Şimdi Ara

Nikon D750 için ne düşünüyorsunuz, FF'e geçmek için tercih edilir mi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
5.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sevgili Pexo tam hazırlandım, D810, 24-70 f/2.8, 70-200 f/2.8 vr2 nano alacağım, dolar fırladı, tüm hesaplar alt üst oldu. Sen erken davrandın iyi yaptın kararsız kalmayarak avantaj sağladın :)

D750 için bir ara toplatılıyor yazıları okumuş Nikon'un ürünlerinin sürekli sorun çıkarmasından kaynaklı iyice bu markadan soğumuştum, kaldı ki ben gövde yapısı ve ergonomisi bakımından kendisine Nikon'cuyum ben yaa diyenlerdenim :)

D750'nin D810'da kullanılandan daha iyi bir af motoru kullandığını yazmışsın ki, emin ol hiç önemli değil bu ayrıntı. D810'da öyle bir iso başarımı video performansı var ki, f/2.8 lenslerle başarımına inanamazsın. Ancak fiyat farkı elbette uçuk D750 ile. Ben kaç ülkeden fiyat aldım bilsen.

Sırasıyla,
    Umman
    Çin - Şangay
    Almanya
    Polonya
    ülkelerinden fiyat aldım.

Türkiye paralel ithalat fiyatlarına yakın fiyatlardı hepsi.

Her gün dolar takip ediyorum, düşecek mi zıkkım diye.
    Malzemeyi alayım mı diye.
    Şu şartlarda sanırım seçim sonrasına kadar alamayacağım.
    Doların 2.7 - 2.8 bandında sabitlenmesi bekleniyor, o maliyetler için hazırlık yapmak gerek anlayacağın.

D750 gövdeye dönecek olursak.
    İlk çıktığı an, işte benim makinam, wifi var, döner lcd ekran var diyip müthiş heyecanlanmıştım.
    Ancak küçük boyutu, flare sorunu, forumlarda yapılan olumsuz yorumları ile bir anda soğudum.
    D810'un gövdesini görünce D750 ikinci üçüncü plana düştü :)
    Ancak dolar yükseldi dolar.
    Artık D610 bile alınabilir listesine girdi fiyat avantajı nedeniyle.
    Değişmeyecek olan ise, 24-70 ve 70-200 efsane Nikkor lensler.

Sen lütfen fotoğraflarını D750 deneyimlerini paylaş.
    Gönül isterdi test etmeyi ve öyle karar vermeyi zira aklın bir yanı hala acaba D750 mi diyor.
    36mp D810'un dezavantajıdır açıkcası ama çözünürlüğü düşürerek s-raw çekerek telafi edebiliyorsunuz.

• mynisan M kullanıcısına yanıt
    :)) dolar kurbanı oldun desene

d810 ile d750 yi zaten mukayese etmem..810 un efsane olduğunu başta yazdım.. ikisi ayrı segment kesinlikle

ama hep dediğim gibi en iyi gövde senin beklentini karşılayan gövdedir.

İnşallah uygun bir kur fiyat yakalarsın da o süper seti alırsın sadece gövde değil lensler de efsane olunca çok keyifli olacaktır kullanmak

Hayırlısı:)
  • Merhaba,

D750 + 24-70 VR düşünüyorum. Yorumlarınızı alabilir miyim ?
  • Pentax çok başka, diğer markalar titreşim engelleyiciyi lenslere koyup fahiş fiyatlara satarken Pentax makinenin gövdesine koyuyor bu özelliği. O yüzden aynı kategoride değerlendirmek doğru olmaz, Pentax fotoğraf dünyasının Linux'u'dur.
  • Video öncelikli olmak üzere, özellikle düşük ışıklarda, loş - kontrastlı çekimler: D750 mi D810 mu dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.