Şimdi Ara

Nihayet ! AIR ALERT 4 ; 2008 versiyonu - GRAVITY BREAK ne demişti ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
81.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 yılından beri merakla beklenen AIR ALERT IV nihayet çıktı, ve Türkiye'de ilk defa burada:

neyse, her zaman eleştirdiğimiz hareketlerin çok fazla tekrarlı olması bu versiyonda düzeltilmeye çalışılmış.

6 hareket de aynen duruyor, yeni hareket yok. sadece çalışma programı değiştirilmiş.

ilk birkaç hafta Air Alert III ile aynı fakat sonra tekrar sayılarını olumlu yönde değiştirmişler ( azaltmışlar )

neyse asıl haber şu; Gravity Break 'te belirttiğimiz gibi;

http://www.youtube.com/watch?v=fW2eJCM9iOs&feature=related

( 50. SANİYEDEN İTİBAREN GEÇEN CÜMLELER AŞAĞIDA AYNEN YAZILMIŞTIR )

"DİĞER TARAFTAN 15 HAFTA ÇOK UZUN VE KASLARI DİNLENDİRMEİZE FIRSAT VERİLMİYOR.

BU YÜZDEN KASLAR KENDİNİ YENİLEYEMİYOR. FAKAT ŞUNU DENEYEBİLİRSİNİZ:

AIR ALERT'İN RESMİ SİTESİNDE EPEY BİR SORUYA CEVAP VERİLMİŞ. MESELA PAZARTESİ YAPMANIZ GEREKEN

ANTRENMANI KAÇIRDIYSANIZ BİR SONRAKİ GÜN YAPMANIZDA PROBLEM YOKMUŞ.

FAKAT BÜTÜN HAFTAYI KAÇIRDINIZ DİYELİM; MESELA 5 HAFTA YAPTINIZ. 6. HAFTA HİÇ ANTRENMAN YAPMADINIZ.

O ZAMAN, KAÇIRDIĞINIZ HAFTADAN SONRAKİ İLK HAFTA; YAPTIĞINIZ SON HAFTAYI TEKRAR YAPARAK DEVAM EDİYORSUNUZ.

BİZ DE BU ESNETMEYİ KULLANABİLİRİZ;

MESELA, 8. HAFTAYI BİTİRDİKTEN SONRA 9. HAFTAYI YAPMAZSINIZ.

1 HAFTA KASLARINIZI İYİCE DİNLENDİRİRSİNİZ. SONRAKİ HAFTA DA 8. HAFTAYI TEKRAR YAPARAK DEVAM EDERSİNİZ.

PROGRAMINIZ 2 HAFTA UZAR ANCAK KASLARINIZ 1 HAFTA DİNLENDİĞİ İÇİN YENİLENMEYE FIRSATI OLUR.

DENEYEBİLİRSİNİZ. TEORİK OLARAK GAYET MANTIKLI GÖRÜNÜYOR ANCAK YİNE DE SİZ BİLİRSİNİZ. "

Program süresince kaslar kendini yenileyemiyor, bu yüzden bu şekilde bir esnetme çok faydalı olacaktır.

Evet, dediğimiz gibi, normalde 14. haftada olan dinlenme, 8. haftaya alınmışve gayet iyi olmuş.

böylelikle, GRAVITY BREAK projemizin sallama bir proje olmadığı,

AIR ALERT ve zıplama konusunu ne kadar iyi etüt ettiği daha iyi anlaşılır herhalde

Yardımı geçen bütün arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum

yazın inşallah bomba gibi bir GRAVITY BREAK 2.0 ile karşınızda olacağız inşallah.

( ispanyolca idi, fakat sadece programın değiştiği anlaşılıyordu, çevirmeye gerek duymadım )

nasıl çeviri yaptığımı bilenler biliyor zaten

HUZURLARINIZDA AIR ALERT IV :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetinkayas -- 9 Nisan 2008; 23:16:35 >

• saol Selçuk Yazın denerim umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yt1990

saol Selçuk Yazın denerim umarım.

ben 2. haftadayım, beraber yapalım ?
  • Teşekkürler Selçuk abi, ben de ilk haftadaydım, bu daha yapılabilir gibi duruyor bakalım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetinkayas

quote:

Orjinalden alıntı: yt1990

saol Selçuk Yazın denerim umarım.

ben 2. haftadayım, beraber yapalım ?

yok sagol haziran gelmeden başlamayı düşünmüyorum. Hafta içi hergün yapamam okul varken malum dersler vs.
  • Bu hiç de iyi olmadı, tam da üçüncü versiyona başlamışken.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaybedenhepsinialır

Bu hiç de iyi olmadı, tam da üçüncü versiyona başlamışken.

ilk 5 hafta aynı herhalde

yani çok geç değildir inşallah
  • peki ben şimdi 3ü yapıyorum bırakıp da 4 e başlasam olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esalp

peki ben şimdi 3ü yapıyorum bırakıp da 4 e başlasam olur mu?

kaçıncı haftadasın?

ilk 5 hafta ise hatta ilk 7 hafta ise çok problem yoktur
  • 4 üncü haftadayım da bu haftayı yazılılar dolayısıyla yapamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetinkayas

quote:

Bu hiç de iyi olmadı, tam da üçüncü versiyona başlamışken.

ilk 5 hafta aynı herhalde

yani çok geç değildir inşallah

Aslında 2.haftam:)
    Gerçi buralar yağmurlu olduğundan evde yapıyorum,bu da pek içime sinmiyor.

Kartondan çizelge falan yapıp göz önü bir yere asmıştım motive olmama yardımcı olsun diye,şimdi yeni bir çizelge lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esalp

4 üncü haftadayım da bu haftayı yazılılar dolayısıyla yapamadım

bir hafta tamamen kaçırdı isen ne yapman gereken yukarda yazıyor zaten

yani haftaya 4. haftayı baştan yapman gerekecek.

ilk 5 hafta aynı zaten problem yok

devam edebilirsin

BAŞINDA 20 dk ISINIP EN AZ 10 dk STRETCHING YAPMADAN ASLA VE ASLA BAŞLAMAYIN !

SONUNDA DA YİNE EN AZ 10 dk STRETCHING YAPMADAN ASLA VE ASLA ANTRENMANI BİTİRMEYİN !

ben çok çektim bundan, siz de çekmeyin

şimdi azami dikkat ediyorum bu kurallara.

• Sormamda bir sakınca yoksa,sana ne olduğunu öğrenebilir miyim?
  • quote:

Sormamda bir sakınca yoksa,sana ne olduğunu öğrenebilir miyim?

Yok estağfirullah, ne sakıncası, ben de bu soruyu sormanı bekliyordum

2007 ocak ayı başında air alerte başlamıştım ve 5. haftada dizimden çok feci bi sakatlık yaşadım.

eşya taşırken oldu ama zaten antrenmanlardan illallah demiştim bahane oldu, bıraktım. sonra gaza gelip bi kere daha başladım, o da 3. haftada patladı.

sebep şuydu, aşağıdaki resimde gösterdiğim yerlerde kemik çok feci acıyordu. ve sonunda dayanamadım bu acılara ve bıraktım.

o inanılmaz acıya rağmen başlarda ben de seviniyordum, kaslar çıkıyor diye .

alakası yokmuş. sırf ısınma ve germeyi yapmadığım içinmiş. valla çok daha kötüsünden Allah korumuş

yaptığım saçmalığı şimdi daha iyi anlıyorum.

hani millet diyor ya alışık olmayanlar yapınca eve giderken bacaklarınız tutmuyor diye.

tamamen saçmalık. doğru düzgün ısınıp güzel bir stretching yapan birine böyle şeyelr kolay kolay olmaz.

olsaydı basketçilerin yürüyemez hale gelmeleri gerekirdi. tamamen bilinçsizlik.

dediğim gibi 2. haftadayım, ısınma hareketlerini, açma germeyi dikkatlice ve etkili bir şekilde yapıyorum

evde canım sıkıldı diye kafadan atma burnout yapmıyorum, şimdi hiç bir ağrı yok çok şükür.

• Geçmiş olsun kardeş.

Peki doktora gittin mi?Teşhis tedavi?

Ben de (aslında iyi ısınamadığım zaman esneme sürelerini 2-3 katına çıkarıyorum)yaptığım gün değil de ertesi gün calf denilen alt bacak kaslarımda ağrı hissediyorum.Nedir sebebi hikmeti çözemedim,hamlama diyeceğim ama 2 hafta sürmemesi gerek.
  • Valla doktora gitmedim ya, ne yapacaklar ki, iki kas gevşetici ilaç falan verecek, bi de ağrı kesici tamam.

Bizim okulun revir öyle, kapıya vuruşunla birlikte "faranjit" teşhisi koyup elindeki hazır reçetelerden birini vermesi bir oluyor

bizim tıpçı arkadaşlar sağolsun onlar yardımcı oldular.

bu arada sana da geçmiş olsun. ısınmalara aman dikkat et ya.
  • bu arada sendeki problem şu resimdeki olabilir mi? calf dediğine göre?

• yok ya bu değildir.yani umarım.

bunun sebebi neymiş?

Bir de spesifik bir bölgede değil de tüm kasta ağrı oluyor.

Ha bir de naıl ısınıyorsun,koşma haricinde?
  • quote:

yok ya bu değildir.yani umarım.

bunun sebebi neymiş?

Bir de spesifik bir bölgede değil de tüm kasta ağrı oluyor.

Ha bir de naıl ısınıyorsun,koşma haricinde?

bu resmi, google görseller'de "calf muscles" yazarak bulmuştum. mediko ile ilgili bir siteydi.

ısınma için bence koşu yeterli değil. çünkü koşuda büyük kas gurupları çalışıyor tamam ama,

küçük kas grupları için ekstra hareketler herekiyor.

geri geri leap up yaparak zıplıyorum, tavşan gibi görünüyorsun ama acayip faydalı

ben alıştım, gravity break videosunda da var zaten ve quadriceps ile calfler için acayip faydalı.

ayaklarımı kalçama değdirerek koşu yapıyorum, bir de şu futbolcuların yaptığı birkaç ahreket var ya onları da yapıyorum

en sonunda da diz kapağımın altına masaj yapıyorum iyice.

air alert de yapın diyor zaten

• Daha önce de söylemiştim her zaman dışarı çıkıp koşma imkanı olmuyor,onun için evde mümkün olan en iyi şekilde ısınmak istiyorum.Bu yüzden bu teknikler benim için çok önemli,sağolasın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.