düşünüyordum. ayrıca uzak mesafe çekimleri yapılmaz mı bununla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 22 Mart 2010; 14:48:17 >
  • quote:

aslında arı, çiçek böcek türü ve çok minik canlıların çekimleri için düşünüyordum.

makro lens şart o zaman :)
  • peki ozaman alternatiflerim ne? 18-200 ile makro çekim olmaz mı?
  • 
Sayfa: önceki 13401341134213431344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.