Şimdi Ara

Nikon 1 V1 Aynasız Başlangıç İçin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir fotoğraf makinası almayı düşünüorum biraz para biriktirdim ve Canon EOS 600D Veya 650D ile başlamayı düşünüyordum. Çekim teknikleri falan önceden biraz bilgim var.
    Yakın zamanda forumlarda falan dolaşırken "Aynasız" modelleri gördüm. Ve bugün de Nikon 1 V1 modelini gördüm aynasız modellerden biri.

Ek olarak : Profesyonel fotoğraflar için değil de kendimi tatmin edecek doğa resimleri , portre resimler, makro falan için kısaca öyle işte profesyonel olarak uğraşmak için değil. Zaten üniversitede öğrenciyim şu anda. Hafta sonları dışarı çıkıp fotoğraf falan çekerim diye ve ben normalde yaylalık yerde yaşıyorum, doğdum büyüdüm yani. Oralarda doğa için birçok çekilecek fotoğraf var benim için de makina yok işte

Ben de buna baktım fiyatı da uygun ve daha az yer kaplar yanına alıp çıkmak için. Siz ne derdiniz?

SlowMotion ile 400 FPS ye kadar çıkıyor video için.
    Fotoğraf için de gayet güzel görünüyor fiyatına göre. Sanırım alacağım ama fikirleriniz önemli.

Slow Motion Örnek :

Normal Video Örneği :

Makina inceleme Nikon 1 V1 vs Nikon D5100 :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anticor -- 28 Aralık 2014; 13:46:38 >

• Merhaba,

Uzunca süre j1 inceledim, hatta deneme çekimleri bile yaptım. Çektiğiniz fotoğraflarda kırpma yapmayacaksınız alınabilir. Fakat sensörünün küçük olması sebebi ile çekilen fotoğrafta azıcık büyütme yapınca ayrınyıların zayıflığını görüyorsunuz. Ben olsam aynasız alacaksam canon eos m düşünürdüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Merhaba,

Uzunca süre j1 inceledim, hatta deneme çekimleri bile yaptım. Çektiğiniz fotoğraflarda kırpma yapmayacaksınız alınabilir. Fakat sensörünün küçük olması sebebi ile çekilen fotoğrafta azıcık büyütme yapınca ayrınyıların zayıflığını görüyorsunuz. Ben olsam aynasız alacaksam canon eos m düşünürdüm.

Vazgeçtim almaktan. Aynalı almaya karar verdim. Canon EOS 650D aklımda var. 1300-1400 TL ye taksitli. Belki Nikondan da aynı fiyatlara öneri yapanlar olursa ona da yönelebilirim. Maksimum 1400 Enn fazla 1500 TL ( Limit yetmeyebilir kredi kartının )
  • 650 d güzel makine fakat canon eos m 650d ile aynı fotoğrafı çeker herşeyi aynı makinaların. Nikon önerim ise 5100-5200-5300 18-105 lens ile ya da 3100-3200-3300 18-55, 55-200 lensle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.