Şimdi Ara

Nikon D750 için ne düşünüyorsunuz, FF'e geçmek için tercih edilir mi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
5.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    d810 menüsünün d600 ve üzeri kullanıcılara verileceğini söylemişsiniz buu biraz daha açarmısınız acaba? artısı ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

d810 menüsünün d600 ve üzeri kullanıcılara verileceğini söylemişsiniz buu biraz daha açarmısınız acaba? artısı ne ?

D600-610-750 vb gibi makinelerin menusünde olmayan bazı ince ayar özellikleri bu makinelerede gelecek demek.Menü seçenekleri genişlerse ince ayar imkanları da daha artar demek...
    http://nikonrumors.com/2015/01/21/why-i-think-the-rumored-nikon-firmware-update-program-is-legit.aspx/
    Buradan geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Kolay gele..

• Pentax çok başka, diğer markalar titreşim engelleyiciyi lenslere koyup fahiş fiyatlara satarken Pentax makinenin gövdesine koyuyor bu özelliği. O yüzden aynı kategoride değerlendirmek doğru olmaz, Pentax fotoğraf dünyasının Linux'u'dur.
  • Çok yeni modeller girecek 2015'in ikinci çeyreğinden itibaren.
    Canon başta olmak üzere, sektörün hareketlenmesi olası.

Şimdi acil bir ihtiyaç olmadan acaba FF body almak ne kadar doğru olur düşünüyorum.

Sektör bildiğin Rio karnavalı, o kadar oynak o kadar kıvrak.
    Aynasızlar x64 yazılımların ilk çıktığı gibi muamele görüyor.
    Güçlüler ancak hak ettikleri ilgiyi görmüyorlar.
  • Bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum, mümkünse.

Bu ikinci el ürünler için fiyat tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    Yeni body almamda bu ürünleri satmam etkili olacak.

Canon 1100D 18-55 kit lens ile 3bin çekimde,
    Canon 550D 18-55 kit lens ile 7bin çekimde,
    Sigma 8mm f/3.5 balık gözü lens., ürünlerini.

Teşekkürler.
  • az yukarıda ben olsam ara model almam d810 alırdım demiştim ama biraz daha detaylı inceleyince d750 benim de uzun zaman sonra aklımı çeldi.
    galiba d700 e veda zamanı da geldi..

fiyat/performans mükemmel.. 36 mp ile işin yoksa d810 un yapıp d750 nin yapamadığı hiç bir şey yok bana göre.

flare konusunda ise Nikon web sitesi kontrol sayfası hazırlamış ve seri numarasını giriyorsun.. flare sorunu olan banttan ise orada çıkıyor değilse zaten
    ki çoğunlukla olmadığı yazılmış o zaman rahat rahat kullanabilirsiniz.

yani almadan evvel kutudan çıkartıp seri numarayı siteye girmeye bakar iş..

Cumartesi Hayyam'a gidelim bir de orada inceleyelim bakalım..Hayırlısı:)
  • D750 bende de var... Hem de "arızalı" cinsinden ama yaptırmayı düşünmüyorum.
    Sorun sadece "ışığa karşı" çekimlerde, objektifin içine ışık girdiği zamanlarda oluşuyor. Ama her defasında da değil!!!
    Şimdiye dek yaklaşık 5.000 kare çektim. Bunun 1.000 tanesi ışığa karşı olsa, sadece ve sadece 2 kez ortaya çıktı!
    Çok da büyütülecek bir şey değil yani. Siliyorsun fotoyu gidiyor:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

D750 bende de var... Hem de "arızalı" cinsinden ama yaptırmayı düşünmüyorum.
    Sorun sadece "ışığa karşı" çekimlerde, objektifin içine ışık girdiği zamanlarda oluşuyor. Ama her defasında da değil!!!
    Şimdiye dek yaklaşık 5.000 kare çektim. Bunun 1.000 tanesi ışığa karşı olsa, sadece ve sadece 2 kez ortaya çıktı!
    Çok da büyütülecek bir şey değil yani. Siliyorsun fotoyu gidiyor:))

Gelmiş geçmiş iso başarımı en iyi bodynin 5d mark 3 olduğunu düşünüyorum. D750 bu konuda iyiyse alınabilecekler arasında ilk sıraya oturabilir. Ayrıca karfo flare sorunu olan ürünü değiştiriyor diye biliyorum. Fotografium ile görüştüğümde verdiği bilgi bu yönde oldu. Sen makinadan memnunsan, hangi özelliklerini beğendiğini söyler misin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pexo

az yukarıda ben olsam ara model almam d810 alırdım demiştim ama biraz daha detaylı inceleyince d750 benim de uzun zaman sonra aklımı çeldi.
    galiba d700 e veda zamanı da geldi..

fiyat/performans mükemmel.. 36 mp ile işin yoksa d810 un yapıp d750 nin yapamadığı hiç bir şey yok bana göre.

flare konusunda ise Nikon web sitesi kontrol sayfası hazırlamış ve seri numarasını giriyorsun.. flare sorunu olan banttan ise orada çıkıyor değilse zaten
    ki çoğunlukla olmadığı yazılmış o zaman rahat rahat kullanabilirsiniz.

yani almadan evvel kutudan çıkartıp seri numarayı siteye girmeye bakar iş..

Cumartesi Hayyam'a gidelim bir de orada inceleyelim bakalım..Hayırlısı:)

d810 efsane olmaya aday bi body. aradaki farkı kesinlikle hak ediyor. ticari olarak kullanmak için tercih w810 olmalı. daha çok hobi için kullanacağım için tercihimi d750'den yana kullanmayı düşünüyorum. doların bu hareketliliğini gözlemleyip bir karar vereceğim.

• şu bodylere takılmayın bu kadar arkadaşlar. lenslere odaklanın. fotoğrafa odaklanın, ışığa odaklanın, kompozisyona odaklanın.

body mi body. pc bileşenindeki anakart değil ki yada ram değil ki takılasınız.

5100+ 105mm makroyla çektiğin fotoğrafla d7100+ 105mm ile çektiğin makro arasındaki fark nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: effsane_61

şu bodylere takılmayın bu kadar arkadaşlar. lenslere odaklanın. fotoğrafa odaklanın, ışığa odaklanın, kompozisyona odaklanın.

body mi body. pc bileşenindeki anakart değil ki yada ram değil ki takılasınız.

5100+ 105mm makroyla çektiğin fotoğrafla d7100+ 105mm ile çektiğin makro arasındaki fark nedir ?

düşük iso başarımı body'nin yeteneğidir.
    af motoru, af noktası, cross type body'nin yeteneğidir.
    sn/seri çekim hızı body'nin yeteneğidir.
    ff sensör ile crop sensör arasındaki fark, body'nin yeteneğidir. sensör + işlemci ne kadar başarılıysa o kadar iyi sonuçlar alırsınız.
    sessiz çekim modu body'nin yeteneğidir.
    sessiz çekim modunda seri çekim yapabilme ve sayısı body'nin yeteneğidir.
    shutter hızı, body'nin yeteneğidir.
    liste uzar..
    ihtiyaçlarınıza göre body bakarsınız.
    keskin sonuçlar almak için ihtiyaç ve bütçenize göre lens alırsınız.
    kompozisyon yeeneğiniz ile birlikte eğer kompozisyonu olan çekimler yapmanız gerekiyorsa iyi body + iyi lens + iyi kompozisyonla çekim yaparsınız. fotoğrafçılığın türleri arasında sadece body'nin sn/hız başarımının gerekli olduğu alanlarda var. haber fotoğrafçılığı gibi. an fotoğrafçılığı gibi. sn/10 kare çeken bir body olmadan amacınıza ulaşamazsınız bu durumda. bu konuda ihtiyaçlarınız belirler. boyd'e takılmayın amatör kullanıcılar için iyi bir tavsiye tebrikler. ama ne istediğini bilen, ihtiyaçları belli insanlar için üç unsuruda kontrol altında tutmanız şart.
    selamlar.

• onları bizde iyi biliyoruz hocam. ancak bu kadar takılmamak lazım. özellikle profosyonel çalışmıyorsanız ?

tekrar soruyorum

af noktasıyla ne kadar alakası vardır ?
    çapraz tip af ile ne kadar alakası var ?
    sensör işlemciyle ne kadar alakalıdır ?

yani bu liste ne kadar uzarsa uzasın sizin çekeceğiniz fotoğrafta ne kadar bir fark olur ?

ve oluşan bu farka ödeyeceğiniz parayla daha kaliteli bir lens almak daha mantıklı değilmidir ?
  • Body body...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: effsane_61

onları bizde iyi biliyoruz hocam. ancak bu kadar takılmamak lazım. özellikle profosyonel çalışmıyorsanız ?

tekrar soruyorum

af noktasıyla ne kadar alakası vardır ?
    çapraz tip af ile ne kadar alakası var ?
    sensör işlemciyle ne kadar alakalıdır ?

yani bu liste ne kadar uzarsa uzasın sizin çekeceğiniz fotoğrafta ne kadar bir fark olur ?

ve oluşan bu farka ödeyeceğiniz parayla daha kaliteli bir lens almak daha mantıklı değilmidir ?

Özellikle ihtiyacı olana göre değişir demiştim.
    Bunca detayı niye verdim ben :)

Body'nin iso başarımı ihtiyacımı görüyorsa düşük ışıkta ff sensörün yüksek işlemciyle yaptığını crop bir makina yapamıyorsa tabiki FF body kullanırım. Sizin örnek iki sensör arasında gözle görülür ciddi bir fark yaratmadıktan sonra o segmenti aşamaz zaten. Sizi bu tatmin ediyordur, tercihinizi fiyat performansa göre yapıp, yatırımın çoğunu lense yapmışsınızdır, doğru olanda budur sizin ihtiyaçlarınıza göre, mantıklıdır. Ama "body'e takılmamak gerek derseniz genellersiniz. Herkesin ihtiyacı aynı mı?" Hobi için bile olsa, konser fotoğrafı çeken bir insan için düşük ışık performansı, iso başarımı, işlemci başarımı, cros type af motoru, 3d matrix, saniyede çekim hızı öncelikli olacaktır tercihini ona göre yapacaktır. Gün ışığında 24-70 - 70-200 f/2.8 is ii objectiflerle çektiğiniz kare, crop yada ff body'de mp ve çarpan farkı yaratır sadece. Bu da çok ciddi bir fark yaratmaz. ihtiyacınıza göre = body tercihinizi yaparsınız. Hatta Canon 1100D ile bile iyi sonuçlar alırsınız :) İhtiyaca göre değişir özetle. Sizin örneğin sizi tatmin ettiği gibi. Benim için Body yetenekleri önemli. FF body'nin iso başarımı muhteşemdir. ek yan teknolojileri muhteşemdir. Bir d810'un bir mark 3'ün yanına bile yaklaşamaz crop makinalar iso ve yanal bir kaç özellikte :)

• Ama kurun iki tane paraflaşı, softboxu, sürekli ışığı, gidin cep telefonuyla çekin, gidin coolpix ile çekin, gidin 8mp dijital body ile çekin, baskıda sorun çıkarmadıkça çözünürlüğü kullanırsınız :)
  • Hayyam a sorunsuz üretimler geldi. D700 ü satıp d750 ye geçtim bende. İlk izlenimler. Yani d700 e gore hemen dikkat ceken tarafı gövde kalitesi daha düşük ama çok daha hafif ve küçük ama degiştirme sebebim olan AF sistemi gerçekten çağ atlamış. İmaj kalitesi için zaten konuşmaya gerek yok. Yavaş yavaş alışacağız artık. Usa da 2300 usd olan gövde hayyam da 1850 usd den satılıyor ustelik faturalı ve 2 yıl garantili. Bu gün için bu gövde gerçekten piyango gibi. Bu özelliklerde FF gövdeler 3000 usd ler den satılırken neredeyse yarı fiyata alabilmek bence piyangodur niyeti olanlar kaçırmasın:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pexo

Hayyam a sorunsuz üretimler geldi. D700 ü satıp d750 ye geçtim bende. İlk izlenimler. Yani d700 e gore hemen dikkat ceken tarafı gövde kalitesi daha düşük ama çok daha hafif ve küçük ama degiştirme sebebim olan AF sistemi gerçekten çağ atlamış. İmaj kalitesi için zaten konuşmaya gerek yok. Yavaş yavaş alışacağız artık. Usa da 2300 usd olan gövde hayyam da 1850 usd den satılıyor ustelik faturalı ve 2 yıl garantili. Bu gün için bu gövde gerçekten piyango gibi. Bu özelliklerde FF gövdeler 3000 usd ler den satılırken neredeyse yarı fiyata alabilmek bence piyangodur niyeti olanlar kaçırmasın:)

Güle güle kullanın, hayırlı olsun :)
    Ben D810 düşünüyorum.
    D750'ye pek güvenemiyorum.
    Af olarak da D750 evet d810'la ayın af motorunu kullanıyor :)

• mynisan M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler:)

aslında d700 ü değiştirmeye hiç niyetim yoktu ve çıkan modeller ile ilgilenmiyordum D810 kesinlikle efsane ama benim pro işim yok hobi olarak kullanıyorum ve 2800usd vermek
    gereksiz gelmişti ki d750 çıktı birde senin yazını okuyunca inceledim ve çok hoşuma gitti
    hem daha küçük ve hafif hem d700 e göre çok artısı var fiyat olarak ta 1850 usd gibi etiketi var Hayyam da

FF gövde 24mp, bu iso başarısı, bu imaj kalitesi, en son AF sistemi ki D810 da kullanılanın yenisi "versiyon 2" kullanılmış. -3ev de gözü bulup netliyor olacak iş değil d700 ile ne uğraşıyormuşum meğer:)

WİFİ ile tripod üzerinde cep telefonuna yüklediğin uygulama ile uzaktan canlı izleyip çekim yapabiliyorsun, makro da çok işe yarayan hareketli ekranıda görünce D700 e veda zamanı geldi dedim
    sayende gaza geldim yani:)

özellikle yeni dizayn edilen grip süper olmuş ince ve eli komple kavrıyor.

ne diyeyim çok memnunum 36mp ile işi olmayanın bence o farkı vermesine gerek yok

1/4000 sn max hız a takanlar var.. neden 1/8000 yok diye.. Bende düşündüm ve sonra kendi kendime dedim ki Bu güne kadar 1/4000 hızda bile çekim yapmamışımdır herhalde..
    damla çalışmalarımda 1/16.000 1/32.000 hız kullanırım ama onu da makineyi karanlıkta 1/2 sn açık bırakıp zamanlamayı flaşlar ile ayarladığımdan istediğim hıza çıkabiliyorum zaten
    ama tercihtir saygı duyarım.. ancak bu talebi dile getirirken gerçekten ihtiyacımız var mı yoksa kağıt üzerindeki değerlere göre mi konuşuyoruz ona bakmak lazım.

kısacası fiyat performans olarak piyasada alınabilecek en iyi FF gövde olduğunu söyleyebilirim

daha fazla MP ihtiyacı olanlar için yukarıdaki bilgilerin bir değeri olmaz doğal olarak..

tekrar teşekkürler..:)

• Pexo P kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Bu gün sıfırdan girsem direk alacağım gövde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

Hayırlı olsun hocam. Bu gün sıfırdan girsem direk alacağım gövde.

Teşekkürler.. dediğim gibi hiç hesapta yoktu.. şu forumlar adamı yoldan çıkartıyor resmen:)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.