Şimdi Ara

Nikon D80 - Pentax K10D - Nikon D3000 - Nikon D60 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam bence ne için yükseltmek istediğinizi biraz detaylandırın. D40'ın nesi eksik geliyor mesela.

D3000 ile D60'ı listeden atın. D3000 de giriş seviyesi bir makina.

D80 ile K10D arasında düşünün.

yanlız D40, D60 gibi makinaları kullanmış insanlar D80'i nedense pek beğenmiyorlar. bunu da biraz araştırın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiJaL

quote:

Orijinalden alıntı: teamgaraj
    Hocam çok güzel açıklamışsın aslında aklımdan da geçiyordu biryönden motorsuz makinadan sonra motorsuzun 10.2 mp geçmesem mi diye çok fazla fark olmaz belki diye.D80-D90-K10 arasında kaldım şimdi de :)

Kullanmak istediğin lensler, ileride terfi etmek istediğin gövde ya da sensör olarak ccd mi cmos mu kullanmak istiyorsun? Bunlara karar verip K10D ve D90'dan birini seç derim. Çok fazla düşünmeye gerek yok ikisi de çok başarılı makinelerdir.

ccd cmos sensörleri hakkında pek bilgim yok doğrusu d40 kullandığım için ccd kullanıyor olmam lazım.cmos'un farkı nedir ? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

hocam bence ne için yükseltmek istediğinizi biraz detaylandırın. D40'ın nesi eksik geliyor mesela.

D3000 ile D60'ı listeden atın. D3000 de giriş seviyesi bir makina.

D80 ile K10D arasında düşünün.

yanlız D40, D60 gibi makinaları kullanmış insanlar D80'i nedense pek beğenmiyorlar. bunu da biraz araştırın derim.

D40'ı çözünürlüğünden dolayı satıp model yükseltmek istiyorum.Maksimum 1000-1100 civarında 2.el makina almak istiyorum.
  • Bir de motorlu makinanın avantajları nedir onu merak ediyorum arkadaşlar ?
  • Gövdede motor olmasının avantajı daha sonra lens alırken kendini belli eder. Eğer gövdede af motoru yoksa af motorlu bir lens almanız gerekir. Aksi halde aldığınız lensi manuel olarak kullanabilirsiniz sadece. Ayrıca af motorlu lenslerin fiyatları da motorsuz versiyonlara göre pahalıdırlar. Bu yüzden gövdede af motoru olması avanajlıdır.

CCD-CMOS için taze açılmış şu başlığa bir bakabilirsiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=50208203
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiJaL

quote:

Orijinalden alıntı: İconic
    Firmaların yavaş yavaş cmos sensöre geri döndüklerinin farkında değilsiniz sanırım arkadaşlar ?

CMOS zaten daha yeni bi teknoloji, daha yeni olan teknolojiye nasıl geri dönülebilir? He kaldı ki "yanlış yazdım, CCD diyecektim ben" derseniz de D3000 üzerinde zaten CCD sensör var, yukarıdaki resimde yanlış yazılmış. Bu durumda da makineyi bilmeden etmeden tavsiyede bulunmuş olmuyor musunuz?

Buna da bir açıklama yapabilirseniz sevinirim.

Ben zaten biliyorum diye birşey demedimki orda incelediğim kadarıyla her türlü d3000 daha iyi gözüküyor dedim siz zaten tek bir üyenin yorumuna bakarak yönlenecekseniz sorun bende değil sizdedir .

• Kendiniz de diyorsunuz bilmediğinizi. Mdem öyle ne diye bilmediğiniz bir konu hakkında yorum yapıyorsunuz?

Arkadaş yardım istemek için konu açmış, kirletmeye gerek yok daha fazla. Bilmeden yorum yapmak istediğiniz başka bir şey varsa özel mesaj atın, ben ordan da yardım ederim, sıkmayın yeter ki siz canınızı! ;)
  • Bence her durumda düzgün bir lens alın. K10D veya D80'e geçtiğinizde fotoğraf kalitesi olarak çok birşey değişmeyecek. D40'ın 6MP'lik CCD'si kötü değil. "ikinci tekerlek isterim" derseniz bilemem.
  • Pentax K10D kullandım. Sonra satıp Nikon D90a geçtim. 1 ay dayanabildim o makineye ve sonra tekrar Pentax K10D ye döndüm.
    K10D efsanedir. Parasının hakkını fazlasi ile verir. Uygun fiyata en kral makine odur.
  • Arkadaşlar kararımı kesinleştirdim K10D teşekkürler :)
  • Bu D3000 sensör muhabettine çok güldüm öğlen öğlen
  • En doğru karar.

quote:

Orijinalden alıntı: teamgaraj

Arkadaşlar kararımı kesinleştirdim K10D teşekkürler :)
  • D90 da olabilirdi tercihin...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.